Türkiye de Göz Kapağı estetiği

Göz Kapağı Estetiği

Türkiye de Göz Kapağı estetiği yani blefaroplasti ameliyatı, sarkık göz kapaklarının giderilmesi veya sıkılaştırılmasının yanı sıra göz kapaklarının pürüzsüz, sıkı ve daha genç bir görünüme kavuşması için göz çevresindeki şişkinliklerden kurtulmak için yapılan bir plastik cerrahi işlemidir. Blefaroplasti genel veya lokal anestezi altında yapılabilir ve yaklaşık iki saat sürer ve sonuçlar hastanın cildinin doğasına, yaşına ve kişisel bakım ve çevre ile ilgili diğer kriterlere göre anında sonuçlar görülür ve 7 ila 15 yıl arasında kalıcıdır.

AnesteziLokal / Genel 
Prosedür Süresi1-2 saat
SonuçlarHemen /Ortalama 10 yıl 
İyileşme dönemi4 gün
Hastanede kalma süresiGenel anestezi durumunda 1 gece
Türk Aesthetic MaliyetiLokal anestezi 1500 euro /Genel anestezi 2500 euro
Türkiye de Göz Kapağı Estetiği

Türkiye de Göz Kapağı Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Zamanın geçişi ve ilerleyen yaşla birlikte göz kapaklarımızın şekli ve görünümü değişir, gözlerin üzerine sarkıp düşebilir ve dolayısıyla bu şişkinlik ya da sarkık göz kapağı kişiyi yaşlı gösterir, bazen de belli belirsiz hale getirebilir. Sarkma şiddetli ise ve göz üstünde bir ağırlık hissi varsa, bu nedenle fazla deri veya yağdan kurtulmak için göz kapaklarını sıkmak ve bahsedilen sorunları çözmek ve gözlerin görünümünü iyileştirmek için cerrahi prosedüre başvurulur. işlem öncesine göre daha sağlıklı ve genç bir görünüm sağlar.

Türkiye de Göz Kapağı Estetiği Videosu

Aşağıda İstanbul, Türkiye de Blefaroplasti ameliyatının nasıl yapıldığını izleyebilirsiniz. 

Kimler Tarafından Yapılır

Göz kapağı estetiği ameliyatı, bu tür bir ameliyatı gerçekleştirmek için yeterli deneyime sahip bir plastik cerrah tarafından gerçekleştirilen estetik bir işlemdir. Başka bir uzmanlıktan hiçbir doktor bu tür bir ameliyatı yapamaz. Güvenilir bir merkez, yüksek derecede sterilizasyona sahip klinik bir ortam ve yüksek nitelikli bir doktor araştırmak için bir hastane veya tıp merkezi seçerken dikkate alınır. Prosedürün yüksek maliyeti bazen merkezin yüksek verimliliğini ve güvenilirliğini yansıtabilir, bu nedenle yüksek fiyat konusunda tartışılmaması veya pazarlık yapılmaması tercih edilir.

Kullanılan Anestezi Çeşitleri

Blefaroplasti yani göz kapağı estetiği ameliyatı lokal veya genel anestezi altında yapılabilir. Doktor anestezi tipini her hastanın vücudunun durumuna göre ayrı ayrı hastanın isteğine göre belirler. Vücuda genel anestezi uygulanan durumlarda ameliyattan uyandıktan sonra midede rahatsızlık hissetmemek için hasta ameliyattan 6 saat önce yeme içmeyi bırakmalıdır, genel anestezi durumunda hasta bir gece hastanede kalır. Genel anestezi için maliyeti, lokal anesteziye göre daha yüksektir. Operasyon lokal anestezi etkisi altında yapıldığında bu saydıklarımız geçerli değildir ancak işlem açısından daha basit ve daha ucuz olarak kabul edilir.

Ameliyat Aşamaları

Türkiye de Göz Kapağı Estetiği diğer ameliyatlar gibi üç aşamadan geçer:

Toplam zaman: 1 saat

işlemden önce

Göz kapağı kaldırma da plastik cerrahiye başlamadan önce kişinin sahip olduğu kronik hastalıkları veya varsa kullandığı ilaçları doktora söylemesi ve daha önce yapılmış ameliyatlar hakkında hiçbir bilgiyi ihmal etmeden doktoruna bilgi vermesi tercih edilir. En önemlileri aşağıdakiler olmak üzere birkaç talimat izlenmelidir:
Ameliyatla ilgili sonuçlar hakkında doktorla görüşün.
Genel anestezi durumunda operasyondan en az altı saat önce yiyecek ve içeceklerden uzak durun.
Periyodik olarak kullanılan ilaçları doktora bildirin.
Ameliyattan en az bir hafta önce alkol ve sigaradan uzak durun.
Bir doktora danıştıktan sonra aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçları bırakın.
Operasyon günü rahat kıyafetler seçin.

işlem sırasında

Anestezi, kararlaştırılan yönteme göre gerçekleştirilir. Ayrıca göz kapağı düşüklüğünün basit, orta veya ileri düzeyde olup olmadığını belirler ve kaldırılacak alanların sadece üst göz kapakları, alt göz kapakları veya her ikisi de işlem olabilir. Cerrah, ameliyat çizgilerini göz kapaklarına çizer ve göz kapağının derisindeki kırışıklıklar içinde bir kesi ile başlar, bu kesi ile cildin şeklini alır ve yeniden konumlandırır, kasları ve sarkan cildi sıkılaştırır. Ameliyat sonunda kesiler özel bir yapışkan veya çıkarılabilir dikişlerle kapatılacaktır. İşlem yaklaşık iki saat sürer.

işlemden sonra

Ameliyattan sonra plastik cerrah, gözlerin nasıl bakım yapılması gerektiği de dahil olmak üzere özel talimatlar verir ve doktorun talimatlarına uyduğunuz ölçüde daha iyi sonuçlar alırsınız.
Tamamen dinlenin ve herhangi bir komplikasyonu azaltmak için ilaç aldığınızdan ve doktor tarafından reçete edilen ağrı kesici ve iltihap önleyici ilaçları aldığınızdan emin olun.
Sigarayı azaltmak veya sigaradan uzak durmak ve kan inceltici ilaçları durdurmak.
Daha kısa sürede daha iyi iyileşmeye ve yara iyileşmesine yardımcı olan bol sıvı tüketin.
Ameliyattan sonra yeterli uyku ve ameliyattan sonra sadece doktorun belirlediği ilk dönemde sırt üstü yatın.
Yara bakımı Doktor, 10-14 gün içinde kendi kendine eriyen ve sonrasında dikişler kaybolmaya başlayan kişiye özel dikişler kullanır.

Türkiye de Göz Kapağı Estetiği Öncesi ve Sonrası

İstanbul’daki Türk Aesthetic Merkezi’nde gerçekleştirilen Türkiye’de Blefaroplasti Ameliyatı öncesi ve sonrası resimleri.

Göz Kapağı Ameliyatı Sonrası Talimatlar

Türkiye’de Blefaroplasti yani göz kapağı estetiği sonrası uyulması gereken birçok talimat vardır ve bunlardan en önemlileri şunlardır:

 • Doktor tarafından verilen talimatlara kesinlikle uyun ve ilaçları zamanında kullanmaya özen gösterin.
 • Doğrudan güneş ışığına veya yüksek ısıya maruz kalmayın.
 • Makyaj kullanmaktan kaçının ve yüzü sabun kullanmadan sadece soğuk suyla yıkayın.
 • Sırt üstü yatarak uyuyun.
 • Bol su ve sıvı tüketin.

Avantajları ve Dezavantajları

Avantajları

Başarılı sonuçlar elde edildiğinde hasta göz kapaklarının rahatsız edici şeklinden kurtulması sonucunda kendine olan güvenini yeniden kazanırken ayrıca üst göz kapaklarının ağırlığından kurtulması sonucunda daha iyi bir görüşe sahip olacaktır. 

Dezavantajları

Türkiye’de göz kapağı ameliyatı sonrası olumsuzluklar, cerrahın deneyim derecesi ve hastanın operasyon sonrası önerilen talimatlara uymaması ile giderek artmaktadır. Bahsedilebilecek en önemli şey, beklenen sonuçları alamamaktır.

Yan etkileri

 • Göz bölgesinde şişlik ve kızarıklık.
 • Basit kaşıntı.
 • İlk hafta rahatsızlık.
 • Geçici kuru gözler.

İstanbul, Türkiye de Göz Kapağı Estetiği

Genel olarak Türkiye, özelde İstanbul, seçeneklerin çokluğu, doktorların uzmanlığı, sağlık hizmetinin kalitesi gibi birçok avantajı nedeniyle Türkiye’yi tedavi ve turizm amacıyla aynı anda ziyaret eden birçok turistin destinasyonudur. Hizmet ve uygun fiyatlara  sahiptir. Türkiye’de Blefaroplasti Ameliyatı için mevcut seçeneklerden biridir ve maliyeti her merkeze göre 1500 – 2500 Euro arasında değişmektedir.

İstanbul, Türkiye de Göz Kapağı Estetiği fiyatı

Türkiye de göz kapağı estetiği maliyeti birkaç şeye göre yerden yere değişir:

 • Tıp merkezinin veya hastanenin itibarı.
 • Doktor deneyimi.
 • Ek hizmetler, bazı merkezler tedavi, konaklama ve ulaşımı içeren paketler sunduğu için merkez tarafından sağlanmaktadır.

Turk Aesthetic İstanbul – Türkiye’de Blefaroplasti Ameliyatının fiyatı işlem detaylarına göre belirlenir:

 • 1500 Euro, üst veya alt göz kapakları 
 • 2500 Euro, hem üst hem de alt göz kapakları

Konaklama ve ulaşım dahil paket ücretini talep etmek için iletişim sayfasından Türk Aesthetic ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.

Türkiye de Göz Kapağı estetiği
Türkiye de Göz Kapağı estetiği

SSS – İstanbul, Türkiye de Göz Kapağı Estetiği

Blefaroplasti Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Operasyon tipine göre yaklaşık 1-2 saat

Türkiye de Göz Kapağı Estetiği sonucu ne zaman ortaya çıkar?

İşlemin sonuçları hemen alınır ve ameliyatın etkileri geçtikten sonra açıkça görülebilir.

Göz kapağı estetiği ameliyatının başarı oranı nedir?

Sonuçların derecesi, işlemi yapan doktorun becerisi ve ameliyat sonrasında hastanın önerilen tıbbi talimatlara bağlılığı ile orantılıdır. Genel olarak operasyonun başarı oranı diğer operasyonlara göre yüksektir.

Göz kapağı kaldırmada kullanılan anestezi türü nedir?

Blefaroplasti Ameliyatı genel veya lokal anestezi altında yapılabilir.

Türkiye’de göz kapağı ameliyatının maliyeti nedir?

Türk Aesthetic İstanbul’da Blefaroplasti Ameliyatı maliyeti üst veya alt göz kapağı için 1500 Euro, hem üst hem de alt göz kapağı için 2500 Euro’dur.

Blefaroplasti Ameliyatı Sonrası İyileşme Süresi Ne Kadardır?

Yaklaşık 5 gün.

Göz kapağı kaldırma ameliyatı sonrası göz kapakları sarkabilir mi?

Zaman ve yaş ilerledikçe göz kapakları tekrar düşmeye başlar, ancak uzun bir süre sonra.

Göz kapağı kaldırmanın sonuçları kalıcı mıdır?

Sonuçların kalıcılığı kişiden kişiye değişmekte olup, sonuçların ortalama kalıcılığı 7-15 yıl arasında değişmektedir.

Ve son olarak Türkiye İstanbul Türk Aesthetic Merkezi’nden bilgi ve fiyat talep etmek için destek ekibiyle doğrudan bağlantı üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Göz Kapağı Estetiği

Facebook
Twitter
LinkedIn
Tumblr
Pinterest
Email