Türkiye de Yüz Germe - 3 Saatte - Turk Aesthetic

Yüz Germe

Yüz Germe
Türkiye de Yüz Germe

Yüz Germe

Ücretsiz danışmanlık alın

Yüz Germe Ameliyatı Nedir?

Türkiye de Yüz Germe (Ritidektomi), yaşlanmanın neden olduğu yüz derisindeki kırışıklıkları ve sarkmaları gidererek daha genç bir görünüm kazandıran kozmetik seçeneklerden biridir. Ayrıca yüz germe ameliyatı boyun ve çeneyi yeniden şekillendirir. İşlem, yapılacak bölgeye göre 2 ile 4 saat arasında değişen bir sürede tamamlanır ve genel anestezi altında yapılır. İşlem sonrası hastanede 1 gece kalınması gerekmektedir. Sonuçlara gelince, cerrahi etkiler ortadan kalkar kalkmaz hemen ortaya çıkar ve 7-15 yıl kadar devamlılığı sürer.

AnesteziGenel
İşlem süresi2-4 saat
SonuçlarHemen / Yaklaşık 10 yıl.
İyileşme dönemi7-10 gün
Hastanede kalma süresi1 gece
Türk Aesthetic Maliyeti3500 – 4500 Euro

Türkiye de Yüz Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Nitelikli cerrahlar genellikle yüz germe ile göz kapağı kaldırmayı birleştirmeyi tercih ederler. Ameliyat, kulağın üstündeki ve önündeki saç çizgisinden (temporal bölge) başlayıp, kulak altına ulaşana kadar aşağı doğru uzanan ve daha sonra kulak arkasından yukarıya çıkan ve kulak arkasındaki kıllarda biten bir kesi ile gerçekleştirilir.

Cerrah daha sonra ciltteki sarkma sorununu düzeltmek için kas ve bağ dokusundaki deriyi ve yağ dokusunu gerektiği kadar kaldırır ve deri geriye ve yukarıya doğru çeker ve fazla doku çıkarılır. Son olarak yara, ciltle birlikte kendiliğinden eriyen dikişler ve kozmetik dikişlerle kapatılır. Bazı cerrahlar duruma göre sıvıları boşaltmak için yaralara özel bir tüp bırakmayı tercih ederler.

Türkiye de yüz germe ameliyatı videosu

Aşağıda Türkiye, İstanbul’daki yüz germe (Ritidektomi)  ameliyatının nasıl yapıldığını izleyebilirsiniz.

Ameliyatsız Yüz Germe Seçenekleri

Yüz germe işlemi ameliyata gerek kalmadan yapılabilir. Bu yöntemler kolaylık ve performans hızları ile karakterize edilir, ancak uzun süre dayanmadıkları ve ileri vakalarda sonuçlar istenildiği gibi olmayabilir. Ameliyatsız yüz germe yöntemleri ise şunlardır:

 • Botoks ile Yüz Germe
 • Lazerle Yüz Germe
 • HIFU ile yüz germe

Türkiye’de Kimler Yüz GermeYaptırabilir?

Sağlığı yerinde olan ve 20 yaşını doldurmuş olan ve yüze daha yaşlı bir görünüm veren veya rahatsız edici bir görünüm ve olumsuz bir etki veren genetik veya çevresel faktörlerin bir sonucu olarak yüzünde kırışıklıkları olan herkes özgüveni geri kazanmak için bu prosedürü uygulayabilir.

Türkiye’de Kimler Yüz Germe Yaptıramaz?

 • 20 yaşında küçük olan kişiler.
 • Kronik veya bulaşıcı bir hastalığı olanlar.
 • Ameliyat gerektirmeyen basit kırışıklıkları olan kişiler kırışıklıkları gidermek için Botox enjeksiyonları ve bazı kişisel bakım gibi basit seçeneklere başvurabilir. Bu işlemi yaptırmak daha ileri bir yaşta olani derin çizgilere sahip ve yoğun sarkma yaşayan kişilerde tercih edilir

Yüz Germe Estetiği Kimler Tarafından Yapılır?

Yüz germe, yeterli deneyime sahip bir plastik cerrah tarafından gerçekleştirilen kozmetik bir işlemdir. Başka bir uzmanlıktan hiçbir doktor bu tür bir ameliyatı yapamaz. Güvenilir bir merkez, yüksek derecede sterilizasyona sahip klinik bir ortam ve yüksek nitelikli bir doktor araştırmak için bir hastane veya tıp merkezi seçerken dikkate alınır. Prosedürün yüksek maliyeti bazen merkezin yüksek verimliliğini ve güvenilirliğini yansıtabilir, bu nedenle yüksek fiyat konusunda tartışılmaması veya pazarlık yapılmaması tercih edilir.

İstanbul da Lazerle Yüz Germe
İstanbul da Lazerle Yüz Germe

Türkiye de Yüz Germe Ameliyatında Kullanılan Anestezi Çeşitleri

Yüz germe ameliyatı sadece genel anestezi altında yapılabilir. Hasta ameliyattan uyandıktan sonra midesinde rahatsızlık hissetmemek için ameliyattan 6 saat önce yeme içmeyi bırakmalıdır, hasta bir gece hastanede kalır.

Türkiye de yüz germe işlemi aşamaları

Time needed: 4 hours.

Yüz germe ameliyatı da diğer ameliyatlarda olduğu gibi üç aşamadan geçer:

 1. işlemden önce

  Yüz germe ameliyatına başlamadan önce kişinin yaşadığı kronik hastalıkları veya varsa kullandığı ilaçları doktora söylemesi ve daha önce yapılmış ameliyatlar hakkında herhangi bir bilgiyi göz ardı etmeden doktoruna bilgi vermesi tercih edilir. En önemlileri aşağıdakiler olmak üzere birkaç talimat izlenmelidir:
  Ameliyatla ilgili sonuçlar hakkında doktorla görüşün.
  Genel anestezi durumunda operasyondan en az altı saat önce yiyecek ve içeceklerden uzak durun.
  Periyodik olarak kullanılan ilaçları doktora bildirin.
  Ameliyattan en az bir hafta önce alkol ve sigaradan uzak durun.
  Bir doktora danıştıktan sonra aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçları bırakın.
  Operasyon günü rahat kıyafetler seçin.

 2. İşlem sırasında

  Vücuda genel anestezi uygulandıktan sonra, kulak üstü ve ön saç çizgisinden (temporal bölge) başlayan, kulak altına kadar aşağı doğru uzanan ve kulak arkasından yukarı çıkan ve kulak arkasında biten bir kesi ile ameliyat gerçekleştirilir. Cerrah daha sonra ciltteki sarkma sorununu düzeltmek için kas ve bağ dokusundaki deriyi ve yağ dokusunu gerektiği kadar kaldırır ve deri geriye ve yukarıya doğru çekilir ve fazla doku çıkarılır. Son olarak yara, ciltle birlikte kendiliğinden eriyen dikişler ve kozmetik dikişlerle kapatılır. Bazı cerrahlar her duruma göre sıvıları boşaltmak için yaralara özel bir tüp bırakmayı tercih ederler.

 3. İşlemden Sonra

  Ameliyattan sonra hasta bir veya iki gece hastanede kalmalıdır. Estetik cerrah, hasta bunlara harfi harfine uyduğu ölçüde özel talimatlar verir, daha iyi sonuçlar alınır. Dikkat edilmesi gerekenlerden bazıları:
  Tamamen dinlenin ve herhangi bir komplikasyonu azaltmak için ilaç aldığınızdan ve doktor tarafından reçete edilen ağrı kesici ve iltihap önleyici ilaçları aldığınızdan emin olun.
  Sigarayı azaltmak veya sigaradan uzak durmak ve kan inceltici ilaçları durdurmak.
  Daha kısa sürede daha iyi iyileşmeye ve yara iyileşmesine yardımcı olan bol sıvı tüketin.
  Ameliyattan sonra yeterli uyku ve sadece doktorun talimatla belirlediği süre boyunca sırt üstü yatın.
  Dikkatli yara bakımı yapın.

Türkiye de Yüz Germe Öncesi ve Sonrası

İşte İstanbul Türk Aesthetic Merkezi’nde gerçekleştirilen Türkiye’deki yüz gerdirmenin öncesi ve sonrası fotoğrafları.

Türkiye de Yüz Germe Teknikleri İstanbul

Botoks ile Yüz Germe

Botox, kozmetik, tedavi edici ve aynı anda karma olmak üzere birçok alanda kullanılmaktadır. Botoks, yüzün alın ve göz kenarları gibi bölgelerindeki yüzeysel ve hafif kırışıklıklardan kurtulmak için kullanılır. Bazen boyun veya boyun bölgesinde kırışıklıklardan kurtulmak ve sıkı bir cilt elde etmek için de kullanılır. Bu tekniğe Nefertiti tekniği denir. Botoks seansının sonuçları yaklaşık 4-6 ay sürer.

Lazerle Yüz Germe

Lazer yüz germe, yüksek maliyeti nedeniyle daha önce kozmetik seçenekler arasında tercih edilmeyen bir seçenek olduktan sonra en iyi alternatif haline gelmiştir. Yüzü sıkılaştırmak için lazer fikri, daha parlak ve genç görünmek için kolajen üretmek için yüz ve cilt hücrelerini uyaran ışınlar yaymasına bağlıdır. Lazer yüz germe seansı yaklaşık 30-45 dakika sürer. Sonuçların kalıcı olması için seans tekrarlanmalıdır.

Türkiye de Yüz Germe
Türkiye de Yüz Germe

İple Yüz Germe

İple yüz germe tekniği, karmaşık sarkmalara değil, sadece küçük ve orta dereceli kırışıklıklara uygundur. Basitçe iple yüz germe fikri, sonuçları orta vadeli kabul edilen medikal iplerle ciltte görünen sarkmaların sıkılaştırılmasına dayanır. Sonuçların devamlılık süresi kullanılan ip tipine göre değişiklik göstermektedir. Normal kalitede iplik kullanılması durumunda sonuçlar maksimum olarak yaklaşık 2 yıl sürer. Yüksek kaliteli ipliklere gelince, sonuçlar yaklaşık 5 yıl sürer. Hasta, sarkıklığın ortaya çıkmasından sonra işlemi tekrarlayabilir. Operasyon sırasında kullanılan anestezi ise lokaldir.

HIFU ile yüz germe

HIFU teknolojisi, sarkan cilt ve kırışıklıklar üzerinde parlayan yüksek yoğunluklu odaklı ultrason dalgalarına dayanmaktadır. Bu dalgalar cildin derinliklerine girerek cildin elastikiyetini ve bütünlüğünü geri kazandırmak için kendini sıkmasına neden olur, bu da cildi kolajen üretmeye teşvik eder ve bu da cildin görünümünü iyileştirir. HIFU yüz germe tekniğinin sonucu yaklaşık bir yıl sürer ve seansın tamamlanması yaklaşık 30-45 dakika sürer.

Mini Yüz Germe

Bazı durumlarda kişi tam yüz germe işlemine ihtiyaç duymayabilir ve orta veya mini yüz germe uygulayabilir ve bu da alt göz kapağı bölgesinde ve nadir durumlarda yanak kaslarının geçtiği ağız içinden küçük bir kesi yapılarak olur. Yanakların mükemmel görünümünü eski haline getirmek için sarkma veya kilo kaybı veya yaşlanma sonucu ortaya çıkan durumları ortadan kaldırır. Mini yüz germe işlemi genel anestezi altında yapılır ve genellikle ortalama iki saat kadar sürer.

Yüz Germe Ameliyatı

Ameliyatlı yüz germe, en sık yapılan estetik ameliyatlardan biridir ve bahsettiğimiz ameliyatsız tekniklerin yüzdeki kırışıklıkları tedavi edemediği ileri vakalarda kullanılır. Sarkan bir yüzden kurtulmak için radikal bir çözüm olarak kabul edilir.

Yüz Germe Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Yüz germe ameliyatından sonra uyulması gereken birçok talimat vardır ve bunlardan en önemlileri şunlardır:

 • Doktor tarafından verilen talimatlara kesinlikle uyun ve ilaçları zamanında kullanmaya özen gösterin.
 • Doğrudan güneş ışığına veya ısıya maruz kalmaktan kaçının.
 • Makyaj kullanmaktan kaçının ve yüzü sabun kullanmadan sadece soğuk suyla yıkayın.
 • Sadece sırt üstü yatarak uyuyun.
 • Bol su ve sıvı tüketin.
 • Doktor tarafından verilen korseyi belirtilen süre içerisinde giymeyi ihmal etmeyin.

Türkiye’de Yüz Germe Ameliyatı 

Avantaj

Başarılı sonuçlar alındıktan sonra daha genç ve güzel bir görünümün yanı sıra yüzdeki kırışıklıklardan kurtulma sonucunda hasta özgüvenini yeniden kazanır.

Dezavantaj

Türkiye’de yüz germe ameliyatı sonrası olumsuzluklar, cerrahın deneyim derecesi ve hastanın operasyon sonrası önerilen talimatlara uymaması ile giderek artmaktadır. Bahsedilebilecek en önemli şey, beklenen sonuçları alamamaktır. Nadiren de olsa iki taraf arasında belirli bir oranda simetri eksikliği olabilir.

Türkiye’de yüz gerdirmenin yan etkileri

 • Yüzde şişlik ve kızarıklık.
 • Cerrahi kesi bölgesinde hafif kaşıntı.
 • İlk hafta rahatsızlık.
 • Geçici uyuşukluk.

İstanbul’da Yüz Germe Ameliyatı

Genel olarak Türkiye, özelde İstanbul, seçeneklerin çokluğu, doktorların uzmanlığı, sağlık hizmetinin kalitesi gibi birçok avantajı nedeniyle Türkiye’yi tedavi ve turizm amacıyla aynı anda ziyaret eden birçok turistin destinasyonudur. Türkiye’de yüz germe ameliyatı, kozmetik cerrahi için mevcut en önemli seçeneklerden biridir ve maliyeti her merkeze ve operasyonun detaylarına göre 3500 – 4500 Euro arasında değişmektedir.

Türkiye’de yüz germe maliyeti İstanbul

 • Türkiye’de bir yüz germe ameliyatının maliyeti, birkaç şeye göre bir yerden bir yere değişir:
 • Tıp merkezinin veya hastanenin itibarı.
 • Doktor deneyimi.
 • Prosedür detayları.
 • Ek hizmetler, bazı merkezler tedavi, konaklama ve ulaşımı içeren paketler sunduğu için merkez tarafından sağlanmaktadır.

Turk Estetik İstanbul – Türkiye’de yüz germe operasyonunun maliyeti işlemin detaylarına göre3500 – 4500 Euro arasında belirlenmektedir.

Konaklama ve ulaşım dahil paket ücretini talep etmek için iletişim sayfasından Türk Aesthetic ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.

SSS – İstanbul Türkiye’de Yüz Germe

Yüz germe işlemi ne kadar sürer?

Operasyon detaylarına göre yaklaşık 2-4 saat.

Yüz germe operasyonunun sonucu ne zaman ortaya çıkar?

İşlemin sonuçları hemen alınır ve ameliyatın etkileri geçtikten sonra açıkça görülebilir.

Yüz gerdirmenin başarı oranı nedir?

Sonuçların derecesi, işlemi yapan doktorun becerisi ve ameliyat sonrasında hastanın önerilen tıbbi talimatlara bağlılığı ile orantılıdır. Genel olarak operasyonun başarı oranı diğer operasyonlara göre yüksektir.

Yüz germede ne tür anestezi kullanılır?

Yüz germe genel anestezi altında yapılabilir

Türkiye de yüz gerdirmenin maliyeti nedir?

Türk Aesthetic İstanbul’da yüz germe maliyeti 3500 – 4500 Euro arasında değişmektedir.

Yüz germe ameliyatı sonrası iyileşme süreci nasıldır?

Yaklaşık bir hafta ila on gün.

Yüz germe işleminin sonuçları kalıcı mıdır?

Yüz germe, kırışıklıklardan ve sarkmalardan kurtulmak için radikal bir çözümdür ve sonuçları 8-15 yıl arasında değişebilir.

Ameliyatsız yüz gerdirmenin maliyeti nedir?

Maliyet, kullanılan teknolojinin türüne göre değişir.

Botoks ile yüz gerdirmenin maliyeti nedir?

Bir Botox enjeksiyonunun maliyeti 200 Euro’dur. Botox ile yüz germe için yaklaşık 2-3 enjeksiyon gerekebilir.

Son olarak Türk Aesthetic İstanbul Güzellik Merkezi’nden bilgi ve fiyat talebinde bulunmak için doğrudan destek ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.