Türkiye de Cilt bakımı

Cilt Bakımı

Türkiye de cilt bakımı ya da tıbbi olarak adlandırılan cilt temizliği, güzelliğini artıran, gençleştiren ve yenileyen bir tedavidir. Herkesin cilt yapısı farklıdır, kimi  kuru kimi yağlı cilde sahiptir. Yaşlandıkça cilt şeklimizin net ve hızlı değişimi gibi birçok faktör sonucu cilt tazeliğini kaybeder, sivilce, siyah nokta gibi kişiyi rahatsız eden unsurlar ortaya çıkar.

Sigara içmek, cildinizdeki bir hasar veya bir sorun, güneş ışığı, olumsuz hava koşulları ve diğer faktörlere maruz kaldığında birtakım problemler oluşmaktadır. Cilt bakımında dikkat edilmesi gereken en önemli unsur kişinin cilt tipine uygun bakım yapılmasıdır. Ciltteki problemleri ortadan kaldırmak, cilde yenilik ve canlılık katmak profesyonel bakım ile mümkün.

AnesteziGerek yok
İşlem süresi45 Dakika
Seans sayısıİhtiyaca göre
Sonuçlar Hemen 
Sonuç kalıcılığı30 – 40 gün
Türk Aesthetic Fiyat90 Euro
Türkiye de cilt bakımı hakkında bazı hızlı bilgileri aşağıda bulabilirsiniz:

Türkiye de Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Medikal estetik doktoru ya da güzellik uzmanları tarafından yapılır. Cilt tipinize ve şeklinize uygun malzemeler seçilerek işleme başlanır. Ardından bu maddeleri güzel bir buhar banyosu ve yüz maskeleri ile birlikte zenginleştirerek cilde uygular. Kişiye özel olarak bakım ile beraber Dermapen, Dermabrazyon, PRP, Hydrafacial, Peeling gibi teknikler beraberinde kullanılabilir. Son olarak cildinizin rahatlamasına yardımcı olacak bazı özel yağlar yardımıyla yüzünüze nazik bir masaj yapılır.

Türkiye de Cilt Bakımı Videosu

Türkiye İstanbul da cilt bakımının nasıl yapıldığını gösteren videoyu izleyebilirsiniz.

Türkiye de cilt bakımı

Kimler Tarafından Yapılır?

Yeterli deneyime sahip bir medikal estetik doktoru ya da bu işin eğitimini almış güzellik uzmanı tarafından gerçekleştirilen estetik bir işlemdir. Güvenilir bir merkez, yüksek derecede sterilizasyona sahip klinik bir ortam ve yüksek nitelikli bir doktor araştırmak için bir hastane veya tıp merkezi seçerken dikkate alınır. Prosedürün yüksek fiyatta olması bazen merkezin yüksek verimliliğini ve güvenilirliğini yansıtabilir, bu nedenle yüksek  konusunda tartışılmaması veya pazarlık yapılmaması tercih edilir.

Türkiye de Cilt bakımıyla beraber kullanılan teknikler

Cilt bakımı yapılırken kullanılan malzemelere ek olarak birçok farklı teknik kullanılabilir. Aşağıda cilt bakımında kullanılan tekniklerden bahsedeceğiz:

Dermapen

Cilt yüzeyinin özel bir kalem ile mikro iğneler aracılığıyla uyarılması işlemidir. Hafif leke, kırışıklık, sivilce izleri gibi oluşumları ortadan kaldırmaya yarar. Cilde canlılık, tazelik katar ve sıkılaşmasına yardımcı olur. İşlem ortalama 20-30 dakika sürmektedir. İğne batma hissinin azaltmak için işlemden önce lokal anestezik krem uygulanabilir.

Türkiye de Cilt bakımı Dermapen
Türkiye de Cilt bakımı Dermapen

Dermabrazyon

Cilt yüzeyini bilinçli bir düzeyde soyma işlemidir. Kişinin cildinde yara ve sivilce izlerinin, hafif kırışıklıkların, yüzde oluşan çukurların giderilmesi için yapılan tekniklerden biridir. Soyulan cildin yerine yeni doku ve hücreler gelerek parlak, lekesiz yeni cilt oluşur. Cilt yüzeyi soyulacağından kişinin herhangi bir rahatsızlık hissetmemesi açısından işlemden önce lokal anestezik krem sürülebilir. Cildin tamamen iyileşmesi 7-10 gün sürebilir. İşlem yaklaşık 30-40 dakika sürer seans sayısı ise kişiye bağlı olarak değişebilir.

Prp

Yüz için miktar ve önem açısından ikinci sırada gelir, çünkü yüze yapılan Cilt bakımı bu bölgedeki hücreleri yenilenmesi ve mevcut kollajeni uyarılmasını sağlar. Bu prosedür mükemmel bir cilt elde etmek için olumlu sonuçlar verir. İstenilen sonuca ulaşmak için bu seansı tekrarlamak tercih edilir çünkü istenilen sonucu almak için tek seans yeterli değildir.

Hydrafacial

Kristal ve kimyasal peelingin birçok faydasını aynı anda birleştiren bir teknik. Yarım saati geçmeyen etkili bir tedaviye göre antioksidan kullanılmadan, cildin yenilenmesinde ve nemlenmesinde şaşırtıcı sonuçları olan, komplikasyon ve risk içermeyen cerrahi olmayan bir alternatiftir. Vakumlu başlıklar sayesinde hem siyah noktaları hem de sivilceleri temizler.

Birçok başlığa sahiptir ve bu başlıklar sayesinde cildin altına serum iletimi, kırmızı led ışık sayesinde cilt germe etkisi, ölü derileri soyma, cilt tonunu eşitleme gibi birçok yöntemi içinde barındırır. İşlem yaklaşık 30-40 dakika sürmektedir. 

Türkiye de Cilt bakımı

Peeling

Türkiye de peeling işlemi, cildi canlılığını kaybetmiş hücrelerden arındırma yöntemidir. Bu sayede cilt eski canlılığına ve tazeliğine kavuşur. Kimyasal ve karbon peeling olarak çeşitleri vardır. Kimyasal peeling birtakım kimyasal maddeler aracılığıyla ciltte canlılığını kaybetmiş ölü hücreleri arındırır. Karbon peeling ise aktif karbon kullanılarak cilde canlılık ve tazelik katmayı sağlar. Ciltteki yağ ve kiri oldukça temizler.

Türkiye de Cilt bakımı

Maske

Kişiye özel ürünler seçildikten sonra gerekli durumlarda yukarıdaki teknikler uygulanır. Tüm işlemler bittikten sonra  cildin nem dengesini sağlamak, cilde parlaklık kazandırmak için çeşitli maskeler kullanılır.

Türkiye de Cilt bakımı

Türkiye de Cilt Bakımı Aşamaları

Türkiye İstanbul da cilt bakımı üç aşamadan geçer:

Toplam zaman: 45 dakika

İşlemden önce

Ciltteki sorunlar, cilt tipi tespiti ve yapılacak seans sayısı, her seans ile diğer seans arasındaki zaman aralığı ve seansın amacının kişiye özel belirlenmesi için uzman doktorla tartışılır, olumlu ve olumsuz yönlerin açıkça belirtilir, seansa başlamadan önce kişinin sağlık durumu ile ilgili her türlü konuda doktora bilgi verilmesi tercih edilir. PRP, dermapen ya da Dermabrazyon ile birlikte cilt bakımı yapılırsa lokal anestezi kremi işlem öncesinde kullanılabilir.

işlem sırası

Cilt tipi belirlenip kişiye uygun ürünler seçildikten sonra işleme başlanır. Öncelikle ciltte makyaj, krem gibi ürünler varsa bunlar arındırılır. Cilt canlılığını yitirmiş hücrelerden kullanılan başlıklar aracılığıyla yok edilir, varsa siyah noktalar, sivilceler, yara izleri, çukurluklar, cilt bakımı ile beraber kullanılan tekniklerle giderilir. Son olarak cilt tipine uygun maskeler kullanılır ve ardından özel yağlar ile masaj yapılır. 

işlem sonrası

İşlemden sonra kişi normal hayatına hemen dönüş yapabilir. Uzmanın önerdiği kremleri kullanması ve bakım talimatlarına uyması alınacak sonuçları daha da etkili ve kalıcı yapar.
Eğer dermapen, prp ya da dermabrazyon gibi teknikler kullanıldıysa mutlaka güneş koruyucu krem kullanılmalıdır.

Tahmini maliyeti: 90 EUR

Cilt Bakımı Öncesi ve sonrası

Hastalarımızın önce ve sonra fotoğraflarını inceleyebilirsiniz.

Cilt Bakımı Sonrası Talimatlar

  • Doktor tarafından verilen talimatları dikkatlice izleyin.
  • Prp, dermapen ya da dermabrazyon uygulaması yapıldıysa bölgeyi ertesi güne kadar yıkamayın.
  • İlk günlerde herhangi bir kimyasal ürün kullanmayınız.
  • Bakım süresince herhangi bir ek işlem yapmak isterseniz doktorunuza danışınız.
  • Prp, dermapen ya da dermabrazyon uygulaması yapıldıysa  mutlaka güneş koruyucu krem kullanın.

Avantaj ve Dezavantajları

Avantaj

Cilt bakımı ve temizleme seansı sona erdiğinde, kişi renginde, hissinde ve parlaklığında önemli bir gelişme fark edecektir. Siyah noktalar, sivilce, ölü hücrelerden arındırılmış canlı ve temiz bir yüze sahip olmayı sağlar.

Dezavantaj

Cilt zamanla kişisel ve çevresel faktörler yüzünden tekrar bakıma ihtiyaç duyabilir. Uzman olmayan kişiler tarafından, steril olmayan ve iyi cihazların kullanılmadığı koşullarda yapılan kişide olumsuz sonuçlara yol açabilir.

Yan etkiler

Çok nadir durumlarda hassasiyet ve alerji olabilir. Kullanılan malzemeler bitkisel maskeler ve diğer organik yağlar doğal maddelerdir. Sadece beraber kullanılan teknikler varsa işlemden sonra hafif kızarıklık olabilir.

İstanbul da Cilt bakımı Türkiye

Genel olarak Türkiye, özelde İstanbul, seçeneklerin çokluğu, doktorların uzmanlığı, sağlık hizmetinin kalitesi gibi birçok avantajı nedeniyle Türkiye’yi tedavi ve turizm amacıyla aynı anda ziyaret eden birçok turistin destinasyonudur. Türkiye de cilt bakımı, estetik için mevcut en önemli seçeneklerden biridir ve her merkeze ve operasyonun detaylarına göre 90-120 Euro arasında değişmektedir.

İstanbul da Cilt Bakımı Fiyatı Türkiye 

Türkiye de cilt bakımı, birkaç şeye göre bir yerden bir yere değişir:

  • Tıp merkezinin veya hastanenin itibarı.
  • Doktor deneyimi.
  • Prosedür detayları.
  • Ek hizmetler, bazı merkezler tedavi, konaklama ve ulaşımı içeren paketler sunduğu için merkez tarafından sağlanmaktadır.

Turk Aesthetic İstanbul – Türkiye de cilt bakımı fiyatı detaylarına göre 90 Euro olarak belirlenmektedir. 

Konaklama ve ulaşım dahil paket ücretini talep etmek için iletişim sayfasından Türk Aesthetic ekibi ile iletişime geçebilirsiniz

SSS – Türkiye de Cilt bakımı İstanbul 

Uygun yaş nedir?

20 yaş üstü sağlıklı her birey yaptırabilir..

Bir seans ne kadar sürer?

Kullanılacak tekniğe göre değişmekle beraber yaklaşık 35-40 dakika sürmektedir.

Cilt bakımı seansı sırasında ağrı olur mu?

Herhangi bir ağrı olmaz. 

Faydaları nelerdir?

Cilt bakımının temel amacı cildi siyah nokta, sivilce, ölü hücrelerden arındırmak ve cilde parlak, canlı bir görünüm kazandırmak.

Cilt bakımı seansının fiyatı nedir?

Türk Aesthetic ile cilt bakımı seansının fiyatı 90 Euro dur.

Cilt bakımı yapılırken hangi teknikler kullanılabilir?

Dermapen, dermabrazyon, hydrafacial, PRP ve peeling gibi teknikler beraberinde kullanılabilir.

Ve son olarak Türkiye İstanbul Türk Aesthetic Merkezi’nden bilgi ve fiyat talep etmek için doğrudan bağlantı üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Cilt Bakımı