Diş İmplantı

Diş İmplantı

Türkiye de diş implantı

Türkiye de diş implantı en önemli diş tedavilerinden biridir. Diş implantlarına kişi, doğal dişlerini yaşlılık sonucu veya başka nedenlerle kaybettikten sonra başvurur. Diş implantı işlemi, doğal diş kökünün yerine titanyum metal implant yerleştirilerek yapılan, metal implant aşaması ve implanttan birkaç ay sonra dişin üzerini kapatmak için gerçekleşen kaplama aşaması olmak üzere iki ana bölüme ayrılır.

Metal implant çene kemiğine sabitlendikten sonra doğal dişe tıpa tıp benzeyen bir taç ile metal implanttan oluşur.

AnesteziLokal anestezi – Sedasyon anestezisi
Operasyon SüresiDiş başına 5 – 15 dakika
Sonuçların görünümü – dayanıklılıklarıHemen – ömür boyu
İyileşme dönemi5 – 7 gün
Turk Aesthetic fiyatı360 EURO
Türkiye de diş implantı

Türkiye de diş implantı Tedavisi Nasıl Yapılır?

Türkiye’de diş implantı işlemi lokal anestezi veya geçici sedasyon anestezisi altında yapılır, ardından uzman doktor metal implantların sayısını ve yerlerini belirler ve ardından diş etlerinde çene kemiğine ulaşmak için küçük kesiler yapılır.

Ağızdaki yerlerine göre uygun yerlere yerleştirilerek diş etleri metal implantların üzerine otomatik olarak eriyen estetik elektrot ile kapatılır. Bazen özellikle çok sayıda implantı olan kişilerde metal implantlar ile daha sonraki diş kronları arasındaki dönemde hastanın kullanması için geçici bir çene tasarlanabilir.

Diş İmplantı Nasıl Yapılır Video İstanbul

Aşağıdaki video, diş implantlarının nasıl yapıldığını ayrıntılı olarak izleyebilirsiniz.

Türkiye de diş implantı

Türkiye de diş implantı Kimler Yaptırabilir?

 • İster yaş ister başka sebeplerle doğal diş sayısında eksiklik yaşayan kadın yada erkek her biey diş implantı yaptırabilir. 
 • Doğal diş sayısındaki eksiklikten muzdarip olanlar.
 • Yakında düşmeye hazır doğal dişleri varsa.
 • 18 yaşının üzerinde olan herkes.
 • Herhangi bir ciddi veya bulaşıcı hastalığı bulunmayanlar.

Kimler diş implantı Yaptıramaz? 

Diş implantları çok geniş bir kategoriye girer, ancak en önemlileri olan bazı nadir durumlar hariç tutulur:

 • Çok ileri şeker hastaları.
 • İleri kalp hastaları.
 • Osteoporoz hastaları.
 • Çene kemiğinde önemli bir eksiklik veya zayıflık.

Diş İmplantları Hangi Doktor Yapar?

diş implantlar diş kliniklerinde yapılan diş işlemlerinden biridir, bu nedenle sadece cerrahi konusunda uzmanlaşmış diş hekimi bu işlemleri yapmaya yetkilidir. Hastanın mümkün olduğunca olumlu sonuçlar almasını sağlamak için oldukça deneyimli olması tercih edilir.

Türkiye'de diş implantı
Türkiye’de diş implantı

Diş İmplantında Kullanılan Anestezi Çeşitleri

Türkiye de diş implantlar işlemin yüzeyselliği ve basitliği nedeniyle lokal anestezi etkisi altında yapılmaktadır. Sedasyon anestezi nadiren gereklidir. Bu anestezi sırasında hasta implantın yapıldığı kısa bir süre uyur. Ağrı toleransı daha az olan veya çok sayıda diş implantı olan kişilerde bu anestezi tekniğinin kullanılması tercih edilir.

Türkiye de diş implantı çeşitleri

Alman diş implantları

Almanya, diş implantları ve zirkonyum kronlar başta olmak üzere birçok diş malzemesi üretiminde çoğu ülke arasında öne çıkıyor. En ünlü Alman markaları arasında en önemlilerinden bahsediyoruz:

Bego İmplant

Bego 1890 yılında Almanya Bremen’de kurulmuştur. Bego diş implantları diğer markalara göre daha uzun ömürlüdür ve ortalama bir fiyate sahiptir. Bu implantlar titanyumdan yapılmıştır ve orta kısımlarının çene kemiğinin diğer markalarla daha hızlı kaynaşmasını sağlaması ile ayırt edilirler. Ömür boyu implant garantisi ile Bego diş implantları diğer birçok şirketin önündedir.

Alfa BioTech İmplant

Ayrıca Alpha Bio Tech’in metal implantları en ünlü Alman diş implantlarından biridir. Şirket 1988 yılında kurulmuştur. Bu implant aynı zamanda kalite ve kullanım kolaylığı sağlar. Alpha, ürünlerini geliştirmek ve protezleri optimize etmek için sürekli olarak araştırma, test ve klinik testler yürütür.

ICX İmplant

ICX diş implantları, aynı zamanda İsviçre ve Alman implantlarından biri olarak kabul edilir ve bu implantlar dünyanın çeşitli ülkelerine ihraç edilir ve bu implantlar, şirket tarafından üretilen çok sayıda boyut ve şekil ile karakterize edilir ve ayrıca diş implantlarının işlem sırasında çok daha kolay ve basit hale getirilmesi için sağlık ekibi tarafından kullanılacak kendi ekipmanlarına sahiptir.

İsviçre diş implantları

İsviçre diş implantları, popülerlik açısından Alman implantlarından sonra ikinci sırada yer almaktadır. İsviçre mahsulleri, diğer türlere kıyasla yüksek kalite ile karakterize edilir, ancak fiyatleri de diğer türlere göre çok yüksektir. En önemli İsviçre markaları arasında:

Nobel Biocare İmplantları

Nobel Biocare, 1981 yılında, o zamanki İsviçre Sağlık Bakanlığı tarafından onaylandıktan sonra, İsviçre’nin Göteborg şehrinde kurulmuştur. Dünya Sağlık Meclisi FDA tarafından onaylanan ve dünyanın farklı ülkelerinde çeşitli şubeleri bulunan diş köprüleri ve diş kronları. İsrail, Amerika Birleşik Devletleri, Fransa, İspanya, Avustralya, İtalya, Almanya ve Birleşik Krallık gibi ülkelerde üretilir.

Straumann İmplantları

Straumann Implantları 1954 yılında İsviçre’nin Basel şehrinde kurulmuş ve araştırma ve tıp bilimlerinde uzmanlaşmıştır. Diğer İsviçre implantları gibi kalitelidir ancak fiyatı diğer implantlara göre nispeten yüksektir.

Amerikan diş implantları

Zimmer Biomet İmplantları

Zimmer Biomet implantları en popüler Amerikan yapımı diş implantları arasındadır ve dünyada üçüncü sıradadır. Bu implantlar, çene kemiğinin bu implantlarla yüksek oranda kaynaşmasını sağlayan implantların yüzeyindeki boşluklarla karakterize edilir. Kısa sürede Zimmer Biomet tıbbi malzeme üretimi için bir şirket olarak 1927 yılında kurulmuştur. Genel olarak ekipman ve özellikle dişçilik ekipmanı.

Bicon İmplantları

Bicon, Amerika’nın en önemli diş implant üreticilerinden biridir. Firma 1994 yılında ABD’nin Boston eyaletinde kurulmuştur. Bicon Implantı bazen çene kemiğinin güçlendirilmesi ve yükselmesinin yerini alabilen kısa diş implantlarının üretimi ile karakterizedir. 

Türkiye de diş implantı Teknikleri

Standart diş implantları

İstanbul Türkiye’de diş implantları bir kişi için metal implantların takılmasıyla yapılır ve birkaç ay sonra diş kronları yapılır. Metal implantlar ve diş kronları arasındaki süre, çene kemiğinin yoğunluğu ve gücü, toplam metal implant sayısı ve hastanın yaşı gibi birçok faktöre bağlı olarak doktor tarafından belirlenir. Bazen çene kemiğini güçlendirmek, boş bir yeri doldurmak veya metal implantları daha iyi takmak için kemik tozu kullanılabilir ve Türkiye’de sinüsler bazen diş implantları ile yükseltilir ve güçlendirilir.

Bu teknikle ekim yapmanın avantajlarından biri, hastanın ister bir diş ister daha fazla diş olması gerektiği gibi ekimi gerçekleştirebilmesidir.

Türkiye de immediat diş implantları

Türkiye’de immediat diş implantları, metal implantlar ve diş kronlarının aynı anda ve bazı durumlarda klinik muayene ve gerekli röntgenler çekildikten sonra hastayı klinikte ziyaret ettikten sonra diş hekimi tarafından belirlenen durumlarda ve bu vakalar ile yapılır. Az sayıda implant ve genç yaş grubu ile sınırlıdır.

Türkiye de All On Four teknolojisine sahip diş implantları

Türkiye’de all-on-four diş implantları, protez alanında kullanılan en son teknolojilerden biridir ve çok sayıda dişini veya çenedeki dişlerin tamamını kaybetmiş kişiler bu teknik için en popüler adaylardan biridir. Doktor, görüntüleri ve klinik muayeneleri yapmaya başlar ve ardından kişinin bu işleme uygun olup olmadığına karar verir ve çene kemiğinin kalite ve yoğunluğunu değerlendirir.

All On Four tekniği, önce her çenede belirli yerlere 4 adet metal implant yapılarak daha sonra çene için ölçü alınarak metal implantlar iyice yerleşip yerine oturuncaya kadar geçici bir çenenin kullanıma hazırlanması için laboratuvara gönderilir.

Bu implantlar doktorun belirttiği süre sonunda stabil hale geldiğinde hasta daha önce takılan metal implantların üzerine büyük ölçüde doğal dişe benzeyen bir köprü olan son kuronları yapmak için bir kez daha bizi ziyaret eder. Bu tekniğin dezavantajlarından biri, çenenin tamamen dişsiz olması veya varsa hastanın başka dişleri çekmek zorunda kalmasıdır.

Türkiye'de diş implantı
Türkiye’de diş implantı

İstanbul, Türkiye de diş implantı işlem aşamaları

Burada Türkiye de diş implantı işlem öncesi, sonrası ve işlem sırasındaki aşamalarını kısaca anlatacağız:

Toplam zaman: 5 dakika

Işlemden önce

Türkiye'de diş implantı

İşleme başlamadan önce hasta Türk aesthetic ekibi ile iletişime geçerek sağlık durumu hakkında bilgi, diş durumunun resimleri ve varsa bazı röntgen filmlerini gönderdikten sonra tavsiye ve talimat almak için uzman doktorlarla konuyu görüşür.
Daha sonra bu tedavi planının tüm detaylarını içeren kişiye özel bir tedavi planı geliştirilir ve fiyat, ihtiyaç duyulan nakil sayısı ve hastanın tedavi planını tamamlamak için ayırması gereken süre hakkında bir tarih belirlenir. Ayrıca kullanılan ilaçlardan, geçirilmiş ameliyatlardan, genetik hastalıklardan veya belirli bir ilaca karşı hassasiyetten doktora veya sağlık ekibine bahsedilmelidir.

İşlem sırasında

Hastanın muayenesi sırasında doğru bilgi alınır, özel röntgenler çekilir, hastanın tedavi aşamasına başlayabilmesi için gerekli diş implantlarının sayısını, hastanın kemik tozu ile kemik güçlendirme yapması ihtiyacını içeren bir dosya oluşturulur. Gerekirse sinüsleri kaldırılır ve diş etlerini tedavi edilir, önceki detayların tamamlanmasından sonra uygun anestezi türünü seçilir  ve ardından işleme başlanır.

Işlemden sonra

diş implantlar tamamlandıktan ve geçici çenenin yapılması için ölçüler alındıktan sonra hastaya hemen takip eden dönemde yeme-içme, uyuma, ilaç kullanma, yasaklar ve izinler gibi kesinlikle uyması gereken talimatlar anlatılır. İmplantasyon yerlerinde ilk gün yanaklara buz uygulanması yapılır  ve belirtilen tarihte sonra hasta kliniğe gelmelidir.

Tahmini maliyeti: 360 EUR

Türkiye de diş implant öncesi ve sonrası

İşte merkezimiz Turk Aesthetic İstanbul Türkiye de diş implantı öncesi ve sonrası bazı resimler.

Türkiye de diş implantı Sonrası Talimatlar

İzlenecek bazı talimatlar ve yönergeler şunlardır:

 • Doktor tarafından verilen talimatları uygulayın.
 • İlaçları zamanında kullanın.
 • İmplant yapılacak yerin yakınında yüze 5 dakikada bir buz uygulaması yapılır.
 • İlk günlerde baharatlı, sıcak veya asitli yiyeceklerden kaçının.
 • Yumuşak yiyecekler yiyin ve sıvı alımını artırın.
 • Sigara ve alkollü içecekleri bırakın.
 • Yorucu aktivitelerden veya sporlardan kaçının.
 • Dikiş yerlerine dokunmaktan kaçının.
 • Baş vücuttan daha yüksek olacak şekilde uyuyun.
 • Tükürmekten kaçının.

Türkiye de diş implantının Avantajı ve Dezavantajı

Avantaj 

 • Türkiye de diş implantı işleminin başarısından sonra kişi kaybettiği dişlerinin yerine yeni dişlere kavuşur.
 • Diş implantları, ağzın boş alanlarını köreltmek yerine doğal çene kemiği şeklinin korunmasına yardımcı olur.
 • Diş implantlar dişleri hizalı ve sağlıklı tutar.
 • Kendine güven, özellikle diş implantları ön sıradayken, aynı zamanda çiğneyerek ve yemekten keyif alarak iş performansının artmasına yardımcı olur.

Dezavantaj 

Diş implantları ileri evre diyabet hastaları için uygun olmayabilir ve çene kemiği zayıf olanlara diş implantı yapılamaz. Nadir durumlarda diş implantları sonucunda diş eti hassasiyeti oluşabilir. Başarıyı tamamlamak için iki aylık bir süreye ihtiyaç duyduğu da diş implantları üzerine alınır.

Türkiye de diş implantı yan etkileri

 • İlk dönemde ağızda dişlere alışamama. 
 • Yemek yeme zorluğu
 • Diş eti ağrısı
 • Bazı durumlarda dişler kuronla kaplanana kadar diş etlerinde metal implantın görünümü.

Türkiye de diş implantı İstanbul

Genel olarak Türkiye, özelde İstanbul, seçeneklerin çokluğu, doktorların uzmanlığı, sağlık hizmetinin kalitesi gibi birçok avantajı nedeniyle Türkiye’yi tedavi ve turizm amacıyla aynı anda ziyaret eden birçok turistin destinasyonudur. Türkiye’de diş implantları, dünyanın diğer ülkelerine kıyasla ortalama bir fiyatle karakterize edilen en yaygın operasyonlardan biri olarak kabul edilmektedir. fiyatı her merkeze ve operasyonun detaylarına göre diş başına 300 ile 600 Euro arasında değişmektedir.

Türkiye de diş implantı fiyatı İstanbul

Türkiye’de diş implantlarının fiyatı birkaç şeye göre yerden yere değişmektedir:

 • Tıp merkezinin veya hastanenin itibarı.
 • Doktor deneyimi.
 • Prosedür detayları.
 • Ek hizmetler, bazı merkezler tedavi, konaklama ve ulaşımı içeren paketler sunduğu için merkez tarafından sağlanmaktadır.
 • Turk Aesthetic İstanbul – Türkiye’de diş başına implant fiyatları 360 Euro’dan başlıyor.
 • Konaklama ve ulaşım dahil paket ücretini talep etmek için iletişim sayfasından Türk Aesthetic ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.

SSS – Türkiye de diş implantı İstanbul

Türkiye de diş implantı işlemi ne kadar sürer?

Diş sayısına göre yaklaşık 2 – 3 saat.

Diş implantlar kaç seansa ihtiyaç duyar?

5-7 günlük bir süre boyunca gözden geçirme oturumu içeren bir oturum.

Diş implantların sonucu ne zaman ortaya çıkar?

İşlemin sonuçları anında ortaya çıkar.

Diş implantların başarı oranı nedir?

Diş implantların başarısı, talimatlara uymanın yanı sıra çene kemiklerine, diş eti sağlığına ve doktorun becerisine bağlıdır. Genel olarak diş implantlarının başarı oranı yüksektir.

Diş implantlarında ne tür anestezi kullanılır?

Türkiye de diş implantı lokal anestezi altında yapılabilir.

Türkiye de diş implantı fiyatları ne kadar?

Türk Aesthetic İstanbul’da diş implantlarının fiyatı diş başına 360 Euro dur.

Diş implant operasyonu sonrası iyileşme süreci nasıldır?

Kesinti süresi yoktur, ancak transplantasyon ve kron kaplama arasında geçici takma dişle başa çıkmakta zorlanabilir.

Diş implantların sonuçları kalıcı mıdır?

Türkiye de diş implantı, eksik dişlerin yerine koymak için radikal bir çözümdür ve sonuçları ömür boyu kalıcıdır.

Son olarak, Türkiye, İstanbul’daki Türk Aesthetic Merkezi’nden bilgi ve fiyat talep etmek için ekibimizle doğrudan iletişime geçebilirsiniz.

Table of Contents