Türkiye de Barbie Vajina

Türkiye de Barbie Vajina

Türkiye de Barbie vajina estetiği son zamanlarda popüler olan ameliyatlardan biridir. Aslında bilinen birçok vajinal estetiğin bir ameliyatta toplanmasına barbie vajina estetiği denir. Bu estetik ile birçok vajinal sorun ortadan kaldırılarak mükemmel bir vajina görüntüsüne sahip olmayı sağlar. 

Türkiye de Barbie vajina estetiği hangi ameliyatları içerir?

bünyesinde birçok işlemin bulunduğu çoklu ameliyattır. Tüm bunlar kişiden kişiye göre değişmekte olup ameliyat sırasında biri ya da bir kaçı yapılır.

Labioplasti

Vajinanın iç dudaklarında sarkma yaşayan kadınlar hem cinsellik açısından hemde görüntü açısından rahatsız oldukları bir durumdur. Bu durumun giderilmesi için vajina da iç dudaklar küçültülür.

Klitoris

Kadınlarda haz ve mutluluk sağlayan organdır. Bazı kadınlarda doğuştan klitoris boyutu büyük ya da asimetrik olabilmektedir. Daha fazla hazzın alınması ve görüntü açısından daha estetik olması için klitoris estetiği yapılmaktadır.

Yağ dolgusu

Vajinanın daha dolgun ve çekici görünmesi için yapılan bir yöntemdir. Öncelikli olarak karın bölgesinden alınan yağlar ile vajinaya yağ enjeksiyonu yapılır bu diğer dolgu maddelerine göre daha sağlıklı ve daha uzun ömürlü bir yöntemdir.

Vajinal daraltma

Yaşa ve doğuma bağlı olarak vajina da genişleme olmaktadır. Bu kadın ve erkekler için rahatsız edici bir durum oluşturur. Kadınlarda vajinal daraltmanın iki yöntemi vardır fraksiyonel lazer ile vajina daraltma ve cerrahi olarak daraltma. yapılırken aynı zamanda vajinal daraltma yapılmaktadır.

Mesane sarkması

Yaşa ve normal doğuma bağlı olarak zamanla kadınlarda mesane sarkmaktadır. Bu sarkma ile birlikte kadınlarda idrar kaçırma söz konusu olur. Eğer hasta da böyle bir şikayet var ise ameliyat esnasında bu kısımda ameliyat edilmektedir. 

Türkiye de Barbie Vajina estetiğini kimler yaptırabilir?

 • Sağlıklı tüm kadınlar.
 • 18 yaş üstü vajinasında birtakım problem yaşayanlar.
 • Labioplasti ihtiyacı olan kadınlar.
 • Doğum ya da yaşa bağlı olarak vajinasında genişleme yaşayan kadınlar.
 • İdrar kaçırma problemi olanlar.

Barbie Vajina estetiğini kimler yaptıramaz?

 • Kanser hastaları.
 • Hamile kadınlar.

Türkiye de Barbie Vajina estetiğini hangi doktor yapar?

Türkiye İstanbul da barbie vajina estetiğini alanında uzman kadın doğum doktorları veya plastik cerrah doktorları yapabilir. 

Kullanılan anestezi 

Barbie vajina estetiği birçok kadının sahip olmayı hayal ettiği türden bir estetiktir. Bu estetikte kullanılan anestezi türü sedasyon ya da genel anestezidir. İşlemden önce yapılan muayene de hangi operasyonların yapılacağı doktor ve hasta tarafından ortaklaşa olarak konuşulur ve ona uygun olarak doktor anestezi kararını verir. Eğer sadece labiaplasti, klitoris gibi tek etaplı bir işlem ise sedasyon ancak yağ enjeksiyonu vajinal daraltma gibi komplike işlemler olursa genel anestezi uygulanır.

Türkiye de Barbie Vajina estetiği işlem aşamaları

Aşamalar:

Toplam zaman: 2 saat

Muayene:

Kişi öncelikle doktor tarafından muayene edilir. Kişinin istekleri doğrultusunda doktor ameliyat planını yapar anestezi türüne karar verir. Ameliyattan önce kan testleri yapılır ve kişinin işlem gününde en az 6 – 8 saat aç olması gerekmektedir. 

Ameliyat: 

Tüm tetkikler yapıldıktan sonra hasta ameliyat için uygunsa işlem başlar ve doktorun karar verdiği anestezi türü uygulanır. İşlem 2-4 saat arasında değişmektedir. Sadece iç dudak sarkması, klitoris gibi işlemler varsa 1 saat ancak yağ enjeksiyonu vajinal daraltma ya da mesane sarkması için de bir işlem uygulanacak ise işlem saati uzayabilir.

İşlem sonrası:

Ameliyat sonrasında kişi yapıldığı ameliyat çeşitlerine ve aldığı anestezi türüne bağlı olarak bir gece hastane de kalabilir ya da hemen aynı gün içinde taburcu olabilir. Ameliyattan sonra gerekli ağrı kesici ve antibiyotik doktor tarafından verilir. İlaçlar düzenli kullanıldığı takdirde ağrı ve acı hissedilmez. Genital bölgenin enfeksiyon kapmaması için mutlaka temizliğe özen göstermesi gerekir. İyileşme süresi 10 – 40 gün arasında değişmektedir. 40 gün boyunca cinsel ilişkiden uzak durulmalıdır.

Tahmini maliyeti: 4500 EUR

Barbie Vajina estetiği öncesi ve sonrası

öncesi yapılması gerekenler

 • Kişinin kullandığı ilaçları ve hastalıkları varsa mutlaka  doktora bildirmelidir. 
 • Muayene sırasında doktorun sorduğu sorulara tam cevap vermelidir ve isteğini tam olarak belirtmesi gerekir.
 • Ameliyat günü en az 6-8 saat açlık olması gerekir.
 • Ortalama olarak regl tarihini söylemelidir. Regl döneminde de barbie vajina estetiği yapılabilir ancak vajina daraltma ile birlikte yapılacak ise süreç biraz uzayabilir. 

sonrası yapılması gerekenler

 • Kesinlikle genital temizliğe dikkat edilmesi gerekir aksi halde enfeksiyon oluşabilir.
 • Doktor tarafından verilen ilaçlar düzenli bir şekilde kullanılmalıdır.
 • Doktorun belirlediği günlerde mutlaka kontrole gidilmelidir.
 • İşlem sonrası bir süre spor yapılmamalı, havuza sauna gibi yerlere 30-40 gün gidilmemelidir. Ağır işlerden kaçınılmalıdır.
 • 40 gün boyunca cinsel ilişkiden uzak durulmalıdır.

Yan etkiler

Yan etkileri olmayan bir işlem yoktur nadiren de olsa bu durumlar ortaya çıkabilir.

 • Temizliğe dikkat edilmezse enfeksiyon oluşabilir, ancak antibiyotiklerle tedavisi kolaydır.
 • Bazı yanık veya enfeksiyon olasılığı ve bu, doktorun deneyim eksikliğinden kaynaklanır, bu nedenle seçkin bir doktor grubuyla güvenilir bir tıp merkezine gitmelisiniz.
 • Bu etkiler her durumda oluşmaz ve ortaya çıkarlarsa hızla kaybolurlar.

Türkiye de Barbie Vajina estetiği fiyatı

İstanbul’da barbie vajina estetiği, alanında deneyime sahip doktorlar gerektirir. Uzmanlık ve sterilizasyon sağlamak için her zaman güvenilir bir tıp merkezi seçmeniz önerilir. Türkiye de barbie vajina estetiği fiyatı 1500 – 4500 Euro arasında değişmektedir.

SSS

Türkiye de barbie vajina estetiği ağrılı bir işlem midir?

Ameliyat esnasında anestezi kullanıldığı için kişi herhangi bir ağrı hissetmez işlemden sonra da ağrı kesici doktor tarafından verilmektedir.

İstanbul da barbi vajina estetiği yapılırken hangi anestezi türü kullanılır?

Bu işlemde sedasyon ya da genel anestezi kullanılmaktadır.

Barbie vajina estetiği regl döneminde yapılır mı?

İşlem sırasında vajina daraltma gerekiyorsa süreç biraz uzayabilir ancak bu dönemde de vajina estetiği yapılabilir.

Türkiye de barbie vajina estetiği fiyatı ne kadar?

Barbie vajina estetiği ortalama 1500 – 4500 Euro arasındadır.

Barbie vajina estetiği yapıldıktan kaç gün sonra cinsel ilişki yaşanabilir?

İşlemden 40 gün sonra cinsel ilişki yaşanabilir. Ancak vajinal daraltma ile birlikte yapılırsa ilk yaşanacak cinsel ilişki de dikkatli olunmalıdır. 

Tüm sorularınızı yanıtlamak için ekibimizle doğrudan iletişime geçebilir veya Türk Aesthetic İstanbul Güzellik Merkezi operasyonları için randevu alabilirsiniz.

Table of Contents