Türkiye de Meme Büyütme

Türkiye de Meme Büyütme

Türkiye'de Meme Büyütme

Türkiye de Meme Büyütme , meme kanseri sonucu ya da meme küçüklüğünden şikayetçi veya benzeri bir durumda olan, eski silikon implantını değiştirmesi gereken kadınların, estetik cerrahi konusunda uzmanlaşmış bir plastik cerrah tarafından gerçekleştirilen cerrahi işlemdir. 

AnesteziGenel
İşlem Süresi3-4 Saat
Hastanede Kalma süresiİşlem sonrası 1 Gece gereklidir.
Sonuçlar – SüreklilikHemen – 15 Yıl
Normal hayata dönüş10 gün
Türk Aesthetic Maliyet3500 – 4500 EURO

Türkiye’de Meme Büyütme Nasıl Yapılır?

 • Operasyon birkaç yöntemle gerçekleştirilir, bu yöntemlerden en önemlisi, doktorun doğal boyutundan daha büyük bir meme boyutu elde etmek için uygun şekilde memeye yerleştirdiği katı silikon dolguya dayanmaktadır. 
 • İşleme başlamadan önce uygun silikon boyutu seçilerek hasta ile görüşülür.
 • Ameliyat ortalama iki ila üç saat sürer ve hastanın ameliyattan sonraki gün hastaneden çıkabileceği için sadece bir gece hastanede kalması gerekir.

Göğüs Büyütme Videosu

Buradaki videoda meme büyütme işlemini nasıl yapıldığını izleyebilirsiniz.

Adaylar

 • On sekiz yaşını doldurmuş kadınlar, özellikle ergenlik döneminden sonra küçük boyuttan muzdarip olanlar bu ameliyatı olabilir.
 • Estetik kaygısı olup daha kadınsı bir görünüme sahip olmak isteyenler
 • Hastanın herhangi bir kronik hastalığı, kullandığı ilaçlar veya geçirilmiş ameliyatlar gibi sağlık sorunlarıyla ilgili her türlü detayın doktora söylenmesinin tercih edildiği ve ameliyatı yapacak kişinin ameliyatla ilgili makul beklentilerinin olduğu durumlar.

Ameliyata Uygun Olmayanlar

Bu ameliyat diğer estetik ameliyatlar gibidir. Bu işleme uygun olan çok sayıda kişi olduğu gibi, gerçekleştirmeye uygun olmayan çok sayıda kişi de bulunmaktadır. Bu, bir doktora veya Türk Aesthetic sağlık ekibine danışılarak, her vaka için ayrı ayrı uygun tavsiye alınması, ya resim gönderilerek ya da kişinin durumu ile ilgili bilgiler gönderilerek yapılır.

İlerlemiş kalp hastaları, ileri şeker hastaları veya kronik ve ileri düzeyde solunum sıkıntısı çeken kişiler uygun değildir.

Ameliyatı yapan doktor

Estetik bir operasyondur, dolayısıyla bu operasyonu yapan doktor plastik cerrahi konusunda uzmanlaşmış ve bu operasyonları yapabilecek yeterli tecrübeye sahip bir plastik cerrahtır. Bu ameliyatlar yalnızca estetik ameliyatı içinde sınıflandırıldığından, başka bir uzmanlıktan başka hiçbir doktor bu tür bir ameliyatı gerçekleştiremez.

Neden Yapılır?

Bu operasyona başvurmayı gerektiren birkaç neden var. Kadınların bu tür operasyonlara başvurmasına neden olabilecek en yaygın nedenlere burada değineceğiz:

 • Küçük meme boyutu.
 • Özgüven eksikliği
 • Estetik kaygısı
 • Kazaların bir sonucu olarak belirli nedenler
 • Göğüs asimetrisi
 • Önceki bir silikon implantın değiştirilmesi

Kullanılan Anestezi Çeşitleri

Objektif bir değerlendirme ile bu operasyonu yapmak mümkün değildir, bu nedenle genel değerlendirmeye sadece bu operasyon tipinde atıfta bulunulur, hastaya genellikle operasyona başlamadan önce anestezi verilir ve operasyon tamamlanana kadar devam eder ve hastanın oruç tutması gerekir. bu operasyona başlamadan en az altı saat önce yemek yemeye ara vermelidir. Yaklaşık üç – dört saat arasında değişen bir sürede operasyonu tamamladıktan sonra hasta daha sonra hasta bir gece hastanede kalır ve sonrasında yeme-içme açısından normal hayatına dönebilir.

Türkiye’de Göğüs Büyütme Aşamaları

3 Aşamadan geçer:

Toplam zaman: 3 saat

İşlemden Önce

Türkiye de Meme Büyütme

Meme büyütme işlemine başlamadan önce kişinin sahip olduğu kronik hastalıkları veya varsa kullandığı ilaçları sağlık ekibine veya doktora bildirmesi ve daha önce yapılan ameliyatları doktora bildirmesi gerekmektedir. Hastanın sağlık durumuyla ilgili herhangi bir bilgiyi gizlenmemelidir. En önemlileri aşağıdakiler olmak üzere birkaç talimat izlenmelidir:
Uygulama ekibi sürecin sonuçlarını tartışır.
Ameliyattan en az altı saat önce yiyecek ve içeceklerden uzak durun.
Kullanılan ilaçlar hakkında tıbbi ekibi bilgilendirin.
Ameliyattan en az bir hafta önce alkol ve sigaradan uzak durun.
Bir doktora danıştıktan sonra aspirin gibi kan inceltici ilaçları bırakın.
Operasyon günü rahat kıyafetler seçin.

İşlem sırasında

Türkiye de Meme Büyütme

Operasyon sırasında uygun boyut ve kalitede silikon seçilir ve daha sonra anestezi prosedürü gibi operasyonun adımlarına başlanır ve daha sonra operasyonun yapılacağı bölgenin sterilizasyonu ve ardından seçimi yapılır. İçinden silikon implantı yerleştirmek için uygun yer, genellikle memenin altında gizli bir yere veya bazı durumlarda doğrudan meme ucunun altına yerleştirilir.

İşlemden Sonra

Altı gün sonra doktora kontrol için gidilir. Hasta, beklenen olumlu sonuçları elde etmek ve olumsuz sonuçları ve istenmeyen yan etkileri azaltmak için işlem sonrası talimatları son derece doğrulukla takip etmelidir, ameliyattan sonra bir veya iki ay boyunca düzenli olarak medikal korse giyilmesi gerekir. Ve doktorun yazdığı ilaçlar uygun şekilde kullanılmalı ve ihmal edilmemelidir. Operasyonu takip eden süreçte herhangi bir ek soru olması veya başka bir yan etki olması durumunda doktor veya uygulama ekibi ile iletişim halinde olunması gerekir.

Meme büyütme öncesi ve sonrası

Aşağıda meme büyütme öncesi ve sonrası örneklerimizi inceleyebilirsiniz.

Türkiye’de Meme Büyütme Teknikleri

Meme büyütme işlemi için kullanılan birkaç yöntem ve teknik vardır ve kullanılan bu yöntemlerden en önemlilerinden biri kendi kendine yağ enjeksiyonu, silikon dolgu maddeleri veya kalıcı dolgu maddelerinin enjekte edilmesidir. Doktorlar, en önemlileri olan çeşitli nedenlerle silikon implant kullanmayı tercih ederler:

 • Silikon implantların yüksek güvenlik oranı.
 • Her iki tarafta da tam simetri.
 • Dolgu maddesinin veya yağın yan etkilerinden kurtulmak.

Meme Büyütmede Kullanılan Silikon Kalitesi

Meme büyütme işleminde kullanılan çeşitli silikon türleri vardır ve biz Turk Aesthetic olarak her zaman yüksek kaliteli silikon kullanmaya özen gösteririz, bu nedenle Amerikan menşeili Mentor ve Motiva marka implantlar gibi yüksek kaliteli silikon implantları uyguluyoruz. Çin veya Rusya gibi farklı ülkelerden kullanılan birçok başka markalarda mevcut.

Türkiye de Meme Büyütme
Türkiye de Meme Büyütme

Ameliyat Sonrası Meme Büyütme Talimatları

Meme büyütme ameliyatından sonra uyulması gereken birçok talimat vardır. İzlenecek en önemli şeylerden bahsedeceğiz:

 • Doktor tarafından verilen talimatları dikkatlice izleyin
 • İlaçların zamanında kullanılmasına dikkat edin
 • Ameliyattan sonraki ilk dönemde yorucu işlerden kaçının
 • Tıbbi korse giymeyi ihmal etmeyin

Göğüs Büyütme avantaj ve dezavantajları

Avantajlar

 • Başarılı meme büyütme operasyonunun sonuçları kadına özgüven verir çünkü büyük göğüsler kadınlar için güzellik standartlarından biridir.
 • Çekicilik ve kadınlık çünkü büyük göğüsler bir kadının vücudunun orantılarını arttırır.
 • Silikon implantların vücuda dost olması ve komplikasyonsuz olması nedeniyle güvenli bir operasyon olarak kabul edilmektedir.

Dezavantajları

Ameliyatın tecrübesiz ve profesyonellikten yoksun bir cerrah tarafından yapılması ve dolayısıyla meme boyutlarının uyumsuzluğu dışında, kadınlar için meme büyütme estetiğinin olumsuz bir yanı yoktur.

Meme Büyütme Yan Etkileri

 • Şişlik ve kızarıklık.
 • Hafif ağrı.
 • Ameliyattan sonraki ilk günlerde rahatsızlık.
 • Dikişler iyileşirken hafif kaşıntı.

İstanbul Türkiye’de Meme Büyütme Ameliyatı

Genel olarak Türkiye, özelde İstanbul, seçeneklerin çokluğu, doktorların uzmanlığı, sağlık hizmetinin kalitesi gibi birçok avantajı nedeniyle Türkiye’yi tedavi ve turizm amacıyla aynı anda ziyaret eden birçok turistin destinasyonudur. Hizmet ve uygun fiyatlar açısından oldukçe tercih edilir. Meme büyütme, vücut güzelleştirme için mevcut seçeneklerden biridir ve maliyeti her merkeze göre 3500 – 4500 EURO Euro arasında değişmektedir.

Türkiye’de Meme Büyütme Maliyeti

Türkiye’de meme büyütme maliyeti, birkaç şeye göre bir yerden bir yere değişir:

 • Kullanılan dolgu türü.
 • Tıp merkezinin veya hastanenin kalitesi.
 • Doktor deneyimi.
 • Tıp merkezinin güvenilirliği ve sunduğu ek hizmetler.

Turk Estetik İstanbul – Türkiye’de meme büyütme maliyeti yaklaşık 3500 – 4500 Euro’dur.

SSS – Meme Büyütme Türkiye

Meme büyütme ameliyatı ne kadar sürer?

Yaklaşık 3-4 saat.

Meme büyütmenin sonucu ne zaman ortaya çıkar?

Sonuçlar hemen alınır ve ameliyatın etkileri geçtikten sonra açıkça görülebilir.

Meme büyütmenin komplikasyonları nelerdir?

Operasyon güvenli kabul edilir tek ve nadir komplikasyonu, genellikle düşük fiyatlı ticari ürünlere olan talep nedeniyle göğse implante edilen malzemenin reddedilmesidir.

Meme büyütmede başarı oranı nedir?

Doktorun becerisi, işlemi yapan hastanenin kalitesi ve kullanılan malzemeler ile doğru orantılıdır.

Meme büyütme kansere neden olur mu?

Göğüs implantı olarak kullanılan malzemeler vücut dostudur ve kişiye zarar vermez. En önemli komplikasyonlar, kaşıntı veya uyuşukluk hissine dönüşen vücuttan reddedilmedir.

Yağ transferi ile meme büyütme yapılabilir mi?

İşlemin ameliyatsız olması avantajlarına rağmen, memede yağ enjeksiyonu işlemi kalıcı olarak kabul edilmez, vücut onu emer ve etkileri hızla kaybolur ve memelerin büyüklüğü ile kalan kısmı arasında uyumsuzluğa neden olabilir. yağ ve başka bir parçanın kaybolması, bu nedenle doktorların bunu gerçekleştirmesi olası değildir.

Ve son olarak Türkiye İstanbul Türk Aesthetic Merkezi’nden bilgi ve fiyat talep etmek için destek ekibiyle doğrudan bağlantı üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Table of Contents