Türkiye de Meme Büyütme Fiyatı
Türkiye de Meme Büyütme Fiyatı

Türkiye de Meme Büyütme Fiyatı

Türkiye de meme büyütme fiyatı genellikle tüm kadınların araştırma konusudur çünkü meme büyütme ameliyatı dünyada en yaygın ve en ünlü estetik ameliyatlardan biridir. Kadınlar her zaman göğüslerinin görünümünü ve boyutunu iyileştirmek istediklerinden, Türkiye de meme büyütme ameliyatı ideal çözüm olabilir!

Meme büyütme sadece estetik bir işlem değildir, aynı zamanda bir kaza, kanser oluşumu veya doktorları mastektomi ameliyatı yapmaya zorlayan herhangi bir nedenden dolayı göğüslerini kaybetmiş kadınların göğüslerinin yeniden yerine konulmasına da yardımcı olur.

Aşağıdaki tablo Türkiye de Meme Büyütme Fiyatı ile ilgili en önemli bilgileri sizin için vurgulamakta ve özetlemektedir:

Hastanede kalma süresi1 gün
AnesteziGenel
İyileşme süresi10 gün
Fiyat3000 – 4500 EUR
Türkiye de Meme Büyütme Fiyatı

Türkiye de meme büyütme ameliyatı

Kadınların meme büyütmeyi tercih etmesinin birçok nedeni vardır. Meme büyütme, özgüvenin artmasına ve kadınların kendilerine ilişkin algılarının iyileştirilmesine katkıda bulunur.

Ayrıca bazen doğuştan gelen şekil bozukluklarını düzeltmek veya hamilelik ve emzirme sonrasında memenin şekil ve büyüklüğündeki değişikliklerle baş etmek için de kullanılır. Memenin şekli ile vücudun geri kalanı arasında daha iyi bir denge sağlamak için operasyonu seçmeye çalışırlar.

Ayrıca ciddi kilo kaybı sonrasında bölgede sarkmalar da görülebilir. O halde meme büyütme ameliyatı ideal seçimdir.

Meme büyütme ameliyatı 

Türkiye, sağlık turizminde dünyanın en önemli destinasyonlarından biri. Çünkü çok çeşitli uzmanlaşmış tıbbi hizmetleri rekabetçi fiyatlarla dünya çapındaki plastik cerrahların eline sunuyor.

Türkiye’de en yaygın ve en yaygın estetik cerrahi işlemi hiç şüphe yok ki meme büyütme ameliyatıdır!

Video: Türkiye de Meme Büyütme Fiyatı

Aşağıda meme büyütme adımlarını açıklayan bir video bulunmaktadır. Videoda Türkiye’de meme büyütme işleminin avantajları, dezavantajları ve maliyeti anlatılıyor:

Türkiye de Meme Büyütme Fiyatı

Türkiye de Meme Büyütme Fiyatı, tedaviyi yapan doktorun tecrübesi, kullanılan teknik ve işlem sonrası beklenen sonuçlar gibi birçok faktöre bağlı olarak değişir!

Doktorun deneyimine ve tedavi merkezinin gelişmişlik ve temizlik düzeyine göre seçim yapmanızı tavsiye ederiz. Meme büyütme ameliyatının en iyi maliyetini aramakla kalmayıp, öncelikle ameliyathaneler başta olmak üzere merkezin temizliğine ve sterilizasyonuna dikkat etmelisiniz.

Bazı merkezlerde yeterli düzeyde sterilizasyon sağlanmamakta ve bu da ciddi komplikasyonlara yol açmaktadır.

Türkiye de Meme Büyütme Fiyatı ortalama 3.000 ila 4.500 euro arasında değişmektedir.

Göğüs büyütmenin avantajları

 • Görünümdeki genel uyumu iyileştirmenin yanı sıra, özgüvenin ve kişisel çekicilik duygusunun artmasına katkıda bulunur.
 • Asimetrik göğüsler veya hamilelik ya da yaşlanmaya bağlı olarak hacmini kaybetmiş memeler gibi meme büyüklüğü ve şekline bağlı şekil bozukluklarının düzeltilmesi.
 • Meme büyütme, üst ve alt vücudun yeniden dengelenmesi ve göğüslerin fiziksel yapıyla orantılı hale getirilmesi için kullanılabilir.
 • Ruh sağlığını, kişisel ve sosyal ilişkileri olumlu yönde etkileyebilir.
 • Meme büyütmenin dezavantajları
 • Enfeksiyon, kanama ve yara izi de dahil olmak üzere meme büyütme işleminin potansiyel riskleri vardır.
 • Meme büyütme ameliyatının maliyeti de işlemin dezavantajları arasında sayılabilir ancak işlem Türkiye’de yapıldığında bunun doğru olmadığını söyleyebiliriz!
 • Meme büyütme operasyonundan sonra iyileşme, memenin dinlenmesi ve şişliklerin iyileşmesi için zaman gerektirir ve özel bakıma ihtiyacınız olabilir.
 • Bazen sonuçlar beklentilerini karşılamayabilir ve düzeltici önlemlerin alınması gerekebilir.
 • Meme büyütme her ne kadar memeyi yeniden şekillendirse de bazı tekniklerin sonuçları geçici olabilir ve periyodik doktor takibi gerektirebilir.

Meme büyütme teknikleri

Göğüsleri büyütmenin birkaç farklı yolu vardır:

Meme dokusunun altına implante edilen bir materyalin yerleştirilerek boyutunun artırıldığı implantlarla meme büyütme tedavisi. Bunlara tuzlu su veya silikon jel ile doldurulmuş implantlar dahildir.

Ayrıca göğüs dikleştirme işlemi de bulunmaktadır. Bu prosedür, silikon implantlar olmadan görünümünü iyileştirmek için göğsün kaldırılmasını ve sıkılmasını içerir!

Vücudun diğer bölgelerinden yağların alınıp meme bölgesine nakledildiği liposuction tekniği de kullanılabilir.

Dolgu maddeleri ile göğüs büyütme

 • Ameliyatsız estetik prosedürlerden biri, ameliyata gerek kalmadan meme boyutunu artırmak ve şeklini iyileştirmek için dolgu maddelerinin kullanılmasıdır.
 • Doktor öncelikle memenizin büyüklüğünü ve şeklini değerlendirir ve sizin özel ihtiyaçlarınıza göre dolgu büyütme işlemini planlar. Enfeksiyon riskini azaltmak için işlem için hedeflenen alan taranır ve dezenfekte edilir.
 • Doktor, hedeflenen meme bölgesine lokal anestezi uygular ve ardından dolguyu memenin hedeflenen bölgelerine hassas bir şekilde enjekte etmeye başlar.
 • Doktor ayrıca kararlaştırılan büyütmeyi elde etmek için dolguyu dikkatli bir şekilde dağıtır ve dolgu maddesi enjekte edildikten sonra sonuçlar değerlendirilir ve son şekil, boyut ve görünüm doğrulanır.
Dolgu maddeleri ile meme büyütme sonrası iyileşme süresi

İyileşme süresi cerrahi operasyonlara göre basittir. Geçici kızarıklık veya şişlik olabilir ancak genel olarak kısa bir süre sonra günlük aktivitelere dönebilirsiniz.

Dolgu maddeleri ile meme büyütmenin geçici olabileceğini ve sonuçların korunması için dolgu maddesinin düzenli olarak yeniden enjekte edilmesini gerektirebileceğini belirtmekte fayda var.

Bu nedenle operasyonun Türkiye de Meme Büyütme Fiyatı ve iyileşmenin ayrıntılarını öğrenmek için daima doktorunuzla konuşmalı ve onu takip etmelisiniz.

Istanbul Türkiye de Meme Büyütme Fiyatı

Kadınlar plastik cerrahi için Türkiye’yi aşağıdaki nedenlerden dolayı tercih ediyor:

Türkiye, son teknoloji ve tıbbi cihazlarla donatılmış modern hastanelere sahiptir.Türkiye’de genel olarak plastik cerrahi, özelde ise meme büyütme cerrahisi alanında pek çok deneyimli ve yetkin doktor çalışmaktadır. Ayrıca hastalar, Mısır’da, hatta Amerika Birleşik Devletleri’nde veya Avrupa’da meme büyütme ameliyatı maliyeti gibi diğer ülkelere kıyasla daha düşük fiyatlarla Türkiye’de meme büyütme ameliyatları yaptırarak tasarruf edebilirler.

SSS | Türkiye de Meme Büyütme Fiyatı

Meme büyütmede hangi dolgu maddeleri kullanılır?

Silikon veya tuzlu su dolu implantlar kullanılır.

Silikon ve dolgu arasındaki fark nedir?

Silikon maddeleri, memenin içine kalıcı bir madde yerleştirilmesini içeren cerrahi bir müdahaledir; dolgu maddeleri ise enjekte edilen geçici dolgu maddelerini içerir.

Meme büyütme ameliyatı sonrası iyileşme süresi nedir?

İyileşme süresi operasyonun türüne ve kişiye göre değişmektedir. Ancak belli bir süre spor aktivitelerinden ve ağırlık kaldırmaktan uzak durmalısınız. İşlem sonrası ilk hafta tam dinlenmeye ek olarak.

Göğüsleri büyütmek her zaman mümkün mü?

Silikonlar genellikle kalıcıdır ancak dolgular geçicidir ve sonuçların korunması için düzenli olarak yeniden enjeksiyon yapılması gerekir.

Türkiye de meme büyütme ameliyatının fiyat beklentileri nelerdir?

Fiyat, ameliyatın türü, yeri ve cerrahın deneyimi gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Uzman bir doktordan alınması önemlidir.

Meme büyütme ameliyatından sonra emzirebilir miyim?

Genel olarak çoğu kadın meme büyütme operasyonundan sonra emzirebilir ancak bu durum işlemden önce cerrahla görüşülmelidir.

Ve son olarak Türkiye İstanbul Türk Aesthetic den bilgi ve fiyat talep etmek için doğrudan bağlantı üzerinden iletişime geçebilirsiniz.