Türkiye de İdrar Kaçırma Tedavisi

İdrar Kaçırma Tedavisi

Türkiye de idrar kaçırma tedavisi, bir kişinin yaşadığı idrar kaçırma türüne ve şiddetine bağlı olarak değişebilir. Hem özgüven kaybına neden olurken aynı zamanda kişinin yaşam kalitesini de olumsuz etkilemektedir. Tedavi genellikle bir veya daha fazla yöntemi içerebilir ve doktorunuzun tavsiyelerine bağlı olarak belirlenir. Aşağıdaki yazımızda tedavi yöntemleri, idrar kaçırma ameliyatından bahsedeceğiz.

İdrar Kaçırma Tedavisi Yöntemleri

Kegel Egzersizleri: Kegel egzersizleri, pelvik taban kaslarını güçlendirmeye yardımcı olabilir. Bir fizyoterapistin rehberliğinde yapılabilir ve çeşitli idrar kaçırma türlerinin tedavisine yardımcı olabilir.

İlaçlar: Bazı ilaçlar, özellikle istemsiz idrar kaçırma tedavisinde kullanılır. Bu ilaçlar, mesane kaslarının kontrolünü artırabilir veya mesanenin aşırı aktif olmasını azaltabilir.

Pelvik Taban Fizyoterapisi: Bir fizyoterapist tarafından uygulanan pelvik taban fizyoterapisi, pelvik taban kaslarını güçlendirmek ve kontrol etmek için özel egzersizler içerir. Bu, stres inkontinans ve karışık inkontinansın tedavisinde etkili olabilir.

Elektrostimülasyon: Elektrostimülasyon cihazları, pelvik taban kaslarını uyarmak için kullanılabilir. Bu tedavi yöntemi, kasların güçlendirilmesine yardımcı olabilir.

Botulinum Toksin (Botox) Enjeksiyonları: Bazı durumlarda, urge inkontinansın tedavisinde botulinum toksin enjeksiyonları kullanılabilir. Bu enjeksiyonlar, mesane kaslarını rahatlatarak kontrolü artırabilir.

İdrar kaçırma TOT ameliyatı:Cerrahi, idrar kaçırma sorunlarının daha ciddi veya diğer tedavilere yanıt vermediği durumlarda düşünülebilir.

Üriner İnkontinans Ürünleri: İdrar kaçırma yaşayan kişiler için kullanılabilen pedler, giyim ürünleri ve inkontinans malzemeleri mevcuttur.

Fraksiyonel lazer: Lazer teknolojisi son zamanlarda Türkiye İstanbul da oldukça gelişmiştir. Birçok tedavi yöntemi olarak kullanılan fraksiyonel lazer idrar kaçırma problemi yaşayan kadınlarda tercih edilir. Çok basit ve kısa süreli bu işlemden hemen sonra gündelik hayatınıza dönebilirsiniz.

Türkiye de idrar kaçırma tedavisi yapan doktor

Bu işlem kadın doğum doktorları ve erkekler için üroloji doktoları tarafından yapılmaktadır. Başka bir alana sahip doktor bu işlemi yapamaz. İyi bir sonuç almak için alanında başarılı doktor ve tıp merkezi seçilmelidir.

Türkiye de idrar kaçırma TOT ameliyatı

Türkiye de TOT ameliyatı, öksürme, hapşırma, gülme gibi aktiviteler sırasında idrar kaçırma (stres inkontinansın) tedavisi için oldukça etkili bir yöntem olarak kabul edilir ve birçok hastada başarılı sonuçlar verir. Buradaki amaç üretrayı destekleyip kontrol altına alınmasını sağlamak için özel bir bant yerleştirilir.

Türkiye de İdrar Kaçırma Tedavisi İşlem aşamaları:

Toplam zaman: 20 dakika

İşlem öncesi

Doktor öncelikle detaylı muayene eder ve gerekli tüm tetkikleri yapar.

İşlem sırası

Genel ya da spinal anestezi kullanılır. Ardından doktor ufak bir kesi yaparak pelvik taban kaslarını destekleyecek şekilde bandı koyar buradaki amaç üretranın sabitlenmesini sağlayarak idrar kaçırma problemini ortadan kaldırmaktır. İşlem ortalama 30 dakika sürer.

Işlem sonrası

Kişi bir gece hastanede kalmalıdır.Doktorun verdiği talimatlara uyulmalıdır ve ilaçlar düzenli bir şekilde kullanılmalıdır.

Tahmini maliyeti: 2200 Euro

Avantajlar Türkiye de İdrar Kaçırma Tedavisi
 • Kişinin yaşam kalitesi artar.
 • İdrar yolu enfeksiyonuna ortadan kalkar.
 • Özgüveni artar.
Dezavantajlar
 • Uzman olmayan kişiler tarafından bu işlemler yapılırsa sonuç başarısız olabilir.
 • Kişide yan etkiler çoğalabilir.
 • Yapılan her tedavi kişiye göredir. Özellikle lazer ve egzersiz tedavilerinde herkes aynı başarılı sonucu almayabilir.
Yan etkiler
 • Ameliyat sonrası hafif ağrı ve yanma hissi.
 • Dikkatli bakılmaz ise enfeksiyon oluşabilir.
 • Fraksiyonel lazer sonrası birkaç gün vajinal akıntı oluşabilir.

Türkiye de İdrar Kaçırma Tedavisi fiyatı

Türkiye de İdrar Kaçırma Tedavisi alanında deneyime sahip doktorlar gerektirir. Uzmanlık ve sterilizasyon sağlamak için her zaman güvenilir bir tıp merkezi seçmeniz önerilir. Türkiye de İdrar Kaçırma Tedavisi kullanılacak tekniğe göre değişir.

 • Fraksiyonel lazer: 500 Euro 
 • Türkiye de idrar kaçırma TOT ameliyatı: 2200 Euro
Türkiye de İdrar Kaçırma Tedavisi
Türkiye de İdrar Kaçırma Tedavisi

SSS – Türkiye de İdrar Kaçırma Tedavisi

Fraksiyonel lazer ile idrar kaçırma tedavisi ağrılı mıdır?

Hayır, kişiye özel dereceler ayarlanarak lazer ile tedavi sağlanır ortalama 20 dakika sürer. Kişi hemen gündelik hayat dönebilir.

Türkiye de idrar kaçırma TOT ameliyatı kaç günde iyileşir?

7-10 gün içinde tüm yan etkiler kaybolur. 

İdrar kaçırma problemi neden olur?

Pelvik taban kasları, idrar kesesini ve üretrayı desteklerler ve idrarın kontrolünü sağlarlar. Bu kaslar, yaşla birlikte zayıflayabilir veya hamilelik, doğum, aşırı kilo alımı gibi faktörlerle zayıflayabilir.

Lazer ile idrar kaçırma tedavisi yapılır mı?

Elbette yapılabilir ancak öncelikle doktor muayene etmeli ve durumu değerlendirmelidir eğer hasta lazere uygun ise yapılabilir.

Lazer ve ameliyat farkı nedir?

Lazer de günlük hayata hemen dönüş yapılabilir, hastanede kalmaya gerek yoktur.  Ameliyatta ise bir gece hastanede kalınması gerekir ve 7-10 gün içinde iyileşme sağlanır.

Ve son olarak Türkiye İstanbul Turk Aesthetic den bilgi ve fiyat talep etmek için ekibimiz doğrudan bağlantı üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

İdrar Kaçırma Tedavisi