Türkiye de PRP Tedavisi

PRP

Istanbul Türkiye de PRP Tedavisi, saç dökülmesi, cilt sorunları, eklem yaralanmaları, tendinit ve bu yazıda bahsedeceğimiz diğer birçok sağlık sorununu tedavi etmek için kullanılan bir tekniktir. Kişiden alınan kan santrifüj edilerek plazma kandan ayrılır ve tedavi edilecek alana yeniden enjekte edilir. PRP (Plated Rich Plasma) seansı, anestezi gerektirmeden sadece 20 dakika içerisinde gerçekleştirilen büyük faydaları ile çok basittir.

AnesteziGerek Yok ( bölgeye göre lokal anestezi kremi)
İşlem süresi20 dakika
Özel durumlarBazen tekrarlanan oturum gereklidir
SonuçlarHer duruma bağlı olarak
İyileşme dönemiGerek yok
Türk Aesthetic Fiyat175 EURO
Türkiye de PRP hakkında bazı hızlı bilgiler

Nasıl Yapılır?

Plazma, hastanın kanından küçük bir miktar alınarak özel bir tüpe yerleştirilerek yapılır ve daha sonra bu tüp, kan plazmasını diğer kan bileşenlerinden ayıran, santrifüj adı verilen özel bir cihaza yerleştirilir. Daha sonra bu plazma küçük bir şırıngaya yerleştirilerek işlemin uygulanacağı bölgeye enjekte edilmeye başlanır. Bu işlem ortalama 20 dakika sürer.

Türkiye de PRP Tedavisi Videosu

Aşağıdaki video plazma tedavisinin nasıl yapıldığını göstermektedir.

Türkiye de PRP

Kimler Yaptırabilir?

Farklı yaş gruplarından birçok erkek ve kadın çeşitli nedenlerle PRP seanslarına başvurur ve bu işlem için uygun olan en önemli kişiler şunlardır:

 • 18 yaşından büyük kişiler.
 • Sağlık sorunu bulunmayanlar.
 • Herhangi bir ciddi veya bulaşıcı hastalığı olmayanlar.

Türkiye de PRP Tedavisi Kimler Yaptıramaz?

Plazma enjeksiyonu (PRP) basit bir işlemdir ve önemli bir risk oluşturmaz, ancak herhangi bir kronik hastalığınız varsa veya varsa kullandığınız ilaçları doktora söylemeniz her zaman tercih edilir ve bazıları bunun dışında kalabilir. Bulaşıcı hastalıklardan veya hastalıklardan muzdarip kişiler bir doktora danıştıktan sonra bu işlemi yaptırabilir.

PRP Tedavisini Hangi Doktor Yapar?

Plazma enjeksiyonu, diğer prosedürler gibi sadece bu alanda uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. İşlemin basitliği nedeniyle, plastik cerrahlar, cerrahi olmayan plastik cerrahlar veya dermatologlar gibi tıp alanında yeterli eğitime sahip veya akredite bir eğitim kursuna tabi olan herhangi bir kişi bu işlemleri yapabilir.

Kullanılan Anestezi Tipi

Plazma enjeksiyonu ciddi ağrıya neden olmayan bir işlemdir. Ancak bazen iğne batması hissini gidermek için lokal anestezik krem ​​sürülebilir, bazen de herhangi bir anesteziye başvurmadan seans yapılabilir.

Türkiye de PRP Tedavisi Çeşitleri

Saç dökülmesi için plazma tedavisi

Vücutta birçok bölgeye plazma enjeksiyonları yapılır ve plazma enjeksiyonlarının uygulandığı en önemli alanlar arasında saç derisi bölgesi veya saç için plazma enjeksiyonları denir, çünkü plazma enjeksiyonları saç köklerini güçlendirmeye ve durdurmaya çok büyük ölçüde yardımcı olur. Doktorlar, kişinin maruz kaldığı dökülme miktarına bağlı olarak 4 ila 8 seans arasında saç dökülmesi tedavisi seanslarının tekrarlanmasını önermektedir ve hem erkekler hem de kadınlar bu seansları uygulayabilir. Ekilen saç köklerini güçlendirmek ve daha iyi sonuçlar elde etmek için saç ekimi işleminden sonra seanslar yapmak da mümkündür.

Türkiye de PRP Tedavisi

Yüz için plazma tedavisi

Saç için plazma enjeksiyonundan sonra yüz enjeksiyonu miktar ve önem açısından ikinci sırada gelir, çünkü yüze yapılan plazma enjeksiyonu bu bölgedeki hücreleri yenilenmesi ve mevcut kollajeni uyarması için uyarır. Bu prosedür mükemmel bir cilt elde etmek için olumlu sonuçlar verir. İstenilen sonuca ulaşmak için bu seansı tekrarlamak tercih edilir çünkü istenilen sonucu almak için tek seans yeterli değildir.

Türkiye de PRP Tedavisi

Penis sertleşme bozukluğu için plazma tedavisi

PRP nin yaygın kullanımlarından biri, P-Shot olarak adlandırılan penise enjekte etmektir, bu teknik, erektil disfonksiyonu tedavi etmek için kullanılan en önemli tekniklerden biridir, bu konuda acı çeken insanlar için etkili olduğu kanıtlanmıştır. Yöntemi belirlemek için böyle bir işleme girmeden önce bir doktora danışmanız tercih edilir. Durum ve hasta için yeterli seans sayısı kişiye göre değişir.

Diğer PRP kullanımları

Plazma, çene kemiğinin güçlendirilmesi gibi birçok kontrendikasyonda kullanılabilir. Plazma ayrıca cerrahi operasyonlar ve bağ yırtılmaları ve eklem ağrılarının tedavisinde de kullanılmaktadır.

Türkiye de PRP Tedavisi

İşlem Aşamaları

Plazma ekstraksiyonu ve enjeksiyonu işlemi, işlem öncesi aşama, işlem sırası ve işlem sonrası aşama olmak üzere üç ana aşamadan geçer.

Toplam zaman: 20 dakika

işlemden önce

Sorunun tespiti ve yapılacak seans sayısı, her seans ile diğer seans arasındaki zaman aralığı ve seansın amacının belirlenmesi için uzman doktor ile vaka tartışılır, olumlu ve olumsuz yönlerin açıkça belirtildiği, seansa başlamadan önce kişinin sağlık durumu ile ilgili her türlü konuda doktora bilgi verilmesi tercih edilir. Gerekirse enjeksiyon yapılacak bölgeye lokal anestezik krem ​​sürülür.

işlem sırasında

Seans sırasında, hastanın kanı yeterli miktarda alınır ve özel bir tüpe yerleştirilir, burada tüpün işlevi, kandaki plazmayı kan bileşenlerinin geri kalanından ayırmak olan özel bir cihaza yerleştirilir, ardından ekstrakte edilir. Plazma özel bir enjeksiyona yerleştirilir ve enjeksiyon işlemi başlar. Ortalama seans 10 ila 20 dakika sürer.

işlemden sonra

Plazma enjeksiyonu tamamlandıktan sonra, seans sonrası takip edilmesi gereken talimatlar hastaya bildirilir. Ayrıca seanstan mümkün olan en yüksek faydayı sağlamak için plazma uygulanan bölgelerin ilk saatlerde veya seansı takip eden güne kadar yıkanmaması tercih edilir. Bir sonraki oturumun tarihi de belirlenecektir.

Tahmini maliyeti: 175 EUR

Türkiye de PRP Tedavisi Sonrası Bakım Talimatları

Her seanstan sonra uyulması gereken talimat ve yönergelerden bazıları şunlardır:

 • Doktor tarafından verilen talimatları dikkatlice izleyin.
 • Plazmanın enjekte edildiği bölgeyi ertesi gün yıkamayın.
 • İlk günlerde herhangi bir kimyasal ürün kullanmayınız.
 • Tedavi süresince herhangi bir ek işlem yapmak isterseniz doktorunuza danışınız.
 • Yüze plazma enjeksiyonları yapılacaksa ilk günlerde güneş kremi kullanın.

Türkiye de PRP Tedavisi nin Avantaj ve Dezavantajları

Avantaj 
 • İşlem kolaylığı.
 • Seansın kısa süresi.
 • Daha az yan etki.
 • Etkili sonuçlar
Dezavantajları
 • Seansı çoğu zaman tekrarlama ihtiyacı.
 • Seanslar arasındaki süre bazen uzun olabilir.
 • Tedavi planının uzun bir süreye ihtiyacı olabilir.
PRP tedavisi yan etkileri
 • Enjeksiyondan sonra hafif kızarıklık.
 • Enjeksiyon bölgelerindeki hafif bir ağrı, hızla kaybolur.
 • Basit kaşıntı.

Türkiye de PRP Tedavisi İstanbul

Türkiye bugün kozmetik ve sağlık turizmi alanında çeşitli nedenlerle birçok ülkeye öncülük ediyor, pek çok insan günlük olarak güzellik kliniklerine ve hastanelere saç dökülmesi tedavisi veya yüz enjeksiyonları yapmak veya diğer bölgelere enjeksiyon yapmak için PRP seansları yapmak için gidiyor.

Türkiye, en önemlileri uygun maliyet, Türkiye’nin coğrafi konumu ve estetik tıp ve diğer kozmetik prosedürler alanındaki yüksek ve ileri deneyim olmak üzere birçok nedenden dolayı birçok insan için destinasyondur. Pek çok kişinin İstanbul turları kapsamında plazma seansları gerçekleştirebildiği yerler.

Türkiye de PRP Tedavi Fiyatı İstanbul

Türkiye’de plazma enjeksiyon fiyatı , seans başına maliyetin 100 ila 200 euro arasında değiştiği diğer ülkelere kıyasla toplumun birçok kesimi için uygundur. Türk Aesthetic olarak, merkezimizdeki maliyetin seans başına 180 Euro olduğu tahmin edildiğinden, her zaman yüksek kalitede ve uygun teklifler sunmaya çalışıyoruz.

SSS

Türkiye de PRP tedavisi için uygun yaş nedir?

PRP için minimum 18-20 yaş aralığıdır.

Türkiye de PRP tedavisi sırasında ağrı olur mu?

Prp seans sonunda kaybolan hafif ağrıya neden olur.

Türkiye de PRP tedavisinden sonra kanama olabilir mi?

Plazma enjeksiyonu, enjeksiyon bölgesinde neredeyse fark edilmeyen küçük kan damlaları bırakır ve enjeksiyondan sonraki ilk dakikalarda hızla kaybolur.

Türkiye de PRP tedavisinin faydaları nelerdir?

Plazmanın en önemli kullanımı cilde enjekte edildiğinde kanı aktive ederek cilde sağlıklı bir renk kazandırmaktır. Plazma enjeksiyonu ayrıca saç köklerinin güçlenmesine ve enjeksiyonun yapıldığı yerdeki hücrelerin yenilenmesine yardımcı olur. Son zamanlarda plazma, penis sertleşme bozukluğunun tedavisinde etkili rolünü kanıtlamıştır.

Türkiye de PRP tedavisinin seans fiyatı nedir?

Türk Aesthetic ile bir prp seansının fiyatı 175 Euro’dur.

Bir seansta kaç enjeksiyon yapılabilir?

Plazma seansı enjeksiyon sayısına değil, kişinin kanının bir miktarını çıkarmaya, kırmızı ve beyaz kan hücrelerini ayırmaya ve sorunları tedavi etmek için faydalı özü kullanmaya bağlıdır.

Ve son olarak Türkiye İstanbul Türk Aesthetic den bilgi ve fiyat talep etmek için destek ekibiyle doğrudan bağlantı üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

PRP