Türkiye de Kaş Kaldırma
Türkiye de Kaş kaldırma

Türkiye de Kaş Kaldırma

Türkiye de Kaş kaldırma veya kaş estetiği ameliyatı, kaşın şeklini iyileştirmek, kaş ve göz arasındaki boşluğu genişleterek şekle daha fazla güzellik ve çekicilik katmak için yapılan estetik işlemdir. Buna ek olarak kaşın dış kısmının yüksekliği ve iç kısma göre daha sade bir formda olması yüze daha güzel bir görünüm kazandırır. Kaş düşüklüğü yüzde yorgun ve mutsuz bir görüntüye sebep olur. Genellikle bu işleme bir yüz germe eşlik eder ve kaşları kaldırmak için cerrahi ve enjeksiyon da dahil olmak üzere birden fazla teknik ve yöntem vardır.

İşlemi hakkında bazı hızlı bilgileri aşağıda bulabilirsiniz:

Anestezi Genel-Lokal
İşlem süresi1 – 2 Saat
Hastanede kalma süresiGenel anestezi durumunda 1 gece 
Sonuçların sürekliliğiHemen / 5-10 yıl
İyileşme dönemi3 – 4 gün
Türk Aesthetic MaliyetiBotoks – 200 Euro \ Lazer – 500 Euro \ İplerle – 1500 Euro \ Cerrahi – 3000 Euro

Ameliyat Nasıl Yapılır?

Ameliyat vücudun genel anestezi etkisi altında gerçekleştirilir ve sonuçları diğer tekniklere göre daha doğrudur ve ameliyat sonrası formun kalıcılığı için tekrarlamaya gerek yoktur ancak fiyatı ameliyatsız tekniklere göre daha yüksektir. Saç çizgisi boyunca kesiler yapılarak cilt sıkılaştırılır. Ardından kalıcı dikişlerle sabitleştirilir. Dikişler saç diplerine yapıldığı için dikiş izleri belli olmayacaktır. Genel anestezi durumunda kişi bir gece hastanede kalır.

Türkiye de Botoks ile Kaş Kaldırma Videosu

Aşağıda Türkiye- İstanbul kaş ameliyatı videosunu izleyebilirsiniz.

Teknikler

Ameliyatsız ve cerrahi kaş kaldırma olmak üzere birçok tekniği vardır.

Sonuçlar kaşları kaldırmak için kullanılan tekniğe göre farklılık göstermekte olup, iyileşme süresi ve operasyonun maliyeti tekniğe göre değişiklik gösterecektir.

1 – Botoks ile kaş kaldırma 

Botoks bir çok alanda kullanılmaktadır, bunlardan biri de kaşları kaldırmaktır.

Doktor lokal anestezi sonrası gözlerin üzerindeki enjeksiyon bölgelerini belirler ardından botoksu enjekte eder ve gerektiğinde işlemi tekrarlar. Botoks sinirleri gevşeterek kaşın yukarı kalkarak doğal bir görünüm kazanmasına neden olur. Yöntem, düşük maliyeti ve hızlı sonuçları ile karakterize edilir ve operasyondan hemen sonra hastaneden ayrılabilir.

Sonuçlar yaklaşık 6 ay veya en geç bir yıl sürer. Ameliyat sonrası yasaklar ise güneş ışığından uzak durmak, enjekte edilen bölgeleri ovmamak, şişlik oluştuğunda buz torbası kullanmak ve makyaj yapmamaktır.

Türkiye de Kaş kaldırma
Türkiye de Kaş kaldırma

2 – Lazer ile kaş kaldırma

Ameliyatsız kaş germe radyo frekanslarla aracılığıyla yapılan yöntemlerden biridir.

Bundan sonra doktor, istenen sonuca ulaşana kadar cildi sıkılaştıracaktır. Operasyon sırasında lokal anestezi kullanılabilir. İleri vakalarda kaş sarkması için lazer tekniği uygun değildir ve bunun yerine cerrahi işlemin uygulanması tercih edilir. Lazerin maliyetine gelince, enjeksiyondan daha pahalı ve ameliyatla karşılaştırıldığında en ucuz maliyettir.

Türkiye de Kaş kaldırma
Türkiye de Kaş kaldırma

3 – İple kaş kaldırma

Ameliyatsız kaş kaldırma tekniklerinden biridir. Medikal iplik takılarak işlem yapılır.

İşlem yaklaşık yarım saat sürer. Sonuçlarına gelince, operasyonun bitiminden hemen sonra ortaya çıkar ve yaklaşık üç yıl etkisini göstermektedir. Maliyeti lazerin maliyetine yakındır.

Medikal iplikler otomatik olarak ciltte çözündüğü için herhangi bir risk veya komplikasyon oluşturmamaktadır.

Türkiye de Kaş kaldırma
Türkiye de Kaş kaldırma

4 – Ameliyatla kaş kaldırma

Bahsettiğimiz ameliyatsız yöntemlerle giderilemeyen kaş düşüklüğünden kurtulmak için radikal bir çözüm olan geleneksel yöntemdir. Düşük kaşların kaldırılması için hastanın yüz tipi, düşüklük derecesi veya durumuna göre cerrahi yöntemler sınıflandırılır.

Kimlere Yapılır?

 • 18 yaş üstü sağlıklı bireyler.
 • Kaş düşüklüğünden rahatsızlık duyan kişiler.
 • Kaş düşüklüğündeniyle yüzünde mutsuz ve yorgun ifade oluşan kişiler.
 • Genetik sebeplerden dolayı kaş düşüklüğü yaşayanlar.
 • İleri yaşta olup, daha genç ve canlı görünümüne sahip olmak isteyen her aday bu işlemi yaptırabilir.

Kimlere yapılmaz?

 • 20 yaşında küçük olan kişiler.
 • Kronik veya bulaşıcı bir hastalığı olanlar.
 • İleri kalp hastaları.
 • İleri şeker hastaları.

Kaş Kaldırma Estetiği Kimler Tarafından Yapılır?

Kaş estetiği, yeterli deneyime sahip bir plastik cerrah tarafından gerçekleştirilen kozmetik bir işlemdir. Başka bir uzmanlıktan hiçbir doktor bu tür bir ameliyatı yapamaz. Güvenilir bir merkez, yüksek derecede sterilizasyona sahip klinik bir ortam ve yüksek nitelikli bir doktor araştırmak için bir hastane veya tıp merkezi seçerken dikkate alınır. Prosedürün yüksek fiyati bazen merkezin yüksek verimliliğini ve güvenilirliğini yansıtabilir, bu nedenle yüksek fiyat konusunda tartışılmaması veya pazarlık yapılmaması tercih edilir.

Kaş Kaldırma Ameliyatında Kullanılan Anestezi Çeşitleri

Kaş estetiği  genel anestezi altında yapılır. Hasta ameliyattan uyandıktan sonra midesinde rahatsızlık hissetmemesi için ameliyattan 6 saat önce yeme içmeyi bırakmalıdır ve ameliyat sonrası bir gece hastanede kalmalıdır. Ameliyatsız botoks, lazer ve iplerle yapılan işlemlerde ise lokal anestezi kullanılır. Ameliyatsız kaş germe sonrası hastanede kalmaya gerek yoktur.

Türkiye de Kaş Kaldırma Ameliyatı Aşamaları

Türkiye İstabul da bu ameliyatın aşamaları aşağıdaki gibidir :

Toplam zaman: 2 saat

İşlem öncesi

Kaş kaldırma ameliyatına başlamadan önce kişinin yaşadığı kronik hastalıkları veya varsa kullandığı ilaçları doktora söylemesi ve daha önce yapılmış ameliyatlar hakkında herhangi bir bilgiyi göz ardı etmeden doktoruna bilgi vermesi tercih edilir. En önemlileri aşağıdakiler olmak üzere birkaç talimat izlenmelidir:
Ameliyatla ilgili sonuçlar hakkında doktorla görüşün.
Genel anestezi durumunda operasyondan en az altı saat önce yiyecek ve içeceklerden uzak durun.
Periyodik olarak kullanılan ilaçları doktora bildirin.
Ameliyattan en az bir hafta önce alkol ve sigaradan uzak durun.
Bir doktora danıştıktan sonra aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçları bırakın.
Operasyon günü rahat kıyafetler seçin.

İşlem sırası

Anestezi uygulandıktan sonra doktor alnın üzerinde saç çizgisi boyunca 2 cm uzunluğunda kesiler yapar ve daha sonra cildi sıkılaştırmak için fazla yağları emer. Daha sonra kalıcı dikişlerle yeniden sabitlenir, bu da daha doğal bir şekilde kaşların yükselmesine neden olur. Cerrah deri poliplerini çıkarır ve ardından diker. Dikişler açık ve net görünebilir, ancak saç çizgisinde yapıldıkları için kaybolurlar.

İşlem sonrası

Hastanın durumunu takip etmek ve yaraların iyileşmesini izlemek için ameliyattan sonra hastanede kalması gerekebilir ve iyileşmenin tamamlanması için bir hafta iyileşme süreci gerekir. Doktor ameliyat sonrası şişliklerin giderilmesi için bandaj ya da korse verebilir. Sonuçlara gelince, operasyondan sonraki ilk birkaç haftadan hemen sonra ortaya çıkarlar.

Türkiye de Kaş Kaldırma Öncesi ve Sonrası

İstanbul Türk Aesthetic Merkezi’nde gerçekleştirilen Türkiye’deki kaş kaldırma ameliyatının öncesi ve sonrası fotoğrafları.

Ameliyat Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Dikkat edilmesi gerekenlerden bazıları:

 • Tamamen dinlenin ve herhangi bir komplikasyonu azaltmak için ilaç aldığınızdan ve doktor tarafından reçete edilen ağrı kesici ve iltihap önleyici ilaçları aldığınızdan emin olun.
 • Sigarayı azaltın veya sigaradan uzak durun.
 • Daha kısa sürede hızlı iyileşmeye ve yara iyileşmesine yardımcı olan bol sıvı tüketin.
 • Ameliyattan sonra uyku düzenine dikkat edin ve sırtüstü uyuyun.
 • Dikkatli yara bakımı yapın.
 • Komplikasyon olmaması için hasta en az 15 gün istirahat edin.
 • Mükemmel bir sonuç elde etmek için 10 gün boyunca korseyi ve bandajı kullanın.
 • Güneşten 10 gün boyunca yüzünüzü koruyun.
 • Bir süre şapka gibi materyallerin kullanımına dikkat edilmelidir.
 • Kazak, tişört gibi kıyafetler giyerken dikkat edilmelidir.

Avantaj ve dezavantajları

Avantaj

Başarılı sonuçlar alındıktan sonra daha genç ve güzel bir görünümün yanı sıra kaş düşüklüğünden kurtulma sonucunda hasta özgüvenini yeniden kazanır.

Dezavantaj

Türkiye de ameliyat sonrası olumsuzluklar, cerrahın deneyim derecesi ve hastanın operasyon sonrası önerilen talimatlara uymaması ile giderek artmaktadır. Bahsedilebilecek en önemli şey, beklenen sonuçları alamamaktır. Nadiren de olsa iki taraf arasında belirli bir oranda simetri eksikliği olabilir.

Yan etkiler

 • Yüzde şişlik ve kızarıklık.
 • Cerrahi kesi bölgesinde hafif kaşıntı.
 • İlk hafta rahatsızlık.
 • Geçici uyuşukluk.
 • Hafif ağrı.
 • İlk zamanlar yüz hareketlerinde kısıtlılık.

istanbul da Kaş Kaldırma Ameliyatı Türkiye

Genel olarak Türkiye, özelde İstanbul, seçeneklerin çokluğu, doktorların uzmanlığı, sağlık hizmetinin kalitesi gibi birçok avantajı nedeniyle Türkiye’yi tedavi ve turizm amacıyla aynı anda ziyaret eden birçok turistin destinasyonudur. Türkiye’de kaş kaldırma ameliyatı, kozmetik cerrahi için mevcut en önemli seçeneklerden biridir ve fiyati her merkeze ve operasyonun detaylarına göre 200 – 2500 Euro arasında değişmektedir.

Türkiye de Kaş Kaldırma Fiyatı İstanbul

Türkiye’de kaş kaldırma ameliyatının fiyatı, birkaç şeye göre bir yerden bir yere değişir:

 • Tıp merkezinin veya hastanenin itibarı.
 • Doktor deneyimi.
 • Prosedür detayları.
 • Ek hizmetler, bazı merkezler tedavi, konaklama ve ulaşımı içeren paketler sunduğu için merkez tarafından sağlanmaktadır.

Turk Aesthetic İstanbul – Türkiye de kaş kaldırma operasyonunun fiyatı işlemin detaylarına göre 2500 Euro olarak belirlenmektedir.

Konaklama ve ulaşım dahil paket ücretini talep etmek için iletişim sayfasından Türk Aesthetic ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.

SSS – İstanbul Türkiye de Kaş Kaldırma 

Kaş kaldırma ameliyatı ne kadar sürer?

Operasyon detaylarına göre yaklaşık 1-2 saat.

Ameliyatın sonucu ne zaman ortaya çıkar?

İşlemin sonuçları hemen alınır ve ameliyatın etkileri geçtikten sonra açıkça görülebilir.

Kaş kaldırma ameliyatında başarı oranı nedir?

Sonuçların derecesi, işlemi yapan doktorun becerisi ve ameliyat sonrasında hastanın önerilen tıbbi talimatlara bağlılığı ile orantılıdır. Genel olarak operasyonun başarı oranı diğer operasyonlara göre yüksektir.

Kaş kaldırma ameliyatında ne tür anestezi kullanılır?

Ameliyat genel anestezi altında yapılır. Ameliyatsız kaş kaldırma ameliyatında ise lokal anestezi kullanılır. 

Türkiye de kaş kaldırma ameliyatının fiyatı nedir?

Türk Aesthetic İstanbul’da kaş kaldırma ameliyatı fiyatı 200 – 3000 Euro arasında değişmektedir.

Ameliyat sonrası iyileşme süreci nasıldır?

Yaklaşık bir hafta ila on gün.

Kaş kaldırma ameliyatı sonuçları kalıcı mıdır?

Botoks işlemi sonrası 6 ay,  lazer ile 1 sene, iplerle 2-3 sene, cerrahi de ise ortalama 5 sene kalıcıdır. 

Ve son olarak Türkiye İstanbul Türk Aesthetic Merkezi’nden bilgi ve fiyat talep etmek için destek ekibiyle doğrudan bağlantı üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Ana Başlıklar
Türkiye de Kaş Kaldırma