Türkiye de Botoks Fiyatları

Türkiye de Botoks Fiyatları

Türkiye de Botoks Fiyatları birçok etkene göre değişiklik gösterir. Klinik, doktor deneyimi, botoksun markası, yapılacak bölgede kullanılacak botoks sayısı gibi faktörler fiyatları etkiler. Ülkelerden ülkelere hatta ülke içinde şehirden şehire ve klinikten kliniğe göre fiyatlar değişir.

Marka çeşitleri, hangi bölgelere uygulanacağı size en uygun paketler için makalemizi okuyabilir ve ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Türkiye de botoks

Vücutta birçok problemin çözümü için kullanılan botoksun etken maddesi botulinum toksin tip A adı verilen bir proteindir. Kaslara yapılır ve burada kasların bloke edilmesi sağlanır. Yüzdeki kırışıklıkları azaltmak, migreni hafifletmek, aşırı terlemeyi kontrol etmek, boyun kırışıklıklarını azaltmak veya bazı kas hastalıklarını tedavi etmek için kullanılır. En çok kullanım alanı ise yüz bölgesidir alın, kaş ortası ve göz çevresinde bulunun kırışıklıkları açmak için en sık kullanılan en basit çözümdür. Düzenli olarak yaptırıldığında kalıcı olarak kırışıkları kaldırabilir. Bu işlemi alanında uzman bir plastik cerrah ya da dermatolog yapmalıdır.

Botoks nasıl yapılır

İşlemden önce kişinin hastalığı ya da alerjisi varsa mutlaka doktora söylemelidir. Daha sonra şikayetçi olduğu bölge muayene edilir ve eğer uygunsa işleme başlanır. Öncesinde lokal anestezi kremi kullanılır ve uyuşması beklenir. Uyuştuktan sonra doktor yapılacak bölgede enjeksiyon yapılan bölgeleri çizer. Daha sonra enjeksiyon yapar. İşlemden sonra hafif kızarıklık ve enjeksiyon bölgesinde kabarcıklar oluşabilir ancak 1 – 2 saat içinde tüm yan etkiler kaybolur. 

Enjeksiyon yapılan bölgeye masaj yapılmaması gerekir. Aşırı sıcaktan uzak durulmalıdır. Ortalama 6 ay boyunca etkilidir.

Türkiye de Botoks Fiyatları

Botoks yapılan bölgeler

En çok yüz bölgesinde ki kırışıklıklar için tercih edilse de botoksun birçok kullanım alanı vardır.

Yüz bölgesi: 

Tüm alın, kaş ortası, göz çevresi kırışıklıklarının giderilmesi ve kaşların da kaldırılması için basit ve etkili yöntemlerden biridir. Enjeksiyon yapılan bölge de kasların geçici olarak bloke edilmesiyle kırışıklıklar ortadan kalkar. Düzenli botoks yapıldığında kalıcı olarak kırışıklıklar açılır. Yüz bölgesi için Türkiye de botoks fiyatları ortalama 200 eurodur.

Terleme botoksu: 

Aşırı terleyen ve bu durumdan hem görüntü olarak hem psikolojik olarak rahatsızlık duyan kişiler için kurtarıcı bir işlemdir. Toplamda iki kutu botoks kullanılarak her iki koltuk altına yapılır ve bu sayede ter bezlerinin aşırı çalışması engellenir. Bu sayede kişi aşırı terlemeden kurtulur. Koltuk altı terleme için Türkiye de botoks fiyatları ortalama 400 eurodur.

El terlemesi için botoks:

Elleri terleyen kişiler içinde el botoksu yapılmaktadır. Hem ter bezlerinin çalışmasını azaltır hemde eldeki kırışıkları da gidermek için tercih edilen yöntemdir. El terlemesi için Türkiye de botoks fiyatları ortalama 400 eurodur.

Nefertiti boyun botoks:

Boyun kırışıklıkları için de botoks tercih edilir. Genellikle, yaşlanma süreciyle birlikte çene hattında sarkmalar, çene ucu sarkması ve boyundaki deri gevşemesi gibi durumlar ortaya çıkabilir. Nefertiti Türkiye de Nefertiti (Boyun) Botoksubotoksu, bu bölgelerdeki kasları hedef alarak, yüzün alt kısmındaki kasların gevşemesini ve boyun bölgesindeki deri sarkmalarını azaltmayı hedefler. Neferitit Türkiye de botoks fiyatları ortalama 200 – 400 eurodur.

Diş sıkması için Çene botoksu:

Bruxism (Diş Gıcırdatma) Tedavisi: Bazı durumlarda, diş gıcırdatma (bruxism) gibi çene kaslarının aşırı aktivitesi ile ilişkili olan rahatsızlıkları tedavi etmek amacıyla çene botoksu kullanılabilir. Botoks, çene kaslarının aktivitesini geçici olarak azaltarak bu tür durumlarda rahatlama sağlayabilir. Diş sıkması için Türkiye de botoks fiyatları ortalama 200 – 400 eurodur.

Marionette botoks:

Ağız çevresinde ki üzgün ifadeden kurtulmak amacıyla ağızın iki yanına uygulanır. Bu sayede kişi üzgün ve ağız kenarları aşağı sarkmış görüntüden kurtulur. Marionette Türkiye de botoks fiyatları ortalama 100 – 200 eurodur.

Migren botoksu:

Migren botoksu, migren tipi baş ağrılarını hafifletmek veya kontrol altına almak için kullanılan bir tedavi yöntemidir. Başın çeşitli bölgelerine (genellikle alın, şakaklar, ense ve boyun gibi) yapılır. Bu enjeksiyonlar, migrenin şiddetini ve sıklığını azaltarak migren ataklarının sıklığını ve şiddetini azaltmaya yardımcı olabilir. Migren için Türkiye de botoks fiyatları ortalama 400 eurodur.

Mide botoksu:

Kilo vermek amacıyla endoskopik yöntem ile mideye girilerek botoks yapılır. Bu sayede mide kaslarının çalışması azaltılır. Kişi daha hızlı doyar ve iştahı azalır bu sayede 5 – 10 kilo arasında verebilir. Mide botoksu için Türkiye de botoks fiyatları ortalama 950 eurodur.

İstanbul da botoks fiyatları

İstanbul medikal estetik ve plastik cerrahi alanında çok geniş yelpazeye sahiptir. Hastane ve klinik çeşitliliği oldukça fazladır. Bu yüzden istanbul da botoks fiyatlarında değişiklik olması kaçınılmazdır. Ancak kişi botoks yaptıracak yerleri araştırırken yapan kişinin doktor olmasına kullanılan botoksun hangi marka olduğuna ve orjinalliğine mutlaka dikkat edilmelidir. Aksi takdirde kişide istenmeyen yan etkiler oluşabilir. İstanbulda botoks fiyatları ortalama 100 – 500 euro arasındadır. Size en uygun botoks türünü ve fiyatını bulmanız için ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Türkiye de en iyi botoks yapan klinik

Öncelikle botoks yapmak isteyen kişiler seçeceği klinikleri iyi araştırması gerekir. Çünkü bu işlemi alanında uzman bir doktor yapmalıdır aksi halde istenmeyen sonuçlar ortaya çıkar. Türkiye de en iyi botoks yapan klinikler özellikle istanbul da bulunur. Dünyanın birçok yerinden hem turizm hem de estetik açısından istanbul en gözde şehirlerdendir. İstanbul’da çok deneyimli doktorlar bulunmaktadır. Turk Aesthetic olarak istanbul da bulunan şubemiz ile sizlere en iyi doktorlarla en son tekniklerle ve en orjinal ürünlerle sizlere hizmet vermekten mutluluk duyarız.

Türkiye de botoks fiyatları 2024

Türkiye de botoks fiyatları 2024 kullanılacak marka, doktorun deneyimi, yapılacak bölgeye göre değişkenlik gösterir. 2024 Türkiye de botoks fiyatları 100 – 500 euro arasındadır. Kullanılacak ürünün orjinal olmasına, yapan kişinin doktor olmasına ve steril koşullarda olmasına dikkat edilmelidir. Avrupa’ya kıyaslandığında Türkiye de botoks fiyatları çok daha uygundur. Mısır, Cezayir, Tunus, Arabistan da botoks fiyatları ortalama 100 – 300 euro arasındadır. İngiltere, Almanya, Amerika gibi avrupa ülkelerinde ise botoks fiyatları 300 – 500 euro arasındadır. 

SSS – Türkiye de botoks fiyatları

İstanbulda en iyi botoks merkezi neresidir?

Birçok merkez bulunmaktadır Turk Aesthetic olarak sizlere en iyi doktorlar ile hizmet vermekteyiz.

Türkiye de 2024 botoks fiyatları nedir?

2024 Türkiye de botoks fiyatları kullanılacak botoks sayısına ve bölgeye göre değişir ancak ortalama 200 – 400 euro arasındadır.

Botoksta kullanılan en iyi markalar?

Dysport, masport, allergan, nabota gibi birçok marka kullanılmaktadır.

Botoks yapılırken acı verir mi?

İşlem öncesinde lokal anestezi kremi sürülür ve bir süre sonra işlem yapılır bu sayede kişinin bir acı hissetmez.

Botoks sonrası nelere dikkat edilmelidir?

İşlemden sonra kesinlikle masaj yapılmamalıdır. Ortalama 1 gün boyunca aşırı sıcaklıktan uzak durulmalıdır. 

Botoksun yan etkileri nelerdir?

İşlem sonrası hafif kızarıklık ve nadiren morarma görülebilir eğer morarma varsa leke olmaması için güneşten uzak durulması gerekir.

Ve son olarak Türkiye İstanbul Türk Aesthetic den bilgi ve fiyat talep etmek için  doğrudan bağlantı üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Türkiye de Botoks Fiyatları