Türkiye de Penis Protezi (Mutluluk Çubuğu)

Türkiye de Penis Protezi (Mutluluk Çubuğu)

Türkiye de Penis Protezi (Mutluluk Çubuğu)

Türkiye de penis protezi (Mutluluk Çubuğu) genetik faktörlere, yaşa ya da birtakım hastalıklara bağlı olarak bazı erkekler ereksiyon problemleri yaşamaktadır. Cerrahi ve cerrahi olmayan birçok tedavi yöntemi vardır. P shot, eswt cerrahi olmayan yöntemler arasındadır ancak bunlar daha yeni ereksiyon problemleri yaşayan kişilere uygulanmaktadır.

Hiç ereksiyon olmayan ve kalıcı bir çözüm isteyen kişilere Türkiye de penis protezi (mutluluk çubuğu) takılmaktadır. Yazımızın devamında tüm detaylardan bahsedeceğiz.

Türkiye de Penis Protezi (Mutluluk Çubuğu)

Penis protezi (Mutluluk Çubuğu) nedir?

Sertleşme problemi yaşayan kişilerde cerrahi olarak yapılan kalıcı çözüm sağlayan en önemli işlemdir. Mutluluk çubuğu olarak bilinen bu cihaz ameliyat sırasında penise yerleştirilir. Penisin içerisinde ereksiyon sırasında kan ile dolan süngerimsi yapı vardır. Ameliyat esnasında bu yapı yerine dışarıdan, silikon yapıya sahip vücutla uyum sağlayan şişirebilir ya da el ile şekil verilebilir çubuklar penisin içine yerleştirilir.

Bu sayede kişinin sertleşme sorunu ortadan kalkar ve ereksiyon haline gelir. Dışarıdan bakıldığında penis içerisinde ki bu yapılar belli olmaz ve ilişki esnasında alınan hazda bir değişiklik olmaz.

Penis protez çeşitleri – Türkiye de Penis Protezi (Mutluluk Çubuğu)

Türkiye de penis protezi çeşitleri:

1- Tek parçalı penil protezleri

Basit bir yapıya sahip silindir şeklinde olan tek parçalı penil protezleri manuel olarak bükülmektedir. Penisin içine iki adet yerleştirilir ve penis devamlı olarak sert ve kalın durur. Cinsel ilişki sırasında el ile ereksiyon haline getirilir ve ilişkiden sonra tekrar bükülebilir. Ancak konfor açısından çok tercih edilen bir protez çeşidi değildir. Günlük yaşamda kıyafet giyerken şekil olarak problem yaratabilir. 

2- İki parçalı penis protezleri

Şişirebilir penis protezlerinden biri olan iki parçalı penil protezleri sıvı ile doldurularak sertleşme sağlanır. Bir mekanizmaya sahiptir ve penis içinde iki silindir ve yumurtalık bölgesine bir pompa yerleştirilir. Bazı modellerde enine bazı modellerde ise enine ve boyuna genişleyen protezler vardır. Kullanış açısından tek parçalı prozete göre daha kullanışlıdır ancak içine pompa ile sıvı doldurunca yeterince sertleşmemekte ve sıvı boşaltınca yeterince yumuşamamaktadır o yüzden kişiler tarafından çok fazla tercih edilmez.

3- Üç parçalı penis protezleri

Türkiye de en çok tercih edilen protez türü üç parçalı protezlerdir. İki adet balon silindir penise yerleştirilir. Bir adet pompası vardır ve bu yumurtaların yanına yerleştirilir. İçi sıvı dolu bir deposu vardır bu da karın bölgesinde kemiğin arkasına yerleştirilir. Dışarıdan belli olmaz ve kişi vücudunda bu depoyu hissetmez o yüzden rahatsızlık duymaz. Tüm bu ekipman kişide doğal bir ereksiyon olmasını sağlar. Ereksiyon isteyen kişi yumurtalıklarındaki pompaya basarak depodaki sıvının balonlara aktarılmasını sağlar. İlişkiden sonra pompanın yanında ki düğmesine basarak penisteki sıvının depoya geri dönmesi sağlanır ve penis eski boyutuna geri döner.  

Türkiye de penis protezi (mutluluk çubuğu) işlem aşamaları

aşamalar:

Toplam zaman: 2 saat

ilk aşama

Çeşitli nedenlerle sertleşme problemi olan erkekler öncelikle üroloji doktoruna muayene olmalıdır. Muayeneden sonra doktor kişinin şikayet ve isteklerine göre kişiye özel tedavi yöntemine karar verir. Cerrahi ya da cerrahi olmayan çözüm yolları vardır ancak kişiye tedavinin yeterli olmadığı durumlarda ameliyata başvurur. Kişiye uygun protez seçilir. Belirli testler yapıldıktan sonra kişi ameliyata hazır hale getirilir.

son aşama

Ameliyat ortalama 2 saat sürmektedir ve genel anestezi kullanılır. Protez boyu ameliyat sırasında doktor tarafından penis içinden ölçülerek belirlenir. Penisin ve yumurtalıkların arasında küçük bir kesi yapılarak pompa varsa yumurtalık içerisine ve diğer iki silindir penis içine yerleştirilir. Üç parçalı penis protezlerinde sıvı dolu depo vardır ve karın bölgesine kesi yapılarak kemiğin arkasına yerleştirilir ardından tüm kesiler estetik olarak dikilir ve iyileşme döneminden sonra yara izleri neredeyse tamamen kaybolur. Ortalama 30 gün sonra aktivasyon kontrolü yapılır.

Tahmini maliyeti: 7000 Euro

Penis protezi (mutluluk çubuğu) adayları

Çeşitli sebeplerden dolayı ereksiyon olamayan erkekler bu ameliyat için uygundurlar. Eswt ya da p shot gibi tedavi yöntemlerine cevap vermeyen hastalar için tercih edilir. Dönemsel olarak ya da psikolojik olarak ereksiyon olmayan kişilerde protez önerilmez.

Ancak şeker hastaları için tek parçalı protez önerilmemektedir devamlı olan cinsel ilişki sonrasında tek parçalı protezler penis içerisinde zamanla hasara sebep olabilir, şeker hastalarında yaralar çok geç iyileştiği için protezden dolayı oluşabilecek hasar kişide sorun yaratabilir.

Türkiye de penis protezi çeşitleri

Dünya üzerinde en çok tercih edilen 2 marka penis protezi vardır.

AMS

Amerika üretimi olan protezdir. AMS markasında iki tip protez vardır. Bir modelde sadece enine genişleyen balon vardır. Diğer model de ise hem enine hem boyuna genişleme mevcuttur. İlerleyen zamanlarda penisin büyümesine sebep olmaktadır. FDA onaylı bir protezdir. Penise takıldığında dışarıdan belli olmaz. Doğal cinsel ilişki yaşanır.

Coloplast (mentor)

Avrupa menşeili protezdir. Ömür boyu garantilidir. Sadece enine genişleyen protez vardır. Bu protezde penise takıldığında dışarıdan belli olmaz. Kişi doğal cinsel ilişki yaşar. 

 Penis protezi sonrası cinsel ilişki

  • Penis protezleri takıldıktan sonra yaşanan cinsel ilişki tıpkı genç yaşlarda yapılan ilişki gibi olmaktadır. Normal bir ereksiyon vardır. Haz alma ya da orgazm da değişiklik olmaz kişi bu süreci tamamen doğal olarak hisseder ve yaşar.
  • Protez takıldıktan 6 hafta sonra cinsel ilişki yaşanabilir. Bu kişiden kişiye değişebilir.
  • Yapılan araştırmalara göre protez takan kişilerin partnerleri kişiden daha fazla haz duymaktadır.
  • Ereksiyon haricinde erken boşalma yaşayan erkeklerde de protez takıldıktan sonra olumlu olarak değişim yaşanmaktadır erkek orgazm olsa bile penis hala şiş kalacağı için cinsel ilişki devam eder.

Türkiye de penis protezi (mutluluk çubuğu) fiyatı

Hangi protez çeşidi kullanılacağı hastanın durumuna göre belirlenir. Tercih edilen markada da fiyat değişikilk gösterir.

Genellikle doğal ereksiyona yakın olan üçlü penis protezleri tercih edilmektedir.

En iyi sonucu almak için modern teknolojileri içeren ve en iyi doktorlara sahip özel bir klinik seçmelisiniz.

AMS Protez fiyatı

  • Tek parçalı protez fiyatı: 4900 Euro

Üç parçalı protez:

  • enine boyuna: 8800 Euro
  • sadece enine: 8300 Euro

Coloplast protez fiyatı

  • Tek parçalı protez fiyatı: 4400 Euro
  • Üç parçalı enine protez: 7800 Euro
Türkiye de Penis Protezi (Mutluluk Çubuğu)
Türkiye de Penis Protezi (Mutluluk Çubuğu)

SSS – Türkiye de penis protezi (mutluluk çubuğu)

Penis protezi takıldıktan sonra cinsel ilişki sırasında haz alma, orgazm da değişiklik olur mu?

Cinsel ilişki sırasında alınan zevk sinirler aracılığıyla iletilir. O yüzden protezin haz alma ile ilgisi yoktur kişi normal ereksiyon yaşar haz alır ve doğal br orgazm yaşar.

Türkiye de penis protezi takıldıktan kaç gün sonra cinsel ilişki yaşanır?

Kişiye göre değişmekte olup ortalama 6 hafta sonra cinsel ilişki yaşanabilir.

AMS ve Coloplast penis protezleri arasındaki fark nedir?

AMS penil protezlerde enine ve boyuna genişleyen protez çeşidi bulunmaktadır. FDA onaylıdır. 
Coloplast penis protezinde sadece enine genişleyen protez bulunur. Ömür boyu garantilidir.

Şeker hastaları hangi tip protezi tercih etmelidir?

Şeker hastaları için üç parçalı protezler önerilmektedir. 

AMS ve Coloplast penil protezleri fiyatları nedir?

Tekli veya üçlü protez ve enine ya da hem enine hem boyuna protezler çeşitlerine göre fiyatları değişiklik göstermektedir. Türkiye de penis protezi fiyatı 4400 – 8800 euro arasında değişmektedir.

Takılan penis protezleri dışarıdan bakıldığında belli olur mu?

Hayır dışarıdan görünmez sadece penis içine yerleştirilir.

Ve son olarak Türkiye İstanbul Türk Aesthetic ailesinde bilgi ve fiyat talep etmek için doğrudan bağlantı üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Table of Contents