Türkiye de Vajina Yağ Enjeksiyonu 

Türkiye de Vajina Yağ Enjeksiyonu 

Türkiye de Vajina yağ enjeksiyonu, vajinal bölgeye yağ dokusunun transfer edilmesini içeren bir işlemdir. Bu işlemde, genellikle kişinin kendi vücudundan alınan yağ dokusu, örneğin karın veya uyluk bölgesinden liposuction ile alınarak vajina bölgesine enjekte edilir. Bu, vajinal hacmi artırmak veya dolgunluk sağlamak amacıyla yapılabilir.

Ayrıca sadece yağ enjeksiyonu ile değil dolgu maddeleriyle de daha dolgun vajina dış dudaklarına sahip olabilirsiniz. Tüm bu işlemlere ek olarak vajina estetiği ile birlikte yapılabilir. Vajina estetiği genellikle vajinayı estetik bir görünüme kavuşturma, vajina sıkılaştırma, labioplasti (dış dudakların düzeltilmesi), klitoris estetiği, vajinal gençleştirme gibi çeşitli prosedürleri kapsayabilir.

Türkiye de Vajina Yağ Enjeksiyonu 

Vajina estetiği 

Vajina Yağ Enjeksiyonu

Vajina yağ enjeksiyonu, kişinin kendi vücudundan alınan yağ dokusunun vajinal bölgeye enjekte edilmesiyle gerçekleştirilir. Genellikle karın, uyluk veya bel gibi yağ depolanan bölgelerden liposuction ile alınan yağlar vajinaya dış dudaklara enjekte edilir. Yağların bir kısmı zamanla erise de bir kısmı ömür boyu kalıcıdır. Türkiye de Vajina Yağ Enjeksiyonu fiyatı 1500 – 2500 Euro arasında.

Vajina dış dudak dolgusu

Dolgu malzemesi (genellikle hyaluronik asit gibi dolgu maddeleri) steril enjektörler aracılığıyla dış dudaklara enjekte edilir. Bu enjeksiyonlar, simetriyi sağlamak ve dudaklara istenen dolgunluğu vermek için belirli bölgelere yapılır. Vajina dış dudak dolgusunun sonuçları ortalama 1 yıl sürer ve bir süre sonra yenilenmesi gerekebilir. Türkiye de Vajina dış dudak dolgusu fiyatı 500 – 1000 Euro arasında.

G noktası dolgusu

Kadınlarda cinsel uyarılma noktası olarak bilinen g noktasına hyaluronik asit enjekte edilir. Bu dolgu özel bölge için üretilmiş olup jinekolog tarafından yapılır. Orgazm aşısı olarakta geçer. Etkisi ortalama 1 yıl sürmektedir. Türkiye de G noktası dolgusu fiyatı 500 – 1000 Euro arasında.

Türkiye de Vajina Yağ Enjeksiyonu işlem aşamaları

İşlem aşamaları:

Toplam zaman: 30 dakika

İlk adım

Jinekolog veya estetik cerrahla yapılan bir konsültasyondur. Bu aşamada, kişinin istekleri, beklentileri ve sağlık geçmişi değerlendirilir. İşlem öncesinde, doktorun önerdiği talimatlara göre hazırlık yapılır. Genel anestezi kullanılır. 

Sonraki adım

Yağ alımı (Liposuction): İşlemin ilk aşaması, genellikle karın, uyluk veya bel gibi yağ depolama bölgelerinden yağ dokusunun alınmasıdır. Bu adım, liposuction yöntemiyle gerçekleştirilir. Yağ alınan bölgeler küçük kesilerle açılır ve özel bir vakum cihazı veya enjektör yardımıyla yağ dokusu emilir. Alınan yağ dokusu, işlenir ve temizlenir. Yağın enjeksiyon için uygun hale getirilmesi için özel bir işlemden geçirilir. Hazırlanan yağ dokusu, steril enjektörler aracılığıyla vajinal bölgeye enjekte edilir. Enjeksiyonlar, genellikle vajinal dolgunluk veya şekil düzeltilmesi için belirli bölgelere odaklanarak yapılır.

Son aşama

Genel anestezi ile yapıldığı için kişinin bir gece hastane kalması gerekebilir. Ağrı kesici ve antibiyotik verilir, doktorun verdiği talimatlara uyarak iyileşme süreci yönetilir.

Tahmini maliyeti: 2500 Euro

Türkiye de Vajina Yağ Enjeksiyonu avantajları

 • Ömür boyu kalıcıdır.
 • Vajinaya hem estetik görünüm sağlar g noktası ile birlikte yapıldığında cinsel hazzın artmasını sağlar.
 • Kişiye özgüven sağlar.
 • Daha dolgun ve çekici dış dudaklara sahip olmasını sağlar.
 • Alınan yağlar kişinin kendi vücudundan alınacağı için alerjik reaksiyon oluşmasını engeller.

Türkiye de Vajina Yağ Enjeksiyonu dezavantajları

Uzman olmayan veya deneyimsiz kişiler tarafından yapılan enjeksiyonlar, istenmeyen sonuçlara veya komplikasyonlara yol açabilir. Enjeksiyon bölgeleri temiz tutulmalı doktorun verdiği tüm talimatlara uyulmalıdır. 

Yan etkiler

 • Şişlik
 • Ağrı
 • Hassasiyet 
 • Morarma

Tüm bu yan etkiler kişiden kişiye değişiklik göstermekle birlikte 7 – 10 gün içinde kaybolur.

Vajina Yağ Enjeksiyonu sonrası yapılması gerekenler

 • Enjeksiyon sonrası doktorunuzun verdiği talimatlara uymak önemlidir. İlaçları düzenli olarak kullanmak, enjeksiyon bölgesini temiz tutmak ve önerilen bakım prosedürlerini takip etmek önemlidir.
 • Şişlik ve ağrıyı azaltmak için doktorunuzun önerdiği şekilde buz torbası veya soğuk kompresler uygulayabilirsiniz
 • Doktorunuzun önerdiği süre boyunca ağır egzersizlerden, ağır kaldırmaktan ve yoğun fiziksel aktivitelerden kaçınmak önemlidir. 
 • Doktorunuzun önerdiği takip randevularını düzenli olarak takip etmek, iyileşme sürecini izlemek ve gerektiğinde müdahale etmek için önemlidir.

Türkiye de en iyi Vajina Yağ Enjeksiyonu yapan hastane ve doktor

Türkiye de vajina yağ enjeksiyonu gibi estetik işlemler yapan birçok uzman cerrah ve estetik merkezi bulunmaktadır. Ancak, en iyi sağlayıcıları belirlemek için öncelikle bölgenize yakın olan estetik cerrahlar veya klinikler hakkında araştırma yapmanız ve bu konuda uzmanlaşmış deneyimli profesyonellerle bireysel görüşmeler yapmanız önemlidir.

Ayrıca, doktorunuzun sertifikalarını, deneyimini ve daha önce gerçekleştirdiği benzer prosedürlerin sonuçlarını değerlendirmek de önemlidir. Turk Aesthetic olarak uzman doktor kadromuz ile sizlere hizmet vermekten mutluluk duyarız.

Türkiye de Vajina Yağ Enjeksiyonu fiyatları 2024

Türkiye de Vajina Yağ Enjeksiyonu fiyatları 2024 birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. Türkiye’de vajina yağ enjeksiyonu maliyeti, tedavinin yapılacağı kliniğin veya doktorun itibarı, deneyimi, kullanılan teknik, uygulama alanının genişliği, hasta ihtiyaçları, enjekte edilecek yağ miktarı ve işlem sırasında kullanılan malzemeler gibi çeşitli faktörlere göre değişiklik gösterebilir. Türkiye de Vajina Yağ Enjeksiyonu fiyatları ortalama 1500 – 2500 euro arasındadır.

SSS – Türkiye de Vajina Yağ Enjeksiyonu 

Vajina yağ enjeksiyonu ne kadar kalıcı?

Vajina yağ enjeksiyonunun bir kısmı zaman içinde erisede kalan kısım ömür boyu kalıcıdır.

Türkiye de Vajina Yağ Enjeksiyonu fiyatları nedir?

Türkiye de vajina yağ enjeksiyonu fiyatları ortalama 1500 – 2500 euro arasındadır.

G noktası dolgusu fiyatları ne kadar?

G noktası dolgusu fiyatları ortalama 500 – 1000 Euro arasındadır.

Vajina dış dudaklara dolgu fiyatları nedir?

Vajina dış dudaklara dolgu fiyatları ortalama 500 – 1000 Euro arasındadır.

Vajina yağ enjeksiyonu hangi anestezi ile yapılır?

Genel anestezi ile hastane de yapılır.

Vajina dış dudak dolgusu nasıl yapılır?

Hyaluronik asit gibi dolgu maddeleriyle lokal anestezi ile klinik ortamında yapılır. Kalıcılığı ortalama 1 yıl sürer.

Vajina yağ enjeksiyonu riski var mı?

Vajina yağ enjeksiyonu gibi estetik prosedürlerde, her türlü cerrahi veya enjeksiyon işleminde olduğu gibi belirli riskler ve olası komplikasyonlar oluşabilir. İyi bir hastane ve doktor seçimi riskleri en aza indirir.

Ve son olarak Türkiye İstanbul Turk Aesthetic den bilgi ve fiyat talep etmek için ekibimiz doğrudan bağlantı üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Türkiye de Vajina Yağ Enjeksiyonu