Türkiye de Vajinal Daraltma

Vajinal Daraltma

Türkiye de vajinal daraltma ameliyatı, doğum ve kürtajın neden olduğu vajinal genişleme için bir çözümdür. Doğum anları eşler için ne kadar mutluysa, doğumdan sonraki etkilerinin, normal doğum sürecini kolaylaştırmak için neşter kullanılması durumunda sıklıkla vajina sarkması veya vajina şeklinin bozulması gibi sorunlar yaşayan annede psikolojik hasara yol açabilir, vajinal prolapsus veya vajinal labia deformasyonu gibi durumlarda ortaya çıkmaktadır.

Vajina estetiği ergenlik döneminden sonra, özellikle doğum veya kürtajdan sonra, çoğu kadın vajinanın genişlediğini hissettiğinde ve vajinanın normal konumuna geri dönmek için hızlı bir şekilde müdahale etmesi gerektiğini hissedebilir. İstenilen ölçüyü elde etmek ve başarılı bir cinsel yaşam farklı olabilir, ancak amaç birdir.

AnesteziGenel – Lokal
Prosedür Süresi1 – 2 saat
SonuçlarHemen – 10 yıl
İyileşme dönemi4 gün
Hastanede kalma süresi 0 – 1 Gece
Türk Aesthetic fiyatı490 euro Lazer / 2450 euro ameliyat
Türkiye de Vajinal Daraltma

Türkiye de Vajinal Daraltma Teknikleri

Çoğu zaman, meydana gelen genişleme veya sarkmanın derecesini belirlemek için vakanın doğrudan muayenesi yapıldıktan sonra plastik cerrah tarafından nasıl müdahale edileceği önceden belirlenir. Sarkma basitse veya %40’ın altındaysa müdahale lazerle, bu oranı aşarsa müdahale cerrahi olur.

Fraksiyonel Lazer ile Vajinal Daraltma

Fraksiyonel Lazer ile Türkiye de vajinal daraltma seansı şu şekilde yapılır:

 • Vajina, steril edilir.
 • Herhangi bir acı hissedilmemesi için bölgesel lokal bir uyuşturma kremi uygulamak, genellikle 15 dakika sürer.
 • Lazer cihazının yerleştirilmesi ve lazerin vajina duvarındaki tüm sarkma noktalarına uygulanması.
 • Seans süresi ihtiyaca ve vajinanın lazerle etkileşim hızına bağlı olarak 30 ila 40 dakika arasındadır.

Fraksiyonel Lazerle vajinal daraltma; sarkma yüzdesi, vajinanın lazer ışınlarıyla etkileşim hızı gibi birçok faktöre bağlıdır. Buna göre birden fazla seans gerektirebilir ki bu da hasara yol açmayacak şekilde çalışılmalıdır, bu nedenle merkezlerin gözden geçirilmesi önerilir. Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı hastaneler tercih edilmelidir.

Estetik’in küresel derecelendirmeye sahip en yeni lazer cihazlarını emrinize vermesine izin verin ve tüm müdahalelerle uluslararası özellikleri benimseyin

Seans sayısının belirlenmesi, vakanın direkt doktoru aracılığıyla, 30 günde bir seans hesaplanarak yapılır.

Türkiye de Vajinal Daraltma
Türkiye de Vajinal Daraltma
Lazer ile vajinal sıkılaştırma Videosu

Aşağıda Türkiye, İstanbul Lazer ile vajina daraltma için bir video bulunmaktadır.

Türkiye de vajinal daraltma ameliyatı

Vajina Daraltma Ameliyatı

Vajinoplasti yani vajina daraltma ameliyatı, operasyon süresi için onaylanmış anestezi yöntemine ek olarak, sarkma yüzdesi ve operasyonun hedeflerinin belirlendiği önceden planlamaya göre yönetilir. Cerrahi müdahale aşağıdaki gibidir:

 • Vajinal kanalın cerrahi müdahalesi önden arkaya doğru yapılır.
 • Fazla miktarda mukozal doku ve kas dokusu da çıkarılır, anatomik yapısını bozan gevşek ve ayrılmış kaslar dikilerek daha sıkı ve yapışık hale getirilir.
 • Vajinoplastinin temel kuralı, birbirinden ayrılan kas yapılarını toplayıp yeniden düzenlemektir.
 • Ayrıca, operasyon yoluyla, vajinal kanal veya sözde nokta (C) ile evlilik sırasında sürtünme duvarı değiştirilir. 

Türkiye de Vajinal Daraltma Ameliyatını Kimler Yaptırabilir?

Sağlığı yerinde olan ve 18 yaşını doldurmuş, yani ergenlik çağını geçmiş olan herkes, doğum veya düşük sonrası vajinanın şeklinin rahatsız edici görünümünden, ayrıca eşiyle cinsel ilişkiden zevkini yitiren vajina sarkmasından muzdarip kişiler vajina daraltma işlemi yaptırabilir.

Vajinal Daraltma Ameliyatını Kimler Yaptıramaz?

 • 18 yaşın altındaki kişiler 
 • Kronik veya bulaşıcı bir hastalıktan muzdarip.
 • Vajina sarkması çok fazla olmayan kişiler lazer ile yapılabilir ve cerrahi müdahale gerektirmez.

Vajinal Daraltma Ameliyatını Yapan Doktor

Vajinoplasti yani vajinal daraltma ameliyatı, bir plastik cerrah veya bu tür bir ameliyatı gerçekleştirmek için yeterli deneyime sahip bir kadın doğum doktoru tarafından gerçekleştirilen estetik bir işlemdir. Başka bir uzmanlıktan hiçbir doktor bu tür bir ameliyatı yapamaz. Güvenilir bir merkez, yüksek derecede sterilizasyona sahip klinik bir ortam ve yüksek nitelikli bir doktor araştırmak için bir hastane veya tıp merkezi seçerken dikkate alınır. Prosedürün yüksek fiyati bazen merkezin yüksek verimliliğini ve güvenilirliğini yansıtabilir, bu nedenle yüksek fiyat konusunda tartışılmaması veya pazarlık yapılmaması tercih edilir.

Vajina Daraltma da Kullanılan Anestezi Çeşitleri

Vajina daraltma ameliyatı lokal veya genel anestezi altında yapılabilir. Doktor anestezi tipini her hastanın vücudunun durumuna göre ayrı ayrı anestezi olasılığının yanı sıra hastanın isteğine göre belirler. Vücuda genel anestezi uygulanan durumlarda ameliyattan uyandıktan sonra midede rahatsızlık hissetmemek için hasta ameliyattan 6 saat önce yeme ve içmeyi bırakmalıdır, genel anestezi durumunda hasta bir gece hastanede kalır. Genel anestezinin fiyati, lokal anesteziye göre daha yüksektir.

Ancak operasyon lokal anestezi altında yapıldığında bu bahsettiğimiz geçerli olmayıp, işlem açısından daha basit ve daha ucuz kabul edilmektedir.

Türkiye de Vajina Daraltma Ameliyatı Aşamaları

Vajina daraltma ameliyatı da diğer ameliyatlar gibi üç aşamadan geçer:

Toplam zaman: 1 saat

İşlemden önce

Başlamadan önce, sağlık durumu ile ilgili herhangi bir bilgi ihmal edilmeden, kişinin sahip olduğu kronik hastalıkları veya varsa kullandığı ilaçları doktora anlatması ve daha önce yapılan ameliyatlar hakkında doktora bilgi vermesi tercih edilir. En önemlileri aşağıdakiler olmak üzere birkaç talimat izlenmelidir:
Ameliyatla ilgili sonuçlar hakkında doktorla görüşün.
Genel anestezi durumunda operasyondan en az altı saat önce yiyecek ve içeceklerden uzak durun.
Periyodik olarak kullanılan ilaçları doktora bildirin.
Ameliyattan en az bir hafta önce alkol ve sigaradan uzak durun.
Bir doktora danıştıktan sonra aspirin gibi kan inceltici ilaçları bırakın.
Operasyon günü rahat kıyafetler seçin.

İşlem sırasında

istanbul da kızlık zarı dikimi

Anestezi, kararlaştırılan yönteme göre yapılır ve vajinal genişlemenin yüzdesi basit, orta veya ileri düzeyde olup, kesilecek veya çıkarılacak alanlar belirlenir. Cerrah sarkık kısmı keser ve çoğu kadın için ergenlikten sonra normal bedene göre uygun bedeni belirler, ardından vajinayı estetik olarak kendiliğinden eriyen tıbbi ipler kullanarak diker, yani ameliyattan bir süre sonra bunları çıkarmaya gerek yoktur. 

İşlemden sonra

Türkiye de Kızlık Zarı Dikimi

Ameliyattan sonra plastik cerrah vajinaya nasıl bakılacağı ve gerekli sterilizasyonun nasıl sağlanacağı gibi spesifik talimatlar verir ve doktorun talimatlarına uyulduğu ölçüde daha iyi sonuçlar alırsınız. Dikkat edilmesi gerekenler;
Tamamen dinlenin ve herhangi bir komplikasyonu azaltmak için ilaç aldığınızdan ve doktor tarafından reçete edilen ağrı kesici ve iltihap önleyici ilaçları aldığınızdan emin olun.
Sigarayı azaltmak veya sigaradan uzak durmak ve kan inceltici ilaçları durdurmak.
Daha kısa sürede daha iyi iyileşmeye ve yara iyileşmesine yardımcı olan bol sıvı tüketin.
Ameliyattan sonra yeterli uyku ve ameliyattan sonra sadece doktorun belirlediği ilk dönemde sırt üstü yatın.
Yara bakımı Doktor, dikişler kaybolmaya başladıktan sonra 10-14 gün içinde kendi kendine eriyen özel dikişler kullanır..

Tahmini maliyeti: 2450 EUR

Vajina Daraltmadan Sonra Kızlık Zarı Ameliyatı

Lazerle Türkiye de vajinal daraltma işleminden hemen sonra kızlık zarının eski haline getirilmesine yönelik çalışmalar yapılabilir. Kızlık zarını vajina daraltma ile yeniden yapılandırmak, orijinal ve doğal haline dönmek isteyen kadınlar için iyi sonuçlar verir, çünkü kızlık zarı estetiğini genellikle vajinanın genişlemesine neden olan kürtajlar takip eder.

Vajinoplasti sonrası bakım talimatları

Türkiye’de vajina daraltma ameliyatı sonrası uyulması gereken birçok talimat vardır ve bunlardan en önemlileri şunlardır:

 • Doktor tarafından verilen talimatlara kesinlikle uyun ve ilaçları zamanında kullanın.
 • En az 40 gün cinsel temastan kaçının.
 • Sırt üstü uyuyun.
 • Banyoya her girişten sonra vajinanın sterilizasyonu sağlayın.
 • Bol su ve sıvı tüketin.

Avantaj ve dezavantajları

Avantajlar

 • Seksi vajina şekli
 • Cinsel ilişki sırasında daha fazla zevk
 • Öz güven.
 • Sarkma ve vajinal akıntılardan kurtulmak
 • Vajinal kasları sıkılaştırarak idrar kaçırma ortadan kaldırılabilir.

Dezavantajlar

Bu noktada olumsuzluklar sadece hastanın operasyon sonrası önerilen talimatlara uymamasından ibarettir. Bahsedilebilecek en önemli şey, beklenen sonuçları alamamaktır.

Yan etkileri

 • Şişlik ve kızarıklık.
 • Basit kaşıntı.
 • İlk hafta rahatsızlık.
 • Bölgenin geçici kuruluğu.

Türkiye de Vajinal Daraltma – İstanbul

Genel olarak Türkiye ve özelde İstanbul, çok seçenek, doktorların uzmanlığı, hizmet kalitesi ve uygun fiyatlar gibi birçok avantajı nedeniyle Türkiye’yi tedavi ve turizm amacıyla aynı anda ziyaret eden birçok turist için destinasyon olarak kabul edilmektedir. Vajina daraltma işlemi Türkiye’de lazerle veya ameliyatla vajina güzelleştirme seçenekleri arasında yer almakta ve fiyatı her merkeze göre 2450 Euro’ya kadar değişmektedir.

İstanbul Türkiye de Vajinal Daraltma Fiyatı

Türkiye’de vajina daraltma ameliyatının fiyati birkaç şeye göre bir yerden bir yere değişmektedir:

 • Tıp merkezi veya hastane itibarı.
 • Doktor deneyimi.
 • Ek hizmetler, bazı merkezler tedavi, konaklama ve ulaşımı içeren paketler sunduğu için merkez tarafından sağlanmaktadır.

Turk Aethetic İstanbul – Türkiye’de vajina daraltma işleminin fiyati işlem detaylarına göre belirlenir:

 • Lazer cihazı aracılığıyla 490 Euro.
 • Ameliyatla 2450 Euro.

Konaklama ve ulaşım dahil paket ücretini talep etmek için iletişim sayfasından Türk Aesthetic ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.

SSS – Türkiye de Vajinal Daraltma İstanbul

Türkiye de Vajinal Daraltma ne kadar sürer?

Ameliyat tipine göre yani lazer mi yoksa cerrahi müdahale mi olduğuna göre yaklaşık 1 – 2 saat.

Vajina daraltma ameliyatının sonucu ne zaman ortaya çıkar?

İşlemin sonuçları hemen alınır ve ameliyatın etkileri geçtikten sonra açıkça görülebilir.

Vajina daraltma ameliyatının başarı oranı nedir?

Sonuçların derecesi, işlemi yapan doktorun becerisi ve ameliyat sonrasında hastanın önerilen tıbbi talimatlara bağlılığı ile orantılıdır. Genel olarak operasyonun başarı oranı diğer operasyonlara göre yüksektir.

Vajina daraltma ameliyatı sürecinde hangi anestezi türü kullanılır?

Türkiye de vajinal daraltma genel veya lokal anestezi altında yapılabilir.

Türkiye de Vajina daraltma ameliyatının fiyatı nedir?

Türk Aesthetic İstanbul’da lazerle vajina daraltma operasyonunun fiyati 490 Euro, ameliyat ise 2450 Euro’dur.

Türkiye de vajinal daraltma ile kızlık zarı tamiri mümkün müdür?

Her iki işlemi de aynı anda veya daraltmadan hemen sonra yapmak mümkündür.

Türkiye de Vajinal Daraltma işlemi sonrası iyileşme süreci nasıldır?

Lazer ile iyileşme süresi 10 ila 15 gündür.
Cerrahi olarak, iyileşme süresi 30 ila 40 gündür.

Türkiye de Vajinal Daraltma sonrası vajina gevşeyip tekrar sarkabilir mi?

Zamanın geçmesi ve yaşın ilerlemesi ile vajinanın tekrar gevşemesi normaldir, ancak ileri bir yaştan sonra.

Vajina daraltma ameliyatının sonuçları kalıcı mıdır?

Sonuçların kalıcılığı kişiden kişiye değişmekte olup, sonuçların ortalama kalıcılığı 7-15 yıl arasında değişmektedir.

Ve son olarak Türkiye İstanbul Türk Aesthetic Merkezi’nden bilgi ve fiyat talep etmek için destek ekibiyle doğrudan bağlantı üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Vajinal Daraltma