Türkiye de meme küçültme

Meme Küçültme

Türkiye de meme küçültme, genetik ya da kilo alma gibi çeşitli nedenlerle meme büyümesi yaşayan kadınlarda meme şeklini düzeltmek için, plastik cerrah tarafından yapılan estetik bir işlemdir. Genel anestezi altında ortalama 3 saat süren işlemden hemen sonra sonuçlar görülebilir.

İşlem hakkında bazı hızlı bilgileri aşağıda bulabilirsiniz:

AnesteziGenel
Operasyon Süresi3 saat
hastanede kalma süresiBir gece
SonuçlarHemen
Dinlenme dönemiBir hafta
Turk Aesthetic maliyeti3500 – 4500 Euro

Ameliyat nasıl yapılır?

Meme küçültme ameliyatı, büyük göğüslere sahip ve buna bağlı problemlerden kaynaklanan, omurga, sırt, boyun üzerinde ağrı ve baskı gibi sorunlardan kurtulmak için meme boyutunu büyük boyutundan daha küçük boyuta getirmek amacıyla gerçekleştirilir. Göğüslerden, bir kadının vücudu ile uyumlu boyutta, daha sıkı, daha güzel bir göğüs şekli alması için cerrahi operasyon yapılır. Sonuçlar sadece estetikle sınırlı değil, aynı zamanda vücut fonksiyonlarının performansının iyileştirilmesini de sağlar.

Video

Burada ki videoda meme küçültme ameliyatının nasıl yapıldığını izleyebilirsiniz..

Ameliyat için uygun kadınlar

Göğüsleri sarkık veya genel olarak vücut şekline uygun olmayan büyük göğüs ölçüleri olan kadınlar, 18 yaşını doldurmuş ve sağlıklı, güzel ve uyumlu göğüslere sahip olmak isteyen herkes başvurabilir. 

Ameliyata uygun olmayan kadınlar

Bazı kadınlar göğüslerinin büyük ve ağır olmasından şikayet edebilirler ancak sağlık durumları kalp hastalığı ve düzensiz şeker hastalığı gibi kronik bir hastalıktan dolayı ameliyata uygun değildir, ilerlemiş tümör vakalarına ek olarak ameliyattan önce doktora başvurulmalıdır. Ameliyat, yara iyileşmesinde sorun yaşayan herkes. Son olarak 18 yaşından küçük kız çocuklarında işlem düşünülmemelidir.

Kimler tarafından yapılır?

Bu ameliyat estetik seçeneklerden biridir, bu nedenle ameliyatı yapan doktor plastik cerrahi konusunda uzmanlaşmış ve bu ameliyatları yapabilecek yeterli deneyime sahip bir plastik cerrahtır. Başka bir uzmanlıktan başka hiçbir doktor bu tür bir ameliyatı gerçekleştiremez.

Kullanılan anestezi türleri

Genel anestezi altında yapılabilir. Hastanın bu ameliyata başlamadan önce en az altı saat, ameliyat bittikten sonra ise ortalama dört saat arasında değişen bir süre aç kalması gerekir. Bundan sonra hasta basit öğünlerle başlayabilir ve ardından kademeli olarak normal hayata dönebilir.

İşlem aşamaları

Diğer ameliyatlarda olduğu gibi üç aşamadan geçer:

Toplam zaman: 3 saat

İşlem öncesi

Türkiye de meme küçültme

Meme küçültme operasyonuna başlamadan önce kişinin sahip olduğu kronik hastalıkları veya varsa kullandığı ilaçları sağlık ekibine veya doktora bildirmesi ve daha önce yapılan ameliyatları doktora söylemesi gerekir. Hastanın sağlık durumuyla ilgili herhangi bir bilgiyi atlanmamalıdır. En önemlileri aşağıdakiler olmak üzere birkaç talimat izlenmelidir:
Uygulama ekibi sürecin sonuçlarını tartışır.
Ameliyattan en az altı saat önce yiyecek ve içeceklerden uzak durun.
Kullanılan ilaçlar hakkında tıbbi ekibi bilgilendirin.
Ameliyattan en az bir hafta önce alkol ve sigaradan uzak durun.
Bir doktora danıştıktan sonra aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçları bırakın.
Operasyon günü rahat kıyafetler seçin.

İşlem sırasında

Türkiye de meme küçültme

Ameliyatın hangi yöntemle yapılacağı ve hastanın ameliyat sonrası göğüs şekli ile ilgili tercihlerinin neler olduğu belirlenir. Genel anestezi uygulandıktan sonra cerrah meme başı ve çevresindeki kahverengi alan çevresinde kesiler oluşturur.İkinci kesi kahverengi areoladan memedeki sarkma bölgesine dikeydir. Daha sonra doktor yağ, doku ve fazla memeyi alır. Meme ucunu ve çevresindeki areolayı daha yüksek bir yüksekliğe kaldırır. Hamilelik, doğum ve emzirme sonrası sıklıkla genişleyen meme başı çevresindeki areolayı küçültmek de mümkündür. Ameliyat ortalama 3 saat sürer.

İşlemden sonra

Ameliyattan sonra doktor göğsü sıkmak için bir bandaj verir, iki ila üç gün kullanılmalıdır, ardından morluklar yavaş yavaş kaybolmaya ve solmaya başlar. Bir ila üç hafta kadar sürebilir.
Dikişler kendiliğinden erir. Şiş veya sünger içeren bir sütyen giymemeniz tercih edilir. Gün boyunca spor sütyeni giymek tercih edilmelidir ve 30 gün boyunca spor yapmaktan veya araba kullanmaktan kaçınılması gerekir. Bir ay sonra normal yaşama dönülebilir ve normal aktiviteler yapılabilir, ancak iki ay boyunca ağır şeyler kaldırmaktan veya herhangi bir egzersiz yapmaktan kaçınmak iyileşme sürecini hızlandırır.

Türkiye de meme küçültme ameliyatı öncesi ve sonrası İstanbul

Aşağıda İstanbul Türk Aesthetic Merkezi’nde gerçekleştirilen meme küçültme ameliyatı öncesi ve sonrası bazı resimler bulunmaktadır.

Meme küçültme ameliyatı sonrası dikkat edilmesi gerekenler

Meme küçültme ameliyatı sonrasında uyulması gereken birçok talimat vardır ve bunlardan en önemlileri şunlardır:

 • Doktor tarafından verilen talimatları dikkatlice izleyin.
 • İlaçların zamanında kullanılmasına dikkat edin.
 • Ameliyattan sonraki ilk dönemde yorucu işlerden kaçının.
 • Tıbbi korse giymeyi ihmal etmeyin.

Avantajları ve dezavantajları

avantajları 

 • Başarılı meme küçültme ameliyatının sonuçları kadına özgüven, çekicilik ve feminenlik kazandırır çünkü uyumlu meme kadın vücudunun güzelliğini artırır.
 • Göğsün büyük olması nedeniyle ağrıdan kurtulmak.
 • Göğsün sarkmasından kaynaklanan terleme nedeniyle göğüs altında oluşan tahrişlerden kurtulmak.

dezavantajları

Kadınlarda meme küçültme ameliyatının deneyimsiz ve profesyonellikten yoksun bir cerrah tarafından yapılması ve dolayısıyla meme boyutlarının uyumsuzluğu dışında herhangi bir olumsuzluğu yoktur.

yan etkileri

 • Hasta meme ucunda bir miktar karıncalanma ve uyuşma hissedebilir.
 • Cerrahın deneyim eksikliği nedeniyle memelerin boyutunda ve çevresinde farklılıklar olabilir.
 • İyileşme döneminde hafif kaşıntı hissi.

İstanbul’da meme küçültme ameliyatı

Genel olarak Türkiye, özelde İstanbul, seçeneklerin çokluğu, doktorların uzmanlığı, sağlık hizmetinin kalitesi gibi birçok avantajı nedeniyle Türkiye’yi tedavi ve turizm amacıyla aynı anda ziyaret eden birçok turistin destinasyonudur. Hizmet ve uygun fiyatlarla oldukç tercih edilmektedir. Meme küçültme Türkiye de vücut güzelleştirme için mevcut seçeneklerden biridir ve maliyeti her merkeze göre 3500 – 4500 Euro arasında değişmektedir.

Türkiye de meme küçültme ameliyatı maliyeti

Türkiye de meme küçültme ameliyatının maliyeti birkaç şeye göre bir yerden bir yere değişmektedir:

 • Tıp merkezinin veya hastanenin uygun koşullarda ve steril olması.
 • Doktor deneyimi.
 • Ek hizmetler, bazı merkezler tedavi, konaklama ve ulaşımı içeren paketler sunduğu için merkez tarafından sağlanmaktadır.

Turk Estetik İstanbul – Türkiye de meme küçültme ameliyatı maliyeti yaklaşık 3500 – 4500 Euro’dur. Konaklama ve ulaşım dahil paket ücretini talep etmek için iletişim sayfasından Türk Aesthetic ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.

Sıkça sorulan sorular

Meme küçültme ameliyatı ne kadar sürer?

Yaklaşık 3-4 saat.

Meme küçültme ameliyatının sonucu ne zaman ortaya çıkar?

İşlemin sonuçları hemen alınır ve ameliyatın etkileri geçtikten sonra açıkça görülebilir.

Meme küçültme ameliyatının başarı oranı nedir?

İşlemi yapan hekimin becerisi ile doğru orantılıdır.

Lokal anestezi altında meme küçültme operasyonu yapılabilir mi?

Sadece genel anestezi altında meme küçültme ameliyatı yapılabilir.

Türkiye de meme küçültme ameliyatının fiyatı nedir?

Türk Aesthetic İstanbul’da meme küçültme ameliyatı maliyeti 4000 Euro iken Türkiye de genel olarak maliyet 3500 – 4500 Euro arasında değişmektedir.

Ameliyat sonrası iyileşme süreci nasıldır?

Yaklaşık 10-15 gün.

Göğüs küçültme ameliyatı sonrası göğüsler büyüyebilir ve sarkabilir mi?

Meme küçültme ameliyatının sonuçları ömür boyu kalıcı değildir.

Meme küçültme ameliyatı sonrası korse kullanımı ne kadar sürer?

Korseyi kullanmak için uygun süre 45 – 60 gün arasında değişmektedir.

Ve son olarak Türkiye İstanbul Türk Aesthetic Merkezi’nden bilgi ve fiyat talep etmek için destek ekibiyle doğrudan bağlantı üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Meme Küçültme