Türkiye de Mide Botoksu Fiyatları

Türkiye de Mide Botoksu Fiyatları

Türkiye de Mide Botoksu Fiyatları birçok faktöre bağlı olarak değişir. Bunlar, hastanın durumu, cerrahın deneyimi, hastane veya klinik seçimi gibi faktörlerdir. Yapılan botoksun orjinal olması fiyatları etkileyen en önemli faktörlerden biridir. Yapan kişi mutlaka bir genel cerrah ya da obezite ve metabolik cerrahi doktoru olmalıdır. İşlemde esnasında kullanılan botoks sayısı da Türkiye de Mide Botoksu Fiyatları için etkili bir faktördür.

Türkiye de Mide Botoksu

Türkiye de mide botoksu endoskopi yöntemi ile birlikte genellikle botulinum toksini (botoks) mide kaslarına enjekte edilir. Botoks, kasların geçici olarak gevşemesine ve mide hareketlerinin düzenlenmesine yardımcı olabilir. Mide botoksun etkisi 6 ay sürmektedir Sedasyon anestezi ile yapılır ve ortalama 10 dakika sürer. İşlemden sonra hastanede kalmaya gerek yoktur.

Aynı zamanda mide botoksu, mide kaslarını gevşetmek ve bazı mide rahatsızlıklarını tedavi etmek için kullanılan bir tıbbi prosedürdür. 5 – 10 kilo arasında vermek isteyen kişiler için uygulanan oldukça basit ve konforlu bir işlemdir.İşlemden hemen sonra kişi günlük yaşantısına geri dönebilir. Ancak beslenme düzenine dikkat etmesi ve diyetisyenin tavsiyelerine mutlaka uymalıdır. Mümkünse spor ile desteklemelidir. 

Türkiye de Mide Botoksu Fiyatları

Mide botoksu öncesi yapılması gerekenler

  • İşlemden en az bir hafta önce alkole ara verilmelidir.
  • Sigara kullanımı azaltılmalıdır.
  • Eğer alerji ya da kullanılan ilaç varsa mutlaka daha öncesinde doktora bildirilmelidir.
  • İşlemden önce en az 6 saat açlık olmalıdır. 
  • İşlem günü rahat kıyafetler tercih edilmelidir.

Mide botoksu sonrası beslenme

  • Diyetisyenin verdiği listeye mutlaka uyulmalıdır.
  • Yağ yakımı için ananas suyu tüketilebilir.
  • Kişi yemek yerken doygunluk hissi geldiğinde yemeği bırakmalı mide kas yapısında olduğu için aksi takdirde mide tekrar genişleyebilir.
  • Botoksun etkisini azalttığı için 4 ay alkol tüketilmemelidir.
  • İşlem istenildiği takdirde 6 ay sonra tekrarlanabilir.

Mide botoksunda kullanılan botoks çeşitleri

Dysport:

Dysport Botox, kullanılan en ünlü botoks türlerinden biridir. Yüksek kaliteli olması açısınıdan doktorların tercih ettiği botokslar arasındadır.

Allergan:

Allergan, botoks adıyla bilinen bir botulinum toksin tip A ürünü olan Botox’un üreticisidir. Botoks, kasları geçici olarak felç ederek yüzdeki kırışıklıkları azaltmaya veya önlemeye yardımcı olan bir estetik tedavi yöntemidir. Aynı zamanda mide botoksunda tercih edilir,  orjinal ürün olmasına mutlaka dikkat edilmelidir.

İstanbul da Mide Botoksu Fiyatları

Mide botoksu gibi işlemlerin fiyatları, hastanenin konumu, sağlayıcı kurumun veya doktorun uzmanlığı, prosedürün gerektirdiği malzemelerin miktarı gibi faktörlere bağlı olarak değişebilir.  Net bir fiyat alabilmek için doğrudan ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz tüm sağlık bilgilerinizi ve fotoğraflarınızı göndererek online olarak ücretsiz muayene yapabilirsiniz. İstanbulda mide botoksu fiyatları ortalama 900 – 1500 Euro arasındadır. Sonuçların tatmin edici olması için ve herhangi bir yan etki olmaması için doktor ve merkezler iyi araştırılmalıdır. 

Türkiye de en iyi Mide Botoksu yapan hastane ve doktor

Türkiye’de mide botoksu gibi tıbbi prosedürleri yapan birçok tanınmış hastane ve uzman hekim bulunmaktadır. Ancak, hangi sağlık kuruluşunun veya doktorun sizin için en uygun olduğunu belirlemek için birkaç faktörü göz önünde bulundurmanız önemlidir.

Uzmanlık alanı, hastane veya kliniklerin itibarı ve teknolojik altyapısı, referanslar ve hasta geri bildirimleri, doktorun iletişimi ve hasta odaklı yaklaşımı sizlerin tercih edecek hastanelerde aramanız gereken özelliklerdir. Turk Aesthetic olarak İstanbul da ki en iyi hastane, genel cerrah ve obezite ve metabolik cerrahları ile sizlere hizmet vermekten mutluluk duyarız.

Türkiye de Mide Botoksu Fiyatları 2024

Türkiye de Mide Botoksu Fiyatları 2024, botoks markası, botoks sayısı, doktor tecrübesi hastanenin koşulları gibi birçok faktöre bağlıdır. Avrupa’da ve özellikle İstanbul’da mide botoksu ameliyatı için fiyatlar genellikle ülkeye, şehre ve tercih edilen sağlık kuruluşuna göre değişiklik gösterir. Avrupa da 900 – 1500 Euro arasında değişmektedir. Tüm bu fiyatlara bakıldığında Türkiye de İstanbul da fiyatlar çok daha uygundur. Türkiye de mide botoksu fiyatları ortalama 1200 eurodur.

SSS – Türkiye de Mide Botoksu Fiyatları

Mide botoksu yapılırken ne kadar botoks kullanılır?

Genellikle iki kutu botoks kullanılır. (iki flakon)

Mide botoksu işlemi ne kadar sürer?

Ortalama 10 dakikadır.

Mide botoksunun etkisi kaç ay sürer?

Ortalama 6 ay boyunca etkisi sürmektedir. Ancak alkol kullanımı oluyorsa etkisi ve etki süresi kısalır.

Mide botoksu ile kaç kilo verilir?

Ortalama 5 – 15 kilo arasında verilebilir. Aynı zamanda diyet ve spor ile desteklenirse çok daha etkili olur.

İstanbulda mide botoksu sonra beslenme nasıl olmalıdır?

İlk üç gün sıvı daha sonra püre ve daha sonra katı gıdaya geçiş yapılmalıdır. Sıvı ve katı gıdaları tüketirken arasında yarım saat olmalıdır. Alkol tüketilmemeli, sigara kullanımı minimuma indirilmelidir.

2024 Türkiye de Mide Botoksu Fiyatları nedir?

Türkiye de mide botoksu fiyatları ortalama 1200 eurodur.

Mide botoksu yapılması için vücut kitle indeksi kaç olmalıdır?

25 – 40 vücut kitle indeksi olan kişiler için uygundur.

Ve son olarak Türkiye İstanbul Türk Aesthetic ailesinde bilgi ve fiyat talep etmek için doğrudan bağlantı üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Türkiye de Mide Botoksu Fiyatları