Türkiye de karın germe

Karın Germe

Türkiye de karın germe (abdominoplasty), karın bölgesindeki sarkık ve fazla derinin alınmasını ve rahatsız edici yağların alınmasını amaçlayan cerrahi bir işlemdir. Sarkık cilt nedenleri arasında,  yaşlanma, genetik faktör, gebelik, önceki ameliyatlar, çok sık kilo alıp verme değişiklikleri sayılabilir.

Çoğu durumda yağları ve fazla deriyi çıkarmayı ve sarkık kasları çekerek düz, sıkı bir göbeğe sahip olmayı sağlar. Ameliyat genel anestezi altında yapılır. Ortalama 2-3 saat sürmektedir.

İşlemi hakkında bazı hızlı bilgileri aşağıda bulabilirsiniz:

Anestezi Genel
İşlem süresi2-3 Saat
Sonuçlar Hemen- Ömür boyu
İyileşme dönemi7-10 gün
Hastanede kalma süresi1 gece 
Türk Aesthetic Maliyet 3500 – 4500 Euro
Türkiye de Karın Germe

Türkiye de Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

İstanbul da karın germe ameliyatı genel anestezi altında yapılır. Göbek deliğinin altından ve karnın iki yanına doğru ters T şeklinde yatay bir kesi yapılarak sarkık deri ve fazla yağ dokusu çıkarılır ve kalan deri estetik dikişle kapatılır. Göbek deliği yer değişikliği nedeniyle gerginleşen ciltte yeni bir göbek olarak yeni bir dairesel delik oluşturur. Son olarak cerrahi kesi kapatılır. Kesi, estetik ameliyatlara özel cilt altı dikişi veya cilt yapıştırıcısı (doku yapıştırıcısı) ile kapatılır.

Türkiye de Karın Germe Ameliyatı Videosu

Aşağıda Türkiye- İstanbul da ameliyatın videosunu izleyebilirsiniz.

Ameliyat Kimler Tarafından Yapılır?

Karın germe ameliyatı, bu tür bir ameliyatı gerçekleştirmek için yeterli deneyime sahip bir plastik cerrah tarafından gerçekleştirilen estetik bir işlemdir. Başka bir uzmanlıktan hiçbir doktor bu tür bir ameliyatı yapamaz. Güvenilir bir merkez, yüksek derecede sterilizasyona sahip klinik bir ortam ve yüksek nitelikli bir doktor araştırmak için bir hastane veya tıp merkezi seçerken dikkate alınır. Prosedürün yüksek maliyeti bazen merkezin yüksek verimliliğini ve güvenilirliğini yansıtabilir, bu nedenle yüksek fiyat konusunda tartışılmaması veya pazarlık yapılmaması tercih edilir.

Adaylar

Aşağıdaki durumlarda Türkiye de bu ameliyatı olabilirsiniz:

 • 18 yaşını geçmiş ve sağlıklı bireyler.
 • Makul beklentileri olan kişiler.
 • Sarkık göbek şeklinden rahatsız olanlar.
 • Karın estetiği ameliyatı da tıpkı diğer estetik operasyonlar gibi hastanın gerçek arzusu ve başkasını memnun etmemesi ya da ünlü gibi görünmek istemesi nedeniyle tercih edilen diğer estetik işlemlerdir.

Kullanılan Anestezi Çeşitleri

Karın estetiği ameliyatı genel anestezi altında yapılır. Vücuda genel anestezi uygulanan durumlarda ameliyattan uyandıktan sonra midede rahatsızlık hissetmemek için hasta ameliyattan 6 saat önce yeme içmeyi bırakmalıdır, genel anestezi durumunda hasta bir gece hastanede kalınır.

Ameliyat Aşamaları

Bu estetik diğer ameliyatlar gibi üç aşamadan geçer:

Toplam zaman: 3 saat

İşlemden önce

Karın germe ameliyatın da plastik cerrahiye başlamadan önce kişinin sahip olduğu kronik hastalıkları veya varsa kullandığı ilaçları doktora söylemesi ve daha önce yapılmış ameliyatlar hakkında hiçbir bilgiyi ihmal etmeden doktoruna bilgi vermesi tercih edilir. En önemlileri aşağıdakiler olmak üzere birkaç talimat izlenmelidir:
Ameliyatla ilgili sonuçlar hakkında doktorla görüşün.
Genel anestezi durumunda operasyondan en az altı saat önce yiyecek ve içeceklerden uzak durun.
Periyodik olarak kullanılan ilaçları doktora bildirin.
Ameliyattan en az bir hafta önce alkol ve sigaradan uzak durun.
Bir doktora danıştıktan sonra aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçları bırakın.
Operasyon günü rahat kıyafetler seçin.

İşlem sırasında 

Ameliyat sırasında genel anestezi uygulanır. Yöntemler intravenöz anestezi ve genel anesteziyi içerir. Doktorunuz sizin için en iyisini seçecektir. Ardından karın alt kısmı ile göbek arasındaki bölgede yatay bir kesi yapılır. Kesi şekli ve uzunluğu alınacak olan fazla deri miktarına göre yapılır. Sarkık cilt çıkarıldıktan sonra zayıf ve distal karın kasları yeniden şekillendirilir. Bazen üst karın bölgesindeki fazla deriyi çıkarmak için göbek çevresinde ikinci bir kesi gerekebilir.
Cerrah üst karın derisini aşağı çeker, fazla deriyi alır ve kalan deri estetik dikişle sıkılaştırılır.
Doktor, göbek deliği yer değişikliği nedeniyle gerginleşen ciltte yeni bir göbek olarak yeni bir dairesel delik oluşturur. Son olarak cerrahi kesi kapatılır. Kesi, estetik ameliyatlara özel cilt altı dikişi veya cilt yapıştırıcısı (doku yapıştırıcısı) ile kapatılır.

İşlemden sonra

Ameliyattan sonraki ilk günlerde tedavi edilen bölgeye bandajlar uygulanacaktır. Doktorlar, morluklara baskı uygulamak, şişliği azaltmak ve hızlı iyileşmeye yardımcı olmak için hastaya sıkı bir korse giymesini önermektedir. Birikebilecek fazla kanı veya sıvıyı çıkarmak için cildin altına geçici olarak küçük bir drenaj tüpü yerleştirilebilir.

Ameliyat Öncesi ve sonrası

Aşağıda Türkiye de karın germe ameliyatının öncesi ve sonrası örneklerimizi inceleyebilirsiniz.

Ameliyat Sonrası Talimatlar

Türkiye de karın germe ameliyatı estetiği sonrası uyulması gereken birçok talimat vardır ve bunlardan en önemlileri şunlardır:

 • Doktor tarafından verilen talimatlara kesinlikle uyun ve ilaçları zamanında kullanmaya özen gösterin.
 • Sırt biraz yukarıda ve eğimli olacak şekilde uyuyun.
 • Bol su ve sıvı tüketin.
 • Yaranın dezenfeksiyonu ve sürekli olarak hijyen ve sterilizasyona dikkat edilmesi gerekir.
 • Herhangi bir kanama veya irin gibi akıntı olduğunda doktora başvurunuz.
 • İyileşme döneminde vücut için yeterli dinlenme sağlanmalıdır.
 • Doktorun verdiği bandaj düzenli bir şekilde kullanılmalıdır.
 • Yürürken ve uyurken vücut dik olmamalı hafif eğimli olmalıdır.
 • Ağır sporlardan ve ağır yük kaldırma işlerdinden 1-2 ay uzak durulmalıdır.

Avabtaj ve dezavantajları

Avantaj

Karın bölgesindeki yağlardan ve fazla derilerden kurtulmayı sağlar ve kişiye özgüven kazandırır. Daha genç ve güzel bir görünüm sağlar.

Dezavantaj

Türkiye de karın germe ameliyatı sonrası olumsuzluklar, cerrahın deneyim derecesi ve hastanın operasyon sonrası önerilen talimatlara uymaması ile giderek artmaktadır. Bahsedilebilecek en önemli şey, beklenen sonuçları alamamaktır. Nadiren de olsa belirli bir oranda simetri eksikliği olabilir.

Yan etkiler

 • Karın bölgesinde şişlik ve kızarıklık.
 • Cerrahi kesi bölgesinde hafif kaşıntı.
 • İlk hafta rahatsızlık.
 • Geçici uyuşukluk.
 • Hafif ağrı.
 • İlk zamanlar hareketlerde kısıtlılık.

Türkiye İstanbul da Mini Karın Germe Ameliyatı

İstanbulda mini germe ameliyatı son zamanlarda sıkça tercih edilen estetik ameliyatlardan biridir. Karın germe ameliyatına göre farkı cerrahi kesilerin  daha minimal boyutta olmasıdır. Ameliyattan önce eğer karın bölgesinde yağlanma fazla ise liposuction ( yağ aldırma ) işlemi yapılabilir. Sadece deride sarkma varsa liposuction yapılmadan mini estetik yapılır. Ameliyat genel anestezi altında yapılır. Karnın sadece alt kısmına ufak bir kesi yapılarak cilt kaldırılır ve fazla deri alınır. Sarkık deri alındıktan sonra estetik dikiş atılır.

İstanbul da Mini Karın Germe Ameliyatı
İstanbul da Mini Karın Germe Ameliyatı

Ameliyatsız Karın Germe 

Cerrahi kesi olmadan radyofrekans, ultrason ya da elektronik dalgalar ile yapılan işlemdir. Ameliyatsız karın germe de birçok yöntem kullanılmaktadır.  İyileşme zamanı olmadığı için normal  hayata hemen geri dönüş yapılabilir. Diğer ameliyata göre işlem saati daha azdır. En önemli farkı ise ameliyatsız karın germe karın bölgesindeki deri sarkması az olan kişilerde etkilidir. Fazla deri sarkması ve yağ fazlalığı olan kişiler mutlaka bu ameliyatı olması gerekmektedir. 

İstanbul da Karın Germe Ameliyatı 

Genel olarak Türkiye, özelde İstanbul, seçeneklerin çokluğu, doktorların uzmanlığı, sağlık hizmetinin kalitesi gibi birçok avantajı nedeniyle Türkiye’yi tedavi ve turizm amacıyla aynı anda ziyaret eden birçok turistin destinasyonudur. Türkiye de karın estetiği ameliyatı, kozmetik cerrahi için mevcut en önemli seçeneklerden biridir ve maliyeti her merkeze ve operasyonun detaylarına göre 3500 – 4000 Euro arasında değişmektedir.

İstanbul da Karın Germe Maliyeti Türkiye 

Türkiye de bir karın estetiği ameliyatının maliyeti, birkaç şeye göre bir yerden bir yere değişir:

 • Tıp merkezinin veya hastanenin itibarı.
 • Doktor deneyimi.
 • Prosedür detayları.
 • Ek hizmetler, bazı merkezler tedavi, konaklama ve ulaşımı içeren paketler sunduğu için merkez tarafından sağlanmaktadır.

Turk Estetik İstanbul – Türkiye de yüz germe operasyonunun maliyeti işlemin detaylarına göre  3500 – 4500 euro olarak belirlenmektedir. 

Konaklama ve ulaşım dahil paket ücretini talep etmek için iletişim sayfasından Türk Aesthetic ekibi ile iletişime geçebilirsiniz

SSS – İstanbul Türkiye de Karın Germe Ameliyatı

Karın germe ameliyatı ne kadar sürer?

Operasyon detaylarına göre yaklaşık 2-4 saat.

Operasyonunun sonucu ne zaman ortaya çıkar?

İşlemin sonuçları hemen alınır ve ameliyatın etkileri geçtikten sonra açıkça görülebilir.

Karın germe ameliyatının başarı oranı nedir?

Sonuçların derecesi, işlemi yapan doktorun becerisi ve ameliyat sonrasında hastanın önerilen tıbbi talimatlara bağlılığı ile orantılıdır. Genel olarak operasyonun başarı oranı diğer operasyonlara göre yüksektir.

Ne tür anestezi kullanılır?

Karın germe genel anestezi altında yapılabilir

Türkiye de karın gerdirme ameliyatının  maliyeti nedir?

Türk Aesthetic İstanbul’da karın germe maliyeti 3500 – 4500 Euro dur.

Karın germe ameliyatı sonrası iyileşme süreci nasıldır?

Yaklaşık bir hafta ila on gün.

Mini karın germe ameliyatı ne kadar sürer?

Ameliyat ortalama 2-4 saat sürmektedir.

Mini karın germe ameliyatı iyileşme süresi ne kadardır?

İyileşme süresi tam germeye göre daha kısadır çünkü mini germe de yapılan cerrahi kesi sadece karnın alt kısmına yapılır ve boyutu kısadır.

Mini karın germe ile tam karın germe ameliyatı arasındaki fark nedir?

Mini germe ameliyatında yapılan kesi daha azdır dolayısıyla dikiş izi de daha azdır. Tam germe ameliyatında göbek deliğinin altından karnın iki yanına ters T şeklinde kesi yapılır ancak mini germe ameliyatında sadece karnın altına kesi yapılır.

Ve son olarak Türkiye İstanbul Türk Aesthetic Merkezi’nden bilgi ve fiyat talep etmek için destek ekibiyle doğrudan bağlantı üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Karın Germe

Facebook
Twitter
LinkedIn
Tumblr
Pinterest
Email