Türkiye de kepçe kulak ameliyatı

Kepçe Kulak Ameliyatı

Istanbul Türkiye de kepçe kulak ameliyatı, doğuştan gelen bir şekil bozukluğu veya bir ya da her iki kulağın doğal şeklini kaybetmesi sonucu yapılan ameliyattır. Kişilerde utanma ve özgüven eksikliğine neden olur. Kulakları yeniden şekillendirmeyi amaçlayan basit bir cerrahi işlemdir. Genel olarak ve özelde Türkiye’de en sık yapılan estetik ameliyatlardan biridir. Otoplasti uzun zaman almaz, komplike değildir, sonuçları hemen olur ve iyileşmek için çok zaman gerektirmez. Ameliyattan hemen sonra kişi normal yaşantısını sürdürebilir.

AnesteziGenel / Lokal
Operasyon Süresi1 – 2 saat
Sonuç görünümü Anında
Sonuçların sürekliliğiÖmür boyu
Kulakta bandaj kalma süresi7 gün
Turk Aesthetic maliyetLokal anestezi için 1500€ / genel anestezi için 2000€
Türkiye de Kepçe Kulak işlem hakkında bazı hızlı bilgileri aşağıda bulabilirsiniz:

Istanbul Türkiye de Kepçe Kulak Ameliyatı

 • Mükemmel şeklini ve görünümünü korurken boyutu küçültmek.
 • Başın yanına gelecek şekilde kulağın konumunun ayarlanması ve bu duruma içbükey kulak denir.
 • Ayrıca yarasa adı verilen biraz nadir üçüncü bir vaka vardır ve bu durumda yarı kapalı ve ileriye dönüktür.

Kulağın cerrahi veya estetik işlemi, kesilerin ve dikişlerin hepsinin arkada olduğu gizli bir şekilde gerçekleştirilir.

Istanbul Türkiye de kulak ameliyatı videosu

Türkiye de yapılan kulak estetiği ameliyatının videosunu aşağıda detaylı bir şekilde izleyebilirsiniz.

Istanbul Türkiye de Kepçe Kulak

Kimler Kepçe Kulak ameliyatı yaptırabilir?

 • Çocuklara erken yaşta, büyümeleri tamamlandıktan sonra, altı yaşından onuncu yaşına kadar plastik cerrahi yapılması tercih edilir. Çünkü dış görünüşünde sorun yaşayan çocukların çoğu sosyal hayatlarını ve psikolojik durumlarını olumsuz etkileyebilir.
 • Sağlık sorunu olmayan yetişkinler de otoplasti yapabilir.
 • Kulak şeklinde anormallik olanlar
 • Kepçe kulak denilen görünüme sahip olanlar.
Türkiye de kepçe kulak ameliyatı
Türkiye de kepçe kulak ameliyatı

Kim tarafından yapılır?

İstanbul Türkiye de Kepçe Kulak Ameliyatı alanında uzman kulak burun boğaz doktoru ya da plastik cerrahlar tarafından steril koşullarda hastanelerde yapılmaktadır. 
Istanbul Türkiye de kullanılan anestezi yöntemleri

Anestezi türü, cerrahi işlem yaptıran herkesin sorduğu en önemli sorulardan biridir. Otoplastide detaylı olarak bahsedeceğimiz iki tip anestezi vardır.

Lokal anestezi

Lokal anestezi, işlemden sonra hastanede kalmaya gerek kalmaya gerek yoktur. İşlemin vücuttaki yerine enjekte edilen lokal bir analjeziktir. Etkisinden sonra hasta işlem sırasında herhangi bir ağrı hissetmez.

Genel anestezi

Otoplastide kullanılan bir diğer anestezi seçeneği. Hastanın işlemden sonra rahatsızlık duymaması için işlemden 8 saat önce yeme ve içmeyi bırakması gerekir. Lokal anesteziden farklı olarak genel anestezisi durumunda da hasta operasyon tamamlandıktan sonra hastanede kalmalıdır.

Ayrıca lokal  anestezi ile karşılaştırıldığında, vücut için genel anestezi kullanılarak yapılan işlemin maliyeti daha yüksektir. İntravenöz anestezi sonrası hasta hemen uykuya dalar ve işlem bittikten sonra uyanır hiçbir şey hissetmez ve hatırlamaz.

Istanbul Türkiye de Kepçe Kulak Ameliyatı türleri

Türkiye de Kepçe Kulak Ameliyatı fiyatı ve aşamaları deformitenin tipine göre değişmektedir. İşte en yaygın operasyon türleri:

Kepçe kulak estetiği ameliyatı

Kepçe kulağın nedeni, kulak kıkırdağının normalden daha büyük görünmesine ve baştan uzak durmasına neden olarak, görünüşte deforme olmasına neden olan aşırı büyümesidir. Doğumdan sonra ortaya çıkmaya başlar, böylece çocuklar normal kulaklarla doğar ve daha sonra ilk yıllarda büyür. Bazen her iki kulak da büyür ve bazen bir kulak diğerinden daha belirgin görünür.

Tabii ki kepçe kulak denilmesi için kulağın boyutuna ve baştan uzaklığına göre belirli kriterler vardır ki bu da hem sorunun sahibinin hem de doktorun kararına göre bu kusurun düzeltilmesi için tıbbi müdahaleyi gerektirir.

Türkiye de kepçe kulak ameliyatı
Türkiye de kepçe kulak ameliyatı

Yarasa kulak estetiği ameliyatı

Yarasa kulağı, kapalı kulak olarak adlandırılır ve kepçe daireseldir. Kepçe kulak ameliyatına göre komplike bir ameliyat olarak kabul edilir. Yaş, bu tür deformitenin tedavisinde önemli bir unsurdur, buna dayanarak, altı yaşından önce bir çocuğa tıbbi müdahale, kıkırdağın esnekliği ve büyümesini ve yönünü kontrol etme yeteneği nedeniyle en iyisidir.

Kulak kepçesi nakli

Kulak deformitelerinin en karmaşık tipleri olup, ikinci kulağı etkilemeden tek kulağa sahip olabilen kulak kepçesi nakli, doğuştan gelen bir şekil bozukluğu veya kaza sonucu dış kulak kepçesinin olmadığı durumlarda tercih edilir. Kulak memesi kaybolduğunda genellikle bir ameliyatla hasta tatmin olmaz, ancak ikinci bir rekonstrüktif ve üçüncü bir kozmetik ameliyat gerekir, bu nedenle kepçe ve kapalı kulaklarda olduğu gibi bir ameliyat yeterli olmaz.

Türkiye de kepçe kulak ameliyatı aşamaları

Otoplasti, detaylı olarak bahsedeceğimiz diğer operasyonlar gibi üç temel aşamadan geçer.

Otoplasti, detaylı olarak bahsedeceğimiz diğer operasyonlar gibi üç temel aşamadan geçer.

Toplam zaman: 2 saat

prosedürden önce

Türkiye de kepçe kulak ameliyatı

Ameliyattan önce sigara, alkol ve kan sulandırıcı ilaçlar mümkün olduğunca azaltılmalıdır. Hastanın varsa kullandığı ilaçlar hakkında da doktor bilgilendirilmelidir. Vücuda genel anestezi uygulanacaksa işlemden işlemden 8 saat önce yiyecek ve içeceklerden kaçınılması gerekir. Önden açılabilen rahat kıyafetler giyilmelidir. Estetik operasyona zamanında, tüm talimatlara uyarak gelmeli ve anormal bir durum varsa sağlık ekibine bildirmelisiniz. Hasta, operasyona engel bir durum olmadığından emin olmak için bazı genel testlerden geçer.

prosedür sırasında

Türkiye de kepçe kulak ameliyatı

Hastaya cerrahın karar verdiği ve hastanın durumuna uygun gördüğü şekilde lokal anestezi veya genel anestezi uygulanır. Çocuklarda genellikle genel anestezi, yaşlılarda ise lokal anestezi tercih edilir. Hastayı uyanık ama rahat bir durumda tutmak için, kulağın kafa ile birleştiği bölgede bulunan doğal kıvrım üzerine tamamen kulağın arkasından bir kesi yapılarak ameliyat başlar ve ardından cerrah gerekli miktarda kıkırdağı çıkarır. Yara iyileşene kadar istenilen pozisyonda ameliyattan istenilen sonuca ulaşmak için deri ve bu da kulağın istenilen yerde kalmasını sağlar.

prosedürden sonra

Türkiye de kepçe kulak ameliyatı

İşlemden sonra bazı durumlarda kulağın üzerine bandaj konularak hareket etmemesi ve ameliyatın ilk günü sabitlenmesi sağlanır. Bunları giyerken hafif şişlik oluşabilir. İlk hafta hastalar mümkün olduğunca doğrudan kulağa dokunmaktan kaçınmalıdır. Hasta operasyonun ilk haftasından sonra normal bir şekilde günlük aktivitelerini gerçekleştirebilir. Bu konuda en önemli şeylerden biri de uyku sırasında mümkün olduğunca dikkat etmek ve kulağın yastığa değmemesini veya üzerinde uyumamasını sağlayacak şekilde uyumaktır. İşlem sonrası dönemde dikkatli olunduğu sürece yan etkilerin olmaması ve iyileşme hızı büyük ölçüde garanti edilebilir.

Tahmini maliyeti: 1500 EUR

Istanbul Türkiye de Kepçe Kulak Ameliyatı öncesi ve sonrası

Istanbul Türkiye de kepçe kulak ameliyatı çok basittir. Türk Aesthetic de yapılan vakaların aşağıdaki resimlerinde görüldüğü gibi işlem öncesi ve hemen sonrasında sonuçlar gözlenebilmektedir.

Kulak estetiği sonrası yapılması gerekenler

 • Bir hafta boyunca kulaklar için bandaj takmak (bazı durumlarda) ve sürtünmeye veya harekete maruz kalmamak.
 • Operasyonu ve sonuçları etkilememesi için yarayı iki hafta boyunca su ile temastan koruyun.
 • Yaranın dezenfeksiyonu ve sürekli olarak hijyen ve sterilizasyona dikkat edilmesi gerekir.
 • Herhangi bir kanama veya irin gibi akıntı olduğunda doktora başvurunuz.
 • İyileşme döneminde vücut için yeterli dinlenme sağlanmalıdır.

Avantajları

 • Herhangi bir kozmetik operasyon, vücudun herhangi bir bölümünü etkileyen kusurlardan kurtulmayı amaçlar.
 • Otoplasti durumunda en önemli avantajı kişinin özgüvenini kazanmasıdır ve işlem çocuklara yapıldığında kıkırdaklarının esnekliği nedeniyle kulak yetişkinlere göre daha hızlı iyileşebilir. 
 • Sonuçlar ömür boyu etkilidir.

Dezavantajları

 • Otoplastinin dezavantajlarına gelince, kulak kepçesinin dış kulak kepçesi olmadığı karmaşık vakalarda kulakların birden fazla ameliyata ihtiyaç duyduğunu, bu nedenle ameliyatın basit vakalara göre daha pahalı hale geldiğini söyleyebiliriz.
 •  Bazı durumlarda hastanın kıkırdak yapısı kalın olduğu için dikişlerde açılma olabilmektedir.
 • Kulaklarda asimetri sorunu olabilir.
Yan etkiler

Herhangi bir operasyona, genellikle iyileşme dönemi tamamlandıktan sonra kaybolan bazı geçici yan etkiler eşlik eder. Otoplasti ile ilişkili yan etkiler genellikle aşağıdaki gibidir:

 • Hafif ağrı ve uyuşukluk.
 • Ameliyat sonucu kaşıntı.
 • Morarma ve şişlik.
 • Bazı durumlarda, alerji veya hava faktörlerinin bir sonucu olarak kulağı oluşturan kıkırdakta tahriş ve iltihaplanma meydana gelir. Bu durum çok nadirdir.

İstanbul Türkiye de Kepçe Kulak Ameliyatı

Türk cerrahlarının bu alanda büyük deneyim ve beceriye sahip olması, güzellik merkezlerinde ve tıp kliniklerinde mevcut en son cihaz, teknoloji ve ekipmanları kullanmaları, sağlık sektörünün Türkiye’de de yaygın olarak kullanılmasının yanı sıra Türkiye, kulak ameliyatları için ideal bir ülkedir. Türkiye, birçok uygulamayı önleyen etkin hükümet kontrolü ile karakterizedir.

İstanbul Türkiye de Kepçe Kulak Ameliyatı fiyatları

İstanbul, Türkiye’de kulak cerrahisi maliyetine gelince, bu alanda uzmanlaşmış merkezlerin ve seçeneklerin çokluğu nedeniyle ortalama ve kabul edilebilir. Bu nedenle, İstanbul’da kulak estetiği ameliyatı yapmak için en önemli cazibe merkezlerinden biridir. Basit ve orta dereceli vakalarda ve lokal anestezi altında 1500 Euro’dan, genel anestezi durumunda 2000 Euro’ya kadar kulak ameliyatı fiyatları değişmektedir.

Sıkça sorulan sorular – Türkiye de Kepçe Kulak Ameliyatı

Kulak estetiği ameliyatı (Otoplasti) sonrası işitme etkilenir mi?

İşitme aynı kalır çünkü süreç kulağın iç kısmında değil dış kısmındadır, bu nedenle işitme hiç etkilenmeyecektir.

Kulak estetiği (Otoplasti) ameliyat izleri ne zaman kaybolur?

Kulağın arkasındaki kesi çok küçük ve görünür değil bu da kulak estetiği ameliyatı geçirdiğinizi fark etmesini imkansız kılar. İzler 12 ay içinde azalarak yok olur.

Kulak estetiği (Otoplasti) sonuçları ne zaman ortaya çıkar ve kalıcı mıdır?

Sonuçlar hemen görünür ve ömür boyu kalıcıdır.

Istanbul Türkiye de Kulak estetiği (Otoplasti) ne kadar sürer?

Ortalama bir otoplasti yaklaşık 1-2 saat sürer.

Türkiye’de kulak estetiği ameliyatı fiyatları ne kadar?

Lokal anestezi kulak estetiği ameliyatı (otoplasti) maliyeti 1500 Euro olup, kulak kepçesi nakli durumlarında 2000 Euro’ya kadar çıkabilmektedir.

Otoplasti ameliyatından sonra normal hayata ne zaman dönebilirim?

Hasta operasyondan hemen sonra normal hayatına dönebilir ancak ilk üç gün kulağa dokunmaktan, darbelerden korumalı, toz, güneş ışığı ve sudan kaçınmalıdır. 

Yeni doğan bebeklerde kulak estetiği ameliyatı yapılabilir mi?

Bebeklerde hemen doğum sonrası bandana kullanımı ilk bir haftada fayda sağlayabilir. Sonrasında ise 6-10 yaşlarına geldiğinde ameliyat yapılabilir. 

Kepçe kulak ameliyatsız düzeltilebilir mi?

Kalıcı bir çözüm için cerrahi ameliyat gereklidir. Yapıştırıcı, bağlama vb. yöntemler başarı şansı yoktur ve zararlı olabilir. 

Kulak estetiği (Otoplasti) ameliyatından sonra hastanede kalmaya gerek var mı?

Otoplasti ameliyatından hastanede kalmaya gerek yoktur. 4 – 5 saat sonra hastalar güvenli bir şekilde evlerine dönebilirler.

Kulak estetiği (Otoplasti) ameliyatından sonra açılma olasılığı var mı?

Tecrübeli doktorlar ve iyi hastanelerde yapılan otoplasti ameliyatı sonrası açılma olasılığı çok düşük bir ihtimaldir. Bu tarz bir açılma olsa bile milimetre boyutunda olduğu için kulak tekrar eski haline dönmez.

Ve son olarak Türkiye İstanbul Türk Aesthetic Merkezi’nden bilgi ve fiyat talep etmek için doğrudan bağlantı üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Kepçe Kulak Ameliyatı

Facebook
Twitter
LinkedIn
Tumblr
Pinterest
Email