Türkiye de Mide Balonu Fiyatları

Türkiye de Mide Balonu Fiyatları

Türkiye de Mide Balonu Fiyatları : Mide balonu cerrahisi, kilo kaybı amacıyla kullanılan bir yöntemdir. Ancak fiyatlar, birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. Mide balonu ameliyatının maliyeti ülkeye, hastane veya kliniklere, doktorun deneyimine ve seçilen mide balonu markasına göre farklılık gösterebilir. Genellikle mide balonu ameliyatı, balonun cinsi ve doktorunuzun uygulayacağı ücretler dahil olmak üzere birkaç unsura bağlı olarak fiyatlandırılır. Bu nedenle, kesin bir fiyat almak için bir sağlık kuruluşuna danışmanız önemlidir.

Türkiye de Mide Balonu

Türkiye de mide balonunun iki çeşidi vardır. Endoskopik ve son zamanlarda daha popüler olan ve tercih edilen yutulabilir mide balonu. Sedasyon anestezi ile ya da anestezisiz yapılır. İşlem ortalama 30 dakika sürmektedir. 6 – 12 aylık olmak üzere çeşitleri vardır hangisinin kişi için uygun olup olmadığına doktor muayeneden sonra karar verir. Bu işlemden sonra hastanede kalmaya gerek yoktur ve ortalama 1 saat içinde taburcu olabilirsiniz. Eğer endoskopik mide balonu takılırsa 6 – 12 ay sonra tekrar çıkarılması gerekir.

Türkiye de Mide Balonu Fiyatları

Türkiye de mide balonu çeşitleri

Tedavi amaçlı birçok balon çeşidi vardır. Ancak kilo vermek için en popüler iki çeşit mide balonu vardır:

Endoskopik mide balonu:

Bu işlem sedasyon anestezi ile yapılır. Ortalama 30 dakika sürer. Endoskopi yöntemi ile mideye girilerek balon takılır ve içerisinde sıvı ya da hava doldurularak şişirilir. Balon, mide içinde sabitlenir ve belirli bir süre boyunca mide hacmini azaltmaya yardımcı olur. Balon yerleştirildikten sonra hastanın kilo kaybı ve diğer sağlık durumları düzenli olarak takip edilir. Balon genellikle belli bir süre (genellikle 6 ay ile 1 yıl arası) sonra çıkarılır. 2024 endoskopik Türkiye de mide balonu fiyatları 3100 euro dur.

Yutulabilir mide balonu:

Yutulabilir mide balonları, obezite tedavisi için kullanılan bir yöntemdir. Endoskopik mide balonlarından farklı olarak, bu balonlar endoskopik bir işlem gerektirmeyebilir ve hasta için daha invaziv olmayabilir. Bu işlemde anesteziye gerek yoktur. Kişi uyutulmadan sadece bir bardak su ile bu kapsülü yutar mide içine yerleştiğinde midede balon sıvı ya da gaz ile şişirilir. 6 ay boyunca midede kalır ayrıca tekrar çıkarılmasına gerek yoktur. 6 ay sonra kendiliğinden mide de eriyerek dışkı yolu ile atılır. Bu balon sayesinde ameliyatsız kilo verme sağlanır. Yutulabilir mide balonu için en iyi marka allurion markasıdır. 2024 allurion yutulabilir Türkiye de mide balonu fiyatları 2500 euro dur.

İstanbul da Mide Balonu Fiyatları

İstanbul da Mide balonu fiyatları, kullanılan marka ve balon türü, tedaviyi gerçekleştiren sağlık kuruluşunun konumu, doktorun deneyimi, tedavi paketi içeriği, takip ziyaretleri gibi çeşitli faktörlere bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. istanbul’da çeşitli hastaneler, klinikler ve tıbbi merkezlerde bu hizmeti sunan sağlık kuruluşları bulunmaktadır. En iyi sonuçlara ulaşmak için doktorlar ve hastaneler iyi araştırılmalıdır işlem mutlaka hastane koşullarında yapılmalıdır. İstanbulda Türkiye de Mide Balonu Fiyatları ortalama 2500 – 3500 Euro arasındadır.

Türkiye de en iyi mide balonu yapan hastane ve doktor

Türkiye de mide balonu yapan hastane ve doktor işlemden önce detaylı olarak araştırılması gerekir. Türkiye İstanbul da alanında uzman olan obezite cerrahları bulunur. Mide küçültme, mide balonu ve mide botoksu gibi kilo vermek için birçok tedavi yöntemi bulunur. Turk Aesthetic olarak en iyi hastane ve uzman doktorlarla sizlere hizmet vermekten mutluluk duyarız.

Türkiye de Mide Balonu fiyatları 2024

Türkiye tedavi ve plastik cerrahi alanında çok gelişmiş bir ülkedir. Ayrıca hem turizm hem estetik amaçlı oldukça ziyaret edilen ülkeler arasındadır. Tüm bunların yanında avrupa’ya kıyasla uygun fiyatları ile yine kişilerin tercihlerinin başında gelir. Avrupa da mide balonu fiyatları ortalama 3000 – 4000 euro arasındadır. 2024 Türkiye de mide balonu fiyatları balon tipine göre değişiklik gösterir ve ortalama 2500 – 3500 euro arasındadır. Turk Aestheticte 2024 ameliyatsız kilo verme yani allurion yutulabilir mide balonu fiyatları 2500 eurodur. 2024 endoskopik Türkiye de mide balonu fiyatları 3100 euro dur.

SSS – Türkiye de Mide Balonu fiyatları

Mide balonu ile 1 ay içinde kaç kilo verilir?

Her iki balon tipinde de 1 ay içinde 5 – 8 kilo arasında verilebilir.

Yutulabilir mide balonu nasıl takılır?

Normal bir hap yutar gibi anestezi olmadan direkt olarak yutulur ve midede olduğuna emin olduktan sonra doktor içerisini sıvı ya da hava ile doldurur. Böylece mide de şişen balon yer kaplar ve tokluk hissi yaratır.

Mide balonu kimler taktırabilir?

Mide balonu için 18 yaş üstü ve hesaplandığında vücut kitle indeksi 35 in üzerinde olan bireylere mide balonu takılabilir.

6 aylık mide balonu ile kaç kilo verilebilir?

Kişi doktorun verdiği tüm talimatlara uyarak ortalama 15 – 20 kilo arasında verebilir.

Endoskopik mide balonu fiyatı nedir 2024?

2024 endoskopik Türkiye de mide balonu fiyatları 3100 euro dur.

Allurion yutulabilir mide balonu fiyatı nedir 2024?

2024 ameliyatsız kilo verme yani allurion yutulabilir mide balonu fiyatları 2500 eurodur.

Ameliyatsız kilo vermek mümkün mü?

Son zamanlarda teknolojinin gelişmesiyle mümkün hale geldi anestezi olmadan ve herhangi bir kesi olmadan yutulabilir mide balonu ile ameliyatsız kilo vermek mümkün. Bu balon sayesinde 15 – 20 kilo verilebilir.

Mide balonu takıldıktan sonra nelere dikkat edilmelidir?

Doktorun önerilerine uygun olarak, özellikle belirtilen beslenme düzenine ve aktivite seviyesine dikkat edilmelidir. Ayrıca, olası komplikasyon belirtileri açısından doktorla iletişim halinde olmak önemlidir

Mide balonu kaç ay içinde çıkarılmalıdır?

Mide balonları genellikle 6-12 ay içinde çıkarılmalıdır. Bu süre, kullanılan balonun türüne ve doktorun önerisine bağlı olarak değişebilir.

Ve son olarak Türkiye İstanbul Türk Aesthetic ailesinde bilgi ve fiyat talep etmek için doğrudan bağlantı üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Türkiye de Mide Balonu Fiyatları