Dolgu (10) Dakika - Turk Aesthetic
Dolgu
Türkiye de dolgu

Dolgu

Türkiye de dolgu İstanbul da uygulanmakta olan en önemli estetik çözümlerden biridir, işin doğası, güneş ışığına maruz kalma ve ilerleyen yaş nedenleriyle yüzdeki bazı kırışıklık ve çizgilerin ortaya çıkmasında büyük rol oynar, tüm bunların çözümü için yapılan maddedir. Cilt altına enjekte edilen bir malzemedir, yüzün sıkılaşmasına, kırışıklıkların giderilmesine ve cildin tazelenmesine yardımcı olur. Tüm türleri, vücudun parçalayıp emdiği maddeler olan hyaluronik asitten yapıldıkları için geçicidir. Böylece herhangi bir ameliyata gerek kalmadan daha genç görünen bir cilde kavuşulabilir. Sadece bir seans 5-10 dakikadan fazla sürmez.

AnesteziLokal anestezik krem
İşlem Süresi5-10 dakika
Dolgu amacıGenç bir görünüm kazandırmak için yüz çizgilerini ve kırışıklık görünümünü en aza indirmek
SonuçlarHemen / 8-12 ay
İyileşme dönemiGerek yok
Türk Aesthetic Fiyat300 Euro
Türkiye de dolgu

Nasıl yapılır?

Sahip olduğunuz problem türleri hakkında doktora bilgi verildikten sonra yapılır. Doktor, aşağıdakiler dahil birçok sorunu çözebilenTğrkiye de dolgu maddeleri enjekte ederek terapötik çözümler sunar:

 • Gülümseme çizgileri adı verilen burun ve dudak kenarları arasındaki derin oyukları doldurmak.
 • İnce bir dudağı daha kalın göstermek ve dudağın kenarlarında görünen çizgileri gizlemek.
 • Daha dolgun bir görünüm vermek ve genellikle genç, pembe yanakları eski haline getirmek için yanakları doldurmak.
 • Göz altındaki koyu halkaları veya sarkmaları gizlemek.
 • Kilo verme sonucu incelmiş veya sarkmış görünen yanak altı bölgesinin sıkılaştırılması ve doldurulması.
 • Ayrıca ellerin arka kısımlarındaki deri altındaki yağ veya sıvı eksikliğini gidermek için ellerde kullanılır, onlara daha taze ve daha genç bir görünüm kazandırır.
 • Teksas tekniği olarak adlandırılan çene kemiğini belirginleştirmek için damak bölgesine yapılan bir enjeksiyondur.

Türkiye de dolgu Kullanım alanları

BU maddeler birçok tıbbi alanda kullanılabilir veya uygulanabilir, aşağıda bu kullanımlardan bahsedeceğiz:

Gülümseme çizgileri dolgusu (nazolabial)

Gülümseme çizgileri her zaman bir zevk ve mutluluk kaynağı olduğu anlamına gelmese de, yaşlanma ve yaşlanmanın sonucu olarak burun kenarlarından ağza uzanan iki çizginin metaforu olabilir. Gülümseme çizgileri güneş gibi çevresel faktörlerden etkilenme sonucu ortaya çıkar. Dolgu, bu hüzünlü ifadeli çizgilerden kurtulmak için kullanılır ve daha çok hafif çizgilere uygulanır.

Türkiye de dolgu
Türkiye de dolgu

Dudak dolgusu

Dudakları daha dolgun, çekici göstermek ve büyütmek amacıyla kullanılan dudak dolgusu, cerrahi çözümlerden uzak, basitlik gibi birçok nedenden dolayı çoğu kadının yapmak istediği en çok işlemlerden biridir ve herhangi bir soruna neden olmaz. Sonuçları hemen ortaya çıkar.

Türkiye'de dudak dolgusu
Türkiye’de dudak dolgusu

Burun dolgusu

Bir kişinin burnunun şeklindeki basit bir deformite için karmaşık bir ameliyat geçirmesi mantıksız olduğundan, burun için dolgu enjeksiyonları ile basit tıbbi çaba ve düşük maliyetli estetik bir çözüme sahiptir.

Yanak dolgusu

Vücut, yüz ve yanaklar dahil olmak üzere bazı bölgelerde depolanan yağları kaybeder. Yağ kaybı, kırışıklıkların ortaya çıkmasına, burnun görünümüne ve yüzdeki kıvamın olmamasına neden olur, bu da insanları konunun plastik cerrahiye ihtiyacı olduğuna inandırır, ancak çözüm bundan çok daha basittir, yani yüzün tazeliğini ve canlılığını geri kazandırmak için basit çözümlerden biri yanak dolgusudur.

Türkiye de dolgu
Türkiye de dolgu

Işık dolgusu

Göz altı ışık dolgusu (optik), göz altında oluşan koyu renk, şişkinlik, bakmak için göz altı cepleri gibi kusurlardan kurtulmak için plastik cerrahide kullanılan modern tıbbi çözümlerden biridir. Işık dolgusu enjeksiyonları, cilt kusurlarını onarmak ve göz altındaki koyu halkaları tedavi etmek için kullanılır.

Istanbul da Göz Altı Işık Dolgusu
Istanbul da Göz Altı Işık Dolgusu

Teksas Dolgu

Bu işlem, sadece alt çeneyi ortaya çıkarmayı ve çeneyi belirginleştirmeyi, belli problemler olduğunda yüzde ve sivri çenede daha fazla tutarlılık yaratmayı amaçlar. Bu tekniğin adı Teksas’taki Amerikan halkına atfedilmiştir, çünkü özellikleri, yüzün şekli ve yan çizgileri ile uyumlu güzel bir geniş çene ile karakterize edilir, bu şekli verir.

Kimler yaptırabilir?

18 yaşından büyük herkes kullanım amacı ne olursa olsun yaptırabilir. Genellikle yüzdeki hafif ve orta dereceli kusurlarda başvurulur. Kimin dolgu işlemine uygun olduğunu belirleyen belirli bir koşul yoktur, ancak herhangi bir kronik hastalığınız, sağlık durumunuz veya herhangi bir cilt sorununuz varsa, bunu doktora söylemelisiniz.

Kimler yaptıramaz?

İşlem her zaman güvenli olmuştur ve herhangi bir yan etki veya soruna yol açmamaktadır ancak diğer yandan işleme uygun olmayan bir grup insan vardır, aşağıda bu kişileri belirtiyoruz:

 • Dolgu maddelerine alerjisi olanlar bu seçeneği tercih etmemelidir.
 • Ciltte sadece cerrahi müdahale gerektiren derin kırışıklıkları olanlara dolgunun faydası olmaz.
 • 18 yaşından küçükler için işlem kabul edilmeyebilir.
 • Tedavi edilecek aynı bölgede yılda iki kez üst üste seans tekrarı mümkün değildir.
 • Hamileler için dolgu yaptırmaları tercih edilmez.
 • Dolgu maddeleri bir dermatolog veya plastik cerrah tarafından tıbbi bir klinikte veya hastanede ve steril bir ortamda enjekte edilir. Prosedür güzellik uzmanları, berberler vb. tarafından uygulanamaz.

Türkiye de dolgu işlem Aşamaları

Bu işlem de diğerleri gibi öncesinde, sırasında ve sonrasında ayrıntılı olarak bahsedeceğimiz üç aşamadan geçer:

Toplam zaman: 10 dakika

işlemden önce

Dolgu işlemi öncesinde doktor hastanın sorununu ve nedenini, dolgunun sorunu çözüp çözemediğini inceler. Bazı durumlarda cerrahi müdahale gerekebilir. Doktor, kronik hastalıklarınız veya belirli bir ilaca alerjiniz varsa veya kalıcı ilaçlar alıyor olsanız bile sağlık bilgilerinizi soracaktır. Buna karşılık, doktoru gerekli tüm detaylar hakkında doğru bir şekilde bilgilendirmeli ve ayrıca:
Kan inceltici ilaçları ve alkol kullanımını bırakın.
Sigarayı mümkün olduğunca azaltın.
Doktor yüzü muayene eder, enjeksiyon noktalarını ve ihtiyacınız olacak miktarı belirler. Daha sonra enjeksiyon yapılacak alana anestezik krem ​​sürülerek dolgu için ilk hazırlık aşaması tamamlanmış olur.

işlem sırasında

Enjekte edilecek yere anestezik krem ​​uygulandıktan sonra, doktor tarafından muayene edilen ve işleme başlamadan önce belirlenen yerlere dolgu maddesi enjekte edilmeye başlanır. Dolgu işlemi oldukça basit sayılan ve fazla zaman gerektirmeyen işlemlerden biridir. Dolgu enjeksiyon işlemi 5 ila 15 dakikadan fazla sürmeyebilir.

işlemden sonra

Enjeksiyonu tamamladıktan sonra, doktor size aşağıdakilerden başlayarak uymanız gereken talimatları verecektir:
İlk günlerde enjeksiyon yapılan bölgeye hafif bir masaj yapın.
İlk günlerde aşırı sıcaktan kaçının.
Yoğun güneşten uzak durun ve ilk dönemde güneş koruyucu krem kullanın.
Seanstan hemen sonra enjeksiyonun sonucu ortaya çıkmaya başlar, ancak süresi kişiden kişiye değişir. Tüm insanlar için aynı olamaz çünkü bedenlerin doğası değişir.

Öncesi ve Sonrası İstanbul

Dolgunun etkisi enjeksiyondan hemen sonra başlar ve nihai sonuç yaklaşık olarak üçüncü günde olup etkisi ortalama 12 aya kadar sürer, vakadan vakaya farklılık gösterebilir. Burada sizlere Türk Aesthetic öncesi ve sonrası bazı vakaları göstereceğiz.

İşlem sonrası bakım talimatları

 • Enjeksiyondan hemen sonra sıcak su ile yüzü yıkamayın..
 • Enjeksiyondan sonra enjekte edilen bölgeyi birkaç saat yıkamayı geciktirin.
 • Enjeksiyonun uygulandığı bölgeleri yıkamak için ılık su kullanın.
 • İşlemden önce ve sonra birkaç gün aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçlar kullanmayınız.
 • Ayrıca aynı bölgedeki diğer işlemler bazen cilt temizleme seansları, plazma enjeksiyonları gibi etkilerini azaltabilir.

Yan etkiler

 • Enjeksiyon bölgesinde hafif kızarıklık.
 • Küçük şişlikler bazen enjeksiyondan sonraki ilk saatler içinde azalır.
 • Enjeksiyon bölgesinde hafif bir yanma hissi birkaç dakika sürer.
 • Yukarıdaki etkiler bazen meydana gelir ya da bunların hiçbiri meydana gelmeyebilir.

Erkekler için Türkiye de dolgu

Erkekler için dolgu enjeksiyonları, yüzeysel kırışıklık sorunlarından muzdarip birçok erkek tarafından oldukça aranan bir güncel konu haline gelmiştir. Sadece kadınlarla sınırlı değildir, birçok erkek yaş ve kırışıklık sonucu buna başvurur ve bu semptomların kişinin özelliklerinde net bir şekilde ortaya çıkması eşlik eder.

Türkiye de Dolgu çeşitleri İstanbul

Dünyada kullanılan birçok çeşit ve marka vardır, Türkiye’de – Turk Aesthetic aşağıdaki markaları kullanıyoruz:

Juvederm

Dolgu enjeksiyonu yapmak isteyen kişinin alacağı sonuçlarda enjekte edilen dolgunun kalitesinin büyük rolü vardır. Bu nedenle, Türk Aesthetic, diğer dolgu türlerine kıyasla yüksek kalite ile karakterize edilen Fransız Juvederm dolgu maddesi de dahil olmak üzere her zaman en iyi uluslararası türlerini tercih ediyoruz.

Teosyal Dolgu

Halihazırda en iyi türlerinden biri olarak kabul edilen ve yüksek yoğunluğunun yanı sıra çok yüksek kalite ile karakterize edilen İsviçre markası ve göz altı ışık dolgusu olarak adlandırıldığı için özellikle göz altına enjekte edildiğinde bu kalite ayırt edilmektedir.

İstanbul Türkiye de dolgu

Türkiye’de İstanbul, doktorların verimliliği ve ortalama fiyatların yanı sıra tıbbi hizmet kalitesi nedeniyle medikal turizmde önde gelen destinasyonlardan biri olarak kabul edilmektedir. İstanbul’da birçok seçenek var ve Türk Aesthetic birçok ünlünün istediği gibi en iyi ve en kaliteli ve ünlü doktorlarla sözleşme yapan önemli seçeneklerden biri.

Türkiye de dolgu fiyatı İstanbul

Dolgu enjeksiyonu seansının maliyeti Türkiye’de ve İstanbul’da bir yerden diğerine değişir ve fiyatlar aşağıdaki gibi çeşitli kriterlere göre farklılık gösterir:

 • Kalitesi.
 • Doktorun deneyimi.
 • Tıp merkezinin itibarı.
 • Enjekte edilecek alanlar ve ihtiyacınız olan enjeksiyon miktarı.

İstanbul’daki Türk Aesthetic Merkezi’nde bir enjeksiyonun maliyeti yaklaşık 300 Euro’dur.

SSS – İstanbul Türkiye

Dolgu enjeksiyonlarının etkinliği ne zaman başlar?

Dolgu enjeksiyonunun etkinliği hemen başlar.

Dolgu enjeksiyonlarının sonuçları ne kadar sürer?

Dolgu enjeksiyonlarının sonuçları yaklaşık 12 ay sürer.

Güzellik salonlarında dolgu yaptırmak mümkün müdür?

Dolgu enjeksiyonunu yalnızca bir doktor yapabilir ve ihtiyaç duyduğu deneyim, doğruluk ve beceri nedeniyle başka hiçbir hemşire veya teknisyen yapamaz ve yapılırsa enjeksiyon bölgesinde dolgu maddesi toplanması gibi kritik komplikasyonlara yol açabilir. 

Dolgu enjeksiyonu ağrıya neden olur mu?

Enjeksiyon çok az ağrıya neden olur ve enjeksiyon işleminde kullanılan yumuşak şırınga nedeniyle lokal veya genel anesteziye gerek yoktur ve karıncalanma ağrısını mümkün olduğunca azaltmak için lokal anestezik krem ​​uygulanabilir.

Dolgu enjeksiyonlarının fiyatı nedir?

Türk Aesthetic Merkezi’nde ortalama bir enjeksiyonun maliyeti 300 Euro’dur.

Dolgu enjeksiyonları için uygun yaş nedir?

18 yaşını doldurmuş herkes dolgu yaptırabilir.

Dolgu işlemi için Türkiye de kaç gün kalmam gerekiyor?

İşlemin hızı ve basitliği sayesinde sadece bir gün.

Koyu halkaları tedavi etmek için tek bir ışık dolgu enjeksiyonu yeterli midir?

Her duruma göre ayrı ayrı, sorun basitse bir enjeksiyon yeterli kabul edilebilir. Buna karşılık, daha fazla sayıda enjeksiyon ihtiyacı, problem büyüdükçe enjeksiyon sayısı artar.

Kaç seans gereklidir?

Çoğu zaman bir seans yeterlidir. Ancak gerekirse ilk seanstan iki hafta sonra işlem tekrarlanabilir, bu da ne kadar iyileşme görmemizi sağlayan bir aralık ile kaç seansa ihtiyaç olduğunu belirlemek için kullanılabilir.

Dolgu sonrası iyileşme ne kadar sürer?

İyileşme süresine gerek yoktur ancak işlem sonrasında doktorun verdiği talimatlara uyulmalıdır.

Son olarak Türk Aesthetic İstanbul’da dolgu tedavisi hakkında bilgi ve fiyat talep etmek için link üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ana Başlıklar
Dolgu