Türkiye de Penis Protezi (Mutluluk Çubuğu) Fiyatları

Türkiye de Penis Protezi (mutluluk çubuğu) Fiyatları

Türkiye de Penis Protezi (mutluluk çubuğu) Fiyatları: Penis protezi cerrahisi genellikle erektil disfonksiyonu olan erkeklerde kullanılan bir tedavi yöntemidir. Bu prosedür, bir cerrahi operasyon gerektirir ve maliyeti birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. Penis protezi cerrahisi maliyetleri ülkeye, cerrahi yapılan yere, kullanılan protez tipine, hastanın genel sağlık durumuna ve cerrahın deneyimine göre değişebilir. Sigorta kapsamı, hastanın durumu ve tedavi seçenekleri gibi faktörler de maliyetleri etkileyebilir.

Penis Protezi (mutluluk çubuğu)

Penis protezi bir diğer adıyla mutluluk çubuğu, erektil disfonksiyon (sertleşme sorunu) yaşayan erkeklerde kullanılan bir tedavi yöntemidir. Bu prosedür, penisteki sertleşmeyi sağlayan silindirler ve bir pompadan oluşan bir cihazın cerrahi olarak yerleştirilmesini içerir. Penis protezi, genellikle diğer tedavi seçenekleri örneğin P-Shot, ESWT gibi başarısız olduğunda son seçenek olarak penis protezi yapılır. 

 • 3 tip penis protezi vardır.
 • Tek parçalı, 2 ve 3 parçalı. 
 • En az tercih edilen tek parçalı protezdir el ile bükülüp düzeltildiği için kullanımı zordur. 
 • İki parçalı protezde ise protez içi sıvı doldurularak ereksiyon sağlanır. 
 • Üç parçalı protez en konforlu ve en kullanışlı olan protez tipidir. Penis içine yerleştirilen balon silindir, testislere yerleştirilen bir pompa ve karın boşluğuna konulan bir sıvı deposu vardı. Ereksiyon istendiğinde pompa ile depodan sıvılar penis balonlarına dolar ve bu sayede ereksiyon sağlanır. Ereksiyon sonrasında ise tekrar pompa ile sıvı depoya döndürülür. 
Türkiye de Penis Protezi (mutluluk çubuğu) Fiyatları

Türkiye de Penis Protezi (mutluluk çubuğu) çeşitleri

Türkiye de en çok tercih edilen 2 tip penis protezi bulunur.

Coloplast

Sadece enine genişleyen seçeneği vardır. Ömür boyu garantilidir. Cinsel ilişki doğal bir şekilde yaşanır ve dışarıdan bakıldığında belli olmaz. Coloplast marka Türkiye de Penis Protezi (mutluluk çubuğu) Fiyatları:  

 • Türkiye de Penis Protezi (mutluluk çubuğu) Fiyatları : Tek parçalı protez fiyatı: 4400 Euro
 • Türkiye de Penis Protezi (mutluluk çubuğu) Fiyatları : Üç parçalı enine protez: 7800 Euro

AMS

Amerika ürünü bir protezdir. Hem enine hem boyuna genişleyen seçenekleri vardır. FDA onaylıdır. Cinsel ilişki doğal bir şekilde yaşanır ve dışarıdan bakıldığında belli olmaz. AMS marka Türkiye de penis protezi fiyatları: 

 • Türkiye de Penis Protezi (mutluluk çubuğu) Fiyatları : Enine boyuna: 8800 Euro
 • Türkiye de Penis Protezi (mutluluk çubuğu) Fiyatları : Sadece enine: 8300 Euro

Penis protezi sonrası cinsel ilişki

Penis protezi cerrahisi, erektil disfonksiyonu olan erkeklerde cinsel aktiviteyi yeniden mümkün kılabilir. Protez yerleştirildikten sonra, birçok hasta normal bir cinsel ilişki yaşayabilir. Ancak, cerrahi sonrası iyileşme süreci ve kişisel deneyimler farklılık gösterebilir. Penis protezi takıldıktan ve iyileşme dönemi geçtikten sonra kişi normal bir cinsel ilişki yaşayabilir. Dışarıdan bakıldığında belli olmaz. Genç yaşta yapılan cinsel ilişkiler gibi olur, haz alma ya da orgazm olma boşalma gibi durumlarda normal olarak yaşanır doğal bir cinsel ilişkiden farkı yoktur. Penis protezi takıldıktan 6 hafta sonra cinsel ilişki yaşanabilir.

Türkiye de en iyi penis protezi markası

Penis protezi markaları, farklı özelliklere ve tasarımlara sahip olabilir ve hangi markanın en uygun olduğu hastanın ihtiyaçlarına, cerrahın tercihlerine ve hastanın sağlık durumuna bağlı olarak değişebilir. 

Türkiye de ve dünya çapında kullanılan bazı popüler penis protezi markaları şunlar olabilir:

 • Coloplast: Coloplast, penil protezler konusunda çeşitli seçeneklere sahip olan bir markadır. Titan ve Genesis gibi modelleri bulunmaktadır.
 • AMS (American Medical Systems): AMS, erektil disfonksiyon tedavisi için çeşitli penil implant seçenekleri sunan bir markadır. Çeşitli 700 ve 800 serisi implantları mevcuttur.
 • Zephyr Surgical İmplants: Bu marka da penil protezlerde çeşitli seçenekler sunmaktadır ve hastaların ihtiyaçlarına göre özelleştirilebilir implantlar üretmektedir.
 • Promedon: Penis protezi implantları ve diğer cerrahi implantlar konusunda çeşitli seçenekler sunan bir diğer markadır.

İstanbul Türkiye de Penis Protezi (mutluluk çubuğu) Fiyatları

İstanbul veya Türkiye genelinde penis protezi (mutluluk çubuğu) cerrahisi için maliyetler birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. Cerrahi yapılan yer, hastane veya klinik, kullanılan protez tipi, cerrahın deneyimi gibi faktörler fiyatları etkileyebilir. Penis protezi cerrahisi, genellikle bir sağlık sigortası kapsamında olmayabilir ve tamamen hastanın kendi ödemesi gereken bir işlem olabilir. Fiyatlar, farklı sağlık kuruluşları ve cerrahlar arasında da değişebilir. İstanbulda penis protezi fiyatı ortalama 7500 – 9000 Euro arasındadır.

Türkiye de Penis Protezi (mutluluk çubuğu) Fiyatları 2024

Penis protezlerinde en önemli fiyat faktörü marka ve protezin kaç parçalı olduğudur. Tek parça, iki parça ve üç parçalı protezlerin fiyatları birbirinden farklıdır. 2024 penis protezi fiyatları ortalama 4400 – 8800  euro arasındadır. En iyi marka ve en iyi tedavi her konuda maliyeti etkiler. Konu sağlık olduğunda ise çok dikkat edilmeli iyi doktor ve hastane seçimi yapılmalı. 

Türkiye de Penis Protezi (mutluluk çubuğu) Fiyatları
Türkiye de Penis Protezi (mutluluk çubuğu) Fiyatları

SSS – Türkiye de Penis Protezi (mutluluk çubuğu) Fiyatları

Penis protezi nedir?

Hiç ereksiyon olamayan kişilerde, penisin içine yerleştirilen silindirik balon ve testis içine yerleştirilen pompa ile peniste ereksiyon olması sağlanır.

2024 Türkiye de Penis Protezi (mutluluk çubuğu) Fiyatları?

2024 Türkiye de penis protezi fiyatları Coloplast marka Üç parçalı enine protez: 7800 Euro, AMS marka protez fiyatı enine boyuna: 8800 Euro.

Penis protezinde Coloplast ve AMS farkı nedir?

AMS amerika, Coloplast avrupa ürünüdür. AMS penis protezi hem enine hemde boyuna büyümeyi sağlar. Coloplast sadece enine büyüyen modeli vardır.

Penis protezi dışarıdan belli olurmu?

Ameliyat esnasında kesilen yerler küçük ve görünmeyen yerlerdedir. İyileşme döneminden sonra sadece ereksiyon sırasında aktif edileceği için dışarıda bakıldığında belli olmaz.

Türkiye de penis protezi takıldıktan ne zaman sonra cinsel ilişki yaşanır?

İyileşme dönemi bittikten sonra ortalama 6 hafta sonra cinsel ilişki yaşanır.

Penis protezi ameliyatı kaç saat sürer?

Ortalama 2 saat sürmektedir.

Penil protezi kimlere yapılabilir?

Özellikle şeker hastalığı ya da belirli sebeplerden kaynaklı olarak ereksiyon olamayan sertleşme bozukluğu yaşayan ve P shot, ESWT ya da ilaçlı tedavilere tepki vermeyen hastalar için kalıcı ve son çözümdür.

Ve son olarak Türkiye İstanbul Türk Aesthetic ailesinde bilgi ve fiyat talep etmek için doğrudan bağlantı üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Türkiye de Penis Protezi (Mutluluk Çubuğu) Fiyatları