Türkiye de Kol Germe

Türkiye de Kol Germe

Türkiye de kol germe

Türkiye de kol germe (Brachioplasty) kollardaki fazla yağları azaltan ve kilo verme sonucu sarkan cildi sıkılaştıran bir işlemdir. Sarkık kol nedenleri arasında yaşlanma, obezite ve ani kilo kaybı, genetik, artan östrojen sekresyonu, sağlıksız yiyecekler, cildi yenileyen vitamin ve mineral tuzlarının eksikliği, egzersiz eksikliği ve yeterince su içmemek cildin canlılığını kaybetmesi gibi birçok faktör kollardaki deri sarkmasının nedenleri arasındadır.

İşlem hakkında bazı hızlı bilgileri aşağıda bulabilirsiniz:

AnesteziGenel
İşlem süresi2-3 Saat
Sonuçlar Hemen / 10-20 yıla kadar
İyileşme dönemi7-10 gün
Hastanede kalma süresi1 gece 
Türk Aesthetic fiyat 3500 – 4500 Euro

Ameliyat Nasıl Yapılır?

Kişinin varsa kullandığı ilaçlar ve hastalık bilgileri alınır ve hastaya uygun kol germe işlemi seçilir. Kullanılacak yönteme göre anestezi tercihi yapılır. Gerekli tetkikler yapılır. Çizim yapılarak işlem yapılacak yerler belirlenir. Görünmeyecek gizli bir alanda cerrah kesi yapılır. Kollardaki deri fazlalığı ve varsa fazla yağ dokusu çıkartılır. Dokular sıkılaştırılarak estetik dikiş ile kapatılır.

Cerrahi Teknikler

3 çeşit cerrahi kesi tekniği yapılır bu kesilerin boyutu hastanın deri fazlalığına göre değişim göstermektedir.

Mini kol germe 

Kişide eğer çok fazla sarkma ve deri fazlalığı yoksa mini kol germe tekniği tercih edilir. Bu teknikte cerrahi kesi koltuk altında olacak şekilde ve minimal boyutta olur.  Eğer yağ dokusu var ise yağ aldırma yani liposuction aynı zamanda yapılabilir.

Türkiye de kol germe

Orta kol germe

Hasta da sarkmış deri oranı çok fazla değil ise bu teknik tercih edilir. Bu teknikte cerrahi kesi uzunluğu koltuk altından kolun dirsek kısmına kadar uzanır. Eğer yağ dokusu var ise yağ aldırma yani liposuction aynı zamanda yapılabilir.

Tam kol germe 

Deri sarkması çok fazla ise tam kol germe tekniği tercih edilir. Bu teknikteki cerrahi kesi, koltuk altına ve kolun dirsek kısmına doğru T şeklinde yapılır. Eğer yağ dokusu var ise yağ aldırma yani liposuction aynı zamanda yapılabilir.

Kimler Yaptırabilir?

Bir kişinin önemli bir kilo kaybı veya kilo artışı nedeniyle ağırlığındaki büyük fark, kol bölgesinde yağ birikmesine yol açar ve insan derisinin genişlemesi sonucu deri sarkması oluşur.

Bu sarkmaların ortaya çıkmasına neden olan sebeplerden biri  ise ilerleyen yaştır. Kişi yaşlandıkça cilt daha elastik hale gelir ve boyun ve kol bölgesinde sarkmalar ortaya çıkar.

Aşırı şişmanlık özellikle kol bölgesinde aşırı miktarda yağ oluşturur, bu nedenle özellikle obezitenin kollara uygunsuz bir görünüm verdiği kişilerde bu ameliyatlara başvurulur. 18 yaşını geçmiş sağlıklı her birey bu ameliyatı yaptırabilir.

Kimler Yaptıramaz?

 • 20 yaşında küçük olan kişiler.
 • Kronik veya bulaşıcı bir hastalığı olanlar.
 • İleri kalp hastaları.
 • İleri şeker hastaları.

Tarafından Yapılır?

Yeterli deneyime sahip bir plastik cerrah tarafından gerçekleştirilen estetik bir işlemdir. Başka bir uzmanlıktan hiçbir doktor bu tür bir ameliyatı yapamaz. Güvenilir bir merkez, yüksek derecede sterilizasyona sahip klinik bir ortam ve yüksek nitelikli bir doktor araştırmak için bir hastane veya tıp merkezi seçerken dikkate alınır. Prosedürün yüksek fiyatı bazen merkezin yüksek verimliliğini ve güvenilirliğini yansıtabilir, bu nedenle yüksek fiyat konusunda tartışılmaması veya pazarlık yapılmaması tercih edilir.

Kullanılan Anestezi Çeşitleri

Genel anestezi altında yapılır. Hasta ameliyattan uyandıktan sonra midesinde rahatsızlık hissetmemesi için ameliyattan 6 saat önce yeme içmeyi bırakmalıdır ve ameliyat sonrası bir gece hastanede kalmalıdır.

Aşamaları

Aşamaları:

Toplam zaman: 3 saat

İşlem öncesi

Kol germe ameliyatına başlamadan önce kişinin yaşadığı kronik hastalıkları veya varsa kullandığı ilaçları doktora söylemesi ve daha önce yapılmış ameliyatlar hakkında herhangi bir bilgiyi göz ardı etmeden doktoruna bilgi vermesi tercih edilir. En önemlileri aşağıdakiler olmak üzere birkaç talimat izlenmelidir:
Ameliyatla ilgili sonuçlar hakkında doktorla görüşün.
Genel anestezi durumunda operasyondan en az altı saat önce yiyecek ve içeceklerden uzak durun.
Periyodik olarak kullanılan ilaçları doktora bildirin.
Ameliyattan en az bir hafta önce alkol ve sigaradan uzak durun.
Bir doktora danıştıktan sonra aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçları bırakın.
Operasyon günü rahat kıyafetler seçin.

İşlem sırası

Kaldırılacak alanlar belirlenip üzerine çizgiler çizildikten sonra hastaya genel anestezi uygulanır.
Koltuk altından yapılan cerrahi kesi, sarkık bölgenin büyüklüğüne ve yağ miktarına göre uzunlukları değişir. Liposuction yapılarak fazla yağ alınır ardından doktor fazla deriyi alır ve estetik dikişlerle diker. 

İşlem sonrası

Ameliyattan sonra hasta bir veya iki gece hastanede kalmalıdır. İşlem sonrası doktor bandaj ve korse verir ve hastanın istenilen şekilde düzenli olarak kullanması istenir.
Estetik cerrah, özel talimatlar verir ve hepsi düzenli olarak yapıldığında daha iyi sonuçlar alınır.

Türkiye de Kol Germe Öncesi ve Sonrası

İstanbul Türk Aestheticte gerçekleştirilen Türkiye’deki kol germe ameliyatının öncesi ve sonrası fotoğrafları.

Türkiye de Kol Germe Teknikleri İstanbul

Lazer kol germe

Yüksek maliyeti nedeniyle daha önce estetik seçenekler arasında tercih edilmeyen bir seçenek olduktan sonra en iyi alternatif haline gelmiştir. Kolları sıkılaştırmak için bir lazer fikri, kol hücrelerini uyarmak için ışınlar yayarak daha parlak ve genç görünmek için cildin kolajen üretmesine bağlıdır. Bir lazer kol germe seansı yaklaşık 30-45 dakika sürer. Sonuçların kalıcı olması için seans tekrarlanmalıdır.

HIFU ile kol germe

HIFU teknolojisi, sarkan cilt ve kırışıklıklar üzerinde, parlayan yüksek yoğunluklu odaklı ultrason dalgalarına dayanmaktadır. Bu dalgalar cildin derinliklerine girerek cildin elastikiyetini ve kohezyonunu geri kazanmak için kendini sıkmasına neden olur, bu da cildi kolajen üretmeye teşvik eder ve bu da cildin görünümünü iyileştirir. HIFU tekniğinin sonucu yaklaşık bir yıl sürer ve seansın tamamlanması yaklaşık 30-45 dakika sürer.

Cerrahi kol germe

Bahsettiğimiz ameliyatsız yöntemlerle giderilemeyen sarkıklıklardan kurtulmak için radikal bir çözüm olan geleneksel yöntemdir. Küçük, orta ve dolgun kolların sıkılaştırılması için hastanın kollarının sarkıklık derecesine veya durumuna göre cerrahi yöntemler sınıflandırılır.

Ameliyat Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Dikkat edilmesi gerekenlerden bazıları:

 • Tamamen dinlenin ve herhangi bir komplikasyonu azaltmak için ilaç aldığınızdan ve doktor tarafından reçete edilen ağrı kesici ve iltihap önleyici ilaçları aldığınızdan emin olun.
 • Sigarayı azaltın veya sigaradan uzak durun.
 • Daha kısa sürede hızlı iyileşmeye ve yara iyileşmesine yardımcı olan bol sıvı tüketin.
 • Ameliyattan sonra uyku düzenine dikkat edin.
 • Dikkatli yara bakımı yapın.
 • Komplikasyon olmaması için hasta en az 15 gün istirahat edin.
 • Mükemmel bir sonuç elde etmek için 3 ay boyunca korseyi ve bandajı kullanın.
 • Herhangi bir hasarı önlemek için iki ay boyunca ağır cisimler taşımaktan uzak durun.
 • Yaklaşık iki hafta boyunca kol enfeksiyonlarını önlemek için aşırı sıcaktan kaçının.
 • Egzersiz, sarkmaların giderilmesinde ve sıkılaştırılmasında büyük role sahiptir.
 • Sağlıklı besinler tüketin ve çok miktarda doymuş yağ içeren ve kilo alımını arttıran, vücutta ve kollarda aşırı yağ oluşumuna yol açan sağlıksız besinlerden uzak durun.

Avantaj ve dezavantajları

Avantaj

Başarılı sonuçlar alındıktan sonra daha genç ve güzel bir görünümün yanı sıra koldaki fazla deri sarkmasından kurtulma sonucunda hasta özgüvenini yeniden kazanır.

Dezavantaj

Ameliyat sonrası olumsuzluklar, cerrahın deneyim derecesi ve hastanın operasyon sonrası önerilen talimatlara uymaması ile giderek artmaktadır. Bahsedilebilecek en önemli şey, beklenen sonuçları alamamaktır. Nadiren de olsa iki taraf arasında belirli bir oranda simetri eksikliği olabilir.

Yan etkiler

 • Kolda şişlik ve kızarıklık.
 • Cerrahi kesi bölgesinde hafif kaşıntı.
 • İlk hafta rahatsızlık.
 • Geçici uyuşukluk.
 • Hafif ağrı.
 • İlk zamanlar kol hareketlerinde kısıtlılık.

İstanbul da Kol Germe Ameliyatı Türkiye

Genel olarak Türkiye, özelde İstanbul, seçeneklerin çokluğu, doktorların uzmanlığı, sağlık hizmetinin kalitesi gibi birçok avantajı nedeniyle Türkiye’yi tedavi ve turizm amacıyla aynı anda ziyaret eden birçok turistin destinasyonudur. Türkiye’de kol germe ameliyatı, plastik cerrahi için mevcut en önemli seçeneklerden biridir ve fiyati her merkeze ve operasyonun detaylarına göre 3500 – 4500 Euro arasında değişmektedir.

Türkiye de Kol Germe Fiyat İstanbul

Türkiye’de bir kol germe ameliyatının fiyatı, birkaç şeye göre bir yerden bir yere değişir:

 • Tıp merkezinin veya hastanenin itibarı.
 • Doktor deneyimi.
 • Prosedür detayları.
 • Ek hizmetler, bazı merkezler tedavi, konaklama ve ulaşımı içeren paketler sunduğu için merkez tarafından sağlanmaktadır.

Turk Aesthetic İstanbul – Türkiye de kol germe operasyonunun fiyatı işlemin detaylarına göre 3500 – 4500 Euro olarak belirlenmektedir.

Konaklama ve ulaşım dahil paket ücretini talep etmek için iletişim sayfasından Türk Aesthetic ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.

SSS

Kol germe işlemi ne kadar sürer?

Operasyon detaylarına göre yaklaşık 2-4 saat.

Kol germe operasyonunun sonucu ne zaman ortaya çıkar?

İşlemin sonuçları hemen alınır ve ameliyatın etkileri geçtikten sonra açıkça görülebilir.

Kol germe ameliyatında başarı oranı nedir?

Sonuçların derecesi, işlemi yapan doktorun becerisi ve ameliyat sonrasında hastanın önerilen tıbbi talimatlara bağlılığı ile orantılıdır. Genel olarak operasyonun başarı oranı diğer operasyonlara göre yüksektir.

Kol germe ameliyatında ne tür anestezi kullanılır?

Kol germe genel anestezi altında yapılır.

Türkiye de kol germe ameliyatının fiyatı nedir?

Türk Aesthetic İstanbul’da kol germe fiyati 3500 – 4500 Euro arasında değişmektedir.

Kol germe ameliyatı sonrası iyileşme süreci nasıldır?

Yaklaşık bir hafta ila on gün.

Kol germe işleminin sonuçları kalıcı mıdır?

Kol germe, fazla deri sarkmalardan kurtulmak için radikal bir çözümdür ve sonuçları 10-20 yıl arasında değişebilir.

Kol germe ameliyatı sırasında liposuction yapılır mı ?

Kişide fazla yağlanma var ise yağ aldırma işlemi yapılabilir.

Mini kol germe ameliyatı ne kadar sürer?

Yaklaşık olarak 2-3 saat sürmektedir.

Hangi durumlarda mini kol germe yapılır?

Kişide deri sarkması fazla değilse mini kol germe yapılabilir.

Ve son olarak Türkiye İstanbul Türk Aesthetic Merkezi’nden bilgi ve fiyat talep etmek için destek ekibiyle doğrudan bağlantı üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Table of Contents