Türkiye de botoks

Botoks

Türkiye de botoks, ciltte oluşan kırışıklıkları ve çizgileri belli bir süre yok etmek için deri altına enjekte edilen maddedir. Yüz ifadelerinden sorumlu olan mimik kaslarındaki (kaş çatarken ve gülerken) bu sorunlara ve bazı kişilerin yaşla birlikte ortaya çıkan kırışıklıklara geçici bir çözümdür. Sadece estetik değil sağlık açısından da birçok alanda bu uygulama yapılmaktadır.

Sinir uçlarındaki maddelerin salınımını keserek sinirlerin uyardığı kasların etkisini geçici olarak durdurur. Sadece uygulanan alanlarda kasların etkisini durdurdur tüm kasları etkilemez.

Anestezi Lokal anestezik krem
İşlem süresi 5 – 10 Dakika
İşlem amacı Yüz ve boyun bölgesindeki kırışıklıklar, sarkmaları giderme, migren, diş sıkması gibi problemlerin tedavi edilmesi
Sonuçların Sürekliliği 6 Ay
Sonuç3 – 7 Gün içinde 
Türk Estetik Maliyeti Bölge başına ortalama 190 Euro 
Türkiye de botoks İşlemin hakkında bazı hızlı bilgiler

Türkiye de Botoks işlemi nasıl yapılır?

Kişinin estetik yada sağlık açısından yaptırmak istediği bölgeye göre, ince uçlu iğnelerle özel tasarlanan enjektörlerle kaslara botulinum toksini enjekte edilir. Kişinin herhangi bir acı hissetmemesi için öncesinde lokal anestezik krem sürülür. Uzman bir dermatolog veya plastik cerrah doktorları tarafından steril ortamda yapılır.

Uygulanacak alanların sayısına göre değişmekle birlikte ortalama 5-10 dakika sürmektedir. İşlemden 3 gün sonra etki etmeye başlar 7-10 gün arasında tam olarak etki eder. Yaklaşık olarak 6 ay boyunca etkisi sürmektedir.

Türkiye de botoks videosu

Türkiye de botoksun nasıl uygulandığını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Türkiye de botoks

Türkiye de botoks uygulama alanları 

Yüz şekillendirme için oldukça tercih edilir estetik ve sağlık açısından birçok alanda kullanılmaktadır. Daha detaylı olarak aşağıda okuyabilirsiniz.

Göz çevresi

Göz etrafındaki kırışıklıkları geçici olarak ortadan kaldırmak için yapılır. Kaz ayaklarını giderir. Çizgiler zaman içerisinde derinleşerek kalıcı hale gelir, belirli bir yaştan sonra ortaya çıkan  hafif çizgilere uygulama yapılarak kalıcı olmaları engellenebilir.

Alın çizgileri 

Yoğun mimik kullanımı, çevresel faktörler veya genetik yapıya bağlı olarak alın bölgesinde kırışıklıklar meydana gelir. Bu yatay çizgilerin ortadan kaldırılması için alın bölgesine uygulanır.

Marionette çizgileri

Yaşa bağlı olarak gelişen, güneş gibi çevresel faktörlerin etki ettiği dudak kenarlarında üzgün bir ifade görünümüne sebep olan çizgilerdir. Bu üzgün ifade çizgilerini ortadan kaldırmak için de bu yöntem kullanılır. Daha çok hafif çizgilerde uygulanır, derinleşen marionette çizgileri için aynı zamanda dolgu takviyesi yapılmaktadır.

Dudak kenarı çizgileri 

Dudak kenarlarında oluşan çizgileri yok etmek için yapılır. Dudağın sağ ve sol tarafına uygulanır. Daha genç bir görünüm sağlar.

Koltuk altı ve el terlemesi 

Özellikle aşırı koltuk altı terlemesiyle oluşan iz ve koku gibi durumlar kişiyi olumsuz etkilemektedir. Ter bezlerinin yoğun olduğu alana yapılır. Bu işlemle beraber ter bezlerinin durdurularak kişide aşırı terleme sorunu çözülmektedir. İşlem yaklaşık 15 -20 dakika sürmektedir. 6 aya kadar etkisini göstermektedir.

Ellerde bulunan ter bezlerinin uyarılmasını engelleyerek ellerdeki aşırı terlemenin önüne geçilir. İşlem 15 dakika sürer ve etkisini 6 ay boyunca gösterir.

Migren botoksu

Migren yani kronikleşmiş baş ağrıları kişinin hayatını olumsuz yönde etkilemektedir. Günlük hayatını, yaşam konforunu oldukça etkileyen bu ağrılar için belirli bölgelere migren botoksu yapılır. Alın, boyun, ense, şakaklar, omuz bölgelerine toplamda 31 noktaya enjeksiyon ile yapılan çeşididir. Uygulama sonrası 3-7 gün arası etkisi başlayarak ağrılar 6 aya kadar büyük ölçüde azalır.  Migren ataklarının şiddeti azalır ve iki atak arasında ki süre bu sayede uzar. 

Göz seğirmesi tedavisi

Göz kapaklarında oluşan spazmlardır. Sürekli yaşanan göz seğirmeleri bir hastalığın belirtisi olabilir. Kişide bu durum çok sık yaşanıyorsa ve hayatını olumsuz yönde etkiliyorsa tedavi amaçlı bu uygulamayı yaptırabilir. 

Türkiye de Mide botoksu

Türkiye de Mide botoksu kilo vermek için yaptırılır. Mide kaslarının kasılmasını engelleyerek açlık hissinin azaltılması sağlanır ve bu sayede kişi kilo verir. Midenin belirli bölgelerine yapılır. Sedasyon ile kişi uyutularak endoskopi yöntemiyle kişinin midesine girilerek belirlenen noktalara enjekte edilir. Genel cerrah yada obezite ve metabolik cerrahlar tarafından yapılır. İşlem yaklaşık 15 dakika sürmektedir. 

Diş sıkması için (masseter)

Diş sıkması tedavisi için kullanılan yöntemdir. Çenenin iki yanında bulunan çiğneme kasları üzerine yapılır. Kişi diş sıkması sonucu çene ve diş ağrıları yaşar bunlar uzun vadede diş yapısını bozmaktadır. Tüm bunların önüne geçmek için son zamanlarda sıkça tercih edilmektedir. Aynı zamanda çene şekillendirmek içinde kullanılır. Köşeli ve geniş çeneye sahip kişiler, daha oval ve ince çeneye sahip olmak için tercih etmektedir. Bu sayede kişiler yumuşak çene hatlarına sahip olur. Çoğunlukla kadınlar tarafından tercih edilmektedir. 

Gummy smile (diş eti gülümsemesi)

Diş eti gülümsemesi olarak bilinen gummy smile kişinin gülüş esnasında olması gerekenden fazla diş etlerinin görünmesidir. Estetik açıdan diş etlerinin görünmesinden rahatsız olan kişiler tarafından tercih edilmektedir. Diş ve diş etlerinin orantılı olması için kullanılır. Üst dudağın kıvrım yerlerine ince uçlu iğneler ile enjekte edilerek üst dudak kasları gevşetilir ve üst dudaklar dişlerin üzerine gelerek diş etlerinin görünmesini engeller.

Boyun, çene ve dekolte bölgesi (nefertiti)

Nefertiti özellikle boyundaki kırışıklıklardan kurtulmak için yapılan ameliyatsız boyun gençleştirme işlemidir. Çene hattını belirginleştirmek içinde kullanılır. Boyun germe ve sıkılaştırma için ameliyatsız estetikler içinde yer alır. Gıdı ve dekolte bölgesindeki sarkma, kırışıklık gibi deforme olan cilde pürüzsüz ve canlı bir görünüm sağlar. 

Baby Botoks Nedir?

Son zamanlarda oldukça popülerdir. Minimal olarak kullanılan dozlarla amaç yüzdeki mimikler kaybolmadan, donuk bir ifade vermeden yapılır. Daha doğal bir görünüm sağlar. Göz kenarlarında, alın bölgesindeki çizgiler bu yöntemle yok edilir. Diğer çeşitleri gibi 5-10 dakika içinde uygulanır ve etkileri 6 ay kadar sürmektedir.

Türkiye de botoks için kimler uygundur?

18 yaşını doldurmuş erkek veya kadın herkes yaptırabilir ve genellikle alın ve göz çevresindeki kırışıklık durumlarında başvurulur. Enjeksiyonu kimin yaptırmaya uygun olduğunu belirleyen özel bir durum yoktur, ancak eğer sizde herhangi bir kronik hastalığınız veya herhangi bir deri hastalığınız varsa bunu doktora söylemelisiniz.

Kimlere Uygulanamaz?

 • Kas hastalığı olanlar
 • Sinir sistemi rahatsızlığı olanlar
 • Kan sulandırıcı ilaç kullanılan dönemler
 • Hamile kadınlar 

Türkiye de botoks İşlem aşamaları

Estetik ve sağlık açısından oldukça tercih edilen Türkiye de botoks işlem aşamalarını aşağıda detaylı olarak okuyabilirsiniz.

Toplam zaman: 5 dakika

Türkiye de botoks öncesi

Türkiye de botoks

Kişi kliniğe gelerek doktor tarafından muayene edilir ve kaydı yapılır. Herhangi bir ilaç kullanımı var mı, cilt, kas veya nörolojik hastalığı gibi konular hakkında tıbbi öykü alınır. Tüm muayene bittikten sonra doktor kişinin istek ve şikayetlerine göre uygulanacak bölgeleri belirler. Kan sulandırıcı ilaç kullanıyorsa işlemden 6-7 gün önce kesilmesi gerekir.

Türkiye de botoks sırasında

Türkiye de botoks

Tüm plan yapıldıktan sonra kişiye herhangi bir acı yada ağrı hissetmemesi için belirlenen bölgelere anestezik krem sürülerek o bölge uyuşturulur. Botoks için tasarlanmış iğne ve enjektörlerle madde cilt altına enjekte edilir. Yapılacak bölge sayısıyla değişmekle birlikte uygulama ortalama 5-10 dakika arası sürmektedir. 

Türkiye de botoks sonra

Anestezik krem uygulandığı için kişi herhangi bir acı veya ağrı hissetmez. Uygulama sonrası şişlik ve morarma olmaması için buz uygulaması yapılır. İşlem sonunda kişi normal hayatına hemen dönüş yapabilir. Doktorun verdiği önerilere uyulmalıdır.

Tahmini maliyeti: 190 EUR

Türkiye de botoks öncesi ve sonrası

İşlemi sonrası 3-7 gün arasında yapılan işlem tam olarak kendini göstermektedir. Turk Aesthetic olarak hastalarımızın öncesi ve sonrasını aşağıda inceleyebilirsiniz.

İşlemden sonra dikkat edilmesi gerekenler

 • Yoğun güneşten uzak durulmalıdır.
 • Güneş koruyucu krem kullanılarak dışarı çıkılmalıdır.
 • Sauna, hamam gibi yerlere gidilmemelidir.
 • 2-3 gün deniz ve havuzdan uzak durulmalıdır.
 • Herhangi bir enfeksiyon oluşmaması için hijyene dikkat edilmelidir.
 • Sıcak su ile duş alınmamalı ve işlem yapılan yerlere masaj yapılmamalıdır.

Avantajları

 • Cerrahi işlem olmadan boyun bölgesinde sarkmaları giderir.
 • Çok kısa zaman içerisinde yüzde bulunan kırışıklıkları giderir.
 • Diş sıkması ve migren gibi hastalıkların basit şekilde giderilmesini sağlar. 
 • Hasta hemen normal hayata dönüş sağlar.
 • Estetik bir görünüm sağlar.

Dezavantajları

ömür boyu kalıcı değildir. Yüksek dozda uygulandığında mimiklerin kaybolmasına neden olur. Doktor olmayan kişiler tarafından ve ucuz olarak yapılan botokslar kişide ciddi alerjik sorunlara yol açmaktadır. Bu nedenle kişi gideceği kliniği ve kullanılacak markaları iyice araştırmalı ve uzman doktorlara yaptırmalıdır. Piyasada botoks etkili kremler satılmaktadır fakat kremler deri altına inmediği için kasları ve sinir uçlarından salınan maddeleri etkilemez.

Yan etkileri
 • Enjeksiyon yapılan yerlerde geçici kızarıklık 
 • Hafif yanma hissi
 • Çok nadir morarma 
 • Nadiren şişlik 

Bu etkiler kişiden kişiye değişmekle beraber bazı kişilerde hiç yan etki oluşturmaz. Fakat yukarıda ki yan etkilerden biri ya da birkaçı oluşmuş ise 1-3 gün içerisinde tamamen geçmektedir. Beklenmeyen alerjik bir durum olduğunda mutlaka doktora başvurulmalıdır.

Erkekler için Türkiye de botoks

Son zamanlarda estetik algısı değişmiş sadece kadınlar değil erkekler tarafından da oldukça tercih edilir hale gelmiştir. Başta olmak üzere estetik konularda erkeklerde çeşitli yöntemleri kendileri için yaptırmaktadır. Özellikle alın kırışıklıkları ve kaz ayaklarının giderilmesi için erkeklerde yaptırmaktadır.

18 yaşından büyük cilt, kas ve nörolojik hastalığı bulunmayan her erkekte bu uygulamayı yaptırabilir. Kadınlara göre daha kalın deriye sahip oldukları için kişiye özel bazda uygulama yapılır. Lokal anestezik krem sürüldükten sonra ince uçlu iğnelerle belirlenen noktalara enjekte edilir. İşlem 5-10 dakika sürmektedir. Kalıcılığı 6 aya kadar devam eder. 

Türkiye de Botoks Markaları 

Ülkemizde birçok marka kullanılmaktadır. Turk Aesthetic olarak en kaliteli en iyi sonuçlar yaratan markaları, FDA onaylı yüksek kaliteli markalardan olan Dysport ve Allergan ürünlerini kullanmaktayız.

Türkiye de botoks Dysport 

Dysport Botox, kullanılan en son Botoks türlerinden biridir ve diğer türlerine göre yeni bir kalite olduğu için bazı durumlarda Allergan Botox tercih edilir. Birçok hastanenin ve doktorun kendisine güvenmesini sağlayan yüksek kalite ve güvenilirlik ile karakterizedir.

Allergan 

Amerikan ve İrlanda Botoksudur ve FDA tarafından onaylanmıştır, Türk Estetik, özellikle rekabetin çok fazla olduğu bu dönemde, kaliteli ve güvenilirliği yüksek markaların kullanılmasını şiddetle tavsiye etmektedir. Diğer markalar orta kalite olduğundan, yüksek kaliteli seçim tercih sebebidir. 

allergan botox Türkiye
allergan botox Türkiye

İstanbul Türkiye de botoks

Medikal turizmi nedeniyle Türkiye- istanbul dünyadaki kadın erkek birçok kişi tarafından tercih edilen ülke haline geldi. Ülkemizde estetik cerrahi ve medikal estetik oldukça gelişmiş olup son çıkan teknolojiyi ve tüm yenilikleri bünyesine katmaktadır. Bu nedenle yurt dışından birçok kişi deneyimli doktorlar ve kullanılan teknikler açısından ülkemizi tercih etmektedirler. Kullanılan en iyi markalar ve uzman doktorlar sayesinde en iyi sonuçlara ulaşılmaktadır. 

Türkiye de botoks Maliyeti

 Botoks maddesinin ülke, şehir veya bölgeye göre maliyetleri farklıdır. Maliyetler, kullanılan tıbbi tekniklere ve bir doktordan diğerine bu alandaki mesleki geçmişine ve deneyimine göre bir tıp merkezinden diğerine değişir.

Turk aesthetic botoks maliyeti, yapılacak bölge sayısına göre değişmekle birlikte maliyeti 190 euro dur.

Sıkça Sorulan Sorular – Türkiye de botoks

El terlemesi için botoks tekrar yapılabilir mi?

İstenilen zamanlarda el terlemesi için bu uygulama yapılabilir. Tekrarlanan botokslar da kalıcılık daha uzun sürmektedir.

El terlemesi için yapılan işlemde acı yada ağrı hissedilir mi?

İşlem öncesi uygulama yapılacak alanlara lokal anestezik krem sürülerek acı veya ağrı hissi ortadan kaldırılır. İşlem sonrasında ise kişi normal hayatına dönüş yapabilir. 

Masseter botoks için yaş sınırı nedir?

18 yaş üstü cilt, sinir ve kas problemi olmayan bireyler yaptırabilir. Çene yapısından memnun olmayıp oval ve daha yumuşak hatlı çeneye sahip olmak isteyen kişiler yapabilir. Daha çok kadınlar tarafından tercih edilmektedir.

Masseter botoks fiyatı ne kadar?

Fiyatlar uygulanacak alanın sayısına göre değişmekle beraber, Turk Aesthetic merkezi olarak çene bölgesi masseter fiyatı 190 euro dur.

Türkiye de botoks kaç günde etkisini gösterir?

İşlemden 3 gün sonra etkisini göstermeye başlar 7-10 gün içinde tamamen oturur ve 6 ay boyunca etkisini gösterir.

İşlem sırasında acı hissedilir mi?

İşlem öncesi iğne yapılacak alanlara lokal anestezik krem sürülerek bölgenin uyuşması sağlanır.

Türkiye de botoks etkisi ne kadar sürer?

İşlemden sonra üç ile yedi gün arasında etkisini göstermeye başlar ve 6 aya kadar kalıcılık sağlanmaktadır. İhtiyaç halinde doktorunda uygun gördüğü zamanlarda tekrar edilebilir.

Nefertiti botoksun yan etkiler var mı?

Ameliyatsız boyun germe ve gençleştirme olarak tercih edilen nefertiti botoks işleminden sonra iğne yapılan bölgelerde geçici olarak hafif kızarıklık, şişlik ve morarma 1-3 gün görülebilir.

İşlem esnasında nelere dikkat edilmelidir?

Öncelikle kullanılan markaların kaliteli ve güvenilir olduğuna dikkat edilmelidir. Uzman doktorlar tarafından steril koşullarda yapılmalıdır. Kas, sinir ve cilt problemleri olanlar mutlaka doktora bildirmelidir. 

Koltuk altı terlemesi için yapılan botoksun etkisi ne kadar sürer?

Diğer türlerde de olduğu gibi işlemden yedi gün sonra tamamen etki etmeye başlayarak 6 aya kadar kalıcılık sağlar kişinin durumuna göre istenirse tekrar tekrar yaptırabilir.

Ve son olarak Türkiye İstanbul Türk Aesthetic Merkezi’nden bilgi ve fiyat talep etmek için doğrudan bağlantı üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Ana Başlıklar
Botoks