Пересадка бровей в Турции

Kaş Ekimi

Türkiye de Kaş Ekimi, başın arkasındaki donör bölgeden saç köklerinin alınıp, kaşların, yüzün detaylarına uygun yeni bir şekli çizildikten sonra kaş bölgesine yeniden yerleştirilmesi işlemidir, ve tek bir işlemdir. Kaşlarında yoğunluk azlığı ya da kaşlarının tamamen dökülmesi sorunu yaşayan herkesin başvurduğu en önemli operasyonlardan biridir.

AnesteziLokal / Sedasyon
İşlem süresi3 – 4 Saat
İyileşme dönemiİşlemden sonra normal hayata dönüş
SonuçlarBirincil sonuçlar 3 ay sonra başlar ve 6. aya kadar sürer.
Sonuç KalıcılığıÖmür
Türkiye’de Kalma süresi 3 Gece – 4 Gün yeterlidir
Türk Aesthetic Fiyatı1200 EURO
Türkiye de Kaş Ekimi

Türkiye de Kaş Ekimi Nasıl Yapılır?

Teknik açıdan sakal ekimi veya saç ekimi işlemine tamamen benzeyen bir işlemdir, kaş ekimi ile saç ekimi arasındaki tek fark, saç ekiminde saçın baş bölgesine, kaş ekiminde ise kaş bölgesine yapılmasıdır. Bu işlem sırasında saç kökleri başın arkasındaki donör bölgeden kaş bölgesine transfer edilir.

Türkiye de Kaş Ekimi Videosu İstanbul

BU sürecini detaylı anlatan videoyu aşağıda izleyebilirsiniz.

Türkiye de Kaş Ekimi

Kimler Yaptırabilir? 

Herhangi bir bulaşıcı veya ciddi hastalığı olmayan, kaş yoğunluğunda eksiklik veya kaşları tamamen dökülmüş on sekiz yaşını doldurmuş her kadın bu işlemi yaptırabilir. Bu süreç basitliği ve kolaylığı ile karakterize edilir ve kişi belirli bir iyileşme sürecine ihtiyaç duymadan aynı gün içinde normal yaşama dönebilir. Hastanın ilk ekiminden altı ay veya bir yıl sonra yoğunlaştırma seansına ihtiyacı olabilir.

Kimler Yaptıramaz?

 • İleri diyabet hastaları.
 • İleri kalp hastalığı olanlar.
 • Kan yoluyla bulaşan hastalıkları olan insanlar.
 • Akut böbrek yetmezliği veya karaciğer yetmezliği olanlar.
 • Donör bölgede saç yoğunluğu düşük olan kişiler.
 • Yetiştirme alanında cilt hastalığı olan hastalar.
 • Pıhtılaşma bozuklukları olan insanlar.
 • Şiddetli anemiden muzdarip olanlar.

Kimlerden Tarafından Yapılır?

Kaş ekimi işlemi, uzman bir sağlık ekibi tarafından dermatolog veya plastik cerrah gözetiminde gerçekleştirilen, bu işlemin sonucunun başın arkasındaki donör alanın kalitesine ve yoğunluğunun da kişiye bağlı olduğu basit bir kozmetik işlemdir. Tıbbi ekibin deneyimi ve yetkinliğine bağlıdır. Yeni kaşın yerine bir çizgi çizilerek kaşların şekli seçilir ve ardından saç kökleri donör bölgeden alınıp kaş bölgesine ekildikten sonra transfer edilir.

Donör Bölgeler

Donör bölge, ister saç, ister sakal, ister kaşlarda olsun, ekilecek saç köklerinin alındığı alandır. Saç köklerinin gücü ve genetik kalitesi için en iyi donör bölgelerden biri olan kafa arkası bölgesi (ense kısmı) saç köküne bağlı herhangi bir operasyonun başarısının bağlı olduğu donör alanın kalitesi birinci sınıftır.

İstanbul’da saç ekimi
İstanbul’da saç ekimi

Kullanılan Anestezi Çeşitleri

Lokal anestezi

Saç, kaş veya sakal ekimi operasyonlarının çoğu lokal anestezi ile yapılır, çünkü bu tür operasyonlar işlemin yüzeyselliği ve basitliği nedeniyle genel anestezi gerektirmez.

Sedasyon Anestezi

Hastanın lokal anesteziyi kabul etmemesi durumunda, on dakika süreyle geçici anestezi uygulandığı, kaş bölgesine ve baş arkasındaki donör bölgeye lokal anestezi uygulandığı durumlarda anestezi için bu tekniğe güvenilmektedir.

işlem Aşamaları

Bu süreci detaylı olarak bahsedeceğimiz birçok aşamadan geçer:

İşlemden önce

Bu aşamada sağlık ekibi ile bazı fotoğraflar paylaşılır, bu sürece başlamadan önce uzman doktorlardan tavsiye alınır ve operasyon sonrasında beklenen sonuçlar tartışılır. Bu aşamada kişinin operasyon tamamlandıktan sonra elde edeceği kaşların şekli ve folikül sayısı tartışılır.

işlem sırasında

Toplam zaman: 4 saat

Ön muayene

Пересадка бровей в Турции

Doktora yapılan ilk ziyaretin ardından ekilecek kök sayısı konusunda anlaşmaya varılır.
Bundan sonra, kişi için önemli soruların cevaplarını içeren bir tıbbi dosya oluşturulur ve aşağıdaki adımlar şunları içerir:
Kişinin sağlık durumu.
İsim.
Yaş.
Daha önce hangi operasyonlar yapıldı.
Herhangi bir kronik hastalığa sahip olması.
Alınan belirli bir ilacın varlığı.
Belirli bir ilaca alerji.
Alkol ve sigara.
kan testi
Kaş ekimi işlemini engelleyebilecek herhangi bir hastalık veya semptomun bulunmadığından ve bulaşıcı hastalık bulunmadığından emin olmak için müşteriden kan alınır ve analiz edilir.

Tıraş olmak

Bu aşamada başın arkasındaki bölgenin küçük bir kısmı yani donör bölgesi traş edilerek kıl kökü alınır ve işlem başlayana kadar özel solüsyonlara konur.

Anestezi

Kaş ekimi işleminde doktor veya sağlık ekibi saç veya sakal ekimi işlemine göre çok fazla köke ihtiyaç duymaz.

Kaş çizgisi

Пересадка бровей в Турции

Bu aşamada yine saç köklerinin nakledileceği kaşların yeri çizilerek yüzün özelliklerine uygun yeni bir kaş şekli elde edilir.

Transplantasyon

Kökler alınıp özel bir sıvı içerisine yerleştirildikten ve kaşların yeni yeri çizildikten sonra, alınan saç kökleri donör bölgeden yeni kaş bölgesine transfer edilir.

Donör alanın bandajlanması

Kaş ekimi tamamlandıktan sonra, hastaya işlem sonrası ilk dönemde ilaçları doğru zamanda kullanmak ve bazı alışkanlıklardan kaçınmak gibi uyması gereken bazı tıbbi talimatlar verilir.

işlemden sonra

Kaş ekimi tamamlandıktan sonra, hastaya işlem sonrası ilk dönemde ilaçları doğru zamanda kullanmak ve bazı alışkanlıklardan kaçınmak gibi uyması gereken bazı tıbbi talimatlar verilir.

Türkiye de Kaş Ekimi Öncesi ve Sonrası

İstanbul Türkiye Türk Aesthetic merkezimizde öncesi ve sonrası bazı fotoğraflar.

Kaş Ekimi Sonrası Yıkama

Ekimden bir veya iki gün sonra, sağlık ekibi veya doktor tarafından anlatıldığı için ideal sonuç elde etmek için hastanın 12 güne kadar günlük olarak takip etmesi tercih edilen özel bir yıkama vardır.

Türkiye de Kaş Ekimi Teknikleri

Türkiye de Kaş Ekimi işleminde kullanılan birçok teknik vardır ve bunlardan en önemlisi FUE tekniği veya dhi direkt saç ekimi tekniğidir.

FUE tekniği

Türkiye de FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) tekniği
Türkiye de FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) tekniği

DHI tekniği

Fue tekniği aynı anda saç, sakal ve kaş ekiminin en önemli tekniklerinden biri olarak kabul edilir ve birçok operasyonda benimsenebilir, bu nedenle bu teknik bu konuda en ünlü tekniklerden biri olarak kabul edilir.

Bu teknik özellikle sakal ekimi ve kaş ekimi gibi hassas operasyonlarda saç ekiminde kullanılan en önemli tekniklerden biri olarak kabul edilmektedir. Bu nedenle yüksek avantajları ve daha az yan etkisi nedeniyle tercih edilmektedir.

Türkiye de DHİ (Doğrudan Saç Ekimi) tekniği
Türkiye de DHİ (Doğrudan Saç Ekimi) tekniği

Kaş Ekimi Sonrası Talimatlar

 • Bir hafta boyunca sırt üstü yatar pozisyonda uyuyun.
 • Bir hafta boyunca güneşe maruz kalmamak.
 • Jilet 6 ay boyunca kullanılmamalıdır.
 • Bir ay boyunca sauna, solaryum gibi ortamlardan kaçının.
 • 2 ay ağır sporlardan 1 ay hafif sporlardan kaçınılmalıdır.
 • Folikül ekimi yapılacak bölgelere zarar vermemeye özen gösteriniz.
 • Bir ay boyunca kaşımaktan kaçının.
 • On ikinci günden sonra bölgeye zarar vermeden kabuklar iyice temizlenmelidir.
 • Ameliyattan sonra doktor tarafından reçete edilen ilaçlar düzenli ve zamanında alınmalıdır.
 • Saç ve sakal yıkama videosunda gösterildiği gibi günde 12 gün yıkama yapılmalıdır.

avantajları

Bu işlemin birçok artısı ve eksisi vardır ve bu işlemin en önemli avantajlarından biri kaşların doğal şeklini geri kazanması ve kalıcı veya geçici dövme gibi ek işlemlere ihtiyaç duymaması ve kendini eski haline getirmesidir. Bu tür bir işlemi gerçekleştirmesi gereken kişinin özgüveni yükselir.

dezavantajları

Bu işlemin dezavantajlarından biri, ekilen kaşın doğal kaşa çok yakın olması için kişinin kaş ekimi işlemini birden fazla tekrarlaması gerekebilmesidir, çünkü doğal olarak yüksek bir yoğunluk ihtiyacı vardır. ilk ameliyatta hasta tarafından elde edilemeyebilir ve bu nedenle seans gerektirebilir Bir veya iki kez yoğunlaştırılır.

yan etkileri

 • Yüzün birkaç gün süren geçici şişmesi.
 • İlk gün geçici baş ağrısı.
 • Kabuk.
 • Hafif kızarıklık.
 • Anestezi idrar ve terleme yoluyla atılır.
 • İşlemden sonra bu yan etkilerin görülmesi normaldir ve hepsi 7-10 gün içinde kaybolur. Beklenmedik bir durumda doktora başvurmak gerekir.

Istanbul Türkiye de Kaş Ekimi

Türkiye’de kaş ekimi, özellikle bayanlarda ve genel olarak kaşları kısmen veya tamamen dökülen herkes için en önemli yüz plastik cerrahisi işlemlerinden biri olarak kabul edilmekte ve tekrar düzgün kaşlar elde etmek için en iyi ve kalıcı çözüm olarak kabul edilmektedir. İstanbul’da tatile gidenler. işlem ortalama dört saatten fazla sürmediği için aynı anda ikisi de gerçekleştirebilir ve doktorların verdiği talimatlar dikkate alınarak operasyondan hemen sonra normal hayatlarına dönebilirler.

İstanbul Türkiye de Kaş Ekimi fiyatı

Türkiye de Kaş Ekimi fiyati İstanbul’da birçok kişi için uygundur, çünkü bu işlemin fiyati 800 Euro ile 1500 Euro arasında değişmektedir. Ve bu, dünyanın farklı ülkelerindeki fiyatine kıyasla birçok durum için uygun bir fiyattir.

Türkiye’de Türk Estetik Paketleri İstanbul

Türk Aesthetic kaş ekimi işlemi, müşterilerimize hizmet verdiğimiz operasyonlardan biridir ve ayrıca ek paketler sağlamak mümkündür:

 • Havaalanı karşılama ve bırakma.
 • Nakil sonrası ihtiyaç duyulan ilaç çantası.
 • Çevirmen.
 • Otellerde konaklama.
 • Otel ve hastane arası ulaşım.

Türkiye nin En İyi Kaş Ekim Merkezi İstanbul – Turk Aesthetic

Türk Aesthetic olarak saç ekimi ve kaş ekimi alanındaki en son uluslararası teknolojileri aynı anda takip ettiğimiz için her zaman müşterilerimiz için olumlu ve tatmin edici sonuçlar elde etmek için çalışıyoruz ve aynı zamanda müşterilerimize her zaman en iyi doktorları sunmak için çalışıyoruz ve uzmanları ile Türkiye’nin en iyi hastaneleri arasında yer alan İstanbul da. Müşterilerimizin güveni en önemli önceliklerimizden biri olduğundan, istenen sonucu elde etmek her zaman için çaba gösterdiğimiz bir hedeftir.

SSS – Türkiye de Kaş Ekimi – İstanbul

Ekilen kaşlar ne zaman dökülür?

Ekimden sonra, operasyondan 12 gün ile 2 ay arasında değişen geçici bir kaş kaybı olabilir, daha sonra kökler yerlerine sabitlenir ve büyüme tekrar dökülmeden kalıcı olarak başlar.

Kaş ekiminin başarısının garantisi var mı?

Tıp alanında herhangi bir tıbbi işlem için bir garanti veya garanti diye bir şey yoktur, ancak tüm vakaların büyük çoğunluğu hasta ve doktorlar için tatmin edici bir şekilde başarılı olmaktadır.

Ekimden sonra kaşlar ne zaman çıkmaya başlar?

Büyüme, operasyondan sonraki üçüncü ayın başından itibaren adım adım, kişi yaklaşık altı ay sonra nihai sonucu alana kadar başlar.

Kaş ekiminin kesin sonuçları ne zaman ortaya çıkar?

Sonuçları hemen ortaya çıkar, ancak bazı durumlarda iki aya kadar süren geçici dökülmeler olabilir.

Ekimden sonra kaşlar dökülür mü?

Birinci ve ikinci aylarda geçici dökülmeler olablir ve ardından kaşlar tekrar kalıcı olarak uzar.

Türkiye de kaş ekimi ne kadar sürer?

Saç köklerinin sayısına ve ekim yapılan alanın alanına göre ortalama 4 saat kadar sürer ve Türkiye’de sadece 3 gün kalmak yeterlidir.

Kaş ekiminin riskleri ve zararları nelerdir?

Güvenli ve basit bir işlemdir, ancak olası yan etkileri azaltmak için talimatları dikkatli bir şekilde takip etmek ve beklenmeyen herhangi bir yan etki durumunda sağlık ekibi ile iletişime geçmek tercih edilir.

Çocuklara operasyon yapılabilir mi?

On sekiz yaşından büyük olmayan çocukların 18 veya 20 yaşına kadar ameliyat edilmemeleri tercih edilir.

Türkiye de kaş ekimi maliyeti (fiyatı) ne kadardır?

Kaş ekimi işleminin maliyeti ya da fiyatı kullanılan teknolojiye göre 800 – 1500 Euro arasında değişmektedir.

Son olarak, Türkiye, İstanbul’daki Türk Aesthetic Merkezi’nden bilgi ve fiyat talep etmek için ekibimizle doğrudan iletişime geçebilirsiniz.

Kaş Ekimi