Kızlık Zarı Dikimi
istanbul da kızlık zarı dikimi

Kızlık Zarı Dikimi

Istanbul Türkiye de kızlık zarı dikimi, bekaretini kaybetmiş kadınların evlenmeden veya cinsel ilişkiye girmeden önce olduğu gibi bekaretlerini geri kazanmak için yaptıkları cerrahi bir işlemdir. Kızlık zarı ameliyatının amacı cinsel ilişki sırasında kadında oluşan kanamayı ve vajinayı eski haline getirmektir. İlk kez evlenmek üzere olan bir kadın bu tür bir işlemi tamamlamak ister. Kızın evlenmeyi düşünürken özgüvenini yeniden kazanması için, özellikle de doğu toplumlarında bekaret simgesi için yapılan yaygın bir işlemdir.

İşlem hakkında hızlı bilgileri aşağıdaki tabloda bulabilirsiniz:

AnesteziSedasyon / Lokal
Operasyon Süresi30 – 45 dakika
SonuçlarHemen
Günlük aktiviteye tamamen geri dönüş7 – 10 gün sonra
Prosedürün amacıBir kadının bekaretini geri kazandırmak
Turk Aesthetic maliyeti1000 – 1500 EURO
Türkiye de kızlık zarı dikimi

Türkiye de kızlık Zarı Dikimi nasıl yapılır?

İstanbul Türkiye de kızlık zarı dikimi işlemi, kadınların soru sorduğunda utandıkları hassas işlemlerden biridir. Bildiğiniz gibi bazı kültürler bir kadının kızlık zarının hala bakire olduğunun bir göstergesi olduğuna inanmaktadır, ancak ameliyatı gerçekleştiren tüm vakalar böyle değildir. kızlık zarını cinsel ilişki yoluyla kaybetmiş olabilir.

Zar bir saldırı sonucu kaybolmuş olabilir. İşlem sedasyon ya da lokal anestezi altında ortalama 30 – 45 dakika sürmektedir. Toplamda bir saat içinde kişi hastaneden çıkış yapabilir. Hemen günlük hayatına dönebilir. 

Istanbul Türkiye de kızlık zarı dikimi video

Aşağıdaki videoda operasyonun nasıl yapıldığını animasyon olarak izleyebilirsiniz.

Türkiye de kızlık zarı dikimi

Istanbul Türkiye de kızlık zarı dikimi kim tarafından yapılır?

Bu işlem genellikle bir jinekolog veya plastik cerrah gerektirir ve tecrübesi daha fazla olduğu için ve mikrocerrahi yöntemleri kullanıldığı için bir plastik cerrah tercih etmek daha iyi olabilir. İşlem açısından jinekolog yerine plastik cerrah doktorunun tercih edilmesi maliyeti biraz da olsa etkileyebilir. Ameliyatı hastanede son derece steril bir hastane ortamda gerçekleştirmek en iyisidir çünkü bazı doktorlar bu tip ameliyatı basitliği nedeniyle klinikte gerçekleştirmektedir.

İstanbul da kalıcı, geçici ve lazerle kızlık zarı dikimi

Geçici kızlık zarı dikimi 

Genel olarak lokal anestezi altında yapılır. Ortalama 10-15 dakika sürmektedir.

Bu türü tercih etmiş kişiler kısa zaman içerisinde evlilik yapacak kişilerdir bu ameliyatla amaç kanamanın olmasını sağlamaktır. Vajina duvarları birbirlerine yakınlaştırılarak dikiş ile tutturulur ve cinsel ilişkide kanama olması sağlanır. 

Kalıcı (flep) kızlık zarı dikimi

Flep yöntemiyle, yırtılan zarın uçları mikrocerrahi yöntemiyle birleştirilir. Sedasyon anestezi yöntemi kullanılır. Bu yöntemi seçen kişilerin iyileşme süreci daha uzun olduğu için düğün tarihinden uzun zaman önce yaptırılmalıdır .Ortalama 30 – 45 dakika sürmekle birlikte toplamda bir saat içinde hastaneden ayrılabilir ve günlük yaşantısına devam edebilir. Turk Aesthetic olarak bu yöntemi kullanmaktayız. 

Lazer ile kızlık zarı dikimi 

Kızlık zarı dikiminde dokuyu kesmek için lazer ışınları kullanılmaktadır. Vajina duvarının arkasından dokular çıkarılır ve ardından dokular vajina duvarında birleştirilir. Lazerle daha hızlı olmaktadır. İşlem sonrası kanama ve enfeksiyon riski görülmez. Lazer ile sadece kalıcı kızlık zarı dikimi yönteminde kullanılır.

Türkiye de kızlık zarı dikimi için uygun kadınlar kimlerdir?

 • Cinsel ilişki yoluyla kızlık zarı hasar görmüş olan kadınlar
 • 18 yaşını geçmiş kişiler
 • Herhangi bir travma sonucu kızlık zarı hasar gören kadınlar
 • Doğum yapmış kadınlarda kızlık zarı dikimi yaptırabilir

18 yaş altı kızlık zarı diktirmek isteyenler de ise anne ve babanın onayı gerekmektedir. 

Kızlık zarı dikiminde kullanılan anestezi türleri

Bu süreçte kişilerin ağrı veya acı hissedilir mi ya da sonrasında bir şey hatırlar mıyım en çok aklına takılan sorulardır. Operasyonu en konforlu şekilde atlatmak için anestezi kullanılır. Hem fiziksel hemde psikolojik olarak rahatlık sağlar. Bunlardan bahsedecek olursak; lokal anestezi ya da sedasyon adı verilen anestezi yöntemleri kullanılır. 

Lokal

Lokal anestezide sadece rahim uyuşturulur ağrı ve acı hissedilmez kişi tüm süreci hatırlar. Ücreti sedasyona göre daha düşüktür.

Sedasyon

Sedasyon ile yapılan anestezide ağrı hissedilmez ve kişi uyandığında hiçbir şey hatırlamaz. En çok tercih edilen bu anestezi yöntemidir. Koldan damar yolu açılarak kişinin uyuması sağlanır. Lokal anesteziye göre ücreti yüksektir. 

İstanbul Türkiye de kızlık zarı dikimi sürecinin aşamaları

Istanbul Türkiye de kızlık zarı dikimi aşamalarını aşağıda okuyabilirsiniz.

Toplam zaman: 45 dakika

Operasyondan önce

Hastayı muayene ettikten sonra ilgili doktor, kişiye, herhangi bir hastalığı olup olmadığı veya düzenli olarak ne tür ilaçlar kullandığını ve alerjisinin olup olmadığını sorar. Öte yandan her kadın ilk muayenede aklındaki tüm soruları sorabilir. Kişinin kimlik bilgileri alınır ve kayıt yapılır. Bu süreç ve sonrasında bilgiler gizli kalır ve üçüncü bir kişiyle asla paylaşılmaz.

Operasyon sırasında

istanbul da kızlık zarı dikimi

Ameliyathane hazırlanır ve kişinin isteği üzerine lokal ya da sedasyon anestezi uygulanır. Kısa sürede evlilik yapılacak ve cinsellik yaşanacaksa geçici, uzun zaman sonra cinsel ilişki yaşanılacaksa kalıcı kızlık zarı dikimi tercih edilir. Yırtılan kızlık zarının kenarları kesilir ve mikrocerrahi yöntemleriyle vajina duvarında iplerle birleştirilir bu sayede kızlık zarı eski halini alır ve cinsel ilişki esnasında kanama olur. Aynı zamanda vajinada bir genişleme söz konusu ise bu kısımda vajinal daraltmada yapılabilir.

Operasyondan sonra

Operasyon yaklaşık 25 – 45 dakika sürmektedir. Ameliyattan sonra hasta toplam bir saat içinde hastaneden ayrılabilir ve günlük hayata dönüş yapılabilir. Kişi on günlük bir süre boyunca doktorun önerdiği ağrı kesiciler ve iltihap önleyici ilaçları kullanabilir. Aşağıda ameliyat sonrası dikkat edilmesi gerekenler yazısını mutlaka okumalısınız.

Tahmini maliyeti: 1450 EUR

İşlem sonrası dikkat edilmesi gerekenler 

 • Ameliyat tamamlandıktan sonra doktor tarafından belirlenen iyileşme döneminin sonuna kadar hasta herhangi bir cinsel aktiviteden kaçınmalıdır, ameliyattan en az 1 ay sonra zar tamamen iyileşmiştir.
 • Üç ay boyunca ağır spor aktivitelerinden kaçınılmalıdır.
 • Herhangi bir ağrı veya sızı olması durumunda operasyon sonrasında doktorun size reçete ettiği analjezik ilaçları kullanabilirsiniz.
 • Vajina temizliğine dikkat edilmelidir.
 • Pamuklu iç çamaşırları tercih edilmelidir. 
 • Bir süre denize ve havuza girilmemelidir.
Türkiye de Kızlık Zarı Dikimi
Türkiye de Kızlık Zarı Dikimi

Istanbul Türkiye de kızlık zarı dikimi öncesi ve sonrası

İstanbul Türkiye de kızlık zarı dikimi öncesinde ve sonrasında nasıl göründüğünü aşağıdaki görselde inceleyebilirsiniz.

istanbul da kızlık zarı dikimi
istanbul da kızlık zarı dikimi

Avantajları

 • Hastaneden ayrıldıktan sonra günlük hayata dönüş yapılabilir.
 • Konforlu, basit ve riski olmayan bir operasyondur.
 • Ağrısız bir şekilde yapılır.
 • Kendiliğinden eriyen dikişler kullanıldığı için ameliyat sonrasında dikiş alınmasına gerek yoktur.
 • Tekrar cinsel ilişki yaşanmadığı takdirde ya da bir travma olmadığı sürece ömür boyu kalıcıdır.
 • Birden fazla kez kişi kızlık zarı dikimi yaptırabilir.

Dezavantajları

 • Hijyene dikkat edilmediği takdirde enfeksiyon oluşabilir.
 • Kalıcı kızlık zarı dikiminde iyileşme süreci bir – bir buçuk ayı bulur.
 • Bazı kişilerde çok nadir olmakla birlikte  ameliyat olmasına rağmen kanama olmayabilir.

Yan etkiler

Ameliyat basittir ve semptom olasılığı azdır. Herhangi bir komplikasyon oluştuğunda doktora başvurulmalıdır .Ameliyattan sonra oluşması beklenen yan etkiler ise şunlardır:

 • Vajinal bölgede basit uyuşma
 • Vajinada his eksikliği
 • Bir miktar kanama olabilir
 • Doku iltihabı

Türkiye de kızlık zarı dikimi sonrası cinsel ilişki

Geçici kızlık zarı dikiminin ardından 7 – 10 gün içerisinde cinsel ilişki yaşanabilir. 

İşlemin ardından ise bir ay sonra doktor kontrolü yapılır ve iyileşme gerçekleşmiş ise cinsel ilişkiye girilebilir.

İstanbul Türkiye de kızlık Zarı Dikimi

Türkiye-İstanbul çok sık tercih edilen yerler arasındadır. Metropol şehir olan İstanbul, gelişen teknoloji, son çıkan cihaz, yöntemlerle ve başarılı hekimler sayesinde oldukça tercih edilen şehirlerden biridir. Ülkemiz teknolojiyi yakından takip edip son zamanlarda çıkan yenilikleri bünyesine kattığı için yurtiçi ve yurtdışında birçok kişi tarafından tercih edilir. Diğer ülkelere göre Türkiye bu konuda çok gelişmiş ve uzmanlaşmıştır.

Türkiye, genel olarak medikal turizm alanında önde gelen bir ülkedir, birçok insanın günlük olarak Türkiye’ye, özellikle de İstanbul’a, turistik veya eğlence amaçlı gezileri ile birlikte kozmetik, güzellik ve estetik cerrahi içinde tercih sebebidir. 

İstanbul Türkiye de kızlık zarı dikimi fiyatı

Türkiye İstanbul da kızlık zarı restorasyon sürecinin fiyatı, en önemlileri olan birkaç nedenden dolayı ülkeden ülkeye, hastaneden hastaneye değişim göstermektedir: 

 • Hastane veya özel kliniklerde ise operasyonun yeri.
 • Doktorun ismi ve alanındaki tecrübesi maliyeti etkiler.
 • Türkiye’de hastane değerlendirmesi.
 • Tıp merkezinin itibarı ve size sunduğu hizmetlerin kalitesi.

Türk Estetik Türkiye İstanbul da kızlık zarı restorasyon işleminin fiyatı 1000 – 1500 Euro’dur.

Sıkça Sorulan Sorular- Türkiye de kızlık zarı dikimi

Ameliyat süreci nasıldır?

Kızlık zarı tamir işlemi çok kolaydır. Uzman delikli zarın uçlarını özel aletlerle sıkar ve ardından küçük bir cerrahi dikiş diker ve ardından vajinanın ortasında küçük bir açıklık bırakır.

Hangi doktor yapar?

Kızlık zarı onarımı ameliyatı bir plastik cerrah ve bir kadın hastalıkları ve doğum uzmanı tarafından yapılır.

Kızlık zarı dikme işlemi ne kadar sürer?

Lokal anestezi operasyonundan sonra operasyon süresi 40 dakika ile yaklaşık bir saat arasında sürmektedir.

Hastanın operasyon için hastaneye ihtiyacı var mı?

Kızlık zarı rekonstrüksiyonu steril ortamlarda yapılmalıdır. Uygun koşullara sahip olmayan yerlerde operasyon yapılması büyük sağlık problemlerine neden olabilir. 

İşlemden sonra hastanın ne kadar dinlenmesi gerekir?

Kızlık zarı ameliyatından sonra hasta bir iyileşme dönemine ihtiyaç duymaz, normal bir şekilde günlük hayatına dönebilir ancak ameliyattan sonra sekiz haftaya kadar ilişkiye girmemesi tercih edilir ve burada iyileşme süreci tamamlanır.

Birden fazla kez kızlık zarı dikilebilir mi?

Evet, kızlık zarı birden fazla kez dikilebilir.

Kızlık zarı dikiminden ne kadar zaman sonra spor yapılabilir?

Hafif sporlar bir hafta, ağır sporlarda ise bir ay sonra spora başlanabilir.

Kızlık zarı ameliyatı başka kişiler tarafından anlaşılır mı?

Uzman bir jinekolog ya da plastik cerrah bu ameliyatın yapıldığını muayene ederek anlayabilir fakat başka kişiler tarafından anlaşılmaz. 

Uzun süre önce cinsel ilişki yaşamış ya da doğum yapmış biri kızlık zarını diktirebilir mi?

Zamandan bağımsız olarak kişi ne zaman isterse bu ameliyatı olabilir. Cinsel ilişkinin üzerinden çok zaman geçse ya da doğum yapmış bile olsa zar dikilebilir. 

Geçici kızlık zarı dikimi evlenmeden ne kadar zaman önce yapılmalıdır?

Düğünden 7-10 gün önce yapılabilir. Dikiş atıldığı için iyileşme süreci beklenmelidir. 

Bu ameliyatın riski var mıdır?

Ameliyat sonrası temizliğe dikkat edildiği sürece enfeksiyon olmaz sonucunda da herhangi bir risk içermez.

Türkiye de kızlık zarı dikimi yasal mıdır?

Evet yasaldır. 18 yaşını geçmiş her kadın isteği doğrultusunda bu işlemi yaptırabilir.

Ve son olarak Türkiye İstanbul Türk Aesthetic Merkezi’nden bilgi ve fiyat talep etmek için doğrudan bağlantı üzerinden iletişime geçebilirsiniz.