Türkiye de Mikroskleroterapi

Türkiye de Mikroskleroterapi

Türkiye de mikroskleroterapi, varis ve örümcek damarları tedavi eden minimal invaziv bir tıbbi işlemdir. Mikroskleroterapi, sklerozan bir maddenin doğrudan küçük varisli veya örümcek damarlara enjekte edilmesi, bu damarların çökmesine ve sonunda kaybolmasına neden olur. Bu yöntem, lazer tedavisi veya ameliyat gibi geleneksel tekniklerle tedavi edilemeyecek kadar küçük olan yüzeysel damarlar için çok faydalıdır.

Etkinliği, ekonomikliği ve tıbbi profesyonellerin uzmanlığı sayesinde Türkiye, özellikle de İstanbul’da mikroskleroterapinin popülaritesinde bir artış yaşandı.

Türk Aestetik Türkiye’de kaliteli bir deneyim sunuyor! Mükemmel klinikler, tercümanlar, oteller ve VIP transferler dahil olmak üzere İstanbul’daki hizmetlerimizden yararlanın. Güvenli ve uygun fiyatlı mikroskleroterapi için uzmanlarımıza güvenin.

Türkiye de Mikroskleroterapi

Türkiye de Mikroskleroterapi için uygun adaylar

Türkiye de köpük tedavisi için uygun adaylar, damar sağlığı, genel sağlık durumu, makul beklentiler, cilt hassasiyeti, ilaç kullanımı, önceki tıbbi tedaviler ve takip bakımına bağlılık gibi farklı faktörlere göre belirlenmektedir. Hastalar kişiselleştirilmiş değerlendirmeler ve öneriler için uzman doktorlarla konuşmalıdır.

Türkiye de Mikroskleroterapi Süreci

Mikroskleroterapi, örümcek damarları ve küçük varisli damarlarla ilişkili estetik ve bazen semptomatik sorunları tedavi eden ileri bir tıbbi prosedürdür. Hassas bir enjeksiyon tekniği kullanarak doğrudan bu yüzeysel damarları hedef alarak görünümlerini azaltmak ve genel bacak estetiğini iyileştirmek için kolay bir yöntem sağlar. Sürecin kısa bir özetini burada bulabilirsiniz:

Toplam zaman: 30 dakika

Konsültasyon:

Hastalar genellikle mikroskleroterapi öncesinde bir dermatolog veya damar uzmanı ile görüşür. Doktor, tedavi edilmesi gereken damarları inceleyecek, hastayla süreci gözden geçirecek ve bu seansta hastanın soru veya endişelerini yanıtlayacaktır.

Hazırlık:

Hastaya bol kıyafetler giymesi ve işlem günü bacaklarına yağ veya losyon sürmemesi talimatı verilebilir. Venöz erişime yardımcı olmak için tedavi alanı temizlenir ve hastaya belirli bir şekilde ayakta durması veya oturması önerilebilir.

Enjeksiyon:

Doktor, az miktarda sklerozan sıvıyı doğrudan hedeflenen damarlara enjekte etmek için ince bir iğne kullanır. Bu solüsyon damar astarını tahriş ederek genişlemesine ve birbirine yapışmasına neden olur. Tedavi edilen damarlar doğal olarak vücut tarafından emilir ve sonunda yok olur.

Kompresyon:

Enjeksiyonlardan sonra tedavi edilen bölge bandajlarla veya kompresyon çoraplarıyla sarılabilir. Kompresyon ödemi azaltır, iyileşmeyi hızlandırır ve tedavi edilen damarlarda kanın birikmesini önler.

Tedavi sonrası bakım:

Hastalara genellikle işlemin ardından birkaç gün yoğun aktivitelerden ve uzun süre ayakta durmaktan veya oturmaktan kaçınmaları önerilir. Ayrıca iyileşmeye yardımcı olmak ve sonuçları en üst düzeye çıkarmak için belirli bir süre boyunca kompresyon çorapları giymeleri talimatı verilebilir.

Takip:

Damar durumunun ciddiyetine bağlı olarak, hastaların istenen sonuçları elde etmek için birkaç hafta arayla birden fazla terapi seansına ihtiyacı olabilir. Takip randevuları, doktorun ilerlemeyi değerlendirmesine ve ekstra seansların gerekli olup olmadığına karar vermesine olanak tanır.

Tahmini maliyeti: 500 Euro

Mikroskleroterapinin Faydaları

Non-invaziv: Mikroskleroterapi, ameliyat veya genel anestezi gerektirmeyen minimal invazif bir yöntemdir.

 • Hızlı Süreç: Yoğun programları olan kişiler, tamamlanması genellikle 30 ila 60 dakika sürdüğü için tedaviyi uygun bulacaktır.
 • Etkili Sonuçlar: Sadece bir seanstan sonra hastalar sıklıkla varis veya örümcek damarlarının görünümünde gözle görülür bir azalma olduğunu bildirirler; En iyi sonuçları elde etmek için birçok seans gereklidir.
 • Minimal Kesinti Süresi: Mikroskleroterapinin ardından çoğu hasta normal aktivitelerine hemen dönebilir. İyileşme süresi çok azdır.

Mikroskleroterapinin dezavantajları

 • Geçici Yan Etkiler: Bazı hastalarda enjeksiyon bölgesinde morarma, ödem veya kaşıntı gibi kısa süreli yan etkiler görülebilir.
 • Çoklu Seans: Bir seanstan sonra bir miktar iyileşme gözlense de, durumun ciddiyetine bağlı olarak istenilen sonuçlara ulaşmak için birden fazla seans gerekebilir.
 • Emin olabilirsiniz! Türk Aesthetic sizi mikroskleroterapi konusunda yüksek eğitimli uzmanlarla buluşturarak başarılı bir sonuç için memnuniyetinizi ön planda tutuyor.
Türkiye de Mikroskleroterapi Sonrası Bakım Talimatları

Mikroskleroterapiyi takiben bakım sonrası talimatlar genellikle aşağıdaki önerileri içerir:

 • Kompresyon Giysileri: Doktorunuzun talimatlarına uyun ve kompresyon çorapları veya giysileri giyin. Tedavi edilen damarları destekler, ödemi azaltır ve kan akışını arttırır.
 • Güneşe Maruz Kalmaktan Kaçının: Hiperpigmentasyonu veya diğer cilt hasarlarını önlemek için doğrudan güneş ışığından uzak tutun veya tedavi edilen bölgeyi kıyafet ile örtün ve güneş kremi kullanın.
 • Yoğun Egzersizden Kaçının: Tedavi edilen damarlara çok fazla baskı uygulamaktan kaçınmak için, işlemden sonraki birkaç gün boyunca yorucu aktivitelerden veya ağır kaldırmaktan kaçının.
 • Bacakları Yüksekte Tutun: Ödemi azaltmak ve dolaşımı artırmak için, özellikle otururken veya uzanırken mümkün olduğunca bacaklarınızı kaldırın.
 • Susuz Kalmayın: Kan pıhtılarını önlemek ve iyileşmeye yardımcı olmak için bol su içirin.
 • Saunalardan ve Sıcak Banyolardan Kaçının: Tedaviden sonraki birkaç gün boyunca saunalardan, jakuzilerden ve banyolardan uzak durun; çünkü sıcaklık, şişliği ve rahatsızlığı daha da kötüleştirebilir.
 • Takip Randevuları: İlerlemenizi takip edin ve sağlık uzmanınızla planladığınız takip randevularına katılarak düzgün bir şekilde iyileştiğinizden emin olun.
 • Komplikasyonlara Dikkat Edin: Tedavi edilen bölgede artan rahatsızlık, şişme, kızarıklık veya sıcaklık gibi bir soruna işaret edebilecek semptomlara karşı dikkatli olun. Bunlardan herhangi birini görürseniz doktorunuzla iletişime geçin.
 • İlaç Kullanımı: Ağrıyı kontrol altına almak veya enfeksiyonu önlemek için doktorunuzun reçetelediği ilaçları alın.
 • Sağlıklı Yaşam Tarzı: Sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürmek için doktorunuzun tavsiyelerine uyun, dengeli bir diyet ve düzenli fiziksel aktivite uygulayın. İyileşmeyi ve dolaşımı engelleyebileceği için sigaradan kaçınılmalıdır.

Türkiye de Mikroskleroterapi yapan en iyi Doktorlar ve Klinikler

Olağanüstü tıbbi uzmanlığı zengin kültürel cazibeyle kusursuz bir şekilde harmanlayan Türkiye, özellikle de İstanbul, mikroskleroterapi arayanlar için en uygun destinasyon olarak parlıyor. Son teknoloji sağlık altyapısı ve son derece vasıflı profesyonelleri ile tanınan Türkiye, nispeten uygun fiyatlarla üst düzey sağlık hizmetleri sunarak küresel hastalar arasında tercih edilen bir seçenek haline geliyor.

Canlı ambiyansı ve görkemli tarihiyle İstanbul, yalnızca üstün tıbbi tedaviyi garanti etmekle kalmıyor, aynı zamanda ziyaretçileri ikonik simge yapılar, mutfak çeşitliliği ve tarihi hazinelerle dolu bir kültürel maceraya da sürüklüyor. Ayrıca, iyi bağlantılara sahip havalimanları ve etkin toplu taşıma seçeneklerinin sağladığı erişilebilirlik, Türkiye’nin kusursuz bir seyahat deneyimi arayanlar için tercih edilen destinasyon olarak çekiciliğini artırıyor.

Türk Aesthtetic, köpük tedavisi süreciniz boyunca kişiye özel prosedürler sunarak hasta konforunu ve memnuniyetini ön planda tutmak için burada. Hastalarımızın özel ihtiyaçlarına yönelik otel, ulaşım ve çeviri hizmetlerini de içeren kapsamlı paketler de sunuyoruz.

Türkiye de Mikroskleroterapi fiyatları 2024

Türkiye de mikroskleroterapi fiyatı, kliniğin itibarı, doktorların uzmanlığı, kullanılan spesifik teknikler ve işlemin karmaşıklığı gibi çeşitli faktörlere bağlı olarak değişebilmektedir. Bununla birlikte, Türkiye’deki estetik işlemler Amerika Birleşik Devletleri veya Almanya gibi ülkelere kıyasla genellikle daha uygun fiyatlıdır. Türkiye’de ve daha spesifik olarak İstanbul’da bir mikroskleroterapi seansının maliyeti yaklaşık 500 ila 1000 Euro arasında değişebilir.

Türk Aesthetik, her hastanın ihtiyacına göre kişiye özel tedavi seçenekleri ve maliyet tahminleri sunmaktadır.

SSS  – Türkiye de Mikroskleroterapi

Mikroskleroterapi nedir?

Mikroskleroterapi, küçük varisli damarları ve örümcek damarları tedavi etmek için kullanılır. Etkilenen damarlara doğrudan sklerozan bir kimyasal enjekte edilerek damarların çökmesine ve sonunda erimesine neden olur.

Köpük tedavisi ağrılı mıdır?

Enjeksiyonlar sırasında bazı hastalarda bir miktar ağrı veya batma hissedilse de çoğu hasta bunların iyi tolere edildiğini düşünmektedir. Rahatsızlığı önlemek için doktorunuz işlem öncesinde bölgeyi lokal anestezik ile uyuşturabilir.

Mikroskleroterapi seansı ne kadar sürer?

köpük tedavisi seansının uzunluğu, tedavi edilen damarların sayısına ve büyüklüğüne bağlı olarak değişir. Bir oturum genellikle 30 ile 60 dakika arasında sürer.

Mikroskleroterapinin yan etkileri nelerdir?

Enjeksiyon bölgesinde geçici morarma, şişme veya kaşıntı sık görülen yan etkilerdir. Ciddi komplikasyonlar nadirdir.

Mikroskleroterapinin sonuçları ne kadar sürer?

Uygun bakım ile sonuçlar genellikle uzun ömürlüdür, ancak zamanla yeni damarlar büyüyebilir.

Türkiye de mikroskleroterapi (köpük tedavisi) fiyatı ne kadar?

Türkiye’de, özellikle İstanbul’da, mikroskleroterapi (köpük tedavisi) genellikle 500 € ile 1000€ arasında değişmektedir.

Ve son olarak Türkiye İstanbul Türk Aesthetic ailesinde bilgi ve fiyat talep etmek için doğrudan bağlantı üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Türkiye de Mikroskleroterapi