Gülüş Tasarımı
Türkiye de Gülüş Tasarımı (Hollywood Smile)

Gülüş Tasarımı

Türkiye de gülüş tasarımı (Hollywood Smile) Sadece (7) Gün olarak bilinen gülüş tasarımı; hollywood yıldızlarının gülümsemesinden yola çıkılarak gelişen bembeyaz, kusursuz dişlere sahip olmak için oldukça tercih edilen estetik operasyondur. Dudak, diş, diş eti, yüz yapısı dikkate alınarak kişiye en uygun biçimde gülüş tasarımı yapılır. Diş estetiğinde en çok dikkat edilen unsurlardan biri doğal görünmesidir. Hollywood gülüşü ile beyaz, sağlıklı ve doğal görünüm elde edilir.

Diş renklerinin düzelmesi, biçimsel olarak bozukluklar ve orantısızlıkları ortadan kaldırarak aynı zamanda kişinin kusursuz bir diş simetrisine sahip olmasını sağlar. Gülüş tasarımı diş hekiminin zirkon, Emax veya seramik gibi diş kronları aracılığıyla dişlerin şeklini ve rengini yeniden düzenlemek için kullandığı birkaç yöntemle yapılır.

Süreç hakkında bazı hızlı bilgileri aşağıda bulabilirsiniz:

AnesteziLokal
İşlem Süresi2/4 Seans (her biri bir saat)
Sonuçlar 10 gün sonra
Günlük aktiviteye dönüşHemen
Dikkat edilmesi gerekenlerAğız ve diş sağlığına özen gösterilmeli
Prosedürün kalıcılığıDiş sağlığına dikkat edildiği  sürece ömür boyu kullanılır
Türk Aesthetic MaliyetiOrtalama diş başı 130 – 190 euro
Türkiye de gülüş tasarımı (Hollywood Smile)

Türkiye de Gülüş Tasarımı (Hollywood Smile) Nasıl Yapılır?

Gülüş tasarımı için doktor, kişinin beklentileri ve istekleri doğrultusunda en uygun yöntemi belirler. Her hastanın diş yapısı, diş etleri, çene yapısı farklı olduğundan kişiye en uygun yöntem belirlenir. Diş ve diş eti tedavisi gerektiren durumlar ortaya çıkabilir. 

Hasta eğer kendi ön muayene için gelemiyorsa fotoğraf ve videolarını göndererek yapılacaklar hakkında doktordan bilgi alır. Gerekli planlar yapıldıktan sonra süreç başlatılır.

Ayrıca yeni dişlerin renginin dişlerin doğal rengiyle uyumlu olması için uygun diş rengi seçilir ve yeni ve belirgin bir gülüş elde etmek isteyen kişi tarafından yeni, daha beyaz bir renk ve yapılacak diş kronu sayısı seçilir.

Türkiye de gülüş tasarımı

Hollywood Smile (Gülüşü) Adayları

 • 18 yaşını doldurmuş kişiler 
 • Dişlerinde kalıcı sararma olan kişiler
 • Estetik açıdan diş görüntüsünden rahatsızlık duyan kişiler
 • Diş eksiği olan kişiler
 • Simetri bozukluğu olan dişlerde çarpıklık olan 
 • çürük dişlerden kaynaklı sorun yaşayanlar
 • Diş ve diş etleri orantısız olan kişiler

Gülüş tasarımı için uygun olmayanlar

 • 18 yaşından küçük olanlar
 • Çene ve diş yapısı tam olarak gelişmemiş olanlar
 • Ağız yapısında sağlığı tehdit edecek bir hastalığı olanlar

Türkiye de Gülüş Tasarımı (Hollywood Smile) işlem aşamaları

Burada harika sonuçlar elde etmek için gerekli önerilerden geçerek, işlem öncesi aşamadan başlayıp sonuna kadar bir Hollywood gülüşü oluşturmanın aşamalarını ayrıntılı olarak anlatacağız. Ve aynı anda hem sağlık hem de şekil açısından yeni gülümsemenin aşamalarını sizlerle paylaşacağız.

Toplam zaman: 7 gün

İşlem Öncesi

Türkiye de diş estetiği

Hasta eğer uzaktaysa fotoğraf göndererek dişleri ve yapılacaklar hakkında ön bilgi sahibi olur. Doktor gereken tedavileri, yöntemlerini anlatır. Kişi daha sonra diş kliniğine gelerek ön muayene olur. Diş ve diş etlerinin durumunu incelemenin yanı sıra hastanın diş problemlerini gösteren çene röntgeni çekilir. İstek ve beklentilerini doktora açık bir şekilde ifade eder doktor ile birlikte uygun olan yöntemlere karar verilir. Dolgular ve restorasyon,diş implantları,bulunursa diğer diş problemleri tedavi edilerek diş hekimi estetik olarak sağlıklı bir şekil ve parlak güzel bir gülümseme elde etmek için gerekli tedavileri uygular. Ortodontik tedavi gerektiren durumlar varsa öncelik bunlara verilerek tüm tedavi bittikten sonra gülüş tasarımı için adım atılır. Doktor, diş problemlerini tedavi ettikten sonra takılacak diş kronlarının türü ve istenen beyazlık derecesi konusunda hasta ile anlaşarak diş kronlarını tasarlarken laboratuvara bilgi verir, böylece tedavi aşaması başlar.

İşlem Sırası

Türkiye de diş estetiği

Fotoğraf ve video çekimi yapılır.
Lokal anestezi uygulanır.
Anestezi etkisini gösterdikten sonra (yaklaşık 15 dakika) doktor varsa diş problemlerini tedavi etmeye başlar.
Bireyin çene, yüz, burun, dudak yapısı gibi etkenleri göz önünde bulundurularak alt ve üst çene için ölçüler alınır.
Alınan ölçülere göre dijital ortamda kişiye en uygun olan tasarım yapılır.
Dijital tasarım  dönüştürülerek  silikon kalıp olarak hastanın dişlerine yerleştirilir.
Yapılan tasarımı denedikten ve hasta ile ortak fikre ulaştıktan sonra kişiye uygun en iyi gülüş tasarımı yapılır.
Tasarımdan memnun olan hastaya 7-10 gün içerisinde gerçek dişler takılarak gülüş estetiği tamamlanır.
Yapılan tasarımın denenmesi için kişiye ikinci bir randevu verilir. Seans sayısı ise 3-4 seans olup, alınan ölçülere uygun ve dişlerin şeklinin ve durumunun iyi oturmasını sağlamak için kontrol edilir.

İşlem Sonrası

Türkiye de Gülüş Tasarımı (Hollywood Smile)

Kısa bir süre hassasiyet oluşabilir.
Hollywood gülüşü sonrası ağız hijyenine dikkat edilmelidir.
Rutin yaptırılması gereken kontroller ihmal edilmemelidir.
Sigarayı mümkün olduğunca azaltmak gerekir. 
Çok sert besinleri yemekten kaçınılmalıdır.
Tüm yapılan kaplamalar, diş kronlarının seans sayısı tamamlandıktan ve montajı tamamlandıktan sonra gülüş tasarımı tamamlanmış olduğu düşünülebilir. Hastanı başlangıçta rahatsızlık hissedebilir, ancak bu basit ve geçicidir. Kısa bir süre sonra yeni dişlere alışabilirsiniz.
Seans bitiminden hemen sonra doktor, dişlerin bütünlüğünü korumak için uyulması gereken öneriler konusunda hastayı bilgilendirir.

Tahmini maliyeti: 190 EUR

Doktorun hastadan uymasını istediği kurallar şunlardır:

 • Dişlerin sağlığına, bütünlüğüne veya şekline zarar verebilecek genel olarak kötü alışkanlıklardan kaçının.
 • Sigara içiminin kontrolü: Hasta sigara bağımlısı ise sigaranın artmasıyla şiddeti giderek artan sarı bir tabaka oluşumuna neden olduğu için sigarayı mümkün olduğu kadar azaltmalıdır. Nargile kullanımını azaltmanın yanı sıra bu alışkanlıktan tamamen uzak durmak da tercih edilir.
 • Çay, renkli meyve suları veya alkolsüz içecekler gibi boya içeren içecekleri mümkün olduğunca en aza indirin ve dişler üzerinde koyu bir tabaka bırakmamak için yedikten sonra dişleri fırçalayın.
 • Sabah ve akşam periyodik olarak ve kalıcı olarak (iki kez) dişlerin fırçalanması ve yüksek kaliteli diş macununa güvenmek tercih edilir.
 • Çiğnenmesi zor olan sert yiyecekleri ısırmaktan kaçının.
 • Hastanın şikayet edebileceği herhangi bir komplikasyondan kaçınmak için doktora danışın ve kontrollerinizi yaptırın.

Türkiye de Gülüş Tasarımı (Hollywood Smile) Öncesi ve Sonrası

Türkiye de Gülüş Tasarımı (Hollywood Smile) öncesi ve sonrası olarak aşağıda ki fotoğraflarda inceleyebilirsiniz.

Tavşan Diş Estetiği

Türkiye de Gülüş Tasarımı (Hollywood Smile) tekniklerinden biri de son günlerde en yaygın ve moda olan tavşan gülüşüdür. İşlemin fikri ön dişleri, iki küçük azıyı daha belirgin hale getirmektir. Bu işlem nasıl yapılır?

Doktor, kısa olacak şekilde üst sıradaki dişleri sağdan sola veya tam tersi şekilde törpüler veya şekillendirir ve herhangi bir uzunluk ayarı yapmadan küçük azı dişleri olduğu gibi bırakır. Bu gülümsemenin uzun yüzlere değil geniş veya yuvarlak yüzlülere uygun olduğunu belirtmekte fayda var.

Ayrıca bu gülüşün sabit ve geri dönüşü olmayan bir kararla yapılması gerektiğini, yani dişlerin geri alınamayacak kadar kısalmasını ve dişlerin işlem öncesi şekline dönebilmesi için işlem öncesi çok maliyetli seanslar gerektirdiğini de belirtiyoruz.

Türk Estetik’te Türkiye de Gülüş Tasarımı (Hollywood Smile) – Tavşan diş estetiği fiyatına link üzerinden destek ekibi ile iletişime geçerek ulaşabilirsiniz.

Erkekler için Türkiye de Gülüş Tasarımı (Hollywood Smile)

Estetik işlemler, özellikle estetik diş hekimliği ile ilgili olarak, genellikle kadınlara özel olarak kabul edilmez, çünkü bu işlem, dişlerin zarar görmesi veya kırılması durumunda isteğe bağlı bir konu değildir. Bu nedenle, birçok erkek diş restorasyonu ve güzelleştirmeye başvurur. Hollywood gülüşü sunulan seçeneklerden biridir ancak erkekler kadınlara göre daha fazla sigara içmeye ve diş estetiğini bozabilecek davranışlara, temizliğine özen göstermemesi gibi davranışlara karşı kadınlara eşit oranda başvurabilirler.

Elbette tedavi, dişleri mümkün olduğunca uzun süre korumak için uyulması gereken tavsiyeler ve talimatlarla birlikte, ister öncesinde ister sırasında ve sonunda olsun, tedavinin tüm aşamalarında her iki cinsiyet için ayrıntılı ve benzerdir.

Türkiye de Gülüş Tasarımı (Hollywood Smile)
Türkiye de Gülüş Tasarımı (Hollywood Smile)

3D Türkiye de Gülüş Tasarımı (Hollywood Smile)

Bu isim, gülüş tasarımını tamamlanmadan önce elektronik bir uygulama aracılığıyla hastanın dişlerinin bir resmini ekleyerek nasıl görüneceğine dair hayali bir fikre dayanarak Kanada’daki kozmetik diş merkezlerinden birinden Toronto eyaletinde ortaya çıktı. Yeni diş şeklinin yüzle ne kadar uyumlu olduğu ve ardından istenen sonucu elde edene kadar üzerinde değişiklik yapıldığı bir sistemdir.

Kullanılan ham maddeler

Türkiye de Gülüş Tasarımı (Hollywood Smile) için kullanılacak materyalin türü, hastanın isteği ve materyalin çene ve dişlerinin durumuna uygunluğu başta olmak üzere birçok kritere göre belirlenebilir. Maliyet konusunu ve doktorun görüşünü ekleyin. Aşağıda kullanılan en önemli malzemelerde bahsedeceğiz.

Metal Porselen

Metal destekli porselenler gri renk alt yapısı olduğu için dişlerde mat bir görünüm oluşturur. Metal porselenlerin maliyeti diğer kullanılan maddelere göre daha uygundur. İyi yapılmış metal porselen uzun ömürlüdür. Diş törpülemesi diğer kaplamalara göre daha fazla olur.

Zirkonyum

Zirkonyum; Türkiye de Gülüş Tasarımı (Hollywood Smile) için dokusu, uyum ve doğal görünmesi açısından diş görüntüsüne en yakın ve en çok kullanılan ham maddedir. Seramiği desteklemek için kullanılan zirkonyum beyaz renktedir ve ışık geçirgen bir madde olduğundan doğal, parlak ve canlı bir görünüm sağlar. Genellikle ön dişlerde meydana gelen kırık, çürük, renk değişimi gibi durumlarda kullanılır. Dişe en çok benzeyen zirkonyum hem ön hem arka dişlerde de kullanılır. 

E-max Porselen

Zirkonyum ve metal porselene göre daha hassas bir maddedir. Metal içermez. Yapısı oldukça şeffaftır ve doğal görünüm sağlar. Çay, sigara, kahve gibi maddelerin dişte leke oluşturmasına karşı korunak sağlar. İçerdiği maddeler dişe yapısına yakın olduğu için zarar vermez herhangi bir alerjik reaksiyon oluşturmaz. Metal içermediği için arka dişlerde kullanılmaz daha çok ön dişlerde tercih edilir ve uzun ömürlüdür. Diğer maddelere oranla maliyeti biraz daha yüksektir.

Türkiye de Gülüş Tasarımı (Hollywood Smile) için Kaplama Çeşitleri

Güzel bir gülüşe sahip olmak isteyenlerin tercih ettiği bu estetik türü dişlerin kusursuz olması için uygulanan kaplamalardır. Gülüş tasarımı için hastanın istek ve beklentileri doğrultusunda hekimin de ortak kararıyla kişiye özel uygulanan kaplama seçilir. 

Veneer Kaplama 

Türkiye de Gülüş Tasarımı (Hollywood Smile) için kullanılan bu kaplama yaprak diş kaplaması anlamına gelir.

Bu kaplama dişlerin yüzeyine yapıştırılır. Leke, sararma, kırık gibi dişlerdeki birçok problemi ortadan kaldırır. Pürüzsüz, parlak bir görünüm sağlar. Diş arasındaki boşlukları kapatmak için oldukça kullanılan bir kaplama çeşididir. 

Türkiye de Gülüş Tasarımı (Hollywood Smile) Lamine Kaplama 

Dirençli ve sağlam yapısıyla uzun ömürlü kullanılabilecek kaplamalar arasındadır. Dişlere beyaz, kusursuz ve parlak görünüm sağladığından görselliğe önem veren kişiler tarafından oldukça tercih edilir. Diş boşluklarını kapatmak için, diş sararmalarını, renk değişimlerini gidermek için, dişleri hizalandırmak gibi birçok nedenle tercih edilebilir. 

Gülüş Tasarımının Avantajları
 1. Dişlere estetik bir görünüm kazandırır
 2. Sağlam, simetrik diş ve diş etlerinin olmasını sağlar 
 3. Estetik görüntü kazandırdığı için kişilerde özgüven sağlar 
 4. Mükemmel bir gülüş kazandırır
 5. Beyaz, kusursuz ve parlak dişlere sahip olmayı sağlar
Gülüş Tasarımının Dezavantajları
 • Yapılan hollywood smile kişiye özel olacağı için beklentiler doktorun tavsiyesiyle doğru orantılı olmalıdır. 
 • Bazı kişilerde çene,diş, diş eti gibi yapısal sorunlarda gülüş estetiğine uygun olmayabilir.
 • Ağız, diş ve diş eti bakımına gereken önem verilmezse kaplamaların ömrü kısalabilir.
 • Gülüş tasarımı yaptıran kişiler beyazlatma yapamaz.
Yan Etkileri
 • Birinci seanstan sonra dişlerde kısa süreli hassasiyet oluşabilir.
 • Çok nadir olarak diş etlerinde alerjik reaksiyon görülebilir.
 • İlk birkaç gün üzerinde çalışılan dişlerde hafif bir karıncalanma olabilir.
 • Diş etlerinde geçici kızarıklık oluşabilir.
 • Dişlerin sağlık durumunda veya şekil açısından ileride herhangi bir sorun yaşamamak için tecrübesi yüksek hastane ve kliniklerin tercih edilmeli veya daha önce başarı tecrübesi yüksek doktorların tercih edilmesi gerekir.

Türkiye de Gülüş Tasarımı (Hollywood Smile) – İstanbul’da

Gülüş estetiği yaptırmak isteyenler için Türkiye-İstanbul çok sık tercih edilen yerler arasındadır. Metropol şehir olan İstanbul, gelişen teknoloji, son çıkan cihaz, yöntemlerle ve başarılı diş hekimleri sayesinde oldukça tercih edilen şehirlerden biridir. Ülkemiz teknolojiyi yakından takip edip son zamanlarda çıkan yenilikleri bünyesine kattığı için yurtiçi ve yurtdışında gülüş estetiği alanında birçok kişi tarafından tercih edilir.

Türkiye, genel olarak medikal turizm ve özelde diş tedavisi alanında önde gelen diğer birçok ülke gibi, birçok insanın günlük olarak Türkiye’ye, özellikle de İstanbul’a, turistik veya eğlence amaçlı gezileri ile birlikte kozmetik cerrahi yapmak için gittiği Türkiye gezilerinden keyifli zaman geçirmek ve diş tedavisi yapmak ve aynı zamanda yeni, farklı bir gülümsemeye kavuşmak için tercih edilmektedir.

Türkiye de Gülüş Tasarımı (Hollywood Smile) Fiyatları

Ülkeden ülkeye, şehirden şehire hatta klinikler arasında da değişkenlik gösteren fiyatlar mevcuttur. Burada tercih edilmesi gereken alanında iyi bir hekim, steril bir ortam, güvenilir ekip sayesinde istenilen sonuçlara ulaşılır. Dolgu, kanal tedavisi, gibi kişide yapılacak tedaviler varsa fiyat buna paralel olarak değişir. Ortalama diş başına 130 – 190 euro olarak fiyatlandırılır.

Sıkça Sorulan Sorular – Türkiye de Gülüş Tasarımı (Hollywood Smile)

Gülüş tasarımından sonra nelere dikkat edilmelidir?

Kişi ağız, diş ve diş eti bakımına özen göstermeli,  belirli aralıklarla kontrollere gitmeli ve hekimin tavsiye ettiği şeyleri uygulamalıdır.

Türkiye de Gülüş Tasarımı (Hollywood Smile) kalıcı mıdır?

Sağlıklı beslenmeye, ağız ve diş sağlığına dikkat edildiği takdirde ömür boyu kullanım sağlayabilirsiniz.

İşlem kaç seans sürer?

Yapılacak tedavilere göre değişmekle birlikte ortalama 3 seansta tamamlanır.

Türkiye de Gülüş Tasarımı (Hollywood Smile) için yaş sınırı var mıdır?

18 yaşını geçmiş diş ve çene yapısı tamamlanmış her birey yaptırabilir.

Türkiye de Gülüş Tasarımı (Hollywood Smile) Her dişe yapılabilir mi?

Evet her dişe yapılabilir.

Zirkonyum kaplama mı yoksa porselen kaplama mı tercih edilmelidir?

Zirkonyum diş kaplama dayanıklılığı açısından çok daha sağlamdır ve şekil verilmesi daha kolay bir yapıdadır. Porselen kaplamalar ise yapısı gereği daha ince olduğundan daha kırılgan bir yapıya sahiptir. Dişlerin kesiciliği bakımından dişe en yakın olan yine zirkonyum kaplamadır.

Lamine kaplamanın avantajları nelerdir?

Diğer kaplamalarda, dişlerde törpüleme işlemi yapılırken lamine kaplamada törpüleme yapılmamaktadır. Dişlere herhangi bir müdahalede bulunmadan yapıldığı için en önemli avantajı bu olmaktadır.

Hangi kaplama daha uzun ömürlüdür?

Zirkonyum diş ve diş etine daha uyumlu bir yapıya sahiptir ve yapıştırma teknikleri olarak daha teknolojik yapıştırıcılar kullanılmaktadır. Bu açıdan bakılacak olursa zirkonyumun ömrü daha uzundur.

Gülüş tasarımı yapılmadan önce hangi tedaviler uygulanır?

Yapılacak işlemler kişiden kişiye değişir herkeste problem aynı olmayabilir kimi için bir tedavi gerekirken kimileri için birden fazla tedavi gerekebilir. Bunlar; dolgu, kanal, diş eti tedavisi gibi birçok tedavi yöntemi uygulanabilir.

Gülüş tasarımı yapılırken ağrı hissedilir mi?

Türkiye de Gülüş Tasarımı (Hollywood Smile) yapılırken kişiye en uygun tasarım seçilir ve bu tasarımı uygularken diş ve diş etlerine en az zarar verecek olan yol seçilir. İşlem sırasında ise lokal anestezi kullanıldığı için herhangi bir ağrı ya da acı hissedilmez.

Zirkon ve kaplama arasındaki fark nedir?

Zirkon, diş kronlarının yapıldığı hammaddedir, kaplamalar ise diş estetiğinin özel bir şeklidir.

Ve son olarak Türkiye İstanbul Türk Aesthetic Merkezi’nden bilgi ve fiyat talep etmek için destek ekibiyle doğrudan bağlantı üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Ana Başlıklar
Gülüş Tasarımı