Türkiye de Veneer Diş Kaplama

Veneer

Türkiye de Veneer Diş Kaplama mükemmel bir gülümseme için diş hekimliği alanındaki en önemli estetik seçeneklerden biri olarak kabul edilir, diş kaplamaları, diş yüzeyinin hafif şekillendirilmesinden sonra dişler için yapılan estetik kaplamalar listesine dahil edilir. Kaplama kelimesi İngilizceden türetilmiştir ve kabuk anlamına gelir.

AnesteziLokal 
İşlem Süresi2 saat
SonuçlarHemen  – 10 yıl
İyileşme dönemi7 gün
Türk Aesthetic FiyatDiş başına 190 Euro
Türkiye de Veneer Diş Kaplama

Türkiye de Veneer Diş kaplaması Nasıl Yapılır?

Durum diş hekimi ile tartışılır, ardından radyografiler ve klinik muayene yapılır. Dişlerin kaplamaya uygun olduğundan emin olduktan sonra diş yüzeyinin ilk olarak şekillendirildiği, tasarlanması gereken tartıların uygun şekil ve renginin, boyutlarının alınıp laboratuvara gönderilerek dişin yüzeyinin hazırlanması için işleme başlanır. Kaplamalar, daha sonra son bir adım olarak takılırlar.

Türkiye de Veneer Diş Kaplama kaplama videosu

Bu kısa videoda Türkiye’de laminate veneer (yaprak diş)  kapamanın nasıl yapıldığını izleyebilirsiniz..

Türkiye de Veneer Diş Kaplama

Türkiye de kimler Veneer Diş Kaplama yaptırabilir?

18 yaşını doldurmuş, sağlığı yerinde olan herkes kaplama estetiği için uygun kabul edilir. Diş kaplamaları için en uygun kişi:

 • Dişlerin düzensiz şeklinden muzdarip olanlar.
 • Dişlerin kalıcı sararması olan kişiler.

Türkiye de Veneer Diş Kaplama tedavisini kimler yaptıramaz?

Diş kaplamaları, belirgin ve uyumlu bir gülümsemeye sahip olmak isteyenlerin büyük bir kesimi için uygundur ve bu prosedür için uygun olmayan bazı durumları hariç tutabiliriz, örneğin:

 • Bulaşıcı hastalıkları olanlar.
 • Dişlerinde büyük bir uyumsuzluğu bulunanlar.
 • Dişlerdeki derin çürüklerden muzdarip kişiler.
 • Daha önce diş kronlarına sahip olanlar.
 • Önemli ölçüde diş eti çekilmesi yaşayan kişiler.

Türkiye de Veneer Diş Kaplamasını hangi doktor yapar ?

Diş kaplamaları diş prosedürleri listesine dahil edilmiştir, bu nedenle hastaların istediği sonuçları elde etmek için tercihen bu alanda yüksek deneyime sahip diş hekimi bu işlem için yetkili tek kişidir. Türk Aesthetic, müvekkillerine, maliyeti düşürmek veya ileride komplikasyonlara yol açabilecek diğer nedenlerle, bu alanda deneyimi yüksek olan doğru doktoru seçmelerini ve diş laboratuvarı uzmanına başvurmalarını tavsiye etmektedir.

Diş kaplama da kullanılan anestezi çeşitleri

Her estetik veya tedavi prosedürü için, işlem sırasında uygulanacak anestezi yöntemine göre özelleştirilmiş bir model seçilir. Diş kaplamalarında veya estetik kaplamalarda lokal anestezi kullanılır. Diş kaplamalarında ise lokal anestezi yeterlidir. Çok nadir durumlarda lokal anestezi fobisi olan hastalarda geçici anestezi (sedasyon) uygulanabilir.

Türkiye İstanbul’da Veneer Diş Kaplama aşamaları

Türkiye İstanbul da laminate veneer diş kaplamasının aşamaları aşağıdaki gibidir:

Toplam zaman: 2 saat

işlemden önce

Türkiye de Lamine Yaprak Diş

Önce Türk Aesthetic ekibi ile iletişim kurulur, ardından uzman doktorlarla vaka tartışır ve ardından yaklaşık bir çalışma planı geliştirilir. Bu bilgiler hasta ile paylaşılır. Hasta Türk Aesthetic kliniğine gittiğinde bazı önemli kişisel ve sağlık bilgileri alınır, radyografileri çekilir ve vaka değerlendirilir ve kaplama tasarımına başlamak için her şeyin yolunda gittiğinden emin olunur.

İşlem sırasında

Hastanın önce estetik kaplama yaptırmayı düşündüğü diş sayısı seçilir, ardından dişler hazırlanır ve ardından estetik kaplamalara uygun renk ve şekli seçilir. Daha sonra dişlerin boyutları ve ölçüleri alınır ve kaplamaların tasarımı için laboratuvara gönderilir. 

işlemden sonra

Türkiye de Lumineer diş kaplama

Her işlemde olduğu gibi diş hekimi ve Türk Aesthetic ekibinin size verdiği talimatlara mümkün olduğunca dikkat ederek olumlu sonuç almanızı sağlar. Herhangi bir ek sorunuz olması durumunda, gerekli destek ve tavsiyeyi almak için tıbbi danışmanla iletişime geçmekten çekinmemelisiniz.

Tahmini maliyeti: 190 EUR

Türkiye de Veneer Diş Kaplama öncesi ve sonrası

Türk Aesthetic Kliniği’ndeki Türkiye de Lamine Yaprak Diş öncesi ve sonrası fotoğrafları

Türkiye de Veneer Diş Kaplama sonrası bakım talimatları

Her tedavi veya estetik prosedür, mümkün olduğunca olumlu sonuçlar elde etmek için kendi talimatlarına sahiptir. İzlenecek en önemli talimatlardan bahsedeceğiz:

 • Diş hekimi ve Türk Aesthetic ekibi tarafından verilen talimatları yüksek doğrulukla uygulayın.
 • İlk günlerde dişlerde veya diş etlerinde hassasiyet oluşturabilecek şeylerden uzak durun.
 • Yemek yerken veya diğer durumlarda dişleri sert kullanmaktan kaçının.
 • Periyodik ve düzenli olarak diş hekimini ziyaret ederek ağız sağlığı ve güvenliğine dikkat edin.
 • Evde günlük diş temizliği yapın.

Diş kaplamalarının avantaj ve dezavantajları

Burada diş kaplamalarının avantaj ve dezavantajlarından bahsedeceğiz:

Dezavantaj

Kaplama yaptırmak isteyen kişilerin yaşayabileceği en önemli olumsuzluklardan biri çok hassas olmasıdır ve yemek yerken dikkat edilmemesidir, çünkü bu kaplamaların yanlış kullanımı bu kaplamaların ömrünün kısalmasına veya kullanılmamasına neden olabilir. yanlış şekilde dişlerin kırılmasına neden olabilir.

Avantaj

Bir kişinin estetik diş kaplamaları veya diğer adıyla diş lensleri yaptırdıktan sonra elde edebileceği en önemli avantajlardan biri, dişlerin düzensiz şeklinden kurtulup çok kısa sürede daha beyaz bir renge kavuşması

Türkiye de Veneer Diş Kaplama yan etkileri

Diş kaplama çalışmasından kaynaklanan yan etkiler çok basittir ve diş etlerinde nadiren hassasiyet oluşabilir ve ilk günlerde kaybolur.. Ayrıca sadece ilk birkaç gün diş eti bölgesinde biraz kızarıklık veya yemek yerken veya içerken hafif kaşıntı olabilir.

İstanbul Türkiye de Veneer Diş Kaplama

Bugün Türkiye, özellikle İstanbul, birçok Arap ve Avrupa ülkesinin hem turistik hem de tedavi amaçlı ziyaret ettiği aynı zamanda en ünlü turistik ve tıbbi destinasyonlardan biridir. Genel olarak diş tedavileri ve özel olarak estetik kaplamalar, Türkiye İstanbul’da diş kliniklerinde gerçekleştirilen en ünlü diş tedavileri arasında sınıflandırılmaktadır.

Türkiye de Veneer Diş Kaplama fiyatları

Diş kaplamalarının fiyatı, en önemlileri olan çeşitli faktörler tarafından belirlenir:

 • Diş numarası.
 • Kullanılan kaplamaların kalitesi.
 • Doktor deneyimi.
 • Hastane veya kliniğin itibarı.
 • Tedavi paketi kapsamında sunulan refakatçi hizmetler.

Türkiye’deki diş kaplama fiyatları, diğer Arap ve yabancı ülkelerdeki fiyatlara kıyasla geniş bir insan kesimi için uygundur. Türk Aesthetic olarak kaplama diş başına maliyet 190 euro’dur.

SSS – Türkiye de Veneer Diş Kaplama

Türkiye de kaplama fiyatları ne kadar?

Türkiye de diş kaplama fiyatları ortalama 190 Euro dur.

Diş kaplamaları ne kadar sürer?

Diş kaplamaları en az 10 yıl dayanır.

Diş kaplamaları ve diş kronları arasındaki fark nedir?

Dişlerin dış yüzeyine küçük merceklerin yerleştirildiği diş kaplamaları. Diş kronlarına gelince, dişler tamamen zirkon veya seramik ile kaplanır.

Diş kaplama yapımında kullanılan malzeme nedir?

Diş kaplamalarını yapmak için kullanılan en ünlü malzemeler arasında Alman zirkonu ve Amerikan Emax bulunmaktadır.

Kaplama tedavisi ne kadar sürer?

Kaplamalar yaklaşık 5-7 gün sürer

Ve son olarak Türkiye İstanbul Türk Aesthetic Merkezi’nden bilgi ve fiyat talep etmek için bağlantı üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Ana Başlıklar
Veneer