Türkiye de Bölgesel Yağ Aldırma
Türkiye de Bölgesel Yağ Aldırma

Türkiye de Bölgesel Yağ Aldırma

Türkiye de bölgesel yağ aldırma, insan vücudundaki yağın farklı dağılımı nedeniyle çoğu insanın karşılaştığı en büyük sorunlardan biridir. Yağın düzensiz dağılımı ve vücut ağırlığının artması, düzensiz ve tutarsız bir şekilde ortaya çıkmasına neden olur, bu nedenle çoğu kişi vücuttaki fazla yağlardan kurtulmak için farklı yöntemlere başvurur.

Vücuttaki fazla yağlardan kurtulmanın ameliyatlı ve ameliyatsız olmak üzere birçok yolu vardır ve yöntem karın, sırt, kalça ve vücudun diğer bölgeleri gibi yağ içeren bölgeye göre değişiklik gösterir.

Türkiye de Bölgesel yağ Aldırma

Türkiye de bölgesel yağ aldırma, güvenilir bir tıp merkezinde veya hastanede elit bir grup doktorla yapıldığında ve plastik cerrahi alanında kullanılan en son cihaz ve teknolojileri içerdiğinde Türkiye’de güvenli işlemlerden biri olarak kabul edilir.

Türkiye, içindeki çok sayıda tıp merkezi ve plastik cerrahi alanında seçkin bir doktor grubunun varlığı nedeniyle medikal turizm alanında en ünlü ülkelerden biridir. Türkiye’de plastik cerrahi fiyatlarının diğer ülkelere göre düşük olması nedeniyle insanlar her zaman plastik cerrahiye başvuruyorlar.

Türkiye de bölgesel yağ aldırma videosu

Yağlardan kurtulmaya karar vermeden önce, herhangi bir işlem yaparken enfeksiyon oluşmaması için iyi sterilize eden uzmanlaşmış bir tıp merkezi seçmelisiniz.

Aşağıda, Türkiye, İstanbul’daki Türk Aesthetic Merkezi’nde vücudun farklı bölgelerindeki yağlardan kurtulmak için yapılan farklı operasyonların videolarından bazılarını gösteriyoruz:

Vücutta en çok yağlanan bölgeler

Yağların depolanma yeri kişiden kişiye değişiklik gösterdiğinden, vücuttaki yağlar eşit olmayan dağılım oranlarıyla farklı yerlerde birikir.

Türkiye de Bölgesel Yağ Aldırma Yaygın yerler şunlardır:

Karın bölgesi: Karın, yağların en çok depolandığı yerlerden biridir ve içinde depolanan yağlar üçgen şeklindedir ve kurtulması zordur.

Göğüs bölgesi: Göğüs bölgesi yağ depolayan bölgelerden biridir ve göğüs yağının depolanma olasılığı erkeklerde kadınlara göre daha fazladır, bu da erkeklerde utanmaya neden olur ve vücut şeklini tutarsız hale getirir.

Uyluk ve kalçalar: Göğüs bölgesinin aksine, kadınlarda uyluk bölgesinde erkeklere göre daha fazla yağ depolanması vardır ve uyluk yağları inatçı yağ olarak kabul edilir.

Sırt: Sırt bölgesi hem erkeklerde hem de kadınlarda yağların biriktiği bölgelerden biridir.

Kollar: Doğal yollarla yağlardan kurtulmanın en zor olduğu bölgelerden biridir.

Türkiye de bölgesel yağları aldırma

Vücuttaki yağlardan kurtulmanın cerrahi, ameliyatsız veya doğal yöntemlerle birçok yolu vardır ve kullanılan işlemin türü ve nasıl uygulanacağı konusunda doktora danışılır.

Aşağıda, kullanılan prosedürün türüne göre yağdan kurtulmanın bazı yollarını açıklayacağız.

Cerrahi yöntemler Türkiye de Bölgesel Yağ Aldırma

Liposuction, sonuçları operasyon tamamlandıktan hemen sonra ortaya çıktığı için yağlardan kurtulmanın etkili ve hızlı bir yoludur, ancak enfeksiyon kapmak veya bazı komplikasyonlara neden olmak mümkündür. Fazla kilolarda veya doğal yöntemlerle çıkarılması zor olan trigliseritlerin varlığında cerrahi yöntemler kullanılmaktadır.

Vücuttaki yağın emilmesi için vücuda bir tüp yerleştirilir. Prosedürün süresi, mevcut yağ yüzdesine bağlı olarak bir ila iki saat arasında değişir.

Ameliyatsız yöntemler Türkiye de Bölgesel Yağ Aldırma

  • Soğuk lipoliz, vücut şekillendirme anlamına gelir. En başarılı ameliyatsız yağ aldırma tekniklerinden biridir. Vücut fazla kilo verdikten sonra sarkmalar oluşmaya başlar ve vücudun belirli bölgelerinde bir miktar yağ yoğunlaşır.
  • Coolsculpting işlemi, kas kütlesini artırarak ve içindeki yağ yüzdesini azaltarak vücudun belirli bölgelerindeki fazla yağlardan kurtulmayı amaçlar.
  • İç dokuların şekli de iyileştirilir, bu da kişinin sağlıklı ve sıkı bir vücuda sahip olmasına yardımcı olur.
  • Türkiye’de Coolsculpting yani soğuk lipoliz tüm vücuda yapılabileceği gibi karın, basen, basen gibi lokalize bölgelerde de yapılabilir.

Geleneksel yöntemler Türkiye de Bölgesel Yağ Aldırma

Egzersiz yapmak, diyet yapmak, tatlı yemeyi azaltmak, çok su içmek bazı egzersizler yapmak gibi vücut yağını gidermenin birçok doğal yolu vardır, ancak kilo vermede yardımcı olabilecek bazı tarifler de vardır :

  • Sabahları ılık limonlu su için.
  • Sabahları aç karnına bir diş sarımsak yiyin.
  • Pişirme sırasında normal yağlar yerine hindistancevizi yağı veya zeytinyağı kullanın.
  • Bol su için ve yeşil çay ve zencefil için.
  • Ayrıca alkolsüz içecekler içmemeniz veya fast food yememeniz, karbonhidrat içeren yiyecekleri azaltmanız ve %80 yağdan oluştuğu için mayonez yememeniz önerilir.

Türkiye de bölgesel yağları aldırma öncesi ve sonrası

Aşağıda, Türkiye, İstanbul’daki Türk Aesthetic Merkezi’nde gerçekleştirilen yağlardan kurtulmak için farklı operasyonlar gerçekleştirmeden önce ve sonra bazı resimler gösteriyoruz:

SSS – Türkiye de bölgesel yağları aldırma istanbul

Yağlardan kurtulmanın yolları nelerdir?

Cerrahi olarak yağlardan kurtulmak (Liposuction), Ameliyatsız (Coolsculpting) yani soğuk lipoliz yöntemleridir.

Soğuk lipoliz ile  yağ aldırma işleminin fiyatı nedir?

Fiyatı 50 – 300 Euro arasında değişmektedir.

Lazer liposuction işleminin süresi nedir?

Lazer liposuction işleminin süresi parçalanacak ve sıvılaştırılacak yağ yüzdesine göre 2-4 saat arasında değişmektedir.

Hangi yemek ve içeceklerden kaçınılmalıdır?

Hızlı kilo almamak için alkolsüz içecekler, fast food veya %80 yağ içeren mayonezden uzak durmalısınız.

Tüm sorularınızı yanıtlamak için ekibimizle doğrudan iletişime geçebilir veya Türk Aesthetic İstanbul Güzellik Merkezi operasyonları için randevu alabilirsiniz.