Türkiye de liposuction

Liposuction

Türkiye de liposuction, kilo verdikten sonra vücudun birçok bölgesindeki yağları alarak ince ve sağlıklı bir şekle kavuşturan estetik seçeneklerden biridir. Biriken yağlar genellikle rahatsızlığa neden olur ve bazı ileri durumlarda hastalık ve kötü sağlık koşulları kaynağı haline gelir. Bu nedenle gereklidir. Yağ aldırma vücudun birçok bölgesinden yapılabilir, örneğin: kalçalar, bel, göğüs ve karın. İşlem her vakaya göre 3 ile 4 saat arasında değişen bir sürede yapılabilmekte olup, operasyon vücudun genel anestezisi altında gerçekleştirilir ve hastanede bir veya iki gece kalınması gerekir. Sonuçlara gelince, cerrahi etkiler ortadan kalkar kalkmaz hemen ortaya çıkarlar. İşte prosedür hakkında bazı hızlı bilgiler:

AnesteziGenel
Prosedür Süresi1-3 saat
SonuçlarAnında – Aynı kiloda kalındığı sürece kalıcıdır.
İyileşme dönemi7-10 gün
Hastanede kalma süresi1-2 Gece
Türk Aesthetic fiyat2500 EURO birinci vücut bölgesi, 1750 EURO ikinci vücut bölgesi.

Türkiye de Liposuction (Yağ Aldırma) Nasıl Yapılır?

Pek çok kişi spor yaparak, kilo kontrolü yaparak ve diyet uygulayarak fit, sağlıklı ve düzgün bir vücuda sahip olmanın hayalini kuruyor ve biriken yağlardan kurtulmak için ne yazık ki bu yöntemler çoğu durumda yeterli olmuyor, bu yüzden en iyi çözüm yoludur. Amaç kilo vermek değil, birçok nedene bağlı olarak oluşan fazla yağ ve sarkmalardan kurtulmaktır.

Türkiye de Liposuction Videosu

Aşağıda Türkiye, İstanbul’daki liposuction ameliyatının bir videosu bulunmaktadır.

Türkiye de Kimler Yaptırabilir?

Sağlığı yerinde olan ve 20 yaşını doldurmuş olan ve doğum sonucu kilo kaybı veya vücuttaki ani değişiklik sonucu karın, bel, sırt ve uyluk gibi vücudun bazı bölgelerinde aşırı yağlanma olan herkes. Bu durum kişinin psikolojisini olumsuz etkiler, kendine olan güvenini yeniden kazanmak için yaptırabilir.

Türkiye de Kimler Yaptıramaz?

 • 18 yaş altındaki kişiler.
 • Kronik veya bulaşıcı bir hastalığı olanlar..
 • Fazla kiloları olanlar, fazla kilolarından kurtulmaları, ardından kilo vermeleri sonucu oluşan yağları liposuction ile almaları gerekir.

Kim Tarafından Yapabilir?

Bu tür bir operasyonu gerçekleştirmek için yeterli deneyime sahip bir plastik cerrah tarafından gerçekleştirilen estetik bir işlemdir. Başka bir uzmanlıktan hiçbir doktor bu tür bir ameliyatı yapamaz. Güvenilir bir merkez, yüksek derecede sterilizasyona sahip klinik bir ortam ve yüksek nitelikli bir doktor araştırmak için bir hastane veya tıp merkezi seçerken dikkate alınır. Prosedürün yüksek fiyati bazen merkezin yüksek verimliliğini ve güvenilirliğini yansıtabilir, bu nedenle yüksek fiyat konusunda tartışılmaması veya pazarlık yapılmaması tercih edilir.

Ameliyatında Kullanılan Anestezi Çeşitleri

Liposuction(yağ aldırma) sadece genel anestezi altında yapılabilir. Ameliyattan uyandıktan sonra midede rahatsızlık hissetmemek için hasta ameliyattan 6 saat önce yeme ve içmeyi bırakmalıdır. Genel anestezi durumunda hasta bir veya iki gece hastanede kalır.

Türkiye de Liposuction Ameliyatı Aşamaları

Diğer operasyonlar gibi üç aşamadan geçer:

Toplam zaman: 2 saat

işlemden önce

İşleme başlamadan önce kişinin sahip olduğu kronik hastalıkları veya varsa kullandığı ilaçları doktora anlatması ve daha önce yapılmış ameliyatlar hakkında sağlık durumu ile ilgili hiçbir bilgiyi ihmal etmeden doktoruna bilgi vermesi tercih edilir. En önemlileri aşağıdakiler olmak üzere birkaç talimat izlenmelidir:
Ameliyatla ilgili sonuçlar hakkında doktorla görüşün.
Ameliyattan en az altı saat önce vücut genel anestezi altında olduğu için yiyecek ve içeceklerden kaçınılmalıdır.
Periyodik olarak kullanılan ilaçları doktora bildirin.
Ameliyattan en az bir hafta önce alkol ve sigaradan uzak durun.
Bir doktora danıştıktan sonra aspirin gibi kan inceltici ilaçları bırakın.
Operasyon günü rahat kıyafetler seçin.

işlem sırasında

Hastaya genel anestezi verilir, daha sonra doktor, işlemin uygulanması gereken yağ birikimi yerine 1 cm veya daha küçük bir kesi yapar ve kesiden içinden sıvıların yerleştirildiği küçük bir tüp koyar, amaç biriken yağı eritmek olan ve daha sonra liposuction aşaması başlar ve vücuttan uzaklaştırır. Bazen emilen yağ, hastanın isteğine göre vücudunun diğer bölgelerine enjekte edilmek üzere kullanılabilir. Kadınlarda popo büyütme, erkeklerde erkek penisini büyütme gibi amaçlar için kullanılabilir. İşlem yaklaşık 1-3 saat sürer.

işlemden sonra

Ameliyattan sonra ameliyat bölgesine bandajlar uygulanır ve doktorlar morluklara baskı yapmak, şişliği azaltmak ve daha hızlı iyileşmeye yardımcı olmak için sıkı bir korse giyilmesini önerir. Toplanabilecek sıvıyı boşaltmak için derinin altına geçici olarak küçük bir emici tüp yerleştirilebilir ve cerrah tarafından talimatlar verilecektir. Hasta bir veya iki gece hastanede kalmalıdır.

Teknikler

Standart Liposuction

Diğer tüm teknikler için liposuctionda temel tekniklerden biri olarak kabul edilen bu teknik, aspirasyon yapılacak bölgeye sıvıların enjekte edilmesi ve birkaç dakika beklenmesi, ardından el hareketi yardımıyla yağın küçük tüplerden emilerek alınmasını kolaylaştırmak için yapılır. 

Vaser Liposuction

Vaser , geleneksel yönteme göre daha etkili bir seçenektir. Vaser teknolojisi, yağlardan kurtulmak için cilt tabakasını hareket ettirmek için geleneksel yöntemde kullanılan el hareketi yerine ultrason dalgaları kullanarak biriken yağlardan kurtulmakla karakterize edilir. Bu nedenle vaser kullanımının yağlardan kurtulmaya daha iyi yardımcı olduğu söylenebilir. Ayrıca vaserin avantajlarından biri de doku ve liflere zarar vermemesi ve işlem sırasında kanamayı azaltmasıdır. fiyate gelince, Vaser liposuction yaygın geleneksel yönteme göre daha pahalıdır. Videoda geleneksel yöntemle liposuction ile vaser kullanımı arasındaki fark anlatılıyor.

vaser Liposuction İstanbul

Lazer Liposuction (j-plazma)

J plazma veya genellikle lazer olarak adlandırılan geleneksel yağ aldırma işleminden sonra doktorun bu tekniğe uygun göreceği bazı durumlarda sıvı enjekte edilerek yapılır ve ardından lazer veya J plazma cihazı uygulanır. Bu tekniğin uygulanacağı alanlar sabitledikçe, lazer cihazı ayrıca liposuction alınan bölgeleri de sıkılaştırarak operasyon sonrası oluşabilecek sarkmaları önler.

Türkiye de laser liposuction

Vücut Bölgeleri

Yağ genellikle vücudun belirli bölgelerinde diğer bölgelere göre daha fazla birikmektedir ve bu nedenle yağ aldırma operasyonları birikimine göre şu şekilde artmaktadır:

Türkiye de liposuction

Karın bölgesi

Vücutta en sık yağlanma ve birikim bölgeleri karın bölgesidir, bazen önemli ölçüde kilo verildiğinde doktor daha sağlıklı ve uyumlu bir görünüm elde etmek için karın germe ile liposuctiona başvurur. Karın germe ameliyatı hakkında detaylı bilgiye linkten ulaşabilirsiniz.

Göğüs bölgesi

Bazı erkekler bu bölgede biriken yağlardan kurtulmak için liposuction’a başvurdukları için meme büyümesi sorunu yaşar ve bu işleme erkek meme küçültme (jinekomasti) adı verilir. Daha fazlası link üzerinden bulunabilir.

Bel ve sırt bölgesi

Liposuction ile vücutta biriken yağların alınması için vücudun en çok talep edilen ikinci bölgesidir. Genellikle karın ile birlikte yapılır.

Kalça ve uyluk bölgesi

Liposuction için vücudun en çok talep edilen üçüncü bölgesi olan bazı ileri vakalarda işlem tamamlandıktan sonra daha tutarlı bir sonuç verebilmek için uyluk germe operasyonuna başvurmak mümkündür. Uyluk germe işlemi hakkında daha fazla bilgiye linkten ulaşabilirsiniz.

Kol bölgesi

Liposuction için en çok talep edilen dördüncü bölge kollardır, gerekirse tek bir operasyonla sarkıklığın sıkılaştırılmasının yapılabildiği link üzerinden daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

Alt çene ve boyun bölgesi

Bir kişinin görünümü, vücutta genel olarak yağ biriktiğinde ve özellikle çift gen denilen alt çenelerde yağ biriktiğinde rahatsız edici görünebilir. Bu, kilo verdikten sonra belirgindir. Genellikle boyundan yapılır ve boyun gerdirme tek bir estetik prosedürde yapılır ve bazen önemli bir sarkma durumunda liposuction ile boyun germe işlemi yapılır. Daha fazlası link üzerinden bulunabilir.

Çoklu emiş (vücut şekillendirme)

Vücut şekillendirme aynı anda vücudun birkaç bölgesi olduğundan, genellikle aynı işlem sırasında vücudun birkaç bölgesine yapılır ve buna vücut şekillendirme denir.

Türkiye de Six Pack (ABS) – Karın Kası

Six Pack yani karın kası, karın bölgesinden diyet veya egzersiz yoluyla kurtulması zor olan istenmeyen yağların alınmasını sağlayan bir estetik ameliyattır. Prosedür, vücudun görünümünü estetik olarak iyileştirmeyi ve bel çevresini ve vücudun diğer bölgelerinin kıvrımlarını azaltmayı amaçlar.

İşlem sırasında cerrah, liposuction için seçilen bölgeleri işaretlemek için hastanın karnına kalemle çizgiler çizer. 0,5 cm’lik küçük bir kesi yapılır. Daha sonra bu kesiden bir emme iğnesi sokulur, iğne şeffaf, içi boş bir tüpe bağlanır ve böylece bir vakum pompası yardımıyla fazla yağlar emilir. Dokuları etkileme riski yüksek olduğundan 2-5 litreden fazla yağ emilmemelidir. Cerrah işlem sırasında emilen yağ miktarını takip eder ve izin verilen miktara ulaşıldığında cerrah hemen işlemi durdurur. Ameliyattan sonra hasta, liposuction yapılan bölgeye göre kompresyon pantolonu veya destek kemeri giyer. işlem yaklaşık 1 ila 2 saat sürer.

Türkiye de Liposuction Öncesi ve Sonrası

Aşağıda, İstanbul Türk Aesthetic Merkezi’nde gerçekleştirilen Türkiye’deki liposuction ameliyatının öncesi ve sonrası bazı resimler bulunmaktadır.

İşlem Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dikkat edilmesi gereken bazı hususlar şunlardır:

 • Tamamen dinlenin ve herhangi bir komplikasyon veya ağrıyı azaltmak için doktor tarafından reçete edilen ilaçları, analjezikleri ve antienflamatuarları aldığınızdan emin olun.
 • Sigarayı azaltmak veya sigaradan uzak durmak ve kan inceltici ilaçları durdurmak.
 • Daha kısa sürede daha iyi iyileşmeye ve yara iyileşmesine yardımcı olan bol sıvı tüketin.
 • Ameliyattan sonra yeterli uyku ve işlemin vücuttaki yeri ile orantılı olarak yatarak doktor tarafından talimatlarla belirlenir.
 • Dikkatli yara bakımı yapın.
 • Doktor tarafından verilen korseyi belirtilen süre içerisinde giymeyi ihmal etmeyin.

Türkiye de Liposuction – Yağ Aldırma

Dezavantaj

İşlem sonrası olumsuzluklar, cerrahın deneyim derecesi ile birlikte hastanın operasyon sonrası önerilen talimatlara uymaması ile giderek artmaktadır. Nadiren bölgelerde asimetri oluşabilir.

Avantaj

Başarılı sonuçlar elde edilirken, vücutta biriken yağlardan kurtulması ve daha genç ve güzel bir görünüme kavuşması sonucunda hasta kendine olan güvenini yeniden kazanır. Hasta sıkı ve sağlıklı bir vücuda kavuşur. Bu işlem aynı zamanda vücudun bazı bölgelerindeki istenmeyen fazla yağların kısa sürede atılmasını sağlar.

yan etkileri

 • Bazı cilt şişlikleri ve morluklar.
 • Cerrahi kesi bölgesinde küçük kaşıntı.
 • İlk hafta rahatsızlık.
 • Vücutta hafif ve geçici uyuşma.
 • Bazı durumlarda emme alanlarında geçici kızarıklık veya morluk..

İstanbul Türkiye de Liposuction – Yağ Aldırma

Genel olarak Türkiye, özelde İstanbul, seçeneklerin çokluğu, doktorların uzmanlığı, sağlık hizmetinin kalitesi gibi birçok avantajı nedeniyle Türkiye’yi tedavi ve turizm amacıyla aynı anda ziyaret eden birçok turistin destinasyonudur. Türkiye de liposuction, mevcut en önemli estetik seçeneklerden biridir ve fiyati her merkeze veya duruma göre 1800 Euro – 4000 Euro arasında değişmektedir.

Türkiye de Liposuction Ameliyatı Fiyatı İstanbul

Türkiye’de liposuction’ın fiyatı bir yerden diğerine birkaç şeye göre değişir:

 • Tıp merkezinin veya hastanenin itibarı.
 • Doktor deneyimi.
 • Vücutta aspire edilecek alan sayısı.
 • Kullanılan teknik.
 • Ek hizmetler, bazı merkezler tedavi, konaklama ve ulaşımı içeren paketler sunduğu için merkez tarafından sağlanmaktadır.

Turk Aesthetic İstanbul – Türkiye’de liposuction fiyati vücudun ilk bölgesi için 2500 Euro, ikinci bölge için fiyatin yüzde 30 u dur. Konaklama ve ulaşım dahil paket ücretini talep etmek için iletişim sayfasından Türk Aesthetic ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.

SSS

Sonuçları ne zaman ortaya çıkar?

İşlemin sonuçları hemen alınır ve ameliyatın etkileri geçtikten sonra açıkça görülebilir.

Yyağ aldırma ne kadar sürer?

Vücuttaki aspirasyon yapılacak alan sayısına göre yaklaşık 1 – 3 saat.

Liposuction (yağ aldırma) başarı oranı nedir?

Operasyonun başarı oranı diğer operasyonlara göre yüksektir.

Ne tür anestezi kullanılır?

Liposuction yaş yağ aldırma sadece genel anestezi altında yapılabilir.

Türkiye de liposuction (yağ aldırma) fiyatı nedir?

Türk Aesthetic İstanbul’da  liposuction fiyati 1. bölge 2500 , 2. bölge 1750 Euro’dur.

Türkiye de vaser liposuction fiyati nedir?

Türk Aesthetic İstanbul’da vaser liposuction fiyati, geleneksel alanda hesaplanan toplam fiyat 450 Euro, yani vaser seçeneği için 2500 Euro + 450 Euro eklenerek yapılıyor.

Liposuction sonrası iyileşme süreci nasıldır?

Bir haftadan on güne kadar.

Liposuction (yağ aldırma) sonuçları kalıcı mıdır?

Liposuction, biriken yağlardan kurtulmak için radikal bir çözümdür ve ortalama bir kiloyu korumak şartıyla sonuçları 5-15 yıl arasında değişebilir.

Liposuction (yağ aldırma)  ile fazla kilolardan kurtulmak mümkün müdür?

Liposuction’da amaç fazla kilolardan kurtulmak değil, kilo verdikten sonra yağlardan kurtulmaktır.

Ve son olarak Türkiye İstanbul Türk Aesthetic Merkezi’nden bilgi ve fiyat talep etmek için destek ekibiyle doğrudan bağlantı üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Liposuction