Türkiye de Jinekomasti - 1 Gün İçinde - Turk Aesthetic

Jinekomasti

Jinekomasti
Türkiye'de Jinekomasti

Jinekomasti

Ücretsiz danışmanlık alın

Jinekomasti Nedir?

Türkiye de Jinekomasti, bazı durumlarda erkekleri utandıran ve özgüveni düşüren, kadın memelerine benzeyen rahatsız edici sarkık göğüs şeklinden kurtulmayı amaçlayan erkekler tarafından tercih edilen cerrahi bir işlemdir. Basit, orta ve yüksek dereceler dahil olmak üzere birkaç derece vardır. Cerrahi işlem her dereceye göre ayrı ayrı değişmektedir. Derece farklılığının nedeni ise fizyolojik ve genetik nedenlerden kaynaklanmaktadır, ancak bu tüm derecelerinde utanmaya neden olur ve bu sorundan kökten kurtulmak için kozmetik müdahaleyi gerekli kılan depresyona neden olabilir.

İşlem hakkında bazı hızlı bilgileri aşağıda bulabilirsiniz:

AnesteziSedasyon / Genel
İşlem  süresi2-3 Saat
SonuçlarAnında / Ömür Boyu
İyileşme dönemi5 gün
Hastanede kalma süresiGenel anestezi durumunda 1 gece
Türk Aesthetic Maliyeti2000 Euro Sedasyon / 2500 Euro Genel Anestezi

Türkiye de Jinekomasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Jinekomasti sorunu korkulacak ciddi bir konu değildir. Daha ziyade sadece kozmetik müdahale gerektiren işlemler içindedir ve bazı nadir durumlarda aniden ortaya çıkması kanserli problemlerle ilişkilendirilebilir. Jinekomasti operasyonu çoğu kişinin tercih ettiği lokal anestezi ile yapılır ve bazı durumlarda genel anestezi kullanılabilir. İşlem her duruma göre sadece 2-3 saatlik bir sürede tamamlanabilir ve sonuçlar hemen ortaya çıkar ve ömür boyu sürer.

Türkiye de Jinekomasti Ameliyatı Videosu

Aşağıda Türkiye de ameliyatın nasıl yapıldığını izleyebilirsiniz.

Türkiye de Jinekomasti

Jinekomasti Nedenleri

 • Bazı tıbbi ilaçların kullanımı.
 • Erkek çocuklarda ergenlik döneminde ortaya çıkan sürecin devamı.
 • Tiroid bezlerinin veya cinsel organ hormonlarının salgılanmasında bozukluk.
 • Genetik.
 • Kilo almak.

Jinekomasti Çeşitleri

Jinekomasti dereceleri, bireysel genetik ve fizyolojik farklılıklara göre bir erkekten diğerine farklılık gösterir. Bu durumun ortaya çıkmasında fazla kilolar büyük rol oynayabilir. Sizlere derecelerini sunacağız, bunlar:

 • Seboreik jinekomasti her yaşta yaygındır. Ve bunu tedavi etmenin uygun yolu sadece liposuctiondır yani yağ aldırma işlemidir.
 • Fibröz jinekomastiye sadece doku büyümesi neden olur, böylece göğüs yağsızdır. Bu durumda doktorlar bu duruma neden olan bezleri ve fibröz dokuyu çıkarırlar.
 • Karışık jinekomasti: Yağ, fibröz doku ile karıştırılır ve bu durumda uygun yöntem doku ve cilt beneklerinin eksizyonu ile liposuctiondır. Var olan yağ emilerek alınır, daha sonra meme başı bölgesinin alt kısmında bulunan salgı bezi bileşeni meme başı ve meme başı çevresinden küçük bir kesi ile alınır.

Jinekomasti Ameliyatını Kimler Yaptırabilir?

 • Utanç verici ve özgüven düşüklüğüne neden olan memenin düşmesi veya dışarı çıkması sorunu yaşayan herkes Jinekomasti işlemine başvurmaktadır.
 • Operasyondan sonra mantıklı sonuçlar beklenmelidir.
 • 20 yaşından itibaren meme büyümesi durmuş olanlar.
 • Tedavi edilemez bir bulaşıcı hastalığı olmayanlar.

Kimler Yaptıramaz?

Erkeklerde düzensiz şeker hastalığı, yüksek tansiyon, kalp hastalığı ve  bulaşıcı hastalıklar gibi bir sağlık durumu varsa bu ameliyata başvuramazlar. Ayrıca 20 yaşını aşmamış olanlar da jinekomastiyi gidermek için ameliyat yapamazlar çünkü yirmi yaşından önce bezlerin salgısı dalgalı ve düzensizdir.

Kimler Tarafından Yapılır

Erkek meme aldırma, bu operasyonları yapacak yeterli deneyime sahip bir plastik cerrah tarafından gerçekleştirilen kozmetik bir işlemdir. Başka bir uzmanlık alanı olan hiçbir doktor bu tür bir ameliyatı gerçekleştiremez. Güvenilir bir merkez, yüksek derecede sterilizasyona sahip klinik bir ortam ve yüksek nitelikli bir doktor araştırmak için bir hastane veya tıp merkezi seçerken dikkat edilmelidir. Prosedürün yüksek maliyeti bazen merkezin yüksek verimliliğini ve güvenilirliğini yansıtabilir, bu nedenle yüksek fiyat konusunda tartışılmaması veya pazarlık yapılmaması tercih edilir.

Kullanılan Anestezi Türü

Jinekomasti, sedasyon veya genel anestezi etkisi altında yapılabilir. Doktor anestezi tipini her hastanın vücudunun durumuna göre ayrı ayrı değerlendirir ve anestezi olasılığının yanı sıra hastanın isteğine göre belirler. Vücuda genel anestezi uygulanan durumlarda ameliyattan 6 saat önce yeme içmeyi bırakmalıdır, genel anestezi durumunda hasta bir gece hastanede kalır. Vücut için, genel anestezinin maliyeti, sedasyon anesteziye göre daha yüksektir.

Türkiye de jinekomasti Ameliyatı Aşamaları

Time needed: 3 hours.

Ameliyat süreci diğer operasyonlar gibi üç aşamadan geçer:

 1. işlemden önce

  Jinekomasti işlemine başlamadan önce kişinin sahip olduğu kronik hastalıkları veya varsa kullandığı ilaçları doktora anlatması ve daha önce yapılan ameliyatlar hakkında bilgi vermesi, bununla ilgili hiçbir bilgiyi ihmal etmemesi tercih edilir. En önemlileri aşağıdakiler olmak üzere birkaç talimat izlenmelidir:
  Ameliyatla ilgili sonuçlar hakkında doktorla görüşün.
  Genel anestezi durumunda operasyondan en az altı saat önce yiyecek ve içeceklerden uzak durun.
  Periyodik olarak kullanılan ilaçları doktora bildirin.
  Ameliyattan en az bir hafta önce alkol ve sigaradan uzak durun.
  Bir doktora danıştıktan sonra aspirin gibi kan inceltici ilaçları bırakın.
  Operasyon günü rahat kıyafetler seçin.

 2. İşlem sırasında

  Anestezi, kararlaştırılan yönteme göre gerçekleştirilir. Ayrıca göğüste jinekomasti tipini ve tedavi edilecek alanları belirler. Operasyon yaklaşık 2-3 saat sürer. Varsa yağ emilir, fazla yağ dokusu kesilir ve son olarak fazla deri kesildikten sonra plastik cerrahi dikiş atılır. Biriken yağın alınmasından sonra oluşabilecek sıvıları boşaltmak için derinin altına bir tüp yerleştirilmesi tercih edilir. Hasta, göğüsün mükemmel sıkı şeklini alması için önce ve sonra sıvıların boşaltılmasına yardımcı olmak için operasyon tamamlandıktan sonra lastik korse kullanır.
  Türkiye de jinekomasti

 3. İşlemden Sonra

  Hasta, 45-60 gün arasında değişen bir süre boyunca kauçuk korse kullanımına uymalı ve özellikle operasyonun ilk döneminden sonra doktorun önerdiği tüm talimatlara uymalıdır, örneğin:
  Tamamen dinlenin ve şişlik ve morluk komplikasyonlarını azaltmak için doktor tarafından reçete edilen ilaç, ağrı kesici ve iltihap önleyici ilaçları almaya özen gösterin.
  Kişi hafif yiyecekler yemeli, sigaradan kaçınmalıdır.
  Hidrasyon, bol sıvı içerek olur ve bu daha kısa sürede daha iyi iyileşmeye ve yara iyileşmesine yardımcı olur.
  Ameliyattan sonra yeterli uyku ve ilk üç gün başın omuz seviyesinden daha yüksek olması için 45 derece yatın ve normal uyku sırasında rahat hissetmek için bu şekilde uyumaya devam edin.
  Doktor, 10-14 gün içinde kendi kendine eriyen dikişler kullanır ve sonrasında dikişler kaybolmaya başlayan kişiye özel dikişler kullanır.

Türkiye de jinekomasti Öncesi ve Sonrası

Aşağıda İstanbul’daki Türk Aesthetic Merkezi’nde gerçekleştirilen Türkiye de jinekomasti ameliyatının öncesi ve sonrası bazı fotoğraflar bulunmaktadır.

Ameliyat Sonrası İpuçları

Türkiye de jinekomasti ameliyatı sonrası takip edilmesi gereken birçok talimat vardır ve bunlardan en önemlileri şunlardır:

 • Doktor tarafından verilen talimatlara kesinlikle uyun ve ilaçları zamanında kullanmaya özen gösterin.
 • Ameliyattan sonraki ilk dönemde yorucu işlerden kaçının.
 • Tıbbi korse giymeyi ihmal etmeyin.
 • Özellikle operasyondan sonraki ilk günlerde sırt üstü yattığınızdan emin olun.
 • Bol su ve sıvı tüketin.

Türkiye de jinekomasti Avantajları ve Dezavantajları

Avantajları

Başarılı sonuçların alınması durumunda, ileri vakalarda kadın memelerine benzeyebilecek olan rahatsız edici şeklinden kurtulması sonucunda erkek özgüvenini yeniden kazanır.

Dezavantajları

Ameliyattan sonra hastanın tavsiye edilen talimatlara uymamasının yanı sıra, cerrahın deneyim derecesi ile doğru orantılıdır. Bahsedilebilecek en önemli şey, beklenen sonuçları alamamaktır.

Yan Etkileri

 • Bazı durumlarda doktorun yeterli deneyime sahip olmaması nedeniyle işlem sonrası göğüsün genel görünümünde asimetri olmaktadır.
 • Göğüs bölgesinde uyuşma ve karıncalanma hissi.
 • Doktor tarafından reçete edilen bazı merhemler kullanılarak giderilebilecek bazı küçük yara izlerinin görünümü.

Türkiye de jinekomasti İstanbul

Genel olarak Türkiye, özelde İstanbul, seçeneklerin çokluğu, doktorların uzmanlığı, sağlık hizmetinin kalitesi gibi birçok avantajı nedeniyle Türkiye’yi tedavi ve turizm amacıyla aynı anda ziyaret eden birçok turistin destinasyonudur. Hizmet ve uygun fiyatlara sahiptir. Jinekomasti Türkiye’de vücut güzelleştirme için mevcut seçeneklerden biridir ve maliyeti her merkeze göre 2000-2500 Euro arasında değişmektedir.

İstanbul, Türkiye de jinekomasti Ameliyatı Maliyeti

Türkiye de maliyet birkaç şeye göre yerden yere değişir:

 • Tıp merkezinin veya hastanenin itibarı.
 • Doktor deneyimi.
 • Anestezi yöntemi.
 • Ek hizmetler, bazı merkezler tedavi, konaklama ve ulaşımı içeren paketler sunduğu için merkez tarafından sağlanmaktadır.

Turk Estetik İstanbul – Türkiye de jinekomasti maliyeti sedasyon anestezi için yaklaşık 2000 Euro ve genel anestezi için 2500 Euro’dur. Konaklama ve ulaşım dahil paket ücretini talep etmek için iletişim sayfasından Türk Aesthetic ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.

SSS – İstanbul’da Jinekomasti Ameliyatı, Türkiye

Jinekomasti ameliyatı ne kadar sürer?

Jinekomastinin derecesine ve yapılacak ameliyatının çeşidine göre yaklaşık 2-3 saat.

Sonuçlar ne zaman ortaya çıkar?

İşlemin sonuçları hemen alınır ve ameliyatın etkileri geçtikten sonra açıkça görülebilir.

Jinekomasti başarı oranı nedir?

Sonuçların derecesi, işlemi yapan doktorun becerisi ve ameliyat sonrasında hastanın önerilen tıbbi talimatlara bağlılığı ile orantılıdır. Genel olarak operasyonun başarı oranı diğer operasyonlara göre yüksektir.

İşlemde Ne Tür Anestezi Kullanılır?

Genel veya sedasyon anestezi altında yapılabilir.

Türkiye de jinekomasti maliyeti nedir?

Turk Aesthetic İstanbul’da Jinekomasti maliyeti geçici anestezi için 2000 Euro, genel anestezi için 2500 Euro’dur.

Jinekomasti ameliyatı sonrası iyileşme süreci nasıldır?

Yaklaşık 5-7 gün.

Jinekomasti sonrası göğüs büyüyebilir ve sarkabilir mi?

Dikkat edildiği müddetçe sonuçlar ömür boyu kalıcıdır.

Jinekomasti ameliyatı sonrası korse kullanmak için gereken süre nedir?

Korseyi kullanmak için uygun süre 45 – 60 gün arasında değişmektedir.

Ve son olarak Türkiye İstanbul Türk Aesthetic Merkezi’nden konu ile ilgili bilgi ve fiyat talep etmek için teknik destek ekibiyle doğrudan bağlantı üzerinden iletişime geçebilirsiniz.