Türkiye de Zirkonyum Diş Kaplama

Zirkonyum Diş Kaplama

Türkiye de zirkonyum diş kaplama, özellikle porselen kaplamalara göre daha dayanıklı ve estetik sonuçlar sağlayabilen bir seçenektir. Bu kaplamalar, dişlerinizi doğal görünümlü bir şekilde restore etmek ve çeşitli diş problemlerini düzeltmek için kullanılabilir. Zirkonyum diş kaplama, dişlerinizi sağlamlaştırmak, renklerini düzeltmek, aralardaki boşlukları kapatmak veya dişlerin şeklini ve boyutunu değiştirmek gibi farklı amaçlarla uygulanabilir. 

Türkiye de diş kaplaması video

Türkiye de diş kaplamaları aşamalarını aşağıdaki video da izleyebilirsiniz.

Türkiye de Zirkonyum Diş Kaplama

Diş kaplama çeşitleri

E-Max Diş Kaplama: E-Max, porselene benzer bir kaplama türüdür. Estetik ve dayanıklı olmasıyla bilinir. Diş rengi seçenekleri ve doğal görünümüyle tercih edilen bir seçenektir.

Lumineers: Lumineers, ince ve özel bir porselen tabakadan yapılan kaplamalardır. Dişlerin ön yüzeyine yerleştirilirler. 

Veneers: Veneerler genellikle porselen veya kompozit malzemelerden yapılırlar. Diş kaplamalarında kullanılır. Renk seçenekleriyle kişiye özel bir gülümseme sağlar. 

Türkiye de Zirkonyum Diş Kaplama işlem aşamaları

Muayene ve Değerlendirme: İlk adım, diş hekimi ile yapılacak bir muayenedir. Diş hekimi, dişlerinizi inceleyerek ihtiyaçlarınızı belirler, zirkonyum kaplama için uygun olup olmadığınızı değerlendirir.

Diş Hazırlığı: Zirkonyum kaplama uygulaması için dişlerinizin hazırlanması gerekebilir. Bu adımda, kaplama yapılacak dişlerin bir kısmının şekillendirilmesi ve inceltilmesi gerekebilir. 

Ölçü Alımı: Diş hekiminiz, hazırlanan dişlerin ölçülerini almak için özel bir ölçü malzemesi kullanır. Bu ölçüler, laboratuvarda zirkonyum kaplamaların özel olarak hazırlanması için kullanılır. Alınan ölçüler laboratuvara gönderilir. 

Geçici Kaplama: Zirkonyum kaplamaların hazırlanması birkaç gün sürebilir. Bu süre zarfında, dişlerinize geçici kaplamalar yerleştirilebilir.

Kaplamaların yapıştırılması: Zirkonyum kaplamalar laboratuvarda hazırlandıktan sonra, diş hekiminiz kaplamaları dişlerinize yerleştirir. Kaplamalar, doğru şekilde uyum sağladığından ve estetik olarak tatmin edici olduğundan emin olmak için kontrol edilir ve ardından kalıcı olarak yapıştırılır.

Son Kontroller: Zirkonyum kaplamaların yapıştırılmasından sonra, diş hekiminiz işlemi tamamlamak için son kontrolleri yapar. Dişlerinizin ısırma, konuşma ve görünüş açısından doğal hissettirdiğinden ve uyum sağladığından emin olunur.

İstanbul da Zirkonyum Diş Kaplama

İstanbul’da zirkonyum diş kaplama ve diğer diş estetik uygulamaları için birçok seçenek bulunmaktadır. Zirkonyum diş kaplama, estetik bir görünüm sağlamak ve dayanıklı bir diş restorasyonu elde etmek için tercih edilen bir yöntemdir. Klinik, hastane ve alanında uzman doktorlar ile İstanbul en çok tercih edilen metropol şehirlerdendir. Ayrıca Türkiye İstanbul avrupa’ya kıyasla çok daha uygun fiyatlara sahiptir. 

İmplant üstü zirkonyum kaplama 

İmplant üstü zirkonyum kaplamalar, implantın üzerine yerleştirilerek, doğal dişlere benzer bir görünüm sunar ve dayanıklılığı ile bilinir. Bu kaplamalar, implant destekli protezin estetik açıdan daha doğal ve çekici olmasını sağlar. Diğer zirkonyumdan sadece şekil olarak farklıdır. Aynı zamanda biyouyumlu olma özelligi ile alerji riski düşüktür. İmplant üzerine zirkonyum kaplama uygulaması, hastanın diş yapısına, implantın durumuna ve estetik beklentilere göre özelleştirilir.

Türkiye de Zirkonyum Diş Kaplama Fiyatları 2024

Türkiye de Zirkonyum Diş Kaplama Fiyatları 2024 birkaç faktöre bağlı olarak değişebilir. Bu fiyatlar genellikle diş hekiminin tecrübesi, kullanılan malzemenin kalitesi, tedavi sürecinin karmaşıklığı, klinik veya hastane seçimi gibi etkenlere göre farklılık gösterebilir.

Diğer avrupa ülkeler ile kıyaslandığında ekonomik olarak çok daha uygundur. Yurt dışı diş kaplama fiyatları diş başına ortalama 1000 – 2000 euro arasındadır. Türkiye de zirkonyum diş kaplama fiyatları ortalama 100 – 150 euro arasındadır. Turk Aesthetic’te bir diş zirkonyum fiyatı 100 – 130 euro dur. 

Zirkonyum kaplamanın avantajları

 • Estetik görünümü ile doğal dişe benzer.
 • Dayanıklılığı en yüksek olan kaplama çeşididir.
 • Lekelenme ve sararma olasılığı düşüktür.
 • Vücutla uyumlu bir maddedir.
 • Metal içermez.

Zirkonyum kaplamanın dezavantajları

 • Kullanıma bağlı olarak zaman içinde dişler yıpranabilir. 
 • Yanlış kullanım veya aşırı kuvvet uygulanması durumunda çatlama veya kırılma olasılığı bulunabilir. 
 • Doktorun verdiği tüm talimatlara uyulduğu takdirde uzun yıllar kullanılabilir.

Türkiye de zirkonyum diş kaplama yapan en iyi klinik

Türkiye İstanbulda birçok diş hastanesi ve diş kliniği bulunmaktadır bunların içinde en iyisini tercih etmek için kriterler belirlenir bunlar;

 • Doktorun tecrübesi ve referansları
 • Kullanılan teknikler ve teknoloji
 • Steril koşullar
 • Fiyat

Tüm bu kriterler kişi tarafından değerlendirilmelidir ve en uygun klinik tercih edilmelidir. 

Zirkonyum diş kaplama ve veneer arasındaki farklar

 • Zirkonyum tüm dişi kaplayan bir yapıdadır. Veneer ise sadece dişlerin ön yüzeyini kaplar.
 • Zirkonyum kaplamalar daha kalın olduğu için veneer dişlere göre daha dayanıklıdırlar.
 • Zirkonyum dişler büyük restorasyonlar için tercih edilirken veneer kaplamalar daha ufak değişiklikler için tercih edilir.

Türkiye de zirkonyum diş kaplama öncesi ve sonrası

Aşağıda, Türkiye İstanbul’da Türk Aesthetic tamamlanan Türkiye de zirkonyum diş kaplama işlemi öncesi ve sonrası bazı fotoğraflar bulunmaktadır.

SSS – Türkiye de Zirkonyum Diş Kaplama

Zirkonyum diş kaplaması için Türkiye İstanbul’da kaç gün kalmak gerekir?

Zirkonyum diş kaplaması için Türkiye İstanbul’da kişinin ortalama 10 gün kalması gerekir. 

Zirkonyum kaplama işlemi ağrılı mıdır?

Diş kaplamaları yapılırken lokal anestezi kullanılır. İşlem sırasında herhangi bir ağrı ve acı hissedilmez. 

Türkiye de Zirkonyum Diş Kaplama fiyatları 2024 nedir?

Türkiye de Zirkonyum Diş Kaplama fiyatları 2024 ortalama diş başına 100 – 130 euro dur.

Zirkonyum kaplamalar ortalama kaç yıl kullanılır?

Diş kaplamaların ortalama 10 yıl garanti süresi vardır. Ayrıca dişlerin bakımı iyi yapıldığında çok uzun yıllar kullanılabilir.

Zirkonyum diş kaplamasını kimler yaptırabilir?

Dişlerinin şeklinden ve renginden muzdarip 18 yaşın üzerindeki her birey diş kaplaması yaptırabilir.

Ve son olarak Türkiye İstanbul Türk Aesthetic en bilgi ve fiyat talep etmek için doğrudan bağlantı üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Zirkonyum Diş Kaplama

Facebook
Twitter
LinkedIn
Tumblr
Pinterest
Email