Türkiye de yağ enjeksiyonu

Yağ Enjeksiyonu

Türkiye de yağ enjeksiyonu, cildi sıkılaştırmak, kırışıklıklardan ve derin izlerden kurtulmak gibi birçok amaç için, istenmeyen bir vücut bölgesinden yağın transfer edilerek diğer vücut bölgelerine yeniden enjekte edilmesine dayanan bir plastik cerrahi türüdür. Vücut ile daha uyumlu bir görünüm elde etmek için kalça bölgesine de yapılabilir. Erkekler penisi büyütmek için yağ transfer edebilir. İşlem her vakaya göre 2 ila 3 saat arasında genel anestezi altında yapılabilmekte ve bir gece hastanede kalınması gerekmektedir. Sonuçlara gelince, cerrahi etkiler ortadan kalkar kalkmaz hemen ortaya çıkarlar. İşte prosedür hakkında bazı hızlı bilgiler:

AnesteziGenel
İŞlem Süresi2-3 saat
SonuçlarHemen – 5-10 yıl süren yakl.
İyileşme dönemi5-7 gün
Hastanede kalma süresi1 gece
Türk Aesthetic fiyat i2500 – 3000 EURO

Türkiye de yağ enjeksiyonu (Lipofilling) nasıl yapılır?

Lipofilling işlemi genellikle liposuction ile ilgilidir, bu nedenle kişinin kendisinden olmayan yağ kullanılamaz. Amacı, yüz veya diğer vücut bölgeleri için belirlendikten sonra, cerraha daha çok yardımcı olacak basit çizgilerle liposuction bölgeleri belirlenir. Vücut tamamen uyuşturulur ve ardından kişinin vücudunda 0,5 cm’yi geçmeyen kesilerle başlayan ve bir aspirasyon cihazı ile biten minik tüpler aracılığıyla yağlar alınır. Ekstrakte edilen yağ, arındırılır ve daha sonra tedavi edilecek hedefe enjekte edilir.

Türkiye de yağ enjeksiyonu (Lipofilling) videosu

Aşağıda Türkiye, İstanbul’daki işlemin bir videosu bulunmaktadır.

Kimler yaptırabilir?

 • Sağlıklı olan tüm bireyler.
 • 20 yaş üzeri olanlar.
 • Derin kırışıklıklar veya dolgunun tedavi edemediği yara izleri gibi yüzdeki bazı cilt problemlerinden dolayı kendini mutsuz hissedenler.
 • Sıkı bir popo isteyen ve vücut şekliyle uyumlu bir bedene sahip olmak isteyen kadınlar.
 • Penis büyütme ameliyatı olmak isteyen erkekler için uygundur.

Kimler yaptıramaz

 • 20 yaşından küçükler.
 • Kronik veya bulaşıcı bir hastalığı olanlar.
 • Dolgu ve lazer gibi cerrahi olmayan çözümlerle çözülebilecek cilt sorunları olan kişiler.

Kimler tarafından yapılır?

Bu tür operasyonları gerçekleştirmek için yeterli deneyime sahip bir plastik cerrah tarafından gerçekleştirilen estetik bir işlemdir. Başka bir uzmanlıktan hiçbir doktor Lipofilling yapamaz. Güvenilir bir merkez, yüksek derecede sterilizasyona sahip klinik bir ortam ve yüksek nitelikli bir doktor araştırmak için bir hastane veya tıp merkezi seçerken dikkate alınır. Prosedürün yüksek fiyatı bazen merkezin yüksek verimliliğini ve güvenilirliğini yansıtabilir, bu nedenle yüksek fiyat konusunda tartışılmaması veya pazarlık yapılmaması tercih edilir.

Kullanılan anestezi çeşitleri

Lipofilling sadece genel anestezi altında yapılabilir. Ameliyattan uyandıktan sonra midede rahatsızlık hissetmemek için hasta ameliyattan 6 saat önce yeme ve içmeyi bırakmalıdır. Genel anestezi durumunda hasta bir veya iki gece hastanede kalır.

İşlem aşamaları

Diğer işlemlerde olduğu gibi üç aşamadan geçer:

Toplam zaman: 2 saat

işlemden önce

Türkiye de yağ enjeksiyonu

İşleme başlamadan önce kişinin sahip olduğu kronik hastalıkları veya varsa kullandığı ilaçları doktora söylemesi ve daha önce yapılan ameliyatlar hakkında bilgi vermesi, bununla ilgili hiçbir bilgiyi ihmal etmemesi tercih edilir. En önemlileri aşağıdakiler olmak üzere birkaç şeye uyulmalıdır:
İşlemin amacı ve işlemle ilgili sonuçlar hakkında doktorla görüşün.
Ameliyattan en az altı saat önce vücut genel anestezi altında olduğu için yiyecek ve içeceklerden kaçınılmalıdır.
Periyodik olarak kullanılan ilaçları doktora bildirin.
Ameliyattan en az bir hafta önce alkol ve sigaradan uzak durun.
Bir doktora danıştıktan sonra aspirin gibi kan inceltici ilaçları bırakın.
Operasyon günü rahat kıyafetler seçin.

işlem sırasında

Genel anestezi sonrası üç ana aşamadan geçer:
Liposuction
Yağ arıtma
Tedavi edilecek yerdeki yağın yeniden transferi
Doktor, yağın alınacağı bölgeyi (karın, kalça, uyluk, göğüs, eller) belirler ve işlemin amacına göre ihtiyaç duyulan yağ miktarını belirler. Cerrah, bu hücreleri canlı tutarken, vücuttan özel ekipman kullanarak yağ hücrelerini emerek işleme başlar. Doktor bu yağları yabancı maddelerden arındırarak ve daha sonra görünümü düzeltilecek olan bölgeye tekrar enjekte ederek tedavi eder. Bu işlemler, yağ hücrelerinin bütünlüğünü hasardan korumak için son derece hassas bir şekilde yapılır.

işlemden sonra

Ameliyattan sonra ameliyat bölgesine bandajlar uygulanır ve doktorlar morluklara baskı yapmak, şişliği azaltmak ve daha hızlı iyileşmeye yardımcı olmak için sıkı bir korse giyilmesini önerir. Toplanabilecek sıvıyı boşaltmak için derinin altına geçici olarak küçük bir emici tüp yerleştirilebilir ve hastaya talimatlar cerrah tarafından verilecektir. Hasta bir gece hastanede kalmalıdır.

Türkiye de yağ enjeksiyonu yapılabilecek alanlar 

Yüze yağ enjeksiyonu

Yüze ve yanaklara dolgun ve sıkı görünmek için yapılırken, yağ enjeksiyonu alt çeneyi büyütmek ve olduğundan daha geniş bir şekil vermek için yapılır. Dolgun ve çekici bir görünüm kazandırmak için dudaklara da bu işlem yapılabilir.

Kalçalara yağ enjeksiyonu

Popo kaldırma ameliyatı, özellikle düz popolu bayanlarda, poposunun ve vücudunun görünümünde daha görünür bir değişiklik isteyenler için daha feminen ve çekici bir görünüm kazandırmak için uygun bir seçenektir. Popo kaldırma, yağ enjeksiyonu yapılarak gerçekleştirilebilir ve en yaygın yöntem vücudun bir bölgesinden yağın emilerek popoya enjekte edilmesidir. Daha fazlası link üzerinden bulunabilir.

Penis büyütme için yağ enjeksiyonu

Penis büyütme işlemi, yukarıda yağ yokluğunda vücudun diğer bölgelerinden yağ alma imkanına ek olarak, kasık üzerinde biriken (penisin gerçek uzunluğunu etkileyen) yağlardan kurtularak yağ enjeksiyonu ile yapılır. Daha sonra penisin ek kalınlık veya genişlik kazanması için çıkarılan yağ penise enjekte edilir.

Türkiye’de penis büyütme
Türkiye’de penis büyütme

Diğer bölgeler

Bazı durumlarda bir kaza sonucu eller, ayaklar veya başka yerlerde iz kalması durumunda olduğu gibi vücudun diğer bölgelerine yağ enjekte edilebilir, böylece yağ bu etkileri gizlemek için estetik bir çözüm olabilir. Ayrıca boyun, eller veya göğüsteki derin kırışıklıkları gizlemek için yağ enjekte edilebilir, ancak sınırlı ölçüde.

Türkiye de yağ enjeksiyonu öncesi ve sonrası

İşte İstanbul’daki Türk Aesthetic Merkezi’nde gerçekleştirilen Türkiye deki yağ enjeksiyonu işleminin öncesi ve sonrası resimleri.

İşlem sonrası talimatlar

İşlemden sonra dikkat edilmesi gereken bazı hususlar şunlardır:

 • Tamamen dinlenin ve herhangi bir komplikasyon veya ağrıyı azaltmak için doktor tarafından reçete edilen ilaçları, analjezikleri ve antienflamatuarları aldığınızdan emin olun.
 • Sigarayı azaltmak veya sigaradan uzak durmak ve kan inceltici ilaçları durdurmak.
 • Daha kısa sürede daha iyi iyileşmeye ve yara iyileşmesine yardımcı olan bol sıvı tüketin.
 • Ameliyattan sonra yeterli uyku ve işlemin vücuttaki yeri ile orantılı olarak yatarak doktor tarafından talimatlarla belirlenir.
 • Dikkatli yara bakımı.
 • Doktor tarafından verilen korseyi belirtilen süre içerisinde giymeyi ihmal etmeyin.

Avantaj ve dezavantajları

Dezavantaj

İşlem sonrasında yaşanan olumsuzluklar, cerrahın tecrübesi ve hastanın operasyon sonrası tavsiye edilen talimatlara uymaması ile doğru orantılıdır. Nadiren bölgelerde asimetri oluşabilir.

Avantaj

Başarılı sonuçlar elde edildiğinde hasta daha genç ve güzel bir görünüme kavuşarak özgüvenini yeniden kazanır. Hasta sıkı ve sağlıklı bir vücuda kavuşacaktır. Bu işlem aynı zamanda vücudun bazı bölgelerindeki (bazı vakalara göre) istenmeyen fazla yağlardan kurtulmaya da yardımcı olabilir.

Tağ enjeksiyonu yan etkileri

 • Bazı cilt şişlikleri ve morluklar.
 • Cerrahi kesi bölgesinde hafif kaşıntı.
 • İlk hafta rahatsızlık.
 • Vücutta hafif ve geçici uyuşma.
 • Bazı durumlarda transfer bölgelerinde geçici kızarıklık veya mavilik.

İstanbul Türkiye de yağ enjeksiyonu ameliyatı

Genel olarak Türkiye, özelde İstanbul, seçeneklerin çokluğu, doktorların uzmanlığı, sağlık hizmetinin kalitesi gibi birçok avantajı nedeniyle Türkiye’yi tedavi ve turizm amacıyla aynı anda ziyaret eden birçok turistin destinasyonudur. Türkiye de yağ enjeksiyonu işlemi estetik cerrahi için mevcut en önemli seçeneklerden biridir ve fiyat i her merkeze veya vakaya göre 2000 Euro – 3000 Euro arasında değişmektedir.

İstanbul, Türkiyede yağ enjeksiyonu fiyat 

Türkiye de yağ enjeksiyonunun fiyatı birkaç şeye göre bir yerden bir yere değişmektedir:

 • Tıp merkezinin veya hastanenin itibarı.
 • Doktor deneyimi.
 • yağ enjeksiyonu vücut bölgesi
 • Ek hizmetler, bazı merkezler tedavi, konaklama ve ulaşımı içeren paketler sunduğu için merkez tarafından sağlanmaktadır.

Turk Aesthetic İstanbul – Türkiye de yağ enjeksiyonu işleminin fiyatı 2000 – 2500 Euro’dur. Konaklama ve ulaşım dahil paket ücretini talep etmek için iletişim sayfasından Türk Aesthetic ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.

SSS – Türkiye de yağ enjeksiyonu İstanbul

Yağ enjeksiyonu işlemi ne kadar sürer?

Her duruma göre yaklaşık 2 – 3 saat.

Yağ enjeksiyonu işleminin sonuçları ne zaman ortaya çıkar?

İşlemin sonuçları hemen alınır ve ameliyatın etkileri geçtikten sonra açıkça görülebilir.

Yağ enjeksiyonun da başarı oranı nedir?

Operasyonun başarı oranı diğer operasyonlara göre yüksektir.

Yağ enjeksiyonu işleminde ne tür anestezi kullanılır?

Yağ enjeksiyonu sadece genel anestezi altında yapılabilir.

Türkiye de yağ enjeksiyonunun fiyatı nedir?

Turk Aesthetic İstanbul’da yağ enjeksiyonu fiyatı işlem detaylarına göre 2000 – 2500 euro arasında değişir.

Yağ enjeksiyonu sonrası iyileşme süresi nedir?

Yağ enjeksiyonu işleminden sonra iyileşme süresi olarak bir hafta yeterlidir.

Yağ enjeksiyonu işleminin sonuçları kalıcı mıdır?

Yağ enjeksiyonunun sonuçları ameliyatsız yapılabilen vakalara göre daha uzun süreli bir çözümdür, yağ enjeksiyonunun sonuçları yaklaşık 5-10 yıl sürer.

Yağ enjeksiyonu diyetten etkilenir mi?

İşlemden sonra karbonhidrattan zengin bir diyete ihtiyacınız var ki besin eksikliğinden sonuçların olumsuz etkilenmesin.

Son olarak Turk Aesthetic İstanbul Türkiye den bilgi ve fiyat talep etmek için link üzerinden doğrudan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yağ Enjeksiyonu