Türkiye'de Meme Dikleştirme

Meme Dikleştirme

Türkiye de Meme Dikleştirme, genetik ya da kilo artışı ve dünyada yerçekimi gibi çeşitli nedenlerle memelerinde sarkma yaşayan kadınlarda, memenin şeklini değiştirmek için plastik cerrah tarafından yapılan estetik bir işlemdir. Genel vücut anestezisi altında ortalama 3 saat süren işlemin hemen ardından meme dikleştirme ameliyatının sonuçları hemen görülebilir. Bu işlemi gerçekleştirmek isteyen her kadının ihtiyaç duyduğu detayları aşağıdaki satırlarda göstereceğiz.

İşlem hakkında bazı hızlı bilgileri aşağıda bulabilirsiniz:

AnesteziGenel
İşlem Süresi3 saat
Hastanede Kalma süresiİşlem sonrası 1 Gece gereklidir.
SonuçlarAnında / Ömür Boyu
İyileşme dönemi10-15 Gün
Türk Aesthetic Maliyet3500 – 4500 Euro

Türkiye de Meme Dikleştirme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Meme dikleştirme operasyonu meme sarkmasını ortadan kaldırmak amacıyla yapılır. Göğüslerdeki bez dokusu, yağ ve sarkmış derinin alınmasıyla yapılan operasyon, kadının vücudu ile uyumlu, daha sıkı ve daha güzel bir meme şekline kavuşabilmesi için yapılır. Sonuçlar sadece kozmetikle sınırlı değil, aynı zamanda vücut fonksiyonlarının performansının iyileştirilmesini sağlar.

Meme Dikleştirme Ameliyatını Kimler Yapabilir?

Göğüsleri sarkık veya genel vücut şekline uymayan göğüs şekline sahip olan bayanlar, 18 yaşını doldurmuş ve sağlıklı olan, güzel ve uyumlu göğüslere sahip olmak isteyen herkes özgüvenini kazanmak için yaptırabilir.

Aday olmayanlar

Bazı kadınlar meme sarkmasından şikayet edebilir, ancak sağlık durumları kalp hastalığı ve düzensiz şeker hastalığı gibi kronik bir hastalık nedeniyle işlemi yapmaya uygun değildir, ilerlemiş tümör vakalarının yanı sıra ameliyattan önce doktora başvurulması gerekir, yara iyileşmesi ile ilgili sorunu olan herkes ve son olarak 18 yaşından küçük kız çocuklarında işlem düşünülmemelidir.

Adaylar

Meme dikleştirme kozmetik seçeneklerden biridir, bu nedenle meme dikleştirmeyi gerçekleştiren doktor, bu operasyonları gerçekleştirebilecek deneyime sahip uzman bir plastik cerrahtır. Başka bir uzmanlıktan başka hiçbir doktor bu tür bir ameliyatı gerçekleştiremez.

Kullanılan Anestezi Türü

Genel anestezi altında yapılır. Hasta bu operasyona başlamadan önce en az altı saat, operasyondan sonra ise yaklaşık dört saat arasında değişen bir süre aç kalmalıdır, sonrasında hasta basit öğünlerle başlayıp daha sonra yavaş yavaş normal yemeye dönebilir.

Aşamalar

Diğer ameliyatlarda olduğu gibi üç aşamadan geçer:

Toplam zaman: 3 saat

işlemden önce

Türkiye de Meme Dikleştirme

Meme dikleştirme operasyonuna başlamadan önce kişinin sahip olduğu kronik hastalıklar veya varsa kullandığı ilaçlar hakkında sağlık ekibine veya doktora bilgi verilmesi, daha önce yapılan ameliyatların doktora anlatılması ve ihmal edilmemesi tercih edilir. En önemlileri aşağıdakiler olmak üzere birkaç talimat izlenmelidir:
Uygulama ekibi sürecin sonuçlarını tartışır.
Ameliyattan en az altı saat önce yiyecek ve içeceklerden uzak durun.
Kullanılan ilaçlar hakkında tıbbi ekibi bilgilendirin.
Ameliyattan en az bir hafta önce alkol ve sigaradan uzak durun.
Bir doktora danıştıktan sonra aspirin gibi kan inceltici ilaçları bırakın.
Operasyon günü rahat kıyafetler seçin.

İşlem sırasında

Türkiye de Meme Dikleştirme

Ameliyatın hangi yöntemle yapılacağı ve hastanın ameliyat sonrası göğüs şekli ile ilgili tercihlerinin neler olduğu belirlenir. Genel anestezi uygulandıktan sonra cerrah meme başı ve çevresindeki kahverengi alan çevresinde kesiler oluşturur. İkinci kesi, kahverengi areoladan memedeki sarkma bölgesine dikeydir. Daha sonra doktor memedeki yağ, doku ve fazlalık olan deriyi alır. Ameliyat sırasında bazı lazer cihazları kullanılabilir. Bundan sonra meme başı ve çevresindeki areola daha yüksek bir yüksekliğe kaldırılarak iç ve dış kısımlar toplanır. İple meme dikleştirme adı verilen kozmetik iplerle meme dikleştirme işlemi de yapılmaktadır. Hamilelik, doğum ve emzirme sonrası sıklıkla genişleyen meme ucunu çevreleyen areolanın küçültülmesi de mümkündür. Ameliyat ortalama 3 saat sürer

işlemden sonra

Türkiye de Meme Dikleştirme

Doktor ameliyattan sonra göğsü korumak için bir bandaj verir. İki ila üç gün boyunca kullanılmalıdır ve ardından morluklar yavaş yavaş kaybolmaya ve solmaya başlar. Yaklaşık bir ila üç hafta sürebilir. Tıbbi ipliklere gelince, yavaş yavaş düşerler. Şiş veya sünger içeren bir sütyen giyilmemesi tercih edilir. Gün boyunca spor sütyeni giyilmesi tavsiye edilir ve 30 gün boyunca spor yapmaktan veya araba kullanmaktan kaçınılması gerekir. Bir ay sonra normal yaşama dönülebilir ve normal aktiviteler yapılabilir, ancak iki ay boyunca ağır şeyler kaldırmaktan veya herhangi bir egzersiz yapmaktan kaçınmak iyileşme süresini kısaltır

İstanbul’da Meme Dikleştirme Öncesi ve Sonrası

Aşağıda İstanbul’da Türk Aestheticte gerçekleştirilen meme büyütme ameliyatı öncesi ve sonrası bazı fotoğraflar bulunmaktadır.

Ameliyat Sonrası Göğüs Dikleştirme İpuçları

Meme dikleştirme ameliyatından sonra uyulması gereken birçok talimat vardır. İzlenecek en önemli adımlardan bahsedeceğiz:

 • Doktor tarafından verilen talimatları dikkatlice izleyin.
 • İlaçların zamanında kullanılmasına dikkat edin.
 • Ameliyattan sonraki ilk dönemde (2 ay) yorucu işlerden kaçının.
 • Tıbbi korse giymeyi ihmal etmeyin (2 ay).

Avantajları ve Dezavantajları

Avantajlar

 • Başarılı meme dikleştirme ameliyatının sonuçları kadına özgüven, çekicilik ve feminenlik kazandırır çünkü bedene uyumlu meme kadın vücudunun güzelliğini artırır.
 • Göğsün büyük olması nedeniyle ağrıdan kurtulmak.
 • Göğsün sarkmasından kaynaklanan terleme nedeniyle göğüs altında oluşan tahrişlerden kurtulmayı sağlar.

Dezavantajları

Dezavantajlara gelince, operasyonun tecrübesiz ve profesyonellikten yoksun bir cerrah tarafından yapılması ve dolayısıyla meme boyutlarının uyumsuzluğu dışında bir dezavantajı yoktur.

yan Etkileri

 • İşlemden sonra, doktor tarafından reçete edilen iltihap önleyici ilaçlar alınmalıdır, önlenebilecek bazı enfeksiyonlar nedeniyle hasta ilk günlerde rahatsızlık hissedebilir.
 • Hasta meme ucunda bir miktar karıncalanma ve uyuşma hissedebilir.
 • Cerrahın deneyim eksikliği nedeniyle memelerin boyutunda ve çevresinde farklılıklar olabilir.
 • Yara iyileşmesi sırasında hafif kaşıntı hissi.

İstanbul’da Meme Dikleştirme Ameliyatı

Genel olarak Türkiye, özelde İstanbul, seçeneklerin çokluğu, doktorların uzmanlığı, sağlık hizmetinin kalitesi gibi birçok avantajı nedeniyle Türkiye’yi tedavi ve turizm amacıyla aynı anda ziyaret eden birçok turistin destinasyonudur. Hizmet ve uygun fiyatlara sahiptir. Göğüs dikleştirme ameliyatı Türkiye’de vücut güzelleştirme için mevcut seçeneklerden biridir ve maliyeti her merkeze göre 3500 – 4500 Euro arasında değişmektedir.

Türkiye de Meme Dikleştirme Ameliyatı fiyatı

Türkiye de Meme Dikleştirme ameliyatının fiyatı birkaç şeye göre bir yerden bir yere değişmektedir:

 • Tıp merkezinin veya hastanenin itibarı.
 • Doktor deneyimi.
 • Ekli hizmetler, bazı merkezler tedavi, konaklama ve ulaşımı içeren paketler sunduğu için merkez tarafından sağlanmaktadır.

Turk Aesthetic İstanbul – Türkiye de Meme Dikleştirme operasyonunun maliyeti yaklaşık 3500 – 4500 Euro’dur. Konaklama ve ulaşım dahil paket ücretini talep etmek için iletişim sayfasından Türk Aesthetic ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.

SSS – İstanbul’da Göğüs Dikleştirme Ameliyatı, Türkiye

Operasyon ne kadar sürer?

Yaklaşık 3-4 saat.

Meme dikleştirme operasyonunun sonucu ne zaman ortaya çıkar?

İşlemin sonuçları hemen alınır ve ameliyatın etkileri geçtikten sonra açıkça görülebilir.

Ameliyatın başarı oranı nedir?

İşlemi yapan hekimin becerisi ile doğru orantılıdır.

Sedasyon anestezi altında meme dikleştirme operasyonu yapılabilir mi?

Sadece genel anestezi altında meme dikleştirme ameliyatı yapılabilir.

Türkiye de Meme Dikleştirme ameliyatının fiyatı nedir?

Türk Aesthetic İstanbul’da meme dikleştirme ameliyatı maliyeti 3500 – 4500 Euro’dur.

Ameliyat sonrası iyileşme süreci nasıldır?

Yaklaşık 10-15 gün.

Operasyondan sonra meme büyüyebilir ve sarkabilir mi?

Meme dikleştirme ameliyatının sonuçları ömür boyu kalıcı değildir.

Meme dikleştirme ameliyatından sonra korse kullanımı ne kadar sürer?

Korseyi kullanmak için uygun süre 45 – 60 gün arasında değişmektedir.

Lazer veya iple meme dikleştirme yapılabilir mi?

İşlemin bir parçası olarak işlem sırasında lazerler veya ipler kullanılabilir.

Ve son olarak Türkiye İstanbul Türk Aestheticten bilgi ve fiyat talep etmek için destek ekibiyle doğrudan bağlantı üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Meme Dikleştirme