Türkiye de Kürtaj Fiyatları

Türkiye de Kürtaj Fiyatları

Türkiye de Kürtaj Fiyatları: Kürtaj, genellikle anne sağlığını tehlikeye atan durumlarda, gebeliğin anne veya çocuk açısından sakıncalı olduğu durumlarda veya tecavüz gibi istismar durumlarında yasal olarak yapılabilmektedir. Kürtaj kararı, kadının isteği, sağlık durumu ve yasal şartlara uygun olması gibi faktörlere bağlı olarak alınır. Yasal olan ülkelerde fiyatlar hastanenin düzeyi, doktorun tecrübesi gibi faktörlerle değişkenlik gösterir.

Türkiye de Kürtaj

Türkiye de kürtaj işlemi 9. Haftaya kadar yasaldır. Ancak 10. Haftaya girmiş bir gebelikte kürtaj yapılması yasaktır. İstenmeyen gebelikleri sonlandırmak için yapılan kürtaj işlemi ortalama 10 dakika sürer. Sedasyon anestezi ile hastane ortamında yapılır. Kadın doğum doktoru tarafından yapılır. İşlemden sonra kişi kendine geldiğinde hastaneden çıkabilir. Hastanede kalmaya gerek yoktur. İşlem sonrası ağrı kesici ve antibiyotik kullanılması gerekir.

Kürtaj mutlaka hastanede yapılmalıdır. Fiyat açısından daha uygun olduğu için klinikte yapılmasını tercih eden kişiler için bu durum çok tehlikelidir. Anestezi olan tüm işlemler hastane ortamında yapılmalıdır aksi takdirde istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir. Hastane koşullarından yapılması Türkiye de Kürtaj fiyatları için etkili faktördür.

Kürtaj nasıl yapılır

Kürtaj, istenmeyen bir gebeliği sonlandırmak için başvurulan tıbbi bir prosedürdür. İşlem, genellikle belirli bir süreç içinde gerçekleştirilir ve farklı yöntemlerle yapılabilir. Vakum aspirasyonu, gebeliğin erken dönemlerinde tercih edilen bir yöntemdir. Bu prosedürde, rahim içeriği vakum cihazı yardımıyla emilerek boşaltılır. Diğer bir yöntem ise küretajdır. Küretajda, rahim iç tabakası kazınarak temizlenir. Kürtaj işlemi genellikle lokal veya genel anestezi altında gerçekleştirilir ve prosedürün süresi, gebelik dönemine ve kullanılan yönteme bağlı olarak değişebilir.

İşlemin tamamlanmasının ardından, belirli bir iyileşme süreci gerekebilir. Hasta, doktorun önerilerine uyarak istirahat etmeli ve gerekli takibi yapmalıdır. Kürtaj kararı vermeden önce, detaylı bir danışma ve sağlık profesyonelleri ile görüşme önemlidir. Bu, kişinin sağlık durumu ve tercihleri doğrultusunda en uygun seçeneği belirlemesine yardımcı olabilir.

Türkiye de Kürtaj Fiyatları

Kürtaj çeşitleri

Vakumlu kürtaj: 

En çok tercih edilen kürtaj yöntemidir. Rahim içinde parça kalma olasılığı yok denilecek kadar azdır. Konforlu ve basit bir işlemdir sedasyon anestezi ile yapılır ortalama 10 dakika sürer.

Küretaj:

Sadece kürtaj için değil bazı hastalıklar sonucunda da rahmin temizlenmesi gerekiyorsa, küret adı verilen bir aletle rahim iç tabakasının kazınması veya temizlenmesiyle gerçekleştirilir.

İlaçla Kürtaj:

Gebeliğin ilaçlar aracılığıyla sonlandırılmasıdır. Genellikle 10 haftaya kadar olan gebeliklerde kullanılır. Bu yöntem, özel ilaçlar yardımıyla rahmin içeriğinin dışarı atılmasını sağlanır ancak mutlaka doktor gözetiminde ve kontrolünde yapılmalıdır. İçeride parça kalma ihtimaline karşı doktor daha sonrasında vakumla kürtaj yapabilir.

İstanbulda kürtaj fiyatları

İstanbulda kürtaj fiyatlarında ki en önemli faktör işlemin hastane koşullarında yapılmasıdır.

Fiyatlar, kullanılan yönteme, hastaneye, sağlanan hizmetlere ve sağlık profesyonellerinin deneyimine göre değişiklik gösterebilir. Ayrıca bazı durumlarda rahim ağzının genişlemesi için ilaçlar verilebilir ve anne bebek arasında kan uyuşmazlığı var ise işlem sonrası iğne yapılması gerekebilir bu gibi durumlarda fiyatların değişmesine yol açar.İstanbulda kürtaj fiyatları ortalama 500 – 1000 euro arasındadır.

Fiyatların düşük olduğu yerlerde işlemler klinik ortamında yapılması etkendir ancak bu durum oldukça tehlikelidir bu durumlara dikkat edilmeli sonuçların iyi olması için iyi merkezler seçilmelidir.

Türkiye de en iyi kürtaj yapan hastane ve doktor

İstanbul Türkiye tedavi ve estetik alanında zengin bir hastane ve doktor yelpazesine sahiptir. 

  • Uzmanlık ve Deneyim: Kürtaj işlemlerinde uzmanlaşmış ve deneyimli bir doktor veya kadın sağlığı konusunda uzmanlaşmış bir hastane seçmek önemlidir.
  • Referanslar ve İncelemeler: İlgili doktor veya hastane hakkında yapılan değerlendirmeleri, incelemeleri ve hasta referanslarını gözden geçirin. İnternet üzerinden veya tanıdıklarınızdan bu konuda bilgi alabilirsiniz.
  • Lisans ve Belgeler: Seçtiğiniz doktorun veya hastanenin resmi olarak tanınmış ve gerekli tüm lisanslara sahip olduğundan emin olun.
  • Hasta Memnuniyeti ve İletişim: Doktorun hasta iletişimi, anlayışı ve hastaların memnuniyeti açısından nasıl değerlendirildiğini göz önünde bulundurun.
  • Teknoloji ve Donanım: Kullandıkları teknoloji, tıbbi ekipmanlar ve sağladıkları hizmetler hakkında bilgi edinin. Güncel ve kaliteli teknoloji kullanımı önemlidir. 

Turk Aesthetic olarak bünyemizde deneyimli uzman doktorlar ve en iyi hastanelerle sizlere hizmet vermekten mutluluk duyarız.

Türkiye de kürtaj fiyatları 2024

2024 Türkiye de kürtaj fiyatları teknik, doktor deneyimi, kullanılacak ekstra ilaç, gerekli durumlarda kan uyuşmazlığı iğnesi, hastane koşulları, transfer ya da otel ücreti gibi birçok faktöre bağlı olarak değişkenlik gösterir. Kürtaj her ülkede yasal değildir ancak yasal ülkeler içerisinde diğer ülkelere oranla fiyatları en uygun olan ülkelerinde başında Türkiye İstanbul gelmektedir. Genel olarak 2024 Türkiye de kürtaj fiyatları 500 – 1000 euro arasındadır.

Kürtaj Türkiye de
Kürtaj Türkiye de

SSS – Türkiye de kürtaj fiyatları

Türkiye de kürtaj fiyatları nedir?

Genel olarak 2024 Türkiye de kürtaj fiyatları 500 – 1000 euro arasındadır.

Kürtajdan sonra dikiş atılır mı?

Genellikle vakumla kürtaj yapıldığı için işlem sonrasında herhangi bir dikiş atılmaz.

Kaç aylık bebeklere kürtaj yapılır?

Türkiye de 9 haftaya kadar kürtaj yapılabilir.

Kürtaj ne kadar sürer?

Ortalama 10 dakika sürmektedir.

Kürtajdan sonra ağrı ve kanama olur mu?

Bir kaç gün adet gibi ya da daha az kanama olabilir, ancak doktor işlemden sonra ağrı kesici ve antibiyotik tedavisi uygulanır herhangi bir ağrı olmaz.

Kürtaj sonrası tekrar gebe kalabilir miyim?

Genellikle kürtajın doğru şekilde yapıldığı ve komplikasyon oluşmadığı durumlarda, kadınlar kürtaj sonrası tekrar gebe kalabilir.

Kürtajdan ne kadar zaman sonra cinsel ilişki yaşanır?

Kürtajdan 2 hafta sonra cinsellik yaşanabilir.

Ve son olarak Türkiye İstanbul Türk Aesthetic ten bilgi ve fiyat talep etmek için  doğrudan bağlantı üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Türkiye de Kürtaj Fiyatları